NE D E ELAN DSC ffE STAMBOEKEN Art. 22 van de IVet der Sociëteit. Ar t. 23. Art. 24. Bestaren en Administratien. AANKONDIGING. Koninklijke Nederlandsche Loterij. J paard bespannen en me: talbossen bol» !en was. Bij «nderzoek vond men op dezelve drie zakken met ne« gen hammen, waarvan de voerman ge'en geleibiljet kon vertoonen, zoodat de kar met het zich daarop bevin- dende, door de ambtenaren in beslag genomen, en de voerman gelast werd, mede te gaan naar het kantoor der in» en uitgaande regten te Nijmegen, ten einde te» genwoordig te zijn bij de inventarisatie en weging, die ten oyerstaan van den heer ontvanger plaats had. De gezamentlijke waarde van het in beslag genomene wordt geschat op 200. Van een* voornamen handelaar te Hatlingen ont- vingen wij het volgende uittreksel uit een schrijven van Londen De aanvoer der nieuwe aardappelen uit de zuide lijke streken en ons eigen product is nu zoo groot, dat de gewone Friesclie .soort thans geen f 2,00 per niudde zoude kunnen gelden, en indien ons gewas zoo gunstig blijft, zuller. die kleine soorten, even als vroe ger, hier de onkosten van vracht, enz. niet kunnen opbrengen. Goes den 1 a Jttlij. De benoemingen voor de dit jgar aftredende leden van de Tweede Kamer der Staten- Generaalvoor zoo verre die reeds bekend zijnzijn als volgt; Voor Zeelandherkozen de Heer Mr. A. J. F. Egter y,an Wissekerke Voor Zuid-Hollandherkozen de Heeren Mr. PC. Schooneveld en M. A. F. II. Hoffmann Voor Noord-Holland herkozen de Heeren Mr. f. J. Uitwerf SterlingMr. J. S. van Naam enen H. van Beek Vollenhoven. In plaats van Jlir. Mr. P. van Aker lakenbenoemd tot lid der Eerste Kamer, Jhr. P. Ópperdoes Alewijn en in plaats van Mr. II. A. van Bleiswtjkals verzocht hebbende buiten aanmerking te blijven de Heer J. C.-van IVessem deze echter voor de benoeming bedankendeis in diens plaats gekozen de Heer Mr. II. J. Smit. Voor GroningenIn plaats van Mr. II. J. H. Mod' derman, benoemd tot lid van den Hoogen Raad, is de benoeming verdeeld op de Heeren Mr. B. Wichers en W. L. deSturler, en de uitspraak bepaald op Dings dag 13 Julij. Voor Drenthe; herkozen de Heer Mr. G. Knip' horst. Voor Overijssel: herkozen Baron J. C. vanHaer- solte van Ila rst. Voor Utrecht herkozen de Heer N. P. J. Kien. Voor Noord-Brabandherkozen de Heeren Mr. A. J. Mutsaers en Mr. J. L. A. Ltrijben; en in plaats van de Heeren Mr. L. D. StormMr. J. B. Bots. Voor Limburg herkozen de Heer C. M. H. Baron de Ikeichs van Wenne. Voor de Provinciën Gelderland en Vriesland, zijn ons nog geene benoemingen bekend. Het volgende is onsuithoofde van deszelfs belang rijkheid ter plaatsing toegezonden BEPALINGEN omtrent de VOOR PAARDEN. De Sociëteit houdt twee Nederlandsche Stamboeken, één voor Volbloed-Paardenin Nederland ingevoerd of geboren onvermengd afstammende van Volbloed- Paarden ingeschreven op bet EngelscheFranscbe of eenig ander daarmede gelijkstaande Studbook of in dit Nederlandsche Stamboeken één voor Paarden van veredeld bloedin Nederland geboren uit Volbloed- Hengstendie ingeschreven zijn op het Engelsche, Fransche of eenig daarmede gelijkstaande Studbook of in eerstgemeld Nederlandsch Stamboek en uit inland- sche of vreemde geen volbloed zijnde Meniën. F.ene Commissie van vijf Leden der Sociëteitbe staande uit den Presidentden Secretaris en drie Leden hetzij uit of buiten het Comité, door het Comité te benoemen, is betast met het houden in dubbeld van deée Stamboeken, volgens het bij deze Wet gevoegde Reglement. Het Comité kan dit echter in eenige bij- zohdérhèid wijzigen, indien zulks voor de behoorlqké uitvoering noodzakelijk wordt bevonden. Bij de algemeene Vergaderingen zijn deze Stamboe ken in dubbeld steeds ter inzage der Leden voorhan den, en op de dagen der Wedloopen berust het eene dubbeld bij den President der Jurij, en het andere bij den Secretaris der Sociëteit, ter inzage der belangheb benden. REGLEMENT voor het houden der S/dmbocken van Volbloed-Paarden en van Paarden van Veredeld bloed bij Art22 van de IVet der Socië teit voorgeschreven. Art. 1. Deze Stamboeken worden in dubbeld ge houden. Elke bladzijde van elk dubbeld wordt genummerd en door den President benevens den Secretaris der Sociëteit gewaarmerkt. Art. 2. Van elk Stamboek berust steeds het eene dubbeld bij den Secretaris der Sociëteit, het andere bij een der Leden van de Commissiebij Art. 23 der wet benoemd. Art. 3. De namen en woonplaatsen van de Leden der Commissie, worden steeds in het Jaarboekje en in de Programma's der Sociëteit vermeldmet bepaalde aanduiding van het lid ter bewaring van het eene dub beid gekozen. Art. 4. Zoo lang de Stamboeken niet afzonderlijk in druk zijn uitgegeven wordt de inhoud er van in het Jaarboekje der Sociëteit vermeld. Art. 5. Een ieder is geregtigd, zijne Paarden in de Stamboeken te doen inschrijvenmits voldoende aan de na te melden vereischten. Hij wendt zich daartoe schriftelijk aan den Secretaris der Sociëteit. Art. 6. De paardenwelke in het Stamboek voor Volbloed-Paaj-den worden ingeschrevenmoeten zijn A. Of wel Volbloed-Paarden, in Nedeiland ingevoerd, en reeds ingeschreven in bet Engelsche, Fransche, of een daarmede gelijkstaand studbook. B, Of wel Vo bloed Paarden in Nederland ingevoerd of geboren, in het eerste of verdere geslachten fegtstreeks en onvermengd afstammende uit Vol bloed-Hengsten en Merriën welke ingeschreven zijn in het Engelsche, Fransche of andere daar mede gelijkstaande studbooken of in dit staniboek zelve. Art. 7. De paarden, welke in het Stamboek voor Paarden van veredeld bloed worden ingeschreven, moe ten zijn i°. Binnen het Koningrijk der Nederlanden geboren. 2e. Geteeld uit Volbloed-Hengsten, welke ingeschre ven zijn in her Engelsche, Fransche of eenig daarmede gelijkstaand studbookof in liet Nederlandsche stam boek, voor Volbloed-Paarden, en uit inlandsche of vreem de geen volbloed zijnde Merrien. Als binnen het Koningrijk der Nederlanden geboren, wordt ook beschouwd hét paard, da: buiten 'slands geboren is uit eene Merrie, aan een Ingezetenen van het Rijk toebehonrendedoch dat binnen de 4 maanden na de geboorre in het Rijk overgebragt is. Art. 8. Geen inschrijving mag in een der Stam boeken plaats hebben zonder overlegging der navol gende bewijzen i°. Voor Paarden bedoeld bij art 6litt. a. Een Certificaat van inschrijving van het Paard in de bij a vermelde studbooken door den houder der studbooken afgegeven; Een Certificaat van den eigenaar en zooveel moge lijk van de vorige eigenaars-, houdende het signalement van het Paard en de bevestiging van deszelfs identiteit. 2°. Voor Paarden bedoeld bij Art. 6, litt. b, zoo verre die in Nederland zijn ingevoerd Een Certificaat van den eigenaar, en van de vorige eigenaars, houdende het signalement van liet Paard en deszelfs afkomst tot en met den Volbloed-Hengst en de Volbloed-Merrie, op de studbooken of stam boe ken bij Art. 6 veimeld, ingeschreven. 30. Voor Paarden bedoeld bij Art. 6, litt. B, zoo verre die in Nederland zijn geboren Behalve het laatstgemelde Certificaat voor den Va der en de Moeder van lier in te schrijven Paard, nog Een Certificaat van dekking van het Moederpaard, af te geven door den houder van den Volbloed-Hengst; Een Certificaat van geboorte var. liet inreschrijven Paard, houdende deszelfs signalement, tijd en plaats van geboorte. 4°. Voor Paarden bedoeld bij Art. 7 Een Certificaat van dekking van liet Moederpaard, aftegeven door den houder van den Volbloed-Hengst; Een Certificaat van geboorte van het in te schrijven Paard, houdende deszelfs signalement, tijd en plaats van geboorte Een Certificaat of eene stellige verklaring van den eigenaar dat lief Moederpaard geen volbloed is. Art. 9. Na primo Januarij 1849 moeten de Paar den, in Nederland geboren, ingeschreven zijn voor het einde van het jaar waarin zij zijn geboren. Art, 10. Aüeen in bijzondere omstandigheden van bepaalde bekendheid met het 111 te schrijven Paard en zijne afkomst, en tevens van onoverkomelijke zwarig heid in de oplevering van eenig vereischt Certificaat kunnen Commissarissen ook zonder zoodanig Certifi caat, de inschrijving toelaten. Art. 11. Geen paard mag echter ingeschreven wor den dan met volkomen toestemming van de vijf Com missarissen. Bij twijfel van een of meer hunner moet de inschrij ving geweigerd worden tot dat de gerezen zwarigheid zal zijn opgeheven. Art. 12. Indien iemand zich mogt willen beklagen over eene weigering van inschrijving, wendt hij zich tot het Comité, dat over het beklag beslist. Art. 13. Indien eenig certificaat of eenige verklaring bevonden wordt opzettelijk onwaarheid te bevatten wordt het daarbij betrokken Paard van het stamboek geschrapt en van de Wedloopen door, of in overleg met de Sociëteit te houden, geweerd. Art. 14. Commis«arissen zijn verpïigt aan dén eige naar van een op de stamboeken ingeschreven Paard op zijn verzoekeen certificaat van inschrijving af te geven. De commissie bij art. 23 der wet van de Sociëteit bedoeld, is zamengesteld als volgt: Jlw. Gevers van Endegeest, Voorzitter der Sociëteitop Endegeest bij Leyden. J. H. van Stralen, Secretaris der Sociëteitte Haarlem. Jhr. van Kretschmar van Wyk en Aalburg, te Borculo. J. A. A Baron van Pallandt, te Arnhem. Jhr. Tindal, te 'sHage. Verdere inlichtingen zijn te bekomen, bij den Heer J. H. van Stralen, te Haarlem, Secretaris der So ciëteit. De COMMISSIE van BESTUUR over de Provin ciale School tot aankweeking van IIeelmesters en Vroervrovwen in de Provincie Zeeland, te Middelburg gevestigd brengt bij deze ter kennis der belanghebbenden V ooreerstDat de zoodanigen, die verlangen met den eerstvolgenden Cursusin de maand Augustus 1847 als Leerlingen bij gezegde School te worden ingeschreven, zich in persoon of met vrachtvrije brie ven van henzelven, of van hunne Ouders of Voogden, zuilen behooren aan te melden bij den Hoogleeraar Jhr. B. de Jonge, en aan denzelven zullen behoo ren over te leggen of te doen toekomen, een Extract uit het Register van geboorte en een Cirtificaat van goed gedragafgegeven door den Heer Burgemeester hunner woonplaatsals wanneer hun nopens hunne verdere verpliglingen denoodige teregtwijzingen zullen worden gegeven. Ten tweedeDat de aanvang der Lessen van den eerstvolgenden Cursus zal plaats hebben op Dings- dag den JO Augustus J847na dat op Maandag den 9 Augustus des middags ten één ure in het gewone Lokaal der School, zal zijn geregeld de rang schikking der Leerlingen bij welke een ieder hunner zal behooren tegenwoordig te zijn. En Ten derdeDat, onder goedkeuring der Com missie bij onderling overleg van Heeren Professor en Lectoren en van den Heer Docent in de Latijnsche Taalis vastgesteld dat de Lessen zullen worden gegeven op zoodanige dagen en uren als omschreven zijn in de Aankondiging, welke aan de voorpoort van het Lokaal der School zal zijn aangeplakt. Middelburgden 1 Julij 1847. Namens de Commissie voornoemd, van BAKELGEM, Secretaris. PRIJZEN VAN IOOC EN DAARBOVEN. Trekking der Tweede Klasse. 7de en 8ste Lijst. Geene. ADVERTENTIEN. M Heden overleed tot onze bittere droefheid ons jongste Kind, JE ANNETTE VICTOKINE AN TOINETTE slechts ruim 13 maanden oud zijnde. II. SCHAAPMAN. Goes, A. M. S. SCHAAPMAN. 9 Julij 1847. tan der ScHRIECK. Te Goes, bij F. Kleeuwens Zoon.

Goessche Courant | 1847 | | pagina 2