ai eber rftitbctt. ri tt lJ#r' liem verraden kon had doen verdwijnen en daarna had hij de'vlugt genomen. Eene regterlijke instructie werd tegen vrouw Da ndle enden Wurtenburger Pressel aanhangig gemaakt. In den loop der nasporingen, die zoo te Passy als in de straat van Fossés-Monsieur-le-Prince gedaan wer den, vond men een zeer gelijkend portret van Roman zoff. welke beeldtenis de justitie door middel der litho araphie deed vermenigvuldigen en in een groot getal overal verspreidde, ten einde daardoor het vatten van den bekwamen vervalschervoor wiens gevangenne. ining de bank van Engeland van haven kantals be looning eene zware som had uitgeloofdgemakke lijker te maken. Middelerwijl vernam de Parijsche politie die Romanzoff met alle vlijt naspoorde dat dit geheimzinnige wezen dat gedurig verschillende landen doorkruiste en steeds in betrekking stond met personen welker vroeger gedrag de oplettendheid op hen vestigde, Frankrijk verlaten had. Twee jaren verliepen, en het niet in omloop ko men van eenige valsclie biljetten gaf blijkdat Ro manzoff zich nog altijd buitenslands bleef ophouden, toen zeker persoon die zeide Linder te heeten hij den Heer Bottchon wisselaar in de straat Rue neuve- des Petits-ChampsN°. 37, eene banknoot van hon derd pond sterling aanbood. De wisselaav in dit biljet iets onvolkomens meenende re 6espeuren en daarenboven getroffen door de gelijkenis van dengeen, die liet hem aanbood met het portretdat gezegd werd de beeldtenis van Romanzoff te zijn, deed eenige -vragen welke den vreemdeling ongerust schenen te maken en hem de vlugt deden nemen, waarbij hij de banknoot, die nogtans bleek echt te zijn in handen van den wisselaar achterliet, Van dit wonderlijke voorval werd door den Heer Boüchon bij den commissaris van policie zijner wijk, den ileer Vassalverklaring afgelegd en die aangifte paarde zich gelijktijdig, met verscheiden andere bij de commissarissen van onderscheiden wijken ontvangen aan welke wisselaars ep kooplieden liet in omloop zijn van valsche Pruisische Tresor-scheinen te kennen ga» ven. Van dat oogenblik scheen de terugkomst van Romanzoff op het Fransche grondgebied niet meer in twijfel te mogen getrokken worden, en de Prefekt van Policie hernieuwde zijne, bevelen om dien zoo be kwamen en gevaarlijken buitenlander door alle moge lijke middelen te doen opsporen. Niet lang duurde bet, <?f deze maatregel deed kennis bekomendat twee personen welker gewoon ten er, signalement geschikt schenen om verdenking te wekken bun verblijf genomen hadden aan twee ver schillende uiteinden van Parijsonder de namen van Charles Réné en Germain. Ten gevolge van met geduld verzamelde aanduidingen en van berigten wel ker gegrondheid en juistheid bij onderzoek gebleken waren, vaardigde zich de Prefekt van Policie man. daten uit, die, gisteren ten vijf ure des morgens uit -gevoerd de beide valsarissenbij wier gevangenne ming niet alleen de Fransche handel, maar ook die van vier met ons bevriende mogendheden zulk een groot belang hadin handen der justitie geleverd hebben. De Heef Politie Commissaris Brazelin zich eerst naar een klein apavtement der straat Ai jou-Saint Ho- noré N°. 25 begeven hebbendevond eronder den naam van Charles Rénéeen* persoondie ter stond als Romanzoff herkend werd. Onthutst en ver» slagen, toen hij zich door de agenten der veiligheids dienst wier chef in .persoon bij die gewigtige arres tatie tegenwoordig was", verrast zag, beeft Roman- zoff niet trachten te ontkennen, dat hij de bedoelde persoon wasnoch ook zich onschuldig te verklaren aan de hem te laste gelegde vervalschingenwelker ontwijfelbare blijken trouwens overal in liet oog vielen. Nog jong, van een uiterst fatsoenlijk voorkomen er) veel beschaafdheid, ja zelfs keurigheid in zijne wijs van spreken aan den dag leggendebetuigt Ro manzof nimmer iemand wie het ook zijin het bijzonder te kort gedaan te hebbenhij heeftzegt Irii, slechts de regeringen aangetast. Moet men hem gelooven dan heeft een onregtvaardig vonnis hem van zijn vaderlijk erfgoed beroofd en had hij sedert dien tijd het voornemen gevatzich te wreken (gelijk de bekende roover Schinderhannes van Trier, wiens va derlijk vermogen in handen van Joden gevallen was en die daarom allen de Joden den dood had gezworen.) Men heeft in zijn bezit twee en dertig banknoo» ten van honderd pond sterling gevonden geteekend BackJackson, Taylor enz.; zestien andere, nog niet volrooide banknooten diede nummers 41 115, 31, en 143 dragen. Desgelijks heeft men gevonden vijf en twintig bladen fi'igtaan papierhetwelk hij zegt zelf vervaardigd -te hebben voorts gereedschap en werktuigen tot die fabrijkaadje dienendeals ook door jiem gegraveerde koperen platenonder andere eene, die nog niet afgewerkt was en biljetten der bank van Frankrijk moest leveren. Terwijl de commissaris van policie dit alles on° der beslag nam begaf zich de chef der veiligheids dienst bij eenen anderen politie commissaris die van zijnen kant oogenblikUelijk tot eenen niet min gewig tige arrestatie overging, die van Knappsden mede* pligtige van Romanzoff. Deze huisvestte, onder den naam van Germain in de straat van Tour d* Auvergne. N°. 5. In bed overvallen en gevat, alvorens hij, of tegen zich zei ven of tegen de agenten van het gela. den schietgeweerdat hij onder zijn bereik bad ge bruik kon maken, heeft die persoon, die mede uit Rijn-Pruissen afkomstig is, volledige bekentenissen afgelegd en is insgelijks in bet bezit van talrijke bewij zen te zijner overtuiging gevonden. Moet men afgaan op betgeen Romanzoff en zijn medepligtigen verklaren, dan hebben zij in Ue laatste tijden slechts voor ongeveer 40 000 francs aan val sche briefjes in omloop gebragr. Romanzoff verhaalt, dat hij, na door ten onregtvaardig proces ">t armoede gebragt te zijn, te Keulen onder de'bombardieis dién de, toen, in 1833, zekere Balaseen bombardier even als hijvan eene beschuldiging wegens vervaar diging van valsche ihalers vrijgesproken werd. Deze vrijspraak hem den moed gegeven li bbende om Ie be proeven het voorbeeld van Balns na te volgen maak te hij met de pen thalers 11a welke het hun gelukten bij kooplieden uit te geven. In de manier van vervalschen werd hij allengs geüurig bekwamer en beproefde later ook te graveren. Op deze wijs verkreeg bij-trapsgewijze zulk eene be kwaamheid dar men onmogelijk de uit zijne handen gekomene valsche biljetten, bij vergelijking met echfe, van deze laatsten onderscheiden kan. De justitie heeft thans de zaak in handen en on getwijfeld is aan de vreemde mogendheden, die bij deze tweevoudige arrestatie regtstreeksch belang heb benvan her gelukken daarvan berigt gegeven." Het is de Heer Desnoytrs (verneemt men uit een volgend blad) die als regter van instructie met het voorioopig onderzoek der zaak belast is. De beide gevangenen leggen de volledigste bekentenissen af, Henveg Romanzoff verklaart onder anderen, dal bij bij liet arresteeren van vrouw Dandle naar Italië ge- vlugt iswaar hij vier maanden lang leefde van -geld, hetwelk hij 11b zijne woning hacf medegenomen. Vree» zende uitgeleverd te worden was hij naar Frankrijk teruggekeerdniet tneer over hebbende dan twee Ei> gelsche banknooten van loo pond, eene van welke, bij de poging tor verwisselingzijne terugkomst heeft doen ontdekken. Her andere kon hij niet wisselen, omdat hij naar hetzelve begonnen was ook banknoten na te maken een arbeid waaraan hij twee jaren besieedde. Eindelijk geraakte hij tot zulk eene volkomenheid, dat hij in drie dagen tijds 26 zulke noten bij onder scbeidene wisselaars heeft uitgegeven. Hierdoor be moedigd, was bij, met zijnen helper, bezig om de zaak meer in het groot te drijvenen zegt datzoo- dra het hun zou hebben mogen gelukken 100,000 fr. bijeen te krijgen, zij naar Amerika overgestoken zouden zijn, en er als eerlijke lieden geleefd hebben. föclgie. Brussel den 28 September. Te Gent ziet men de appelen en perenboomen, even als in de lente voor de tweede maal in dit jaar bloeijen. Op den wandelweg van Avroi op Luikziet men aan eenige boomen, die derzeïver bladen verloren hadden, weer nieuwe blader knoppen ontwikkelende lindeboomen zijn geheel groen en de kastanjeboomen staan in bloem even als in de lente Arnhem den 28 September. Iemand, die de reis heeft medegemaakt, verhaalt, dat de trein, welke gis teren avond ten 9 ure en 10 minuten van Utrecht naar hier moest vertrekken, eerst ten kwart vóór 10 ure van daar is afgereisd. De rede van deze te late afreize is ons onbekend. Verder verhaalt die persoon, dat, op de hoogte van Driebergen, een paard, dat, vermoedelijk uit eene weide geraakt, op den spoorweg liep, door de locomotief, den tender en een goederen wagen is overreden, zonder dat deze voorwerpen van bet spoor geraakten, doch dat twee onmiddelijk daarop volgende, nier reizigers niet zoo gelukkig waren, wel van de spooren geraakten en wel 10 minuten ver door het zand zijn voortgesleept. Dit veroorzaakte zooda nige verwarring onder de reizigers, dat twee onvoor» zigtigen uit de wagens sprongen en zware kwetsuren bekwamen: een van hen moet zelfs beide beenen ge broken hebben. Door bet heen en weder-sejuen is zoo veel tijd vevioopen, dat de trein, die gisteren avond ten 11 ure had belmoren hier te zijn. ceist tie nen morgen om 3| ure is aangekomen. {Anth. Co Utrecht, den 29 September. Terwij! de ment- werkzaamheden uier kracht voortgezet en wekelijks belangrijke hoeveelheden nieuwe specien naar he> De pót dei' gecrieerde Muntbiljetten worden afgezonden, is ook in den laatsten lijd zeer toegenomen bet aantal personen, die zicil aanmeldden, om die belantujke fabricatie re bezigtigen. Men verneemt, dat het Munt- bestuur, hoewel volgaarne aan dit verlangen gevolg gevendeniettegenstaande hetzelve gedurende de nog plaats hebbende verbouwingen enz. alleen personen buiten de stad toeliet, van die menigvuldige bezo: ken zoo veel ongerief en oponthoud heeft ondervonden, dat hetzelve zicli genoodzaakt heeft gezien, de bezig* tiging der Munt voorioopig te weigeren. Uit Amsterdam schrijft men ons: Vrijdagavond, den 25 dezer, heefr op den Rijn* Spoorweg in de nabijheid van het station re Am.-,ter- dam bet volgende voorval plaats gehad. De trein, welke ten 6 ure 55 min. a tri veerde, werd volgens gewoonte, nadat de reizigers de rijtuigen ontruimd had den, door de reserve locomotief dt Draak op liet' Hin der spoor gesleept; in den tusschen tijd was onk de dienstdoende locomotief de Rijn op liet ander spoor gebragt. Uithoofde der grooie duisternis, veroorzaakt door liet slechte weder, bemerkten de machinisten niet. dat zij tegen elkander inreden dan op eenen afstand van circa 40 passen; aan stoppen viel dus niet te den ken. Ev bad dan ook werkelijk eene vreesselijke hor sing plaats; gelukkig echter hebben de machinisten en stookers hoegenaamd geen letsel bekomen. De beide locomotieven daarentegen zijn zeer aanmerkelijk bescha digd de locomotief de Rijn is van voren geheel ver. bvijzeld. De Rijn Spoorweg Maatschappij zal eene aan - zienlijke som tot het herstel der beide machines moeten besteden. Qtbucvfcntfcit. Axel, den 28 September 1846. Heden verloste voorspoedig van een welgeschapen ZUO±V A. YVALRAVE geliefde Huisvrouw van H. HARINCK, Hz. lieden overleed tot onze diepe droefln-id de jongste onzer lievelingen, MARIA CAROLINA, in den ouderdom van ruim drie maanden. K. BROES van DORT. Goes E. BROES van DORT, 3) September 1846. geb. Snoep. Algeuieene en bijzondere Kennisgeving. Wij geven kennis, datdeKOKE die jaar door ons zal worden afgeleverd, mee inbegrip van alle regtena Contant. Uit liet schip voor/0.75 per 32 Ned. pond of mudde. pakhuis -0,87s de kosten van wegen en te huis brengen daaronder niet begrepen. Deze zindelijke en goedkoope BRAND STOF, nu reeds twee jaren door ons hier aangevoerd en met goed succes gedebiteerd, kan bij doelmatige aanwending in alle Haarden, Kagchels, en ank-re Srookmachii esmet groot voordeel worden gebruik!: en begint ook bij velen meerderen ingang te vinden. De invuliings biljetten zullen als naar gewoonte aan de buizen worden bezored. Verder g ven wil kennisdar véij bij onzen Han del in MET.SEL1VI ATERIA EENgevoegd hebben den Handel in AKBÏJiKlSTEEK? en MAS- BIE1Ïterwijl wij in staat zijn het eerste te leveren aan gewonen prijs '-van Eikenhout. Terwijl de Prij zen der MARMEREN SCHOORSTEENÈN, TA» FELBLADF.N, enz. lager zijn gesteld dan de gewone Verkoopprijzen ie Antwerpen en elders. De monsters der Marmersoorten en modellen der Schoorsteenen zijn op iedere aanvraag op beziens te bekomen bij VERHAGEN VAN BAALEN. De Heer Dr. W. MENSERT, Oen. list van Z. M. den Koning, en practiserend Oogarts te Amsterdam liet voornemen hebbende, om te vul doen aan de aanvragen die hij uit Zeeland ontvati. gen heelt, zal zich Viijdag en Zaturdag den 9 en 10 October in het Logement de Korenbeurs te Goes bevinden en aldaar die genenwelke hem wenschen te Consuleeren(ook minvermogende blinden) en .allé verdere aanvragen afwachtenvan welke Stad hij zich naar Middelburg zal begeven, en aldaar, vol gens nadere opgave, mede zal te spreken zijn. Te Goes, bij F. Kleeuwens Zóón.

Goessche Courant | 1846 | | pagina 2