MIDDELBURG OP LONDEN. Rotterdam, den 11 November. Een man van een armoedig voorkomen, viel onlangs in een der voor naamste straten der residentieonverwachts op den grond neder. De voorbijgangers snelden den gevallene te hulp, en bemerkten tot hunne ontzetting, dat de man aan vallende ziekte leed; het bloed gudste hem uit d n mond en het geheel leverde een zoo akelig schouw spel op, dat zelfs de hardvochtigste toeschouwer met het lot van den ongelukkige bewogen werd en mime giften op den bewusteloozen neder stroomden, die wer den bij een gegaard, om aan hem te worden ter hand gesteldzoodra hij eenigzins zoude tot zich zeiven gekomen zijn. Koninklijke Nederlandsdie Loterij. IT. AN KRUK. Parijs, den 8 November. Een der beruclvsie gaauwdieven van Engeland, zekere [Vil/ram Short, had sedert ongeveer zes weken hier, te Parijs eene schuil plaats gezocht tegen de vervolging der Londtnsche policie, en oefende ondertusschen zijn misdadig bedrijf uit in de voorstad Sr. Honoré, waar vele zijner land* genooten woonden, die echter stilzwijgend besloten schenen te hebben geene klagt tegen eenen mede land genoot in te teveren. De Engelsche politie had twee agenten, die hem geheel onbekend waren, afgezonden om hem op te sporen. Dezer dagen werd hij einde ink op heeterdaad van diefstal betrapt in eene hei berg, nabij de Engelsche ambassade, waarde Jingelsche be dienden uit de nabuurschap doorgaans bijeenkomen. Hem werd de keus gelaten of hij aan de Engelsche dan wel aan de Fransche justitie wilde overgeleverd worde l. Hij koos bet eerste en gaf de voorkeur aan deportatie n%ar Botany Baai, boven de behandelingswijze der gevangenen te Clairvaux enPoissy. waarover hij, zoo als hij zeideweinig gunstige inlichtingen gekre gen had. Eenige dagen geleden had te Ronaan een zon derling voorval plaats. Eene jonge en schoone vrouw, zeer smaakvol gekleed, sneed met een schaar een groots lap ui r het kleed van eene minder schoonejonge en vooral minder sierlijk gekleede vrouw, welke daarop luide kreten deed honren waarop eerstgemelde dame een pistool te vnorsclu'in haalde en de andere daarmede bedreigde. De twee vrouwen verwijderden zich, ter wijl zij elkander uittartend.' blikken toewierpen en oe personen welke di: tooneel bijwoonden, over deze ontknoopiüg zeer verwonderd lieten. Naar men ver zekertzóu de dame, die dus met schaar en pistool gewapend is, en er zoo goed gebruik van weet te maken door haren echtgenoot verlaten zijn, en moet de da mewelke zij zoo grof behandeld heefthare mededingster zijn. Pakijs, deny November, De Assemblée Nationale maakt melding van een brief, dien graaf Léon (natuur, luke zoon van keizer Napoleon) aan prins Lodevijk Bonaparte zou geschreven hebben en waarin kwestie moet zijn van eene authentieke acte, voor den parijs- schen notaris Tabourricr gepasseerd, waaruit blijkt, dat er een testament des keizers moet bestaan, dat tot nu toe geheim gehouden was. Zoodanig ten minste schijnt de verklaring re luiden, die in genoemde ace wenrdf'afgelegd door Napoleons vriend cn verrouwdc, Monlholon. Proudhoh levert in zijn blad le Peuple verslag aan Lodcvijk Bonaparteen stelt voorop, dat het pre sidentschap de monarchie is; verder beschrijft hij de republiek als eene maagd waarvan de president de echtgenoot zou worden. Het stuk eindigt met eene zamenspraak tusschen lier socialismus en. de politiek voorgesteld als personen. Eerstgenoemde voegt de laat ste toe: „ja, leugenachtige en schijnheilige politiek! ik ken u, ik weet wat gjj wilt! Gij zijt lieden nog dezelfde, die gij voor 60 jaren waarronder den naam van democratie roept gij liet koningschap terug. Werp een oog op de zé propiietisehe tabel 1789 1800. 1848. Lode wijk XI7, koning. Lodevi/k Philips, koning. Mirabcau. Lamartine. Lafayette. Cavaignac. Robespiere. Leclru-Rollin. Barras. Thiers. Bonaparte keizer. Bonapartekeizer»" Aan een bijzonderen brief uit Parijs door de Rrussélsche Indépendance medegedeeld, ontleenen wij liet volgende Frankrijk leeft op dit oogenblik in een koorrsach sige en tevens eentooniae gisting want de oorzaak verandert nier en de toestand blijft dezelfde. De wor hirlius; ttuurt iifcedf. voort pn worcix hr>@ langer hoe m«?pr bitter personeel en hatelijk tusschen de aanhangers der i wee hoofd candidaten en echter is ai wat er tor 1111 toe reeds gezegd' en gedaan is niets bij hetgeen te wachten staat. Tot in de meest vetborgen geheimen van het burgerlijk leven zoekt de partijzucht hare »a pens. Men spreekt van ergerlijke openbaarmakingen betreffende het verledene; alle middelen zullen worden aangegrepen 0111 de eene zoowel als de andere Candida tuur te bestrijden. Wij betwijfelen geenszins, dat de twee can lidaren zeiven geheel vreemd zijn aan derge lijke handelingen, maar hoe is het mogelijk, dat hunne aanhangers niet begrijpendat zelfs de zegepraaltot zulk een prijs gekochtden overwinnaar te duur te Staan komt War do kansen van den generaal Cavaignac of van Lodewl/k' Bonaparte aangaatwie zou daaromtrent iets (turven verzekeren te midden van deze harrs'ogrelijke woelingen? Hoe is het mogelijk de lasteringen te voor- zien, die welligt morgen zuilen worden te voorschijn gebragt en de uitwerking, die zij zullen teweeg brenger. I Dal alles is betreurenswaardig: betreurenswaardig voor de candidaten zeiven, die blootstaan aan de belee- digingen van gebuurde lasteraars; betreurenswaardig voor den publieke» geestdie door dezen krijg van beleediging en laster meer en meer bedorven wordt betreurenswaardig voor geheel Frankrijk dat bestemd is om, welke der candidaten ook de zegepraal beliaie, bestuurd te worden door een opperhoofd, aan hetwelk uien vooruit alle aanzien alle gezag zal hebben ont nomen. Zóö hadden wij den worstelstrijd voor het voorzitterschap eener groote natie niet begrepen. In plaats van hein tor een beuzelachtig vraagstuk omtrent personen te doen afdalenhad men hem moeten ver heffen tot een kamp van regeringsbeginselen. Ieder candidaat moest onbewimpeld verklaren, welke gedrags lijn hij denkt te volgen, en de polemiek moest op dat terrein alleen gevoerd worden NEDÊR LAIN DEN. Opmerkzaam gemaakt door den kring, die zich om den zieke vormde, naderden weldra eenige politieagen ten, die echter naauwelijks den lijder hadden bemerkt of zij drongen door de menigte, grepen den gevallene met geweld aan en rukten hem overeind, tot niet wei nig ergernis der toeschouwers. Moe verbaasd waren zij echter niet, toen de onge lokkige dadelijk zijn bewustzijn herkreeg en de politie agenten begon te smeken hem te laten vertrekken. Het was een bedriegerdie door liet voorschreven middel van de algemeene liefdadigheid misbruik maakte; het bloed dat hei» uit den mond stroomde, was niets an ders dan een rood vocht, hetwelk hij in een fleschje bij zich droeg en voor hij zich op de straat wierp, in zijn mond' nam. Den 6 dezer is hij bij vonnis der arrondissements reg'.bank te 's Ha ge veroordeeld tot eene gevangenis straf van 5 maanden, in de kosten en om na liet onder gaan der straf naar de stichtingen voor bedelaars te worden overgebram. Te Middelburg schijnt de heer mr. F.A.S'tfjlé vele stemmen voor het lidmaatschap der Tweede Kamer op zich te zullen vereenigen. (N. R. C.) Op den 4 dezer is in de gemeente Koewacht overleden eene vrouw van 56 jaren, die sedert eeniire jaren den naam had van krankzinnig te wezen. Op vermoedens van haren zoon. die uit Brussel was ove - gekomen om bij hare begrafenis tegenwoordig te zijn, heefter eene gi regtelijke lijkopening plaats gfhad, welke bewijzen heeft opgeleverd dat gedachte vrouw van hon ger is gestorven terwijl aan het hoofd teekenen z^n opgemerkt van toegebvagte slagen. De man dier overledene is in verzekerde bewaring genomen en in het huis van arrest te Axel overgebragt, en door zijne 1 pjarige dochter is de bekentenis afge legd, dat tusschen haar en haren vader misdadige be trekkingen bestonden. Besturen en Administratien. De PLAATSELIJKE COMMISSIE van GENEES KUNDIG ^OEVOORZIGT te GOES, acht het zich ccncii duren pligt tp aijn» oïjri de Ingcictcncn der er Stad, bij de steeds meer en meer naderende CHOLERA opmerkzaam te maken, op eenen matigen en gezon den leefregel, gepaard aan eene opgeruimde gemoeds gesteldheid als zijnde dit de beste voorbehoedsmid delen om die gevreesde ziekte af te weren, In het bijzonder wil zij de aandacht gevestigd heb ben op het overmatig gebruik van Sterken Drank, op hetop eigen gezag gebruik maken van Laxeer middelen en vooral op dat van geheime Geneesmidde len bij breedvoerige annonces in de nieuwsbladen en op andere wijzen aanbevolen; alle welke misbruiken niet slechts de gezondheid schaden, maar vooral ook de voorbeschiktheid tot gemelde ziekte krachtdadig bevorderen. De Plaatselijke Commissie voornoemd J. W. DECKING. T. PIETERSE, Secret. Naar aanleiding der medegedeelde opmerkingen door de Plaatselijke Commissie van Geneeskundig Toevoorzigt in deze Stad en op gevolgd besluit van den Stedelijken Raad tot het benoemen eener Com missie oin met gezegde Geneeskundige Commissie in overleg te treden omtrent voorzorgen en maat regelen in betrekking tot de, ook in dit Rijk heer- schende, Cholera-Ziekle zijn tot leden dezer Com missie benoemd en in functie getreden de Heeren J. INvan Kerkwijk, Wethouder, C. P. Sow tendam en IV. J. FP er schoorLeden van den Raad en L. C. de PevalStads-Doctorbijgestaan als Amanuensis, door den Heer Ij. C. Pilaar, Griffier en Rentmeester van den algemeen armen. prijzen van f i coc en daarboven. Trekking der Fier de Klasse 4de Lijst. No. 7652, een Prijs van f 1000. ADV ERTEW TI EN. t Getrouwd Goes 11 November 1848. V. A. van DOLDER, te Middelbar 1 en C. A KLEEUWENS. gaande Op Dingsdag den 14 November 1848, des avonds ten 7 ure, in de Slad Goes, in het Logement de Oude Zoutkeet, van 4 pekeeeeebt gave regtstammige op- OHEM B00.1EH aankomende de STAD GOES, staande op de Stadswal, van den Aprel aan de Katoen-Weverij, tot aan de Ganzepoort, en bereids, door op dezelve gestelde Nummers aan gewezen, melende voor hel grootste gedeelte van 30 tot 60 Nederlandsche Duimen middellijn, op de ge wone hoogte, 1 ste Perc. 118 stuks, van N°. 1 tot en met N°. 118. 2de 121 3de 107 4de 80 119 240 347 239. 346. 426. Totaal 43© stuks. Informatie» zijn te bekomen ten Kantore van den Notaris G. HjssEEUtr, te Goes, en nadere aanwijzing zalop aanvragegeschieden dooi den Stads-Fabriek aldaar. STOOMFAART VAN Aan de belanghebbenden wordt bij deze berigtdat op den 20 dezer maand te Middelburg in lading zal ifiSBSs» liggen, om op den 22 daaraanvolgende te vertrekken een stoobivaaifc- vcig, geschikt ter inlading van VEE, GRANEN en andere Goederen. Die genegen zijn Goederen te verschepen, gelieven zich daartoe aan te melden bij den Heer J. J. de KAN'L E RMakelaar te Middelburg, bij wien verdere informatief] le bekomen zijn. De geregelde dienst der Stoomvaart op Londen, zal nader worden aangekondigd. Miudehsurg den 30 November 3848. JAE&ER €a°. 24. Billiterstreet, London, brengen biermede ter kennisse van den Zeeuwschen Handelstand dat zij zich belastenin verband met bovenstaande annonce der Directe Stoomvaart tus schen Zeeland en Londen, met den verkoop van VEE, GRANEN en andere Zeeuwscbe Produc ten, en den inkoop le London en in Engeland van ENGELSCHE FARRIEKATEN, KOLONIALEN enz. enz. Men adressere zich aan bovengemeld adres of te Middelburg aan den Heer J. J. de KANTER Agent der Bootbij wien verdere informatien te verkrijgen zijn. Te Gors, bh F. kleeuwens Zoon.

Goessche Courant | 1848 | | pagina 2