Besturen en Administration. Parijs, den 19 September. De voorloopige uitslag der verkiezingen in aanmerking nemende is liet meer dan waarschijnlijk, dal L odewijk BonaparteF on ld en de eene of andere socialist de meerdeiheid op zich vereenigen zullen, en tot vertegenwoordigers voor liet departement van de Seine zullen worden benoemd.. Lo- dewi/k Bonaparte werd ook als kandidaat voorgesteld in tie departementen van de Yonne, den Moezel, de Neder Gharentevan Corsica, de Rhone en in het Noorder Departement. In laatstgemeld d pj.rtement moet hij, volgens den Messager du Nordinsgelijks de meerderheid der stemmen op /.icli venvmgd hebber. Ook zou li ijvolgens geruchten die evenwel nader bevestiging verdienen, te Lyovt en 'r Metz, alsmede in de departementen der Neder-Chqrame en van de Yonne verkozen zijn. Uet bewind schijnt zich dan ook hier over ernstig ongmist te maken. Parijs, den 20 September. Gisteren hadden de leden der vereenirig van het instituut besloten zich gezamenlijk naar generaal Cavaignac te begeven ten einde hem te verzoeken, krachtige en snelle maat regelen te nemen tegen de gevaren, die de republiek bedreigen. Doch alleen de leden van liet bureau der vereeniging hebben dat verzoek bij den generaal af gelegd en toen gepoogd hem te versterken in zijn plan om vertegenwoordigers naar de departementen te zen den len einde daar de staatkundige denkwijze der bevolking te toetsen. Generaal 'Cavaignac antwoord de dat hij vooralsnog daar geen bepaald antwoord op kon geven maar dat men binnen eenige dagen zien zou hoe hij de republiek zou weten te verde digen. Parijs den 11 September. Den 2:sten dezer is de uitslag der verkiezingen te Parijs officieel bekend geworden. Van de 406,810 ingeschreven kiezers heb ben slechts 254,24a aan de stemming deel genomen en daarvan hebben zich 110,752 stemmen op Lodewïjk Napoleon78,891 op den heer Fould en 66,963 op den'lieer Raspail vereenigd, terwijl een minder aantal stemmen aan de heeren ThoróCab etRoger (du Nord), AdamDe/essen, Bugeaud en Girardin ten deel viel. Dienvolgens werden de drie eerstgenoemde!) lot leden der nationale vergadering verklaard. Dc dagbladen behelzen voor alsnog slechts kone aannieikinpeii op dezen uitslag van het verkiezinpswerk. liet Journal des Dóbats vergenoegt zich met denzelve „ten eetien male onbegrijpelijk" te n nuun. De National Iaat zich op de volgende wijze uit hij tl leent den uitslag der verkiezingen vau Parijs: de het ren BonaparteFould en Raspail zijn gekozen. Deze uitkomst heeft ons te naattwernood verbaasd m verontrust ons evenmin. Voorzeker, en het is bijna onnoodig dit te zeggen, beantwoordt zij niet aan onze yvenschen en verlangens maar zoo als zij is nemen wij baar aan, als voortgevloeid uit de algemeene stem niing; als zoodanig moeten wij haar eerbiedigen. Niet dat wij liet niet betreuren, dal de roeeerderheid onzer medeburgers hunne s.emmen gegeven hebben aan Can- didaten die wij verwierpen; maar, zoo als wij reeds vroeger hebben gezegd, onze politieke opvoeding is niet voltooid: de politieke geest is onderhevig aan dwa lingen. Laten wij ons niet vertoornen om die soort van tuimelgeest, die zich meester maakt van een volk, dat nog pas onlangs geroepen is geworden 0111 de jnoeijelijkste handeling van het politieke leven uit te voeren, en laten wij liever trachten, doorliet den regten weg aan te wijzen, het te bewaren van in de toekomst de doolwegen te bewandelenwaarop het zich voor een oogenblik heeft laten medeslepen. Aan wien zal men, bij vooorbeeld, doen gelooven, dat de heer Raspail, een verkondiger van leerstellingen, die met de algemeene zucht tot behoud der maatschap pij lijnreut strijdig zijn, de denkwijs vertegenwoordigt van de meerderheid van Parijs, te gelijk met den heer Fouldden man der cijfers, den priester van hergeld, den vurigen en dweepzieken voorstander van de geld aristocratie, „En de heer Napoleon Loden ijk Bonaparte? Deze heeft een nog hooger doelhij vertegenwoordigt een politiek denkbeeld, zegt men. Een denkbeeld Maar welk dan? Welligt dat, hetwelk hij onder den histo rischen hoed van zijn oom heeft meenen te vind? Ge steld dat er een onder te vinden ware dan zou hij nog den hoed zonder het denkbeeld lu-bben genomen. Het is voor or.s niet moeijelijk om ons die instinc rive gewaarwording te verklaren, die de nnnschenhe vangt op het hooren van een beroemden naam die dweepzucht, die door eene roemvolle nagedachtenis wordt ingeboezemd. Dat gevoel komt uit een edel beginsel voort, maar het is verblind, en hij gebrek aan een manbewijst het soms hulde aan eene pop. Bonaparte hetft eens op Sr. Helena gezegd: Een- grijze jas 1-11 een steek op eenen staalt, zmtin cénoogen» blik geheel Europa in beweging brengen. Wij zi n thans hoe waar dat woont is, ten minste wat Frankrijk aangaat. Gelukkig dat de meeningen bij ous snel ver anderen en spoedig terugkoniep van hare dwalingen. Eer er veertien dagen verloopen zijn zullen jas en steek ter aarde liggenen de staak alleen overeinde gebleven zijn." NEDERLANDEN. 's Graveniiage den 11 September. In de bijeen komst der Tweede Kamer, vau heden, liecf'r de heer Mr. F. tS. Op ten Noortnadat al de door hem over gelegde bescheiden in orde bqvunden warenzitting genomen. Reeds in de vergadering van gisteren, wa ren ook de heeren Jltr van Nispen van Zevenaar baron Sloet en Mr. Schijf.toegelaten, zoo dat nu de Dubbele Tweede Kamer geheel voltallig is. Groningen, den 21 September. Vier ingezetenen der naburige gemeente Haren, welke onlangs naar Noord- Amcrika vertrokken waren, Örie om aldaar te blijven en een om in persoon te gaan opnemen, in hoe verre het raadzaam was zich aldaar te vestigen, zijn dezer dagen rerug gekeerd en schijnen zich vooreerst niet weder aan zulk eene proefneming te zullen wagen. Wij verheugen ons in het behoud dezer landgenooten, die wij ongaarne hadden zien vertrekken, en hopen, dat zij den uitslag hunner bevindingen in Noord Ame rika openlijk bekend zullen maken, opdat niet menig een, door verkeerde berigten misleid, liet zekere goede, dat hij in Nederland bezit, al te onbedacht verwissele voor het welligt betere, doch onzekere en in allen ge valle voor de landverhuizers 111 eene nog ver verwij derde toekomst gelegene. Goes den 25 September. Bij besluit van Z. M. van den 16 Sep*. 1. I. No. 77, zijn bij de Kantonge- regten 111 deze Provincie tot derzelver tegenwoordige functien herbenoemd, en bij continuatie aangesteld, de navolgende titularissen, als: In het kanton Middelburg: kantonregterMr. N. T. Muntendam, griffier, II. J. van Deinse. Kanton Vlissingen kantonregter,/. A. Serló. plaats vervangers. R. J. IJ7altman en J. TV. Callenfels. Kanton Sluis: griffi.-r, T. J. Jansen, plaatsvervan ger, C. Schout Vdthuys. Kanton CDstburg: kantonregter, J. Risseeuw. grif fier. M. Tfieric. Kanton Heinkenszand kantonregtrr, P. J. Bntcux. griffier, Mr. J. C. li. van der Bilt. plaatsvervanger, B. van der Mandere. Kanton Kongeen: kantonregter. Mr. F. N.van Dam. Kanton Ax- IgriffierM. M. Tclchtiis. Kanton Hulst: griffier. J. J. Vcrwilghen. Kanton Zirrikze-: griffi.-r, f. N. van der Halen. Kanton B ouwersh.iven griffier, G. van Wage. Kanton Tholengriffier. M M. de Lange, plaats vervangers, van der Bnrght en IV. J.< van Voorst Catshoek. En bij besluit van 20 September 1.1. No, 68. beeft Z. M. goedgevonden te benoemen voor tleze Provincie Tot dijkgraaf van den Eugenia polder, J. B. dc Meyer, Tot dijkgraaf van den Nieuwen Neuzen polder, P. van-den Brocckein plaats van P. IV. Steenkamp eervol ontslagen; Tot gezworen van den polder van Kruiningen, IV. J. Jansenia plaats van D. Sinke, benoemd tot dijk graaf. Tot gezworen van den Reigersbergschen polder, A. Blok, Cz., in plaats van J. Schouwenaar, eervol ontslagen. Tot beheerder van den Onrust polder J. Marcusse. (ING ezondën;. In de zeer belangrijke en doorwrochte Brochure of Brief van Mr. Groen van Prinsterer aan Graaf Schimmel pen ni n k b-(rekkelijk liet Ouderwijs in Ne •derland, welks inricluimt c-n gevolgen volgens den laatste voorin ffelijk waren, en volgens den eersre in strekking en gevolgen verderfelijk, leest men, onder andere, ten aanzien der landverhuizing deze merkwaardige woor den: lk spreek van het Vaderland te verlaten; maar is het u bekend da' er een landverhuizing ontstaan is, welke Nederland bit voortduring van achtingswaar dige Ingezetenen berooft; mannen, van wie men geene manifestatien en demonstratjen zoude te duchten gehad hebben; waar mee men geene Grondwetsherzieningen Staatsomkeering afdwongdie niet gewoon waren, ook niet in de binnenkameferi de overheid te vloeken maar die gebeden voor haar opzonden, ook dan wan neer zij het slagtoflet waren van hare verongelijking; die, naauwgezet in phgtbe,trachting jegens den Staat, aheen dat gene verlangden, met bescheidenheid en ernst, met eenvoudigheid en volharding, wat ter naauwgezette fiügtbemacluiiig jegens den hoogstrn wetgever en wel doener niet kon worden ontbeetd PUBLICATIE. GEDEPUTEERDE STATEN der Provincie ZEELAND, Brengen bij deze ter kennis van allen, die zulks zoude kunn.il aangaan, dat door Zijne Majesteit, bij besluit van den 17 Augustus jl. No. no, is vastgesteld eene Ampliatie van het Toltarief voor de Straatwegen, aan gelegd uit het Fonds tot verbetering der Wegen in het ;de en 5de District dezer Provincie zijnde dat besluit van den volgenden inhoud, te weten: Kopij. 17 Augustus 1848. No. 110. Wij WILLEM II, bij de gratie Gods, Koning der Nederlanden, Prins van Oranje Nassau, Groot-Hertog van Luxemburg, enz. enz. enz. Op de voordragt van Onzen tijdelijken Minister van, Binnenfandsche Zaken de dato 15 Augustus 1848 No. 85, 3de afdeeling-0; Gelet op Ons besluit vau den i3den Januari) 1847, No. 83; Hebben goedgevonden en verstaan Te bepalen dat de zevende aanwijzing, van liet bij Ons evengenoemd besluit vastgestelde Tarief der te hef fen Tolgelden op de Wegen in liet 4de en 5de Disoict der Provincie Zeeland, zal gelezen worden als volgt: Voor rij- of voertuigen met twee of drie wielen mitsgaders sleden, voor elk aangespannen paardmuil ezelezel of runderbeest. en dat de verwijzing in tie daarop volgende alinea, odt op deze nadere omschrijving zal toepasse'ijk zijn. Onze Minister vau Binr.enlandsche Zaken is belast met de uitvoering dezes, waarvan afschrift zal wordt n gezonden aan Onzen tijdelijken Minister van Financiën, en aan de Algemeene Rekenkamer, respectivelijk tot informatie. 's Graveniiage den 17 Augustus 1848. (Get.), WILLEM. De tijdelijke Minister van Binnenlandschc Zaken (Get.) J. M. de KEMPENAER. Accordeert niet her origineel De Secretaris Generaal bij het Ministerie van Binnenlandsche Zaken (Get.) J. de WAL. Voor eensluidend afschrift De Secretaris-Generaal (Get.) J. de WAL. Voor eensluidenden afdruk, Dc Griffier der Staten van Zeeland S L E G T. Zullende, opdat niemand hiervan eeltige onwetend heid zoude kunnen voorwenden, deze worden afgekon digd en aangeplakt, waar zulks in het 4de en 5de Dis trict dezer Provincie te doen gebruikelijk is. Gedaan ter Vergaderkamer der Gedeputeerde Staten van Zeelandte Middelburg, den 15 September 1848. Gedeputeerde Staten voornoemd VAN VREDENBURCH. Ter ordonnantie van dezelve, S L E G T. ADVERTENTIEN. Heden beviel van een ZOONmijn ge liefde Echtgenoole J. A. FOKKER. Goes, W. HORDIJK. 22 September 1848. Eenige Kennisgeving. 4 Heden verloste met Gods hulp voorspoedig van een ZOON, MARIA KONING, geliefde'Echt genoot van T Rotterdam, van den 23 September 1848. 4 4 In lossing SCHAAL- en MEETKOLEN voor rekening van c. MLAA1&.' -ZDe Ondernemers van de POSTWA- GEN-DIENST tusschen GOES en bet CATSCHEVEER geven bij deze kennis, dat, volgens besluit van Heeren Gede puteerde Stalen dezer Provincie, dato 28 Julij 1848 No. 26, de Dienst van GOES op het CATSCHE VEER van J October lot d April aanstaande* IjAJj, BOIV «ECTAAMT. Goes, 25 September 1848. IBB&OTKBSRSt BE FOTTW COMP. Te Gors, rij F. Ki.geuwens Zoon.

Goessche Courant | 1848 | | pagina 2