WAARSCHUWING Besturen en Administration. BAKKERS EN BROODSLIJTERS. AANKONDIGING. Koninklijke Nederland,sclie Loterij. Eindhoven den 24 JulyGisteren morgen trok fluor onze stad een detachement lansiersdat zich op bevel van den officier der regtbank naar Someren bejaf; gisteren avond om half elf ure, hoorde inen alhier het blazen ep den hoorn en het luiden der klokken in het naburige dorp Woensel, Velen onzer ingezetenen be gaven zich derwaarts en bevonden dat eene menigte boeren op het veld verzameld wasvermoedelijk nier het doel om ook daar de lienden, toebehoorende aan jhr. Smits, binnen te halen; men verneemt echter nog nietdat men hiermede is begonnen-, en hebben er geene ongeregeldheden plaats gehad. Goes den 26 July. Heden had alhier de Promo tie van de Leerlingen der Latijnsche School, op de gebruikelijke wijze plaats. De Rector opende deze feestviering met eene pro. lusio, over denaard der regeringsvorm van de voor' naamste republieken in vorige tijden Daai bij hei winiet>eXaturn door Heeren Curatoren bepaald was, dat P. A. ilochar tmet een' prijs naar dek laagste orde tier Eerste Klasse; J, E. Callenfels met een Prijs, als ook C. H. Sv/alue en G. J Swemer, naar d,e; hoogste orde der Derde Klasse; en K. J. van der Meer Mohrmet een Prijs, als ook H. A. Cal lenfcls, naar de hoogste orde der Vierde Klasse zou den overgaan; en bij het zomer examen bepaald was, 0 11 J. ECallenfels en C. 11. Swalueiner prijzen en G. J. Swemer, naar de laagste orde der Tweede Klasse; en K J. van der Meer Mohr en H. A. Callenfels, mei prijzen naar de laagste orde der Derde Klasse te bevorderen, ontvingen vervolgens alle Jon gelingen, die een prijs waarcig gekeurd waren, den zeiven uit handen van Heeren Curatoren en bedank ten in Latijnsche versmaat voor de genoten eer. Een fraaij orgelmuzijkhetwelk zicii van tijd tot tijd iiet hooren, veraangenaamde dit feest. PUBLICATIE. De GEDEPUTEERDE STATEN van ZEELAND, Brengen bij deze ter kennis van allen die zulks zoude,kunnen aangaan, dat de Staten dezer Provincie, hij derzelver resolutie van den 3 Julij 1845, hebben gearresteerd en dat door Zijne Majesteitbij H oogst- deszëlfs besluit van den 12 dezer No. 88, onderin- trekking van liet Koninklijk besluit van den 22 De cember 1816 N°. 54, is goedgekeurd liet navolgende REGLEMENT tof. instandhouding en bevor dering der P A AR D EN-FOKKE RIJ in de 'Provincie Zeeland. (Vervolg en Slot van ons vorig Kommer.) ART. 11!. De hengstliouders zullen verpligt zijn, om voor eiken te keuren hengst, onverschillig of dezelve wordt goed gekeurd of afgekeurd, Ie betalen eene som van drie gulden; zullende de overige onkosten, op de keuring vallende, als voor het zegel van het certificaat van goedkeuring, de adver- leutien in de couranten, en voor de, aan de hengsthouders verstrekte tabellen, ter invulling over de, ter keuring aan- gebragle hengsten, worden verdeelden door derzelver eige naren of bezitters, voorzoo ver hunne hengsten zijn goedge keurd, moeten worden betaald. De betaling van het keurloon zal vóór de keuring, die der verdere onkosten vóór de uitgifte van het bewijs van goedkeuring moeten worden bewerkstelligd. ART. 17. Ten einde het vooitplanlings-vermogen van eiken heng,t, en den staat der paarden-foklterij in deze provincie kunnen worden nagegaan, zal ieder hengslhouder op de hierna te meldene boete, verpligt zijn, aan te houden eene deklijst, volgens het hierbij vastgestelde en aan den voet dezer uitge drukt model, door den ['resident der Provinciale Commissie van landbouw gecoleerd en geparapheerdaanwijzende de merrien, welke door zijnen hengst, gedurende den springtijd, zijn gedekt geworden, met vermelding van de gevallene veu lens, en de namen en woonplaatsen van derzelver eigenaars of bezitters. Deze lijst zal, op verbeurte derzelfde boete, aan de com missie bij de keuringen van den dekhengst, volgende op de eerste keuring, tol onderzoek moeten worden vertoond, en daarbij tevens een afschrift derzelve worde overgelegd, welke laatste de commissie van keuring, bij het proces-verbaal van keuring, door haar, volgens art. 13, intezenden, zal voegen, met zoodanige aanmerkingen en inlichtingen vermeerderd, als waartoe voorkomende bijzonderheden aanleiding mogten geven. ART. 18. Voor dekgeld zal wel minder, doch niet meer mogen worden gevorderd dan 2,50 voor den sprong, en 2,50 bij de geboorte van het veulen. Deze bepaling is niet toepasselijk op de goedgekeurde heng sten, aan welke, volgens art. 10. eene premie is toegekend. De regeling van het dekgeld van zoodanig paard; wordt aan de onderlinge schikking van den hengslhouder en den eigenaar of bezitter der merrie overgelaten. ART. 10. Ten einde het aanhouden van sehoone en deugd zame hengsten te bevorderen, zal jaarlijks na den afloop der keuring, uit het Provinciaal fonds voor den Landbouw, pre- mien van ƒ75,00 en van ƒ50,00, voor de schoonsteen best gekeurde dekhengsten, kunnen worden toegewezen onder bepaling, dat jaarlijks niet meer dan eene som van driehon derd gulden, tot hét bedoelde einde, over de geheele provincie zal kunnen worden toegekend, en dat geene preniien zullen worden gegeven, dan voor zoodanige hengsten welke geoor deeld zijn "de vereischle hoedanigheden te bezitten, om het paardenras dezer provincie in stand te houden en te verbeteren. ART. 20. Op gelijke wijze kunnen jaarlijks ineen of meer districten der provincie, welke door den Voorzitter der Pro vinciale Commissie van Landbouw daartoe zullen worden aangewezen, uit het meergemelde fonds voor den Landbouw hoogstens drie preniien van 50,00, van 80,00 en van 20,00, voor de beste cu schoonste veulcndragende merrien, die ouder dan drie, en jonger dan zes jaren zijn, worden toegekend onder verdere bepaling, dat zoodanige merrien, welke door het dekken van eenen, ter verbetering van het paarden-ras, in het district geplaatsten hengst, of bij gebreke van dien, door venen tiengst, aan welken eene premie is toegekend diagljg zijn geworden met uilsluiting van alle anderen, tot bet bekomen van genoemde premier) in aanmer king komen zullende voor liet gezameiitiijk bedrag dezer preniien jaarlijks twee honderd gulden worden bestemd. ART. 21. De toek----- -J- - n voor de beste herig- nekentung van premie sten en inertiën geschiedt, door de Provinciale Commissie van Landbouw, op het gemotiveerd advies van de commissie van keuring. De namen der eigenaars of bezitters der bekroonde heng sten en merrien, alsmede de ouderdom, de kleur en het ras dezer paarden, zullen door de nieuwspapieren worden bekend gemaakt. ART. 22. Aan derrzelfden hengst en ook aan dezelfde merrie, zal niet meer dan eenmaal de hoogste premie mogen worden toe-*, gewezen terwijl eene toegekende premie.aan den houder van eenen bekroonden hengst eerst dan zal worden uitbetaald,'1 wanneer hij een, door het Jid der Commissie van Landbouw der sectie waarin hij woonachtig is geviseerd bewijs kan overleggen, ten hlijke dat de hengst werkelijk, gedurende den geheelen dektijd tot het dekken van merriën in het district is gebruikt - zullende aanden eigenaar of bezitter van eene bèkroonde merrie, de toegekende premie Avorden uitge reikt, zoodra hij door een, op gelijke wijze geviseerd bewijs: kan toonen dat de merrie, overeenkomstig het bepaalde bij art. 20 is gedekten dien ten gevolge een veulen gewor pen heeft. ART. 23. Aan den eigenaar of bezitter van hengsten, welke niet aan de keuring of aan de herkeuring zijn onderworpen geworden, of welke afgekeurd zijn, wordt het verboden zoo danige paarden tot het dekken van merrien aan anderen toebehoorende te bezigen. ART. 24. Het is almede aan de eigenaars of bezitters van merrien verboden, die, doorniet gekeurde of afgekeurde heng sten, aan anderen toebehoorende, te laten dekken. ART. 25. Op de overtreding van dit Reglement worden de navolgende geldboeten bedreigd a. üp die van art. 17 eene geldboete van 6,00. b. Op cli» van art. 18 eene geldboete van - 25,00. cOp die van art. 23 eene geldboete van - 75,00. d. Op die van art. 24 eene geldboete van - 25,00. Bij herhaalde overtiediDg binnen den tijd van 12 maanden, na de eerste bekeuring, zal de geldboete, bij litt. b en d aangeduid, worden verdubbeld of zullen de overtreders in elk geval ter beoordeeling van den regter, met eene gevan genis van twee tot zeven dagen worden gestraft. ART. 26. Bij de vonnissen, bij welken de in hetvorigart. bedreigde.geldboeten worden opgelegd, zullen de overtreders, Voor het geval van onvermogen, om die te kunnen betalen, tevens worden verwezen Toor de overtreding van art. 17 tot eene gevangenisstraf van twee dogen. Yoor de overtreding van art. 18 tot eene gevangenisstraf van vijf dagen. Voor de overtreding van art. 23 tot eene gevangenisstraf van zeven dagen. Voor de overtreding van art. 24 lot eene gevangenisstraf van vijf dagen. ART. 27. Met de zorg voor de nakoming der bepalingen van dit Reglement, zijn, behalve de Justitie- en l'olieie-heambten, in derzelver wettelijke attributen meer bijzonder belast de leden der Provinciale Commissie van Landbouw en de Provin ciale Vee-artsen. Ingeval van overtreding zal, door de daartoe bevoegde be ambten proces-verbaal worden opgemaakt en ingezonden aan den ambtenaar, belast met de waarneming van het Open baar Ministerie bij liet betiokken Kanlon-Ceregt. ART. 28. Het vorige Reglement op de Dekhengsten in de provincie Zeeland van den 20 Januari] 1817 wordt hier mede ingetrokken. Aldus gearresteerd dooi de Staten van de provincie Zeeland. Middelburg den 3 Julij 1845. (get.) VAN VREDENBURCH. Ter ordonnantie van dezelve (get.) S L F/ G T. Behoort bij Koninklijk Besluit van den 12 Junij 1848, no. 88. Mij Bekend De tijdelijke Minister van Binucnlandsche Zaken (get.) J. M. de KEMPENAER. Accordeert met bet origineel De Secretaris- Generaal bij het Ministerie van liinnen- landsche Zaken (get.) J. de WAL. Voor eensluidend afschrift De Secretaris'Generaal, (get.) J. de WAL. Voor ecnsluidenden afdruk De Griffier der Staten van Zeeland S L E G T. Pro Jdstitia. VOOR ALLE De OFFICIER van JUSTITIE le Goesgewaar geworden zijndedat er hier ter stede weder brood gebakken en verkocht wordtvermengd met vergif tige zelfstandigheden: Brengt bij deze zoodanige Bakkers en Broodslijters hunne hoogst schandelijke en strafbare handel wijze onder'het oog en waarschuwt hen en een iegelijk die zulks aangaat, voor de gevolgen dezer] misdrijven, welke zijn: twee tot vijf jaren ge-i vangenisstraftwee tot vijfhonderd gulden. boete en intrekking van PatenV zonder onder scheid of dit liet gevolg van eigene inmengingdan wel van ingeslagenegesl of andere bestanddeelen is. Parquet, 22 Julij 1848. De Officier voornoemd De KNOKKE van der MEULEN. Sub. Offic. De COMMISSIE van BES TUUR over de Pro vinciale School nu aankwerking van Heelmees ters en Vr o b d v ft o uw e n in de Provincie Zetland, te Middelburg gevestigd, brengt bij deze ter kennis der belanghebbenden: Vooreerst: Dat de zoodanigendie verlangen tnet den etrsivolgenden Cursus, itt de maand Augustus 1848, als Leerlingen bij gezegde Schoot te worden ingeschreven, zich in Persoon of niet vrachtvrije Brie ven van henzelven, of van hunne Ouders of Voogden, zullen behoóren aan te melden bij den Heer Mr. van VisvlietVoorzitter der Commissie, en aan denzelven zulien behooreti over te leggep of te doen toekomen, een Exiract uitliet Register van geboorte en een Cer tificaat van goed gedrag, afgegeven door den Heer Burgemeester- hunner woonplaats, als wanneer hun no pens hunne verdere verpligtingen de noodige teregtwij. zigingen zullen worden gegeven. Ten tweedeDat de aanvang der Lessen van den eerstvolgtnden Cursus zal plaats hebben op Dingsdag den 8 Augustus 1848, na dat op Maandag den 7 Augusms, des roitldaas teil één ure, in het gewone Lokaal der School, zal zijn geregeld de rangschikking der Leerlingen bij welke een ieder hunner zal be. hooren tegenwoordig te zijn, E11, Ten derde: Dat, ouder goedkeuring der Com missie, bij onderling overleg van Heeren Professoren Lectoren en van den Heer Docent in de Latijnsche Taalis vastgestelddat de Lessen zullen worden gegeven op zoodanige dagen en uren als omschreven zijn in de aankondiging, welke aan de Voorpoort van het Lokaal der School zal zijn aangeplakt. Middelburg, den 3 Julij 1848. Namens de Commissie voornoemd, VAN BAKELGEM, Secretaris prijzen van ïooc en daarboven. Trekking der Vijfde Klasse. iste Lijst. Geene. 2de Lijst. No. 7462 een prijs van 1000. 3de Lijst. No. 907, een Piijs van f 5000. ADV ER TEM TI E N Op Woensdag den 9 Augus tus 1848 des morgens teu 9 Wfks ure te \v Graven-polderin de Herberg bij P. de Broe- kert zullen ARMMEKSTËREN van den Grooten Armen van 's Gravenpolderten overstaan van den Notaris E. P. Lenshoekresiderende te IFol- phaartsdijkonder approbatie van Z. E. den Heer Staatsraad Gouverneur van Zeelandpubliek voor den tijd van Zeven achtereenvolgende jaren pre senteren te Verpachten vijf en twintig perceelen inhoudende 19 Bunders 51 Roeden 42 Ellen ZAA1- en WEILANDEN, liggende onder de Gemeenten van 's Gravenpolder Nisse '.9 Heer Abtskerke RoedekenskerkeJfapelle en filoetingebree der bij biljetten gespecificeerd. UIT de HAND tf. KOOP eene zeer florissante TimERKANS- AFFAIRE, op een der welvarendste Dorpen van Zuid-Beveland gedreven wordende. Franco te bevragen bij den Heer Mr. P. J. A. vats Dam te Goes. UIT de HAND te KOOP een WAGENHUIS, ter lengte van 27 voet en ter breedte van 20 voetmet GRAAN ZOLDER enz. staande te IFemeldinge in Zwake te bevragen bij Daniel fan Kruiningen Tim merman te Kapelle. Te Goes, bij F. Klef.uwens A Zoon.

Goessche Courant | 1848 | | pagina 2