o,. <lie -van art. 24 eeue geldboete van 25,00. Koninklijke Nederlandsche Loterij. l)e ICeli!\meeiUj: 5 zullen na dwuie door den Riesulenl der Commissie van Land'Koiiw j>'eir»ngtig<] te zijn, vêrpii»l wezen deze tusschentijdsche Keuring te "verrigten, binnen drie dagen nadat zij deze jnagtigiog zullen hebben ontvangen zij on derwerpen het aanzoek des stierhouders zonder cenig verwijl aan de beschikking des presidents. In dit geval mag geen hooger keurloon dan het bij art. 17 bepaalde gevorderd worden. A KT. 4. IVij ziging van art. JJ, door het ive# laten in den 3 den regel der ivo or den of ouder dan vijf jaren. ART. 5. 'Te voegen] achter art. d 9. oor springloon zal wei minder, doch niet meer mogen worden gevorderd. Deze bepaling is niet toepasselijk op de goedgekeurde stie ren, aan welken volgeus art. 25 eene premie is toegekend. De regeling van het springloon van zoodaniger» stier, wordt aan de onderlinge schikking van den stierhouder en den eigenaar of bezitter der koe overgelaten. ART. 6. Tc voegen achter art. 24. iVog zal elke springstier met penen ijzeien beugel door den neus moeten worden voorzien, om daaraan te worden geleid. Alle overbrenging van stieren bij verplaatsing, zal binnen het eerste uur na zons-opgang moeten zijn volbragt. ART. 7 Wijziging van art. 2.5 dooi weglating in den 2den en Sden regei der woorden ieder district en in het eiland Thotenen hef in plaats stelten der woorden: in elke sectie waarover het toezigt van oen lid der Commissie vau Land bouw is opgedragen. ART. o. ft'ijziging van art. 26, door weglating in den 5den en 6dcn regel der woorden: de Provinciale fondsenen het in plaats stellen der woorden: het Provinciale fonds voor den Landbouw. ART. 9. Vervanging van art. 28, door het volgende: Aan den eigenaar of bezitter van een niet gelteurden of afgekeurden stier, is het verboden zoodanigen stier tot het bespringen van kopijen, aan anderen toebehoorende te bezigen. ART. 10, Vei vanging 'van art.'29', door het volgende: Aan de eigenaars of bezitters van koeijen is het almede ver boden, die door niet gekeurde of afgekeurde stieren, aan anderen toebehoorende, te doen bespringen. ART. 11. ervanging van uil. 30, door het volgende: Op de overtreding van dit Reglement worden de navolgende geldboeten bedreigd it. Op die van art. 1R eene geldboete van 10,00. h. Op die van art. 10 eene geldboete van f 25,00. e. Op die van art. 20 eene geldboete van f 10,00. d. Op die van art. 2R eene geldboete van 25,00. die van art. 28 eene geldboete van 75,00. g. Op die van art. 29 eene geldboete van 25,00. Voor die van art. 23 en 24 alles onverminderd de vergoeding van schaden welke door liet niet opvolgen van de daarbij gemaakte bepalingen mogten zijn veroorzaakt, en der correc tionele of civiele actie welke hieruit tegen den overtreder zoude kunnen voortvloeien. llij herhaalde overtreding binnen den tijd van 12 maanden, na de eerste bekeuring, zal de geldboete, bij litt. a, b, c, d, e eng', aangeduid, worden verdubbeldof zullen de over treders, in elk geval ter beoordeeling van den regter, met eene gevangenis-straf van drie tot zeven dagen worden gestraft. ART. 12, Vervanging van art. 3.1 door het volgende: Bij de vonnissen bij welken de in het voiig art. bedreigde geldboeten "Worden opgelegd zullen de oiertreders voor liet geval vau onvermogen om <1 ie te kunnen beLaleu levens worden verwezen Voor de overtreding van art. 13 in eene gevangenisstraf van drie dagen. Yoor de overtreding van art. 19 in eene gevangenisstraf van vijf dagen. Voor de overtreding van art. 20 in eene gevangenisstraf van drie dagen. Voor de overtreding van art. 23 in eene gevangenisstraf van vijt dagen- Voor de overtreding van art. 24 in eene gevangenisstraf van vijf dagen. Voor de overtreding van art. 28, in eene gevangenisstraf van zeven dagen. Voor de overtreding van art. 29, in eene gevangenisstraf van vijf dagen. ART. 13. Vervanging van art. 32 door het volgende: Met de zorg voor de nakoming der bepalingen van dit Re glement zijn behalve de Justitie- en i'olilie-Beambten in ilcrzelver wettelijke attributen meer bijzonder belast de leden der Provinciale Commissie van Landbouw, de Provin ciale Vee-artsen de Keurmeesters der Springstieren en derzelver plaatsvervangers. In geval van overtreding zal door de daartoe bevoegde beambten proces-verbaal worden opgemaakt en ingezonden aan den ambtenaar belast met de waarneming van het Open baar JHinisterie bij het betrokken Kanton-gei egt. Zullende, opdataiiemand hiervan onwetendheid zoude kun nen voorwenden deze worden afgekondigd en aangeplakt waal- zulks te doen gebruikelijk is. Gedaan ter vergaderkamer van de Gedeputeerde Staten van Zee land, te Middelburg den 23 J ti n ij 1843 Gedeputeerde Staten voornoemd VAN YREDENBURCH, Ter ordonnantie van dezelve S L E G T. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad GOES, brengen ter kennis van een iegelijk die zulks zoude mogen aangaan Dat, ingevolge het bepaalde bij Art. 20 van het Re» glement voor liet Bestuur dezer Stad. der. 4 Januari) 1804, door Z. M. den Koning gearresteerd, de be noeming van zes Leden inliet Kieskollegie dezer Stad, in plaats van de dit jaar aftredende heeren L. de FoöW, Jz., N.J, F. Verschoor, W, A. de Laat de Kanter, B.H.Janssen, Ph. Vervenne en C. F, Soutendam, door de stembevoegde Ingezetenen, 30 den loop van de maand September eerstkomende zal moeten geschieden. Dat voc" stemgeri-giigdeii worden gehouden, zij die ten minsten gehorend- het laatst verloopen jaar, Inge zetenen der Stad of ressort geweest zijn, en nog wer kelijk Ingezetenen zijnde, den onderdon van 23 jaren hebben vervuld, jaarlijks in de verponding en verdere beschrevene middelen, buiten het parenrregt, bpfalen niet beneden de f 15, en aan de wettelijke verpugtin- gen aangaande de Nationale Militie tot op het oogen blik hebben voldaan. Dat van het steniregt zijn uitgesloten vreemdelingen, voorts die in dienst of gepensioneerd zijn van eer.ige vreemde mogendheid buiten autorisatie (les Konings die zich in staat van geregtelijke interdictie bevinden aan weiken geregtelijk een raadsman is toegevoegd die onder curatele gesteld zijn die in staat van fail l'rssement zijn, die cessie van goederen gedaan hebben, die een crimineel vonnis hebben ondergaan, door geene nadere uitspraak of beslissing krachteloos gemaakten die ten tijde van dé stemopneming nog in staat van criminele beschuldiging zijn. Dat mans voor hunne vrouwen en meerderjarige zoons voor hunne moeders-weduwen bet steniregt kunnen uitoefenen, mits zoodanige moeders-weduwen, welke dit vtrlangeti zouden, ter Stedelijke Secretarie, voor den 35 Augustus aanstaande opgave doen van denge nen van hare zoons, door wien zij die uitoefening begeeren verrigt te hebbenterwij! de vader van een minderjarig kind, hetwelk de bepaalde som in de belas ting opbrengtdaarvoor tot de uitoefening van het steniregt zal toegelaten worden. Zullende de alzoo tot het steniregt toegelatenen, overigens de vereischten moeten bezitten, welke in de stemgeregtigden gevor- derd worden. Dat het bekleeden van het Burgemeesters en Wet houders ambt en liet Lidmaatschap van den Raad niet belet 0111 het Stedelijk Steniregt en Kiezerschap te kunnen uitoefenen. Dat de voorgenoemde bepalingen betrekkelijk de stem geregtigden ook toepasselijk zijn op de bevoegdheid om tot Kiezer te worden benoemdbehoudensdat daar te boven, de Kiezers den ouderdom van 25 jaren zullen moeten hebben bereikt, binnen het Rijk of des zelfs koloniën geboren of brieven van naturalisatie bekomen hebben of wel bij wetduiding voor Neder landers gehouden worden, voorts binnen de stad stem geregtigd zijn, en vooreen inboorling der stad of met eene burger dochter gehuwd ziinrie, gedurende de laatste drie jaren en voor een inboorling van het Rijk of genaturaliseerde, gedurende de laatste zes jaren, Stads- Iligezeteneu te zijn geweest, (zonder dat echter afwe- zendheid ten gevolge van bedieningendoor of van vvege den Koning opgedragen in dezen hinderlijk zal kunnen zijn) en wijders jaarlijks in d<e verponding en verdere beschrevene Rijksmiddelen buiten liet Patentregt. betalende eene somma van f 55zijnde liet zoo wel voor de stemgeregtigden als bevoegden tot het Kiezer schap onverschillig of de goederen waarvoor betaald wordt, in de stad zelve of elders in het Rijk gelegen zijn. Dat daarenboven tot Kiezers niet kunnen worden benoemdzij die aan eenen reeds benoemden Kiezer in dei) eersten ol tweeden graad van bloedverwantschap of zwagerschap bestaan. Dat, zoo iemand, lid van een Stedelijk Kiezers Col legie zijndegedurende den tijd zijner zitting een der vereischten bij Art. 23 van het Reglement voor het Stedelijk Bestuur bepaald, verliest of in de termen van uitsluiting vervaltdaardoor ophoudt Kiezer te zijn en bij de eerstvolgende gelegenheid behoort te worden vervangen. Dat de lijsten der stemgeregtigden en bevoegden om tot Kiezers voor deze Stad benoemd te worden, van heden af aan dagelijks, uitgenomen des Zondags, des voormiddags van 10 tot 12 uren, ter Stads-Grithe voor ieder ter visie zullen liggen, ten einde een iegelijk welke yermeenen mogr, tj.n ouregte daarvan te zijn afgelater, gelegenheid tot doleantie te geven welke doleanties voor den 15 Augustus eerstkomende aan den heer Burgemeester schriftelijk zullen tnoeten worden inge zonden. Dat dadelijk daarna de vmrschrevene lijsten zti'len worden gearresteerd, en wijders aan de stemgeregtigden biljetten zullen worden rondgezonden ter benoeming van zes Kiezers met bijvoeging van eene lijst der aanblijvende Kiezersalsmede van eene lijst der be voegden tot het Kiezerschap. Dat iedere stemgeregtigden gehouden is, in het beko men biljet in te vullen de namen der personen welke hij tot Kiezers stemt, genomen uit hen die de ver eischten bezitten welk biljet door hem eigenhandig ondttteekend en voorts behoorlijk gesloten wordt, terwijl <le genen welkf hunne naamteekening niet kunnen schrij ven de invulling door een ander doen verrigten en I onder hetzelve door den Commissaris van policieof een ander openbaar ambtenaar of publiek persoon, doen verklarendat de invulling (welke altoos door een ander dan de ambtenaar die de verificatie doet, moet geschieden) overeenkomstig hunne opgaaf is geschied, welke biljetten op den vierden dag na de rondzending, in eene geslotens bus of kist van wegen Burgemeester en Wethouders aan de huizen zullen worden opgehaald. Windende eindelijk een ieder vermaand, om de bij deze beleend gemaakte bepaling, stipreliik te observeren. En opdat een iegelijk.hiervan kennis drage, zal deze worden gepubliceerd en geaffigeerd ter gewone plaatse, en gtïusereerd in dezer Stads Courant. Aldus gedaan ten Raadhuize der Stad Goes, den 29 Jttlij 1848. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. C van der MEER MOtlR, Ter orüonnanrie van dezelven, De Stads Secretaris, L. de FOUW, Jz. BEKENDMAKING. BURGF.MEESTER en WETHOUDERS der stad GOES, brengen bij deze ter kennis van een ieder die liet aangaat: Dat het eeiste suppletoir Kohier van Stedelijke Be lasting op de IIONIJEN, over het loopende dienst jaar, gearresteerd den 15 J«lij dezes jaars endoor Zijne Excellentie den Staatsraad, Gouverneur dezer Provincie executoir verklaard den 2osten daaraanvolgende, aan den Stedelijken Ontvanger ter invordering toegezonden is; mitsdien ieder belastingschuldige vermanendeom Int deswegens verschuldigde, ten Kantore van voornoem den Ontvanger te voldoen. En zal aan deze op de gebruikelijke wijze publiciteit gegeven worden. Gedaan ten Stadhuize van Goes, den 29 Julij 1848. Burgemeester en Wethouders voornoemd, j. C. van der MEER MOHR, Ter ordonnantie van dezelvtn De Stads S"creraris L. DE F O U W Jz. ADVERTENTIE. BURGEMEESTER en, WETHOUDERS der stad GOES, verwittigen bij deze de belanghebbenden: Dat de gewone JAARMARKT binnen deze Stad zal beginnen op Zaturdag den 19 Augustus eerstkomende en eindigen op Zaturdag den 2 Sep tember daaraanvolgende. Dat op dezelve geene Kwakzalvers, IToroscooptrek- kers en dergelijke toegelaten, en alle Draaiborden DobbelspelenRijfelaars en Bedelaars geweerd zullen worden. Dat de aanvragen om plaatsen, vóór den hierboven b"paalden aanvang der Jaarmarkt, vrachtvrij en met op gave der benoodigae breedte in Nederlandsche ellemaat zullen moeten geschieden aan de Marktmeesters A. Zït- ters en A. J. A. P. van Calmthout, aan welken een teder, alvorens te kunnen worden toegelaten, des- zell's Patent zal moeten vertonnen. Gedaan ten Stadhuize van Goes, den 29 Julij 1848. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. C. van der MEER MOHR, Ter ordonnantie van dezelven De Stads Secretaris L. de FOUW, Jz. prijzen van iooc en daarboven. Trekking der Vijfde Klasse. 4de Lijst. Geene. ADVERTENTIES* Bij acteverleden voor den Kanton- regter van Goes, den 29 Julij 184S, behoorlijk geregistreerd, heeft de Heer J1 JklKJ BOÜMSE mWER, Winkelier te Goes aan zijnen minderjarigen Zoon CaCiflll'IlliilS handlisting verleend tot de gehee'a Ontvangst, de Uitgave van en de Beschikking over zijne Inkomsten het Sluiten van Verhuringen als mede meer bepaaldelijk tol het drijven van Nering en Handelen alle verbindtenissen te sluiten tot die Nering en Handel betrekkelijk. Geschiedende hiervan aankondiging, ter voldoe ning aan artikel 486 van het Burgerlijk Wetboek. De Griffier bij het Kantongeregt te Goes P. J. A. van DAM. Te Goes, bij F. Kleeuwens Zoon.

Goessche Courant | 1848 | | pagina 2