publicatie. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der stad GOES, ontvangen hebbende, eene aanschrijving van Zijne Excellentie den Staadsraad Gouverneur dezer Provincie van den ;x Maart 1848, A. No. 1198 2e Afdeehng£ houdende uitnoodiging, om de toenemende omloop der zoogenaamde belgische ceivtew, (dubbele centimes) tegen ïe gaanaangezien, het geen twijfel lijdt, dat eene onbetamelijke winzucht, in eene ruime mate, daar van, mede de oorzaak is, uithoofde van het voordeel, hetwelk, eene betaling in de bedoelde muntspecie, tegen de waarde der Nederlandsche centen, na inwisseling bij den vreemde, tegen de wezenlijke waaide, oplevert; en tevens, dat bij gemis van wet tige cours, en gangbaarheid binnen dit Rijk, niemand kan worden verpligt, de voorschreve geldstukken in betaling aan te nemen, welke bij alle publieke kassen moeten worden afgewezen. Waarschuwen bij ver nieuwing de Ingezetenen dezer Stad en Gemeente, tegen het bevorderen van den omloop van de bedoelde Belgische Centendaar eene zoodanige handeling, tot ieders nadeel moet verstrekken en niemand tot de aan neming, ven deze mindere waarde hebbende munt, dan waar voor zij wordt uitgegeven en aangerekend gehoudenis. Vertrouwend: Burgemeester en Wet houders datterwijl aan de Stedelijke beambten, bij deze verboden word, om Belgische Centenin de Ste deliike Administratie te ontvangen en uit te gevende ingezetenen in het algemeen en de handel en nering doende in het bijzonder, door eene dadelijke, algeheele en bestendige afwijzing dier munt, krachtdadig zullen medewerken, om de maatregelen, welke tot het doen ophouden van deszelfs circulatiegenomen worden wel te doen gelukken. wa arscuuwing. Dat gedurende den tijd voor de Openbare God»- dienst bestemdde deuren der Herbelgen en an iere plaatsen alwaar drank verkocht wordt, binnen den besloten kring der gebouwen liggende, zullen geslo» ten zijn, en dat gedurende dien tijd geetterhande spe« len mogen plaats hebben. Dat geene openbare vermakelijkheden op die dagen zullen gedoogd wordenblijvende het evenwel aan de Plaatselijke-Besturen vrijgelaten, hieromtrent eene uitzondering toe re staan, mits niet dan na het vol- komen eindigen van alle Godsdienst oefeningen. En dat de overtredingen tegen deze bepalingen zullen gestraft worden, met eer.e geldboete van niet hooger dan 25,00 of ingeval van onvermogen met eene gevangenis van niet langer dan drie dagen, te verdubbelen ingeval van herhaalde overtredingen en daar en boven verbeurd verklaring der te koop gelegde of uitgestalde goederen en het sluiten voor eene maand van Herbergen of andere publieke plaatsen. Burgemeester en Wethouders, vertrouwen: dar deze herinnering voldoende zal zijn 0111 den dag des Hee- ren en de erkende Feestdagen binnen deze Stad op eene allezins Godsdienstige wijze te doen vieren doch hebben niet te min. den C untnissaris van Policie dezer Stad gelast, om op de uitvoering der vorenstaande verordeningen te letten en te doen letten; tegen de overtreders Proces Verbaal op te maken, en in het al gemeen zorg te dragen, dat alle hinderlijke bewegingen en gerucht, vooral in de nabijheid der gebouwen tot de Openbare Eeredienst bestemd, worden voorgekomen of beier. En opdat deze algemeen bekend worde, zal dezelve worden gepubliceerd, geadïgeerd en geïnsereerd in de» zer Stads Courant. Gedaan ten Stadhuize van Goes, den 18 Maart 1848. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. C. van der MEER. MOHR, Ter ordonnantie van dezelven De Stadssecretaris L. p f. FOUW, Jz. miiidekphuzeiÏT" uau be uoïgettbe dvti&clen te (Boes. Van den d tot den ,i5 Maart dS48. Met inbegrip der Landelijke en Plaatselijke Belastingen. Aan het reglement op het zoeken en rapen van eijeren van wild gevogelte, medegedeeld by besluit van Heeren Gedeputeerde Staten van den 31 Oc tober 1845, no. 6, Provinciaal blad 110. 110), waarbij, op de straffen daarbij bepaald het zoeken en rapen van eijeren van Eendvogels, Kievittcn en an der wild gevogelte, anders dan op eigen of gehuurden grond, in weiden, velden, duinvalleijen, zeeduinen of moerassen, jaarlijks na dpn ^o'Hprihs verboden. B, Aan het bepaalde bij de Notificatie van den 7 Au gustus 1843 Provinciaal blad no. 85), waarbij, met wijziging van de bepalingen, vervat in art. 2. 4 en 5 der Notificatie van den 27 Februarij 1837 Provinciaal blad 110. 23), is vastgesteld: i°. Dat de wijdte der mazen van de navolgende vischtuigen, over derzelver grootste lengte ge nieten. zal zijn ten minste Voor de zegen (sleepnet) de vleugels 25, de kuil 20 Ned. strepen voor de fuiken de vleugels en het Ikchaam 25, de kuil en kruik 20 Ned. strep-n. 2°. Dat na den 1 januanj 1845, geene zegens of fuiken, onder de gemelde, en geene and- re vischtuiaen, onder de vroeger vastgestelde maat. zullen mosu ii worden vervaardigdverkocht ol tot het visschen gebezigd. 30, Dat de vroeger gemaakte b.paling omtrent de wist van tien gevangen wordende aal of paling is opgehevenen het den visschers voortaan vrijstaat, over den, van die soorten, gevangen vischnaar goedvinden te beschikken. 4®. Dat in derzelver geheel blijven de overige be palingen der Notificatie van den 27 Februari.) 1837, Provinciaal Blad No. 23) luidende: Art. 1. Het is verboden in dize provincie niet andeie dan de volgende vischtuiaen te visschen: Aalkorven, KorvenVischkorven. WilligenIFc- lien), Fleuren (Zetlijnen) Fuiken (Stclneltcn) Hengels, Kruisnet, (Totebel), Schakels, (Vlouwen Wargarens), Stolpmand Trommels, Balfuiken Werpnet Zegen SleePnet.y „Prang- of Praamnettenmits alleen in groote waterplassen en kreken gebezigd wordende zijnde het gebruik daarvan in slootenwatergangen en vaten be paaldelijk verboden." Beugelnetten mits de middellijn van den hoepel of beugel niet grooter zij dan 90 Ned. duimen. Van de Schepnetten mag gebruik worden gemaakt om gevangen Visch op te scheppenover te zetten of te vervoeren." Art. 2. De wijdte der mazen van de vischnetten, over derzelver grootste lengte gemeten, zal zijn, ten minste Voor de Schakels 50 Ned. strepen. •Voor het Kruisnet 22 Ned. strepen. Voor de Trommels 25 Ned, strepen. Voor de Werpuciten 30 Ned. soepen. Voor het Prang- of Praamnet 30 Ned. strepen. Voor liet Beugelnet 30 Ned. strepen. Art. 3. De geijkte maatstafjes, waarmede de mazen nat zullen gemeren worden, zullen, tegen beta ling, voor ten ieder bij de heeren Houtvesters ver krijgbaar zijn." Art. 4. Bij het onderzoek in winkels of in de bergplaatsen der netten van de visschers van b-roc-p, zullen de opzieners der Jagr, door een' officier van politie geadsisteerd moeten zijn. Art. 5. De volgende visch soorten zullen bij het vangen niet mogen worden behouden, bewaard, vervoerd of verkocht, beneden de navolgende maat of gewigr." Voor den Karper en Snoek 25 Ned. duimen; voor den Baars, Braasem, Voort.en en Bliek 16 Ned. duimen. Hiervan is uitgezonderd Pootvisch en kleine visch tot aas, mits daartoe hebbende consent, door de Heeren Houtvesters gratis af te geven." Art. 6. Geene gemeen liggende slooten, tochten, vlieten of watergangen zullen vóór den 1 Juni; van tik jaar mogen worden schoongemaakt of geveegd, ten zij zulks voor de afwatering, door de daarbij betrok- lune Dijks- of Polder-Besturen, als onmisbaar wordt geoordeeld." Art. 7. Voor zoo ver de bovenstaande bepaiin- gen niet vallen onder de strafbepalingen, vastgesteld bij de wet van den xi Julij 1814. zullen de overtre ders, krachtens het besluit des KONINGS van den 5 julij 1823, worden gestraft overeenkomstig art. 1 der wet van deft 6 Maart 1818, Staatsblad no. 11)." En zalten einde niemand hiervan onwetendheid voorwendedeze worden afgekondigd en aangeplakt waar zulks gewoon is te geschieden, mitsgaders in het Provinciaal Blad geplaatst. Middelburg, den 9 Maart 1848. De Staatsraad, Gouverneur voornoemd, VAN VRF.DENBURCH. En zal deze worden gepubliceerd, geaffigeerd en ge plaatst in de Stads Courant. Gedaan ten Stadhuize van Goes, den 18 Maait 1848. Burgemeesur en Werhotitiers voornoemd, J. C- van der MEER MOHR Ter ordonnantie van dezelven, De Stads Secretaris L. de FOUW, Jz. A TI O N A L E ill l L1T IE. BURGEMEES TER en WETHOUDERS der Stad GOES brengen bij deze ter kennisse van alle die het aangaat, dat de Militie Raad, krachtens art. 126 der wet op de Nationale Militie van 8 Januari) 1817 (Staatsblad n<>. x over dezen jarehare 3e zitting tot aanneming vanPlaatsvervangers of die van Nummer willen verwisselen, overeenkomstig art. 37 der wet van 27 April 1820, (Staatsblad no. 11,) zal houden te Middelburg, hoofdplaats dezer Provin cie, op Donderdag den 13 April 1S4S, des morgens ten hall'tien ure, in de Abtdij aldaar; er, dat de Commissie uit den Edel Achtbaien Raad dezer Stad, tot de afgifte der Aitesten, Uenoodigd voor Plaat.-vei angers of Num- "merverwisselaars zal vaceren op Maandag den 10 te voren des voormiddags ten elf ure. Eu opdat niemand hiervan onkundig blijve, zal deze worden gepubliceerd en geaffigeerd, mitsgaders geplaatst in dezer Stads Courant. Gedaan ten Stadhuize van Goes, den 18 Maart 1848. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. C. van der MEER MOHR, Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secretaris L. de FOUW, Jz. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der S'iad GOES, voldoende aan het besluit van llunEJ. Groot Achtb. Heeren Gedeputeerde Staten dezerP:o vincie, van den 15 Julij 1844, No. 1, (Provinciaal Blad No. 87 Herinneren bij deze, onder referte, aan derzelver Pubiicaiien van 17 Maart 1S38 en 11 Jiinij 1842, de Ingezetenen dezer Stad en Gemeente, aan de bepaling der wei van den 1 Maart 1S15, (Staatsblad No. 21), betrekkelijk de VIERING 'VAN DE ZON- EN FEESTDAGE-N hoofdzakelijk inhoudende: Dat op die dagen geene beroeps bezigheden mogen verrigt wordenwelke de Godsdienst zouden kun nen storenen geene openbare arbeid zal mogen plaats hebben, dan ingeval van noodzakelijkheid met schriftelijke toestemming der Plaatselijke Regering. Dat, met uitzondering van geringe eetwaren, geene koopwaren hoegenaamd op markten, straten of open bare plaatsen zullen mogen worden uitgestald of verkocht, en dat Kooplieden en Winkeliers hunne Waren niet zullen mogen uitstallen, noch met opene deuren verkoopen. 4 Tarwe/ 7,50. Rogge 5,40. Vroege Gerst 3,88. Late Gerst 3,88. Boekweit 0,00. Haver 3,15. Wiite Boonen/oo,oo. Witte Erwten/00,00. Groene Erwten j 7,05. Graauwe Erwten 00,00. Tarwe Meel f 9,50. Rogge Meel ƒ7,05. allen per Mudde. Boter 0.87. Noord-Hollandsche Kaas 50 cs. Stolk- sche Kaas 40 cs. Leidsche Kaas 30 c;. Witte Brood 29 cs. Tarwe Brood 17 cs. Rogge Brood 13 cs. Osse- Vlecsch 6o cs. Koei-Vleesch 60 cs. Kalfs-Vleesch 60 cs. Schapen-Vleesclj 35 cs. Lams-Vleesch 35 cs. Versclx Varken-Vleesch 90 cs. GerooktVarken-Vleesch 1,00 cs. allen per Ned. Pond. Vroege Aardappelen. f 2,50. Late Aardappelen 3,00. de Mudde. Jenever f 60,00. per Vat. IJpen Hout 7,50. Esschen Hout f 7,50. per Wisse. Groote Takkebossen 14,50. Kleine Takkebossen 7,00. de Honderd. Steenkolen f 2,60. de 100 Ponden. Turf 0,70 de dubb. Mudde Kool Olie f 40,00. Lijn Olie 40,00. het Vat Koolzaad 00,00. Lijnzaad 0,00. de Mudde. Kaarsen 65. het Ned. Pond. AD V ERTENTIEN Getrouwd J. IL C. KAKEBEEKE goes met 17 Maart 1848. P. J. STOKMANS. Algemeene Kennisgeving. Heden nacht overleed tot onze bittere droef heid, ons jongste Dochtertje, MARIA WILIIELMINA FREDERICA slechts hegen maanden oud. II. C van DEINSE, wolfaartsdijk M. van DEINSE 17 Maart 1848. Geb. de Leeuw. Eenige Kennisgeving. De ondergeteekende geeft bij deze het geëerde publiek te kennen, dat hij op nieuw het LOGEMENT genaamd BE IMtlWS VARI OBMJË heeft GEHUURD, en zich alsnu bij vernieuwing in de gunst zijner geëerde Stad- en Landgenooten aanbeveeltbelovende eene prompte en accurate bediening. C. SCHEELE. Te Goes, bij F. Klef.uwens Zoon.

Goessche Courant | 1848 | | pagina 2