NEDERLANDEN. Groningen den 24 April. Ook in het naburige Norden (Oost Friesland} heeft den 19, des avonds, een volks oploop plaats gehad, ten gevolge van de te genwoordigheid aldaar van een vreemdeling, die zich voor den kapelmeester van den bering van Nassau uit gaf en aldaar een concert wilde geven, maar door het volk gehouden werd voor een uitlia'ie verdreven jezuit. Men noodzaakte den vreemdeling de stad onmtddelijk te verlaten en slechrs op die wijze is her gelukt, de orde spoedig te herstellen. Overigens verkeert geheel Oost Friesland 1n eenen iioogen staat van spanning. Zalt-Bommel den 23 April. Toen wij in een der vorige nommers van het Handelsblad liet harige lazen, dat in de omstreken van liet land van flensden en Altenahet winter-knolzaad in eeii sUchten staat verkeerde en nog geen half gewas zoude opleveren, veronderstelden wij dat dit berigt eenigzins overdre ven en uit zucht tot speculatie gesteld was doch bij herhaald nader onderzoek is ons geblekendat de be rigtgever der waarheid gvroiiw is geweest en den waren stand van zaken heeft opgegeven. Ook in den Bom meier- en zoo wij vernemen Tielerwaard laat genoemd gewas dit jaar veel te vvensclien over en heeft veel te lijden van de zoogenaamde zwarte vliegdie in deze plant de grootste verwoesting aanrigr. Het is te hopen, dat dit zoo schadelijk insiCt spoedig moge verdwijnen, anders vreezen wij nog dat het winterzaad door het zelve geheel weg zal raken. {N. R. C.) Goes, den 26 April. Bij besluit van den 19 de. zer, no. 96, heeft Z. M. goedgevonden, op het door hen gedaan verzoek, eervol ontslag te verleenen aan den Heer Mr. M. P. Blaaubeenals Burgemeester, en aan den Heer L. Lankhorstals Secretaris der ge meente Kattendi|k>Bij besluit van den 19 dezer, no. 98, heeft Z. M. benoemd, tot Gezworen van den polder Hoedekenskerke P. Ftrschragein plaats van P. de Korneeervol ontslagen. Besturen eu Administratien. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad GOES Koninklijke Nederlanclsclie Loterij.' prijzen VAN IOOC en DAAR ROVEN. ADVERTENTIES. Te Goes, bij F. Kt.eedwens Zoon. leden van liet provismnnh gouvernement, de lieer, n Ledru Rol li n Albert, Flacon en Louis B.anc zijn uitgesloten. Al de gewezen afgevaardigden der hoofd stad, komen op deze lijst voor, welk ook ch or de Siècle wordt medegedeeld. Wanneer de werklieden gehoor hadden willen geven aan de aanslagen, die men op hen gemaakt heeft, om hen voor dezen of genen te laten stemmen, dan had den zij eene overwegende zwaarte in ie schaal kunnen werpen; maar al die pogingen zijn vergeefs geweest. Men houdt het er voor, dat de lieer Louis Blanc slechts een twijfelachtige kans heeft om verlu zen te worden. Efn werkman heeft een betoog geleveid, waarin hij bewijst, dat de maatregelen van dien heer reeds voor meer dan 1500 millioen francs schade aan de Fransche nijverheid berokkend hebben. De Courrier Francais stelt omjer de kandidaten voor de nationale vergadering zekeren Filip, bijgenaamd de kapitein der barricades, voor. De Assemblée Nationale meent, dat er eene wet wordt gereed gemaakt op de erfenissen; van de regt streeksche zullen 10 pCt. geheven worden; van de zijde)ingsclie25 pCt.en van die, welke men bij wijze van dotatie of legaat van vreemden ontvangt, 50 pCt. In de gelederen der nationale garde merkte men 11. Donderdag verscheidene vrouwen in mannen-Idee- deren op, welke het geweer op schouder hadden. Deze zonderlinge militairen waren niet de minst ijverigen om de koren der Marseillaise en van liet lied der Gi rondijnen mede te zingen. LI. Donderdag bedroeg het aantal gewapende en ongewapende lieden, welke gedurende 12 uren voor het provisioneele gouvernement gedefileerd hebben, 384,500 man. In de gelederen van een der legioenen der voorstad, liep bij de wapenschouwing eene vrouw, welke eene roode muts op het hoofd had en een driekleurige sjerp op een wit kleed droeg. Aan hare zijde wapperde een vaandel, waarop men las: Moeder van zestien kinde ren; gewond den 24 Febi narij voor de verdediging der vrijheid. INCiËXONDEI. Aan de liedactie der Goessche Courant. Wat kan toch de reden zijn, dat de Hollandsche Post tegenwoordig bijna dagelijks een half uur en meer te laat hier arriveert? Voorwaar een ongehoord verschijnsel in dit saisoen Kan daarop ook invloed hebben datnaar luid van het publiek geruchtAmbtenaren der Pesterij sedert 1°. Januarij jl.geïnteresseerd zijn bij de aan neming van het oprijden dezer posten men daarom zoo naauw niet ziet? Is dat waar, dan is het een groot misbruikdat diende weggenomen te worden Misschien dat de een of ander uwer lezers daarop een antwoord geven kan, en daarom zenden wij deze regels aan UEd. blad. Heden, den 23 April 1848, arriveert deze post weder veel te laat, het is 2 ure 40 minuten!!! BESCHRIJVING der PATENTPLIGTIGEN. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad GOES t Gezien hebbende het Besluit van. Zijne Excellentie den Heere Staatsraad Gouverneur dezer Provincie de dato 17 dezer maand A No. 2359, 3e afdeeling (Pro vinciaal B/ad No. 41.) betrekkelijk de BESCHRIJ VING der PATENTPLIGTIGEN voor hel dienstjaar 1848—1849. Brengen bij dezen ter kennis van de belangheb benden 1°. Ten aanzien der Patentpligtigen in de 15 eerste tabellen der wet van den 21 Mei 1819, om schreven. Dat, met uitzondering van de Patenlpligtige Slij ters, Tappers, Kroeghouders en Koiïijhuishouders, die niet in de gewone beschrijving zullen worden be grepen maar aan welker buizen zonder de gewon® beschrijving aftewachteneen declaratoir zaJ bezorgd worden, hetwelk na verloop van drie dagen zal wor den afgehaalden weJke verpligt zijn dadelijk de helft van bunnen aanslag te voldoenwaarna hun Patent, op vertoon der kwitantie, alsmede van liet bewijs dat bun desvvegens verschuldigde over het voor gaande jaar ten vollen aangezuiverd is, ter Stads- Griffie onmiddellijk verkrijgbaar zal zijn de verkla ringen ter verkrijging van Patent voor deze patent pligtigen binnen de Provincie zullen worden uitge geven van den 8 Mei 1848. lot den 15 dier maand. Dat die verklaringen behoorlijk ingevuld zullen moeten zijn ingezameld en ingediendbinnen deze Stad, op den 26 Mei 1848. Dat de Registers van gemelde Patentpligtigen ge sloten en daarna geene verklaringen meer zullen wor den aangenomen binnen deze Stad, op den 10 Junij daaraanvolgende. 2.° Ten aanzien der Patentpliglige Schippers eigenaars en directie voerenden van Binnenschepen Schuiten en Vaartuigen, vermeld in de 16de Tabel der wet van den 6 April 1823. Dat zij zir.b voor bet Patentregt van 1848, zullen beliooren aan te geven bij liet bestuur der plaats waar zij zich zullen bevinden, en wel van den 8 tol den 20 Mei van dat jaar onder overlegging van een biljet, hetwelk daartoe bij die bcsluren verkrijg baar gesteld is. Dat liet Patentregt door ben zal moeten worden voldaan ten kantore van den Ontvanger ter plaatse van de aangifte, en wel in eens, voor zoo ver die plaats niet is, of die van hun vast verblijf, of de vaste leg plaats van het vaartuig of wel eindelijk die alwaar bet bedrijf wordt uitgeoefend doch anders bij twaalfde gedeelten. Dat nogtans van de laatste wijze van betaling bij twaalfde gedeelten, ook door die eigenaars, schippers of directie voerenden, welke zich niet in hunne vaste woon leg- of verblijfplaats bevinden zal kunnen worden gebruik gemaakt, mits zij zich gedragen naar bet voorschrift van 15 der 16de tabel van de wet van den 6 April 1823 door zich in den loop der maand Mei, voorzien van een bewijs van aangifte, het welk echter niet langer dan die maand van kracht zal zijn, naar hunne vaste woon, leg- of verblijfplaats te begeven of wel dnt bewijs van aangifte derwaarts op te zenden, om aldaar Ie worden gepatenteerd in welk geval de betalingen bij den Ontvanger dier plaats zullen moeten geschieden. Dat door alle de Patentpligtigen van de 16de Tabel voor den 8 Junij eerstkomende, geheel of gedeeltelijk betaling in voegen voorsclireve, zal moeten zijn ge schied en ook de Patenten op vertoon der kwitan- tien van de Ontvangersvoor dien tijd bij de Plaatse lijke Besturen, door hen zullen moeten worden afge haald aangezien van dien dag af, de recherche op de niet gepatenteerde schippers een aanvang zal nemen. 3.° Ten aanzien van de Kramers. Dat zij zullen gehouden zijn om bij bet doen hun ner aanvrage om patentoptegeven de onderscheidene goederen welke zij voornemens zijn le koop aan te bieden zoo mede de wijze op welke zij bun beroep uitoefenen naar aanleiding der onderscheidingen bij 1 der 7de tabel gevoegd bij de wet van den 16 Junij 1832 (Staatsblad no. 30) alsmede de gezamenlijke inkoopswaarde der door hen te koop aangeboden wor dende goederen zullende dien onverminderd door de Patentpligtigen die hunne goederen in herbergen of in bergplaatsen huizen en ander gebouwen van derden, uitstallenopgave moeten geschieden van den tijd der during van bun verblijf in de gemeente; endoor bun die derzelvef waren in openbare veilingen bui ten hunne winkelsbij koopen van doorgaans beneden de f 25 ieder doen verkoopen van dien der te hou- dene verkoopingterwijl zoo zij de wijze van ver koop veranderen de waarde hunner waren vermeer deren of den duur des ver hl ij fs of der te houdene verkooping verlengen daarvan op den voet van art. 19 der wet van den 21 Mui 1819 en op de boelen bij art. 37 bepaald aangifte1 zullen doen in de ge meente alwaar zij zich bevinden en zoodanig aanvul- lingsregt voldoen als van ben bij werkelijk toegenomen belastbaarheid zoude kunnen worden gevorderd. 4.° E11 eindelijk, dat de bedoelde Kramers bene vens de debitanlcn van Loterij briefjes, krachtens Zijner Majesteits besluit van den 17 October 1820 yStaatsblad no. 22) op de boete bij 1 en 2 van art. 32 der wet van den 21 Mei 1819 bepaald, ver pligt zijn steeds bun patent met zich te voeren. En opdat niemand deswege onwetendheid zoude kunnen voorwenden, zal deze worden gepubliceerd, geafïigeerdmitsgaders geinsereerd in dezer Stads- Courant. s Gedaan tenStadhuize van Goes, den 22 April 1848. Burgemeester en Weihouders voornoemd J. C. van der MEER MOHR, Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secretaris L. d li F 0 U W Jz. Gezien bet Besluit van Zijne Excellent ie den Heere Staatsraad, Gouverneur dezer Provincie, van den 17 April 1S4R A. N°. 2358, 3de Al'l. Provinciaal BladN°. 40) betrekkelijk de BESCHRIJVING DER PERSONELE BELASTING vooi liet dienstjaar 184S 1849. Brengen tui deze ter kennis van alle Ingezetenen dat niet liet Primitief Beschrijvimgsiverk voor de Be lasting op het Personeel, vastgesteld bij de wet van den 29 Maart 1833 CStaatsblad N3. 4) in deze Stad. een aanvang zal worden gemaakt op Maandag den 8 Mei aanstaande, en dat de a'zoo aan de Ingezetenen uittereikene Beschrijvings Biljetten met den achtsten dag daarna, van wege den Ontvanger, opvolgelijk zul len worden opgehaald. Wordende de belanghebbenden tevens verwittigd dat0111 als Tegen schatters van de zijde der Belas tingschuldigen te dienen, ingeval van herziening ach tervolgens bet bepaalde bij Art. 32 p.iragiaaf 2 der wet", van liet aangegeven bedrag der Huurwaarde of aantal Deuren en Vensters of Haardsteden, door liet Stede- hik Bestuur zijn benoemd de vier volgende Personen als: SIMON van ZOOMJOHANNES GOOS- SEN, HENDRIK DANIEL van ETTINGER en JOHANNES DEKKER, Lz. Eu opdat niemand hiervan onkundig zij, zal deze worden afgekondigd, aangeplakt, mitsgaders in dezer Stads Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Goes, den 22 April 1848. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. C. van der MEER MOHR, Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secretaris L. de F OU W, Jz. Trekking der Vijfde Klasse 17de Lijst. No. 9863 eene Premie van 5000. Tegen 1 Mei eene MEID benoodigd die goed met Beesten en het verdere Boerenwerk kan omgaan, meer dan 20 jaren oud is en bewijzen heeft van goed gedrag. Adres bij «V. BILOte Wolphaartsdijh,

Goessche Courant | 1848 | | pagina 2