Besturen en Administration. MATEN EN GEWIGTEN. SCHOUWING HER, WEGEN. Koninklijke Nederlandsche Loterij. VAN MESRITS. 4 PUBLIEKE VERKOOPING te personen uit deze provincie bezocht worden algemeen is men van denkbeeld in Overijsseldat liet toenemend vertrouwen in den loop der Europesche politiek zoo veel maar eenigzins kan moet worden bevestigd en versterkt door eene verdubbelde behartiging der inwen dige stoffelijke belangenen dat Nederland in tegen overstelling van de razende plannen van Louis Blanc zich moet beijveren, om uit dc troebelen van den tijd te herrijzen als een Staat, gegrond op de ware lessen der Staatshuishoudkunde. Het aanzoek van het laatste Landhuishoudkun dige Congres te Arnhem, aan de Regering gedaan, om eene geologische kaart van den Nederlandschen bodem te erlangen, is door de Regering ten fine van advijs opgezonden aan het Koninklijk Instituut, het welk daarvoor eene commissie benoemd heeft, bestaande uit de heeren ReimvardtMiquell en Brandts van het Joppc. Zwolle, den 17 April. Op de laatstleden Woens dag alhier gehoudene palm paatdemarkr, waren minder paarden aanwezig dan gewoonlijk. Over 't algemeen was er in den aanvang der markt weinig handel, die echter later levendiger werd, waar door, over 't geheel, nog veel paarden zijn verkocht. De goede werkpaarden waren betrekkelijk het hoogst in prijs, terwijl de gemeste paarden in 't algemeen veel minder konden gelden, dan men sedert eenige jaren ge woon is, er voor te maken, Hoewel dit uit den aard der omstandigheden wel was te voorzien, zoo valt het trouwens niet te ontkennen, dat men in de laatste ja ren, inzonderheid door het aankoopen der Franschen, wel eenigzins in de hoogte der prijzen wal verwend was, Groningen, den 17 April. Hetschiint, dat men nog niet heeft kunnen slagen in het beteugelen der long ziekte hoe zorgvuldig de maatregelen daartoe ook wor den genomen door het dooden van al bet vee dei- besmette stallen, enz. We! heeft zich, zoo ver men weet, geen nieuw geval van dez.e ziekte opgedaan :e Beerta, Rutten, onder Slochteren, Harkstede of Grijps kerk maar men verneemt, dat de ziekte thans weder gezien is te Kolham en te Mensingerveeromtrent welke laatste plaats echter de berigten te weitvg overeen- stemmen, om dit met genoegzame zekerhei op te geven. i-I E B U K der {Vervolg en Slot van ons vorig Nummer.) Art. 8. De Arrondissements ijkers zullen ten minste tweemaal in het jaar op onbepaalde tijdenen voorts zon dikwijls zij zulks noodig "achten, vergezeld van den Commissaris van Policieof bij ontstentenis van zoo danig ambtenaar, van een Lid van het Plaatselijk Bestuur, in al de gemeenten van derzelver district visitation doen in de openc werkplaatsen, magazijnen en winkels, op de marktenvleescbhallenpublieke wagen en op de molens, en zich daarbij verzekeren, dat in dezelve geene dan de nieuwe maten en gewigten aanwezig zijnen dat dezelve behoorlijk zijn herijkt. Zij zullen de oude afgeschafte maten en gewigten, alsmede die, welke nf t zijn herijktin beslag nemen en met het deswege p te maken proces verbaal aan den officier bij de Nrron- dissements-Regtbanlr van hun ressort inzendenvan hun verrigte ten deze en van het resultaat hunner bevinding in elite gemeentezullen zijbij derzelver aan 011s in te dienen rapporten omstandige opgaven doen. Art. 9. Dien onverminderd zullen de Burgemees ters der gemeenten ten platten lande, naar aanleiding van art. 62 en 87 van het reglement op het bestuur ten platten lande, teil minste viermalt-n in het jaar ge lijke visitatie doen, en zorgen, dat afschriften van de daarvan opgemaakte processen-verbaal, overeenkomstig laatstgemeld artikel, aan den Staatsraad Gouverneur worden ingezonden. En worden Burgemeesters en Wethouders der steden uitgenoodigd, om de vereischte orders te stellen, dat gelijke opneming door den Com missaris van Politie of het Lid van bet Bestuur, liet welk met de Politie is belast worde gedaan. Art. 10. Het wordt aan alle op publiek gezag aan gestelde of beëedigde landmeters, wegers en meters verboden, eenige certificaten, weeg- of meetbrieven af te geven, waarin de maat of het gewigt anders dan in de nieuwe, alleen wettige, benamingen is uitgedrukt en zullen door dezelve geene andere dan de wettig erkende maten en gewigten mogen worden gebezigd. Art. 11. Insgelijks wordt aan de Plaatseliike Bestu ren, Godshuizen of Armbesturen en aan alle Ambte narenen publieke administratie» verboden, eenige acten, plans, bestekken of beramingen te doen opmaken, aan te nemen of daarop regard te slaan, in welke de hoe veelheden en afmetingen niet in de nieuwe maten of gewigten. zijn oogegeven, Art. 12. Aanalle Ambtenaren, publieke adminisira- tien en ingezetenen binnen deze provincie, wordt bij deze derzelver verpligting herinnerd, om de door hen gebezigd wordende maten en gewigten binnen den in art. 1 bepaalden termijn te doen herijken, bij gemis van welke formaliteit, de door hen gebezigd wordende of in derzelver optne werkplaatsen, magazijnen of win kels bevonden wordende maten en gewigten in beslag kunnen worden genomen, en degenen die bevonden worden dezelve te hebben gebruikt, of in hunne opene werkplaatsen, magazijnen of winkels voorhanden re h< bben, volgens de bepalingen van bet Koninklijk be sluit van den 30 Maart 1827, Staatsblad no. 13), zullen worden verwezen in eene boete van f 10,00 tot 100,00. Aan dezelve worden tevens herinnerd de bepalingen van art. 14 van het koninklijk besluit van den 18 Dec. 1819, Staatsblad No. 57), vo'gens welke'alles,* wat met de maten voor drooge waren in dat besluit opge geven wordt gemeten nier den strijkel behoorlijk moet worden afgestreken, en dus allen, die van zoodanige maten gebruik maken ook van strijkels voor d' zelve behooren te zijn voorzienvan welkedie voor de halve en kwart mudde ook moeten worden geijkt en geverifieerd wordende de Plaatselijke Besturen als mede de Arrondissements-ijkers aangemaand, 0111 voor de nakoming dezer verordeningen te waken en daarop bij hunne visitatienvoor zoo veel een ieder aangaat te letten terwijl van de bevinding ten deze in de bij art. 7 en 9 bedoelde processen-verbaal of relazen, spe ciale melding zal moeten worden gemaakt. Art. 13. Alle ambtenaren en publiek administratie» worden uitgenoodigd aan de nakoming van het tegen woordig besluit de hand te houden, en worden de Plaat selijke Besturen aangeschreven, om de Arrondissements ijkers in de uitoefening hunner function, zoo veel mo gelukbehulpzaam te zijn en speciar.l op derzelver aanvrage dadeluk den Commissaris van Politie, of daar waar zoodanig ambtenaar niet aanwezig is, of verhin derd wordt, de vereischte adsisrentie te verleenen, een Lid van het Plaaiseluk Bestuur te delegeren, om dezelve, bij de door hen voorgenomene visitatien van winkels en werkplaatsen te vergezellen. Art. J4. Dit besluit zal, door insertie in bet Pro vineiaal Blad. gebragt worden ter kennis van de Dis tricts-Comutissarissen, Burgemeesters en Wethouders der steden en Burgemeesters en Wethouders of Asses soren der steden en gemeenten ten platten lande in deze provincie; mitsgaders van de Arrondissements-ijkers, tot informatie en narigt, en wijders, door de zorg der Plaatselijke Besturen worden afgekondigd en aangeplakt in al de steden en gemeenten van deze provincie, f n welken einde een genoegzaam aantal in plano gedrukte exemplaren van hetzelve, aan voornoemde Besturen zal worden toegezonden zullende wijders exemplaren van dit b sluit worden gezonden aan het Provinciaal Ge regtshof, den Procureur Generaal bij hetzelve, en, door diens tusschenkomsr, aan de Ambtenaren van het Open baar Ministerie bij het Provinciaal Geregtshof, en bij de Arrondissements Regtbanken, gelijk mede aan de Kanton reuters in deze provincie. Middelburg, den 7 April 1848. Gtdeputeerde Staren voornoemd, VAN VREOENBURCH. Ter ordonnantie van dezelve, SLEGT. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad GOES Ter voldoening aan dc bepalingen van liet Reglement op het Beheer en Onderhouden de Politie der Buurt wegen en Voetpaden in deze Provinciedato den 6 Julij 1838, in deze Gemeente, voor zoo veel de Buurt wegen aangaat, ingevoerd bij Publicatie van den 4 Mei 1844. Zullen op Woensdag den 3 Mei 1848 Schouw houden over alle de Buurtwegen in deze Gemeente; en worden mitsdien de wcspligtigen en verdere belang hebbenden aangemaand en gewaarschuwd, om te zorgen, dat de voorschreve wegenin behoorlijken staat en geëffend zijndat alle Laagten, Slagsporen, Gaten en Putten, behoorlijk aanuevtild, en de kanten der wegen, van Distels, Brandnetels en verdere ruigtengezuiverd zijn mitsgaders de Waterleidingen, Sprinken, Slooten en Gruppen langs de Wegen, volkomen zijn schoon gemaakt. Alles op de boeten en straffen bij het meergedacht Reglement, op de overtredingen gesta- tueerd. Aldus vastgesteld door Burgemeester en Wethouders der Stad Goes, den 15 April 1848, om door aanplak- king ter gewone plaatsen, en insertie ir. de Stads-Courant ter kennis der belanghebbenden te worden gebragr. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. C. van der MEER MOHR Mij Bekend, De Stads-Secretaris L. de FOU VV, Jz. prijzen van f iooc en daarboven. Trekking der Vijfde Klasse. 13de Lijst. Geene. 14de Lijst. No. 16374, een Prijs van f 1500. No. 16795, 13668 en 11805, ieder een Prijs van f 1000. 15de Lijst. No. 4349 een Prijs van 100,000. No. 1193, een Prijs van f 2500. No. 5643, 9281, 18046, 5807 en 5593, ieder een Prijs van 1000. ADVERTEMTIEN. Mr. p. ALVAREZ van DIGGELEN, Advocaat Middelburg en 19 April 1848. TI. M. G. GEENE. Eenige Kennisgeving. t lieden beviel zeer voorspoedig van eene welgeschapene DOCHTER M. A. de FOüW geliefde Echtgenoot van Goes, 18 April 1848. W. SWART. Goes, den 18 April 1848. Heden beviel voor spoedig van eene DOC HTER, mijne geliefde Echt genoot J. A. A. BURGER. Mr. M. P. BLAAUBEEN. De STAATSRAAD, ADMINISTRA TEUR van de PARTICULIERE DO MEINEN des KONINGS, vermeent, naar aanleiding van onderscheidene bij Item ingekomen vragen ter algetneene kennis te moeten brengen dat de ©SH1- SIKFFBRiCJ VAN ©15 TIK* llPLlGTIGIIKt BSI.Ï IB1T ©©MJEIA-MI5MEKSS naar den aange wezen maatstaf, (zie G oes se he Courant san 10 Aptil I84S, N°. 29) niet uitsluitend verkregen wordt tegen geld, tot aankoop van Inschrijvingen op het 2j pCt. Grootboek, maar, evenzeer, tegen zoodanige In schrijvingen oi' Certificaten 21 pCt. Nationale SchuJd; mits de ovërdragt of inschrijving, op naam van 's Konings Domeinplaats hebbe voor rekening der Tiendpligtigen die zich daaromtrent, des verkiezen de, kunnen verstaan met de Heeren de LANOIJ ZOON EN te Amsterdam; bij wien, in alle geval len bet Bewijs van Afkoop, tegen het Bewijs van Overdragt of Inschrijving zal zijn in te wisselen gelijk ook de geldelijke stortingen steeds bij hen kun nen gedaan worden in zoo verre de belanghebben den niet meer wenschelijk achten die, ten Kantore van den Heer Betaalmeester in hun Arrondissement te bewerkstelligen. De aanvragen tot afkoop moeten regtstreeks en vrachtvrijbij den ondergeteekende worden inge diend. Voorde zegels van ieder bewijs van afkoop en de daaraan gehechte Bijlage ten blijke van be voegdheid, wordt/ 1,40 teruggegeven, zonder eenige bijbetaling van kosten. 's Gravlniiage 17 April 1848. Heinkenszand, op de Hofstede van den Heer Bur gemeester VERMANDE de CLEEUWERSKERKE, op Woensdag 10 Mei 1848, 's morgens ten 10 ure, ten overstaan van den Notaris L. DE Eou/r, Jz. residerende te Goesvan eene Kudde gezonde SCHAPEN, bestaande in 150 oude stukken en 98 Lammeren in gedeelten van 10 stuks te gelijk, of zoodanig ander getalals geriefelijk zal bevonden worden aankomende de Erven van BASTIAAHT REMIJN. De Kleermaker H. WILLEMSE maakt be kend dat hij is verhuisd uit de Ganzepoortstraat naar de Beestenmarkt. Te Goes, bij F» Ki.eeijwens Zoon.

Goessche Courant | 1848 | | pagina 2