Besturen en Adminislraiien. Koninklijke Nederlandse]ie Loterij. lenient, trad reeds vroeg a:.-> udclboiM in zeediensten woonde vele wapenfeiten t»j. Hij trad in den echt met de eenige dochter van den baronet sir Stephen Shairp en laat zes kinderen na. Zijne daden ter zee en zijne bekende romans bezorgden hem vele onder scheidingen; zoo was hij. ridder van de Bad orde, kom- mandeur van de Guelphen-orde, officier van het legioen van eer, lid der koninklijke akademie en vice-stadhouder van Norfolk. FRANKRIJK. Parijs den 9 Augustus. De romanschrijver Ettgène Brtffaut is, in staat van krankzinnigheid, te Bicötre overleden. In de laatste dagen zijns levens was hij tot de diepste armoede vervallen. Onder de 531 gedeporteerden, wier namen heden in den Mouttenr voorkomentelt men den gewezen burggraaf de Fouchccourtverscheidene officieien en onderofficieren der nationale garde, een voormalig ka pitein der republibernsche gardeenz. Heden avond zijn vier koeriers in verschillende rigtingen afgezonden, een naar VVeenende tweede naar Turin de derde naar Londen en de vierde naar Konstantinopel. Deze laatste brengt depêches over waarbij generaal Aupick gelast wordt zijne passen te vragen zoo de Porte niet binnen 24 uren de Fransche republiek erkent. Zekere vennootschap heeft zich sedert geruimen tijd roet eene zonderlinge industrie bezig gehouden; zij kocht stap els beschreven zegelpapier, waarvan zij, door middel van chloorkalkde leners wegwieschzoodat het weder geheel blank werd en het zegel r ongeschon den op prijkte. Bij verkoop leverde zulks aanmerke lijke winsten! De vennootschap hield reizigers, die in de provinciën alles opkochten, wat zij van oude acten, wissels, enz. vonden. De schade, die hierdoor aan den staat berokkend werd, was zoo aanzienlijk, dat de regering zich verpligt heeft geacht eene commissie te benoemen, belast met het opsporen van middelen, waardoor het wegwasschèn der letters kan belet worden. Een reiziger, die- van Pau gekomen is, deelt «enige bijzonderheden mede nopens Abdelkader en diens gevangenschap. Hij bewoont het kasteel van Hendrik IV 0.n ontvangt tweemaal 's weeks, des Dingsdags en Donderdags, bezoeken; vooral schijnt hem het bezoek van officieren des legers aangenaam te zijn waarmede iiij dan gaarne spreekt over zaken, den oorlog betref lende. Bovendien brengt hij den tijd door met weten schappelijke studiën en de beoefening van geschiedenis en dichtkunst. AbdelkadcVs gevolg bestaat uit een Aotnl personenzijn broederdie zijne gevangenschap heeft willen detlennadert hem slechts met den hoogsten eerbied. De ex-emir heeft ill den blik iets magnetisch; de Franschen zien hem gaarne, maar ondervinden tegen wil en dank den invloed, dien liii op hen uitoefent. Overigens schijnt hij zich roet veel gelatenheid in zijn lor te schikken. Een zwitssrsch dagblad deelt de navolgende meestal bekende bijzonderheden mede nopens de inbezit mining van Milaan door de Oostenrijkers: I11 den avond van den 4de» verscheen de voorhoede van de Oostenrijksclie armee voor de romeinsche poort, doch werd tot aan Malegnano teruggedreven. De Itali. aansche tioepen trokken de stad binnen met qoo krijgs gevangenen en 2 stukken geschut, die zij den vijand ontnomen hadden. Deze overwinning deed den gezon ken moed der inwoners van Milaan herleven zoodat zij liem voor een' verrader des vaderlands verklaarden, die het zou durven wagenom van eene kapitulatie te spreken. Karei Albert dacht er anders overwant in den nacht van den 4den op den 5den kapitpleerde hij in her geheim op de volgende voorwaarden De piemon teeschc armee zal mogen aftrekkenhel leven en de eigendommen der inwoners van Milaan worden gewaar borgd. In den morgen van den 5den liet de vijand zich niet zien, hetgeen eenige vermoedens opwikre; er vormde zich eene zamenscholing voor het nationaal paleis, waai de koning zijn verblijf hield. Karei Albeit verscheen op het balkon en verklaarde, dat luj eene kapitu'atie had voorgeslagen, doch dat Radets Ai zijne voorwaarden had van de hand gewezen; hij zon dus de stad tot den laarsten droppel bloeds verdedigen. Het volk liet zich daardoor aanvankeliik ie weden stellendoch kort daarna verklaarde Olivieridat de koning de stad niet langer houden kon en deelde de voorwaarden der kapitulatie mede. Nu kende de woede des volks geene grenzen meer; men wilde zich van Karei Albert meester maken en zijne bedienden liepen gevaar van hun levén. De koning liet daarop door de piemonteesche troepen vuur op het volk geven, waar door onderscheidene burgers sneuvelden. Op her einde van dit berigt wordt gemeld, ebt gene raal Zucchi ten ure te Lugnano was aangekomen met de tijding, dat Karei Albert Milaan aan de Oos tenrijkers had overgegeven en zich over den Tessino teruggetrokken had. De republikeinen Garibaldi en Massini waren bii Mónzarto, eenige mijlen van Milaan, roet 12 a 15,000 man gelegerd. Pakijs, hen 10 Augustus. Eenjge wel onderrigte personen verzekeren, dat, toen in den ministerraad on deroandeld werd over de organisatie van het Alpenleger, men verwonderd was, geene disponebele generaals tneer te vinden. Uitdien hoofde zou er sprake zijn van eene herziening van het besluitwaarbij meer dan 200 ge neraals en hoofdofficieren zijn np pensioen gesteld. De verdeeliiig der 3 ijiilltöen francs, die de nar. vergadering bestemd heeft ten voordeele van behoeftige huisgezinnengeschiedt roer regelmatigheid, en reeds heeft men hiervan de schoonste resultaten mogen zien. Jl. Zondag hebben de huurkoetsiers in de wijk la Chapelle ouderling hevig gevechten. Sommige hun ner, die inzagen, dat het nieuwe tarief hunner salaris sen, in Maart jl. zoo aanmerkelijk verhoogd door de commissie in het Luxemburg, den ondergang hunner roeesters fde verhuurders van rijtuigen} berokkenen zou, kwamen uit eigene beweging hunnen meesters verzoe ken de oude salarissen weder in te voeren. Ongeluk kiglijk waren vele andere koetsiers van een geheel te- genovergesteld gevoelen, waaruit een gevecht ontstond, dat de tusschenkomst der waeiit noodig maakte. Deze kwam echter niet tijdig genoeg om eenige verwondingen re voorkomen. NEDERLANDEN. 's Gravenhagf. den 11 Augustus. Heden werd aan 's Konings paleis een kabinetsraad gehouden die ten 10 ure 's morgens aangevangen, rot ruim 2 ure heeft voortgeduurd. Daarna zijn de heeren ministers in raad vergaderd. Men heeft reden 0111 iiet verhandelde in dezen langdurigen kabinetsraad als van het uiterste ge wigt te beschouwenvooral wanneer men let op den inhoud van het eindverslag der Kamer, nopens de grond wetsherziening. - Gisteren avond hebben ook de heeren ministers eene vergadering gehouden, welke, ten 7 ure aange vangen tot na middernacht lu-eft voortgeduurd. Heden morgen is hei rijtuig. waarin 11. K. H. mevrouw de Prinses Albert van Pmissen gezeten was, aan den Denneweg omvergesiort en in een. diep gat, dat daar.gevxav.eji werd, gevallen. H. K. H. is geen onheil overkomen; zij was slechts zeer verschrikt; de lakkei is eenigzius gekwetst. Rotterdam, den 11 Augustus. Naar men ver neemt boezeroen de wonden, die de generaal jlir. kV. F. Boreelin den nacht van den 5 op den 6 dezer te Haarlem op ziin buitenverblijf bekomen heelt,'thans minder bezorgdheid in en heeft men alle hoop op zijne genezing. Tot dusverre heeft men er nog niet in kun nen slagen de schuldigen op het spoor te komen. Ingevolge eene aanschrijving van den tijdelijken ministtr van binnenlandsche zaken zijn de stedelijke- en gemeentebesturen geiasr, om onverwijld over te gaan tot het herzien van de bestaande lijsten der stemgereg tigden, die lijsten naaiiwkeurig te bewaren en het getal der stemgeregtigden voor den 15 dezer op te geven. Rotterdam, den 13 Augustus, liet Journal de la Ilaye deelt van gocderhaiui mede. dat de Eerste Kamer der Staten Generaal niet 5 nieuwe leden zal vermeerderd worden. 's Gravenhage, den 12 Augustus. Naar men ver neemt zou er sprake zijn, om van regeringswege nog ettelijke wijzigingen te brengen in de ontwerpenuit makende het voorstel tot grondwets herziening. Men verneemt thans, da: H. K. H. prinses Louisa en niet H. K. II. prinses Albert zoo als gisteren abusievelijk werd medegedeeld en do n- den val met het rijtuig, eene kneuzing aan lier hoofd en den arm heeft bekomen. De med. doctor S. Ilovenbeeft onmid lelijk de vereischte geneeskundige hulp toege dieud Dek etsier moer nog al beduidend verwond zijn. 's Gravicnhage den J2 Augustus. De discussie over de grondwet schijnt Maandag te zullen doorgaan, niettegenstaande er heden nieuwe wijzigingen van re- gerings wege zijn aangeboden; althans de leden zijn tegen Maandag 11 ure aangeschreven, na bevorens ten lOi ure in de sectie vergaderd te zijn geweest. Heden middag iser wederom ministerraad gehouden Maastricht den 6 Augustus. Van aUe zijden uit de provincie ontvangt men berigten, dat het zeer rustig is, en dar de nri'irairen mer de meeste voorko mendlieid door de ingez.icuen worden ingenomen en behandeld; intnsschen -raar men voort met dadr, waar liet vereischt wordt, va.i de- zijde eter liooge autoriteiten, den vasten wil aan den dag te leggen, dat men alle pogingen tot stoorni. der zoo zeer gewenschte rust wil tegengaan en beteugelen. Zoo worden overal, waai de Duitsche vlag, zonder voorafgaande vergunning van de Gedeputeerde Staten, op de kerken of aan de ge meentehuizen is opgestoken, onmiddellijk bevelen ge- geven, om dezelve in te haleneen oud-griffier van een kaïitonaeregr. welke zich tegen dat inhalen in zijne gemeente had verzet, is gearresteerd, doch, na door den regter commissaris en officier van justitie gehoord te zijn, wederom ontslagen, en is eer. ambtenaar var, liet besinur der registratie, welke zich grovelijk schijnt te lubben vergrepen, onmiddellijk in zijne functien geschorst, en door een' surnumerair vervangen. Al deze maatregelen en bewijzen van cordaatheid worden algemeen goedgekeurd, en doen liet vertrouwen heide vu. dat Limburg niet anders, dan in de volstrckste noodzakelijkheid zal verlaten worden. Assen, den 7 Augustus. In de heide voorgaande weken ziin door twee boerenknechten re Westerbork, op den kant van eene uiigegravene sloot in een snik fi-omdand, gevonden onderscheidene gouden en zilveren Spiansche munten met het jaartal 1572; de gouden hebben de groote van een' dukaar, de zilveren van een' rijksdaalder, daalder, gulden, dertiendehalfen vijfsruiversstuk zijnde alle goed geconserveerd. ADVERTENTIE. BURGEMEESTER en -WETHOUDERS der stad GOES, verwittigen bij deze de belanghebbenden: Dat de gewone JAARMARKT binnen de/e Stad zal beginnen op Zaturdao den 19 Augustus eerstkomende en eindigen op Zaturdag den 2 Sep tember daaraanvolgende. Dat op dezelve geene KwakzalversHoroscooptrek- kers en dergelijke toegelaten en alle Draaiborden DobbelspelenRjfelaars en Bedelaars geweerd zuilen worden. Da; de aanvragen om plaatsen vóór den hierboven b p.iald n aanvang der Jaarmarkt, vrachtvrij en met op gave der benoodigde breedte in Ned.-rlandscbe ellem iat zullen moeten geschieden aan de Marktmeesters A. Zit ters en A. J. A. P. van Calmthout, aan welken een ieder, alvorens te kunnen worden toegelaten, des zelfs Patent zal moeten vertonnen. Gedaan ten Stadhuize van Goes, den 29 Julij 18455, Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. C. van der MEER MOHR, Ter ordonnantie van dezelve» De Stads Secretaris L. de FOUW, Ja. prijzen van zooc en daarboven. Trekking der Vijlde Klasse. 12de Lijst. No. 2210, 571(5, 9233 en 3317, ieder een Prijs van f 1000. ADVERTENTIEN. Mijne gelielde Echtgenoote M. G. LENSHOEK, beviel lieden voorspoedig van eene DOCHTER Goes 8 Augustus 1848. R. B. van O EN BOSCH. t De ondergeteekende neemt de vrijheid het onderstaande aan te voeren als proeven zijner han delingen F. BfJKAABD, wien het hoofd geheel met het kwaadste zeer besmet was. en waarvoor si nis lang te vergeefs alle mid elen waren aangewend is door hem in slechts weinige dagen radicaal genezen; .IAN van VELZEN, die aan eene zeer gevaarlijke breuk lijdende was, en waar de beste geneeskundi gen te vergeefs hunne kunst aan hadden beproefd, is door bet aanleggen eener Breukband van zijne uitvinding, zonder de minste pijn le veroorzaken volkomen geholpen. De verklaringen van beide bovengenoemden, strek ken ter aanprijzing van zijne behandeling, en gelooft bij door den goeden uitslag zijner pogingen, volko men eer te bewijzen aan zijne leermeesters in deze wetenschappen Professor Riemers en den Chirurg. Majoor Beyniker. Tot het leveren van de benoodigde middelen, zoo ook tot hel vervaardigen der Breukbanden, tegen de bepaalde geringe prijzen beveelt hij zich beleefde lijk aan. Goes J't Aug. J8't8. J J B©GMA.ÏIïS. Te Goes, bij F. Keeeuwens Zoon.

Goessche Courant | 1848 | | pagina 2