Besturen en Administratien. NATIONALE MILITIE. Koninklijke Nederland,sche Loterij. biedingen uit de hoofdstad zal ontvangen. Haarenea- 'geméne voor Toulousse is slechts voor tien maanden tegen 20,000 frans en eene bentfice-voorsteUing." De natie heeft groote verpligtingen aan de directie van den koninklijken Franschen schouwburg te 's Ha ge, die door hare wijze maatregelen (b. v. 4000 fr. appoin tment geen titel en geen bijzonder etnploienz.) gezorgd heeftdat eene zoo schitterende stem niet Hitsluitend in ons land iiarc gaven zou ten toon sprei den maar haar genoodzaakt heeft 0111 den roem der Hollanders in den vreemde en wel in het op zijne kunste naars zoo trotsche Frankrijk staande te houden en op de luisterrijkste wijze wijd en zijd te verbreiden. (N. R- Cr.) Rotterdam, den 14 Augustus. Naar wij ver nemen zijn hier ter stede in omloop valsche nieuwe guldensstukken. Dezelve zijn zeer goed nagemaakt het eenigewaardoor zij zich van de eclpe onder scheiden is het randschriftGod zij met onsdat op de valsche zeer onduidelijk gekrapt is. Leyden, den 12 Augustus. In den nacht van den 10 op den 11 dezer, werd er in *s Rijks Museum van natuurlijke historie alhier, een stoutmoedige diefstal beproefd, waarbij men op liet oog had, zich van de aldaar aanwezige edele gesteenten en kostbare minera liën meester te maken. De policie dat voornemen ver woedendewist hetzelve te verijdelen en het gelukte den heer commissaris van policie Visser Moulineen' der daders, die zich ten gevolge var. bttitenbraak en inklimming reeds in de zaal der mineralicn bevond, aan te houden, terwijl zijn rnedepligtige kort daarna in handen geraakte. Beide met name Johannes de Keizer en Aigidius van Akclijcnvan Rotterdam her» komstig, werden aan de justitie overgeleverd en in hechtenis gesteld. LeydCt. Haarlem, den 12 Augustus. Gisteren heeft alhier plaats gehad de aanbesteding van het maken van drie zeer groote en zes kleinere bouwhoeven alsmede van eenige bruggen ten behoeve van den Anna-Paulovvna Polderwelke werken zijn aangenomen door den heer IV. van Doornalhier woonachtig, voor de som van 36.900. Nopens den tegenwoordige!) toestand van den polder wordt gemelddat de vroeger aanbestede verzwaringen der zeedijken met spoed ten uitvoer ge- bvagt worden, en men bezig is met het in orde brengen van wegen het maken der r.oodige werken voor eene geregelde bemaling der lager liggende gedeelten het b.'greppelen der landen enz. Ook is een aanvang ge maakt met het bouwen V3n een watermolen ten dienste van liet oostelijk gedeelte des polders, welk gedeelte in en hooptdat in het aanstaande voorjaar niet eene boezemkade voorzien, en dus ook spoedig daarna in cultuur gebragt zal kunnen worden. Van de drooggemaakte gronden in liet westelijk ge» cfeelte zijn, behalve de 800 bunders, die verkocht zijn, thans bijna 700 bun Iers door de maatschappij aan on derscheidene landbouwers verpacht. Deze gronden wor den reeds voor het grootste gedeelte bewerkt en belo ven in her aanstaande jaar vruchten te zullen geven. I)e ondervinding heeft 1111 reeds geleerddat men daar omtrent de beste verwachting koesteren mag daar een aantal van 150 bunders, aan particulieren behoorende, en dit jaar door de eigenaren bebouwd een niet on- v'oordeeligen oogst hebben opgeleverd, hergeenwan neer men de nieuwheid der gronden in aanmerking neemt, voorzeker èen gelukkig begin mag genoemd worden. De Gelderscbe arbeiders, in den aanvang dezes jaars in den polder gevestigd beginnen zich meer en meer aan bunnen nieuwen werkking te gewennenen hoe» zeer de yoorzigtigheid het raadzaam maaktom inliet overplaatsen van arbeidersgezinnen niet overijld te werk le gaan, en liet aantal nooit meer dan in evenredigheid der toenemende behoefte aan handen-arbeid te vermeer- déren, bestaat er toch uïtzigt, dat in het volgende jaar, bii meerdere ontwikkeling van den landbouwveel meer nijvere handen in den nieuwen polder werk en brood zullen kunnen vinden. {Haart. Ct Zalt-Bommel, den 10 Augustus. Heden heeft ds. C. Hoóijerdoor wiens bemiddeling ten minste 7000 armen in den Bommelerwaard gespijzigd werdendoor eene deputatie van burgemeesters uit den Bommeler waard, eenen uitstekend fraaijen zilveren inktkoker ten geschenke ontvangen, rijk bewerkt d la renaissance met deze fraai gesnedene inscriptie aan ds. C. t looijer, tot eene herinnering aan den groot en nood des hangers na de mislukking van den aardappeloogst in 1845 en 1846, door de burgemeesters van eenige gemeenten in d'cn Bommelerwaarduit erkentelijkheid vour de werk- dadige verzorging hunner noodlijdende ingezetenen aangeboden. Onder de, in 1846, te Kopenhagen in arrest geno- mene 605 besclionkenen, telde men 180 vrouwen. In 2842 was d:t getal slechts 76; in 1843 96; in 1844, 160; in 1845, 557. Men ziet hoe liet steeds klim mende is. Moge liet al m ons vaderland nog zoo erg niet gesteld zijn, wie waarborgt ons. dat liet niet zoo worden zal? Want dat er ook bij ons, veel meer dan sommigen denken, vrouwen zich aan den sterken drank te buiten gaan, is ontegenzeggelijk. Al be stond er dus geene andere reden, waarom het noodig is, dat ook vrouwen deel nemen aan de Vereeniging tot afschaffing van den sterken drank, zoo ware reeds deze drangreden voldoendë, dat zij daardoor een voor» beeld geven aan diegene van haar geslacht, voor wie de belofte tot onthouding eene behoefte is tegen de verleiding tot onmatigheid. Den 7 Julij werd te Londen eene openbare verkoo» ping gehouden van eene talrijke en hoogst belangrijke verzameling Autografen. YY'ij achten het niet ondien stig de voornaamste noïpmers van die handschriften niet de prijzen die zij-opbractenhiermede te deeUm: Een brief van Luthervan 1519. betr kkeli k de leer van het Vagevuur, 133. Een brief van Louise van Savoyemoeder van Frans I, van 1505 f 27 60. Een brief van Margarctha van Frankrijkdochter van Frans I, aan den maarschalk Villars 31.20. Een brief van Maria Antoincttavan 7 Julij 1791» aan haren broeder, den aartshertog van Oostenrijk, en betreffende de voorgenomen vlugt van liet Koninklijk gezin, 61.20. Een brief van Maria Stuartaan Filips II, Koning van Spanje, Sheffield 12 October, f96. Een brief van Lorenzo de Medicis. bijgenaamd de Hoovaardige, aan Johannes van Lanfuedinus, f 108. Een brief van Blaise Pascalaan pater Clé ment Latet 111 liet Latijn, Parijs 13 April 1657, t 48. Een brief van Rubbensaan den lier de Pu ij, Brussel 7 Julij 1627, en waarin de beroemde schilder verslag geeft van hetgeen in de Nederlanden voorviel en van de toerusringen der Engelscheti 0111 die van Ro ebelle bij te staaner bij voegende, dat de Koning van Frankrijk die toerustingen geenszins vreesde66. Een brief van Paul Veronese30. De handte.eke ning van Voltaire onder eenen brief aan Richelieu, fit Augustus 1763, f 26.40. Een brief van Schiller, Jena l Maart 1799, over,zijn treurspel Walleiistein f60. Eene door J. B. Rousseau eigenhandig geschre ven ode f 60. Een gedeelte van het handschrift van las CasasMimotres de Napoleonniet talrijke ver beteringen en bijvoegingen van Napoleon zeiven./120. Een brief van Newtonaan Jean Bkrnouilli 26 April 1723, f 52. Een brief van Lo/lewijk XL 1 aan Amelot, Versailles 7.Augustus 1776, f 46. De gtheele verzameling heeft opgebragt een som van /8,4oo. OPROEPING van VERLOFGANGERS der BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad GOES, ontvangen hebbende eene circulaire van Zijne Excel!, den Staatsraad, Gouverneur dezer Pro vincie, van den 11 dezer maand, A. No. 5214', iste Afdeeling, {ProvinciaalBlad No. 78.) volgens welke, ten gevolge van de daartoe, door Z. M. den Koning gegevtne beveleneen gedeelte der Verlofgangers van de Nationale Militie der ligting van 1845, welke zich in hunne haardsteden bevinden, van den 1 September aanstaande tot den 30 dier maand, in den wapenhan del zullen worden geoefend. Geven daarvan bij deze aan de belanghebbenden kenniste weten Aan Jan Jacobus Smitbehoorende tot het 1ste Regiment Dragonders. Aan Nicolaas Cornells Kelding behoorende tot het 1ste Regiment Lanciers. Aan Adrianus Bernardus Kien behoorende tot het 2de Regiment Lanciers. Aan Marinus Nicolaas Braam en Frans Fran- ken behoorende tol het 2de Regiment Artillerie. En aan Francois nan HoornLz. Josephus Roels. Jacobus Mulder. Pieler van der Kerk hof. Pieter LVissc. Francois van Hoornz. Hendrikns Schrijver en Hendrik Barbieralle behoorende tot het 6de Regiment Infanterie met berigt, dat zij verpligt zijn voor die najaars exercitien op te komende eerstgenoemde, Zaturdag den 28sren Augustus eerstkomende, des morgens te negen uren en de tweede, Maandag den 30sten derzelfde maand des middags re twaalf urenbeide op de koopmans beurs te Middelburg, voorzien van derzelver verlof passen; terwijl alle de overigen, op Dings-lag den 31 daaraanvolgende des namiddags ie vijf uren zullen moeten present zijn aan het veer van Sloe, Zuid-Beve- landsche zijde, ten einde van daar naar de hoofdplaats der Provincie te worden geleid. Wordende dezelven verwittigd, dat zij zullen moe ten voorzien zijn van al de voorwerpen van kleeding, welke door hen, bij het vertrek met verlof zijn mede genomen, en dat de genen van wie het, bij de opkomst onder de wapenenzal blijken, dat zij hunne kleeding geheel of gedeeltelijk verwaarloosd of van de hand ge» daan hebben, aan zich zeiven de straf zullen te wijten hebben, welke aan hen, voor die handelwijze, zal wor den opgelegd. Teiwijl die gene welke in gebreke blijven op den bepaalden dag onder de wapenen te komen, niettemin gedurende den tijd van ééne maand in den wapenlian- del zullen geoefend worden, en dus zoo veel dagen langer bij hun korps zullen verblijven, als zij Zich la- ter- bij hetzelve hébben vervoegd, En opdat deze algemeen bekend zijzal dezelve worden gepubliceerd, geaffigeerd en geinsereerd in de zer Stads Courant. Gedaan ten Stadhuize van Goes den 14 Augus tus 1847. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. C. van dett MEER MOHR Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secretaris Ph. VERVENNE Nz. l. s. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad GOES, brengen bij deze ter kennis van de belanghebbenden Dat het Primitief Kohier, wegens het PATENT- REGT, over het jaar 1847 op 1848, voor deze stad, door Zijne Excellentie den StaatsraadGouverneur dezer Provincie executoir verklaard, den 7 dezer maand, aan den Ontvanger van 's Ruks Belastingen, ter invor dering volgens de wet toegezonden is. Wordende ieder belastingschuldige mitsdien vermaand en gelast, om, 11a bekomene kennisgeving van gemel- den Ontvangerzijn verscnuldigde overeenkomstig de bepalingen der wet, te voldoen, op straffe van daartoe anderzints te zullen worden gedwongen. Terwijl die genenwelke bun Aanslag-Biljet niet zullen ontvangen of verloren hebbenzich van een dubbeld van hetzelveten Kantore van den Ontvan ger zullen kunnen voorzien en zij die zouden ver- meenen dat hun Aanslag te hoog of niet overeen komstig is met hunne opgave, zich deswegens, met in achtneming van de voorschriften ten dien aanzien, wegens de Directe Belastingen in het algemeen be staande, door tusschenkomst van den Controleur der. Divisiekunnen beklagen. En op lat niemand hieromtrent onwetendheid voor- wende, zal dezen worden afgekondigd en iu de Stads courant geplaatst. Gedaan te Goes den 14 Augustus 1847. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. c. van der MEER MOHR, Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secretaris, Pu. VERVENNE, Nz., j. prijzen van f ïooc en daarboven. Trekking der Vijfde Klasse. 15de Lijst. No. 13206, een Prijs van f 1000. 16de Lijst. No. 18092, 7973 en 2590, ieder een Prijs van f 1000. ADVERTENTIEN. De Ondergeleekende gevoelig voor de al- gemeene deelnemingdoor hem ondervonden op den voor hem heugelijken dag van den J2 dezer maand, brengt bij deze zijnen hartelijken dank toeaan aJlc Kollegien en bijzondere personen zoo binnen als buiten de Stad, welke van hunne belangstelling heb ben doen blijken. Goes den Jó Augustus J847. DECKING, Med. Rr. PUBLIEKE VERKOOPING, op Woens dag 25 Augustus 1847 te beginnen 's morgens ten tien urete Goes, op de Kleine Kaai, ten slerfhuize van de Wed. FB6AWCOIS «OOS5E1V, van: MEU BELEN, HUISRAAD, fraaije SCHILDERIJEN; voorts al wat tot eene SCHILDERS-AFFAIRE en KRUIDENIERS-WINKEL behoort en 'tgeen meer der zal geveild worden. Te Goes, bi| F. Kleeuwens ik Zoon.

Goessche Courant | 1847 | | pagina 2