AANBESTEDINGEN. Besturen en Administration. Zoowel tegen het praeparatoir vonnisals tegen het eindvonnis, is liooger beroep aangeteekend. Indien het stelsel van het O. M. doorgaat, zal een diefstaldoor meer dan een persoon begaangesplitst kunnen wor den en afzonderlijk behandeldten einde des verkie zende crimineele zaken ook ten correctioneele te kunnen beregten. Zwolle den 26 Julj. Wij ontvangen met den landpost het volgende berigt van Padang. Den 24 April is alhier vermoord geworden de R. C. pastoor Staal, en dit wel door zijn eigen kok. Die daad is liet treuriggevolg eener woordenwisselingtusschen heer en knecht. Laatstgenoemde had wat geld bespaard, en wilde daarmede naar Java terugkeerendoch pas toor Staaldie aan hem gehecht was, wilde hem niet laten gaan, en om hem het vertrek te beletten, nam liij telkens, wanneer er eene scheepsgelegenheid naar Java was, zijn goed in beslag. De jongen, dit wach ten moede, besloot hierover wraak te nemen, en na zich tot dat einde op den gezegden d3g, door middel •van opium opgewonden te hebben benam hij zijnen meester het leven. De gewapende niagt kwam op het trumoer toeschieten, doch daar men den woedenden moordenaar riet levend kon vatten, werd hij op de plaats doodgeschoten. Overijssel UITNODIGING. De ondergeteekende Geneesheerennodigen alle personen uitdie aan het misbruik van sterke dranken zijn overgegeven en behoefte tot genezing gevoelen, om gebruik te maken van het geneesmiddel van den lieer H. J. Abrking te Amsterdam. Aan de on dergeteekende zelve is, door de toepassing van dit geneesmiddel, bij onderscheidene hunner eigene pa- tienten die aan de dronkenschap verslaafd waren op de overtuigendste en onbedrieglijkste wijze geble ken dat genoemd geneesmiddel den bewusten en on- zaligen hartstogt, bij een trouw en volhardend gebruik, ■volkomen geneest. Om nu het zedelijk doel van dit middel voor zoo verre hun doenlijk is te helpen bevorderenwaarvan het gebruik niet de minste on gesteldheid aan de lijders veroorzaaktmaar integen deel de door de dronkenschap gekrenkte gezondheid, daardoor volkomen hersteld wordtzoo brengen zij in 'tbelang van velen, dit getuigenis der waarheid, ter kennis van het publiek. MER 2 Med. Doctor te Noordwijk binnen. SPA AN, Genees-, Jleel- en Ferloskundige te PutIers hoek. PS. De belanghebbenden kunnen zichhetzij in persoon of met vrachtvrije brieven aan den heer JVbbring adresseren, op de Haarlemmerdijk bij de Linnen-oranjestraatN°. 244te Amsterdam. De genezing geschiedt gratis mits een ieder zijn tijd en beurt afwachte dewijl niet meer dan twintig personen te gelijk in behandeling worden aangenomen, die, genezen zijnde, telken reize terstond daarna, door een ander tivinligtal vervangen worden. NOTIFICATIE. DE STAATSRAAD GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND Gelet op art. 2 en 14 der Instructie voor de Be taalmeesters in de Arrondissementen, vastgesteld bij Koninklijk besluit van den 1 dezer, No. 76, alsmede op Zijner Majesieits besluit van den 16 dezer, No. 53. Brengt bij deze ter kennis van de gewestelijke en plaatselijke Ambtenaren, Collegien, Administratien en verdere belanghebbenden in deze Provincie. i°. Dat, te rekenen van den ijulij dezes jaars.door de Betaalmeesters in de Arrondissementen, in voege als zulks vroeger bij de Ontvangers par ticulier heeft plaats gehad, voor tedere stor ting van weiken aard ook, zal worden afgegeven eene quitantie met- strooken dat voormelde quitantien nier geldig zullen zijn, en alzoo niet als bewijs van storting of anderzins zullen wor den toegelaten, wanneet dezelve niet uiterlijk binnen drie dagen na de afgifte geviseerd zijn, door of van weg; den Burgemeester van de Hoofdplaats van het Arrondissement, alwaar de quitantie is gedagteekend. a®. Dat de betaalsrollen voor pensioenen gedurende drie maanden, met inbegrip van de maand waarin die zijn gedagteekend, ten behoeve der belang hebbenden, bij de Betaalmeesters geopend blij ven. terwijl dit voor alle andere betaalrollen slechts liet geval zal zijn tol en met den laat sten dag van de maand waarin de betaalsrol is ingekomen. Geschiedende voorscbreve mededeeling tot informa tie en narigt der belanghebbendenonder opmerking tevens aan de zoodanigen, welke bij liet medegedeelde opzigtens dtbetaalsrollen in int bijzonder belang heb ben, dat zij aan zich zeiven de vertragingen zullen hebben te wijten, die noodwendig het gevolg zijn moe ten van nalatigheid in de tijdige invordering van liet hun aankomende, nu iedere betaalsrol, behalve die der pensioenen, telken maand wordt afgesloten, en alzoo voor iedere onbetaalde post eerst weder eene nieuwe beraalsrol zal moeten worden opgemaakt. Middelburg den 31 Mei 1847. De Staatsraad Gouverneur voornoemd VAN VREDENBURCII. PROF ING IE ZEELAND. Op Donderdag den 12 Augustus 1847, des voor middags ten 10 uren, zal, onder nadere goedkeuring, door den Staatsraad, Gouverneur der Provincie Zee- landof bij deszelfs afwezigheid door één der Leden van de Gedeputeerde Staten, in bijzijn van den Hoofd Ingenieur van den Waterstaat in deze Provincieaan het locaal van het Gouvernement te Middelburgwor den aanbesteed A. De noodzakelijke Fernicuwingen en Her stellingen aan de volgende PROVINCIALE WATERSTAATS-VVER KEN en WEGEN, als; 1. Aan de Veerdammen van lier Sloe. 2. Aan het Paalhoofd en den Steeneudam buiten den Zeedijk van het Foi: Bath. 3. Aan de Contr'escarpen langs de Rivier de Een dragtder Stad Tholen. 4. Aan de Werken, behoorende tot liet Posthaventje te Go ris hoek. 5. Aan de' Havenwerken der Stad Vere. 6. Aan de Havenwerken van Breskens. 7. Aan de Havenwerken van Philippine. 8. Aan den Straatweg van Zicrikzee naar Ztjpcen den daarbij behoorenden Stijger of Aanletrplaats. 9 Aan den Straatweg wederzijds de Stad Sluis. B. Het Eerste Perceel der werken lot verbetering der COMMUNICATIE TUSSCHEN NOORD- en ZUID-BEVELAND, Te weten: liet maken van eenen Stijger en Veer- dam bij het Haventje van llolphaartsdijkin de Zand kreek, met PaalvleugelsZink- en Pak-werken, Rijs- beslagen enz.benevens het herstellen van den Dam aan liet Kortgeensche Keer. Daaronder begrepen alle vereischte Materialen en het onderhoud zoo als in de Bestekken is omschreven. Deze Aanbestedingen zullen geschieden bij inschrijving en opbod. De Bestekken en Voorwaarden op welke de boven gemelde Aanbestedingen zullen pbais hebben, liegen ter lezing in de Bureaux van de Gouvernementen der Provincie Zeelanden van den Hoofd Ingenieur te Middelburgbij de Inaenieurs van den Waterstaat, residerende te GoesTholenZierikzee en Breskens en wijders op de volgende plaatsenTe Middelburg in de Eendragt bij Warnauin de Sociëteit de Ver genoeging op de Marktin h°r Ncderlandsche Loge ment bu de Wed, Stroeckenii h;t Oude Zeeuvesche Bierhuis bij Kiek Kether, eu in het Logement de Stad Hulst op de Kaai. Te V/issingen in het Kotïijluiis op de Beursin liet Hotel de Commerce bij Petersen in liet Koflijhuis de Vriendschap op de Groote Markt. Te Vere op den Kampvcerschen Toren. Te Goes in het L osje me :.t de Korenbeurs bij Breeker en in de Groene Jager bij Werri. Te Kort gene en te Wol phaarisdijk in de Herbergen. Te Tholen in het Hof van Holland bij Augustijnen in li t Wapen van Zeeland bij de Wed. van Mau rik. Te Stavcnisse in het Logement bij van Oost. Te Scheipenisse in het Logement van Oranje. Te Zierikzee in het Koflij huis bij Har inchbij Swartsbij de Keurbij van Oppen, en in de Sociëteit bij de Looze. Te Zjpe irT de Herberg aldaar. Te Breskins in het Gortden lianon. Te Neuzen bij Steenkampen verder in de voornaamste Herbergen in de Disuicten Sluis en Hulst. Gedurende drie dagen vóór de Bestedingzullen de noodige aanwijzingen worden gedaanterwijl bij den Hoofd Ingenieur te Middelburg voor de werken in het algemeen en bij de gemelde Ingeniers voor de werken onder elks ressort behoorende nadere infortnatien te bekomen zijn. De StaatsraadGouverneur van de Pro* vincie Zeeland VAN VREDENBURCH. PUBLICATIE. Vervolg en Slot van ons vorig No.j Dat de voorgenoemde bepalingen betrekkelijk de stem- geregtigden ook toepasselijk zijn op de bevoegdheid om tot Kiezer te worden benoemd, behoudens, dat daar te boven, de Kiezers den ouderdom van 25 jaren zullen moeten hebben bereikt, binnen het Rijk of des- zelfs koloniën geboren of brieven van naturalisatie be komen hebben, of wel bij wetduiding voor Nederlanders gehouden worden, voorts binnen de stad stemgeregtigd zijn, en voor een inboorling der stad of met een bur ger dochter gehuwd zijnde, gedurende de laatste drie jaren, en voor een inboorling van het Rijk of genatu raliseerde, gedurende de laatste zes jarenStads Inge zetenen te zijn geweest, (zonder dat echter afwezend- lii id ten gevolge van bedieningendoor of van wege den Rotiiug opgedragen, in dezen hinderlijk zal kun- nen zijn) en wijders jaarlijks in de verponding en verdere beschrevene Rijksmiddelen huiten het Patentregtbe talende eene somma van f 55, zijnde het Zoo wel voor de stemgeregtigden als bevoegden rot het Kiezerscbap, onverschillig of de goederen waarvoor betaald wordt, in de stad zelve of elders in liet Rijk gelegen zijn. Dat daarenboven tot Kiezers niet kunnen worden be roemd, zij die aan eenen reeds benoemden Kiezer in den eersten of tweeden graad van bloedverwantschap of zwagerschap bestaan. Dat, zoo iemand lid van een Sredelijk Kiezers Col- legie zijndegedurende den tijd zijner zitting een der vereischten bij Art. 23 van het Reglement voor liet Stedelijk B ■stuur bepaald, verliest of in de termen van uitsluiting vervalt; daardoor ophoudt Kiezer te zijnen bij de eerstvolgende gelegenheid behoort te worden ver vangen. Dar de lijsten der stemgeregtigden en bevoegden om tot Kiezers voor deze S'ad benoemd te worden van lieden af aan dagelijks, uitgenomen des Zondags, des vnormiddags van 10 tot 12 uren, ter Stads-Griffie voor ieder ter visie zullen liggen, teil einde een iegelijk welke vermeenen mogt. ten onregre daarvan te ziin afgelaten, gelegenheid tot doleantie te geven; welke doleanties voor den 15 Augustus eerstkomende aan den heer Burge meester schriftelijk zullen moeten worden ingezonden. Dat dadelijk daarna de voorschrevene lijs'en zullen worden gearresteerden wijders aan de stemgeregtig den biljetten zullen worden rondgezonden, ter benoe ming van twee Kiezers, nier bijvoeging van eene lijst dtr aan biijvende Kiezers alsmede van eene lijst der bevoegden tot liet Kiezerschap. Dat iedere sretngeregtigde gehouden isin lier be komen biljet in te vullen de namen der personen welke hij tot Kiezers stemt, genomen uit hen die de vereisch ten bezitten welk biljet door hem eigenhandig on- derteekejul en voorts behoorlijk gesloten wordt, terwijl de genen welke hunne naatnteekening niet kunnen schrijven de invulling door een ander doen verrigteii, en onder hetzelve door den Commissaris vanPoiicie, of een ander openbaar ambtenaar of publiek persoon, doen verklaren, dat de invulling (welke altoos door een ander dan de ambienaar die de verificatie doetmoet geschieden) overeenkomstig hunne opgaaf is geschied, welke biljetten op den vierden dag na de rondzendiiig, in eene gesïotene bus of kist van wegen Burgemeester en Wethouders aan de huizen zullen worden opgehaald. Wordende eindelijk een ieder vermaand, om de bij deze bekend gemaakte bepaling, stiptelijk re observeren. En opdat een iegelijk hiervan kennis drage, zal deze worden gepubliceerd en geaffigeerd ter gewone plaatse, en geïnsereerd in dezer Stads-C<mrant. Aldus gedaan ten Raadliuize der Stad Goes, den 24 Julij 1847. Burgemeester en Wethouders der Stad Goes J. C, van der MEER MOI1R, Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secrrtaris L- de FOUW, Jz. ADV ERTENTIEN Openbare Verpachting, op Maandag den 9 Augustus 1847, des avonds ten 6 ure, in het Ge meentehuis te K mining enten overstaan van den Notaris A. IF. Reneges daartoe gecommitteerd van G Perceeleu ZAAILAND en TCJIN aankomende den Groolen Armen aldaarbreeder bij uitgezette Biljetten omschreven. W. C. VA7J IIGR MAAS, Huisvrouw van Jacobus van oe Volkere, wonende te Goes, op de Beestenmarkt, biedt zich aan als BAKER, beveelt zich in de gunst barer Stad- en Landgenoo- ten en belooft eene goede bediening. Te Goes, bij F. Kleeuwens Zoon.

Goessche Courant | 1847 | | pagina 2