VERKOOPING SCHUTTERIJ. föcsitivcu cu £lbiniuistra<icu. fJuMicfic öcöfcbing. fJtiMtcafic. VAN OER HECHT (nu M. J. VEE- HULST) onder Wissenktrkeen nabij Colijnsplaat ten overstaan van den Notaris J. IV. VADER-, re siderende te Cortgenebii publieke veiling verknopen; 7 uitmuntende en meest Jonge AKKERPAARDEN, en 2 Topge PAARDEN voorts 19 stuks extra schoon HOORNVEE; en wijders VARKENS, KARN- HONDEN, PLUIMGEDIERTE, WAGENS, PLOEGENEGGEN en verder AKKERBOUW. GEREEDSCHAP. Goes, den igjnmj. Hoewel liet goed opgekomen vlas in ons eilandechter wegens de droogte niet de gewenschte lengte gekregen heeften daarom slechts een middelmatig gewas te noemen is zoo schijnt het niettemin over 't algemeen van goede qualiteit te zullen zijn en is ver het meeren'deel(op Sr. Jans beraad verhuurd} geaccepteerd, nagenoeg tegen den huurprijs; "t welk zoo wel voor den verpachter a's pachter van belang mag gerekend worden. Over 't algemeen was liet te goedom niet aangeslagen te wordenhoewel liet in het Oudeland maar ter naauwernnod was. Op Zaturdag den 18 Julij 1846, des middags te twaalf uren, zullen Burgemeester en Wethouders der Stad Goes, ten Stadbuize aldaar, publiek en aan den roinstaannemenden trachten te besteden De KR UINS-FE RO O GING van den Noordelijken BUITENRAF END A 31, benevens het Vernieuw en en Repareren van het RIJ SB E SLA G, met de leverantie van zeventig lasten vjlvoordscde steen en eenige Perkoen Palen aan het SAS van GOES. Waarvan locale aanwijzing zal geschieden Vrijdag den 17 derzelfde maand, des namiddags te drie uren. Zullende het Bestek en de Conditiën dezer aanbeste ding, ter dezer Stads-Griffie ter lezing liggen, van he den af, iederen werkdag van des morgens tien uren tot des namiddags een ure; terwijl nadere inlichtingen re bekomen zijn bij den Stads-Architectden Heer L. P. de Lannée de Betrancourt. Gedaan ten Stadbuize van Goes, den 29 Junij 1846. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. C. van der MEER MOHR, Ter ordonnantie van dezelven, De Stads-Secretaris, L. de FOUW, Jz. föcfecttbmalïiïfij. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad GOES en vessorte van dien brengen bij deze ter kennis van de belanghebbenden: Dat het Suppletoir Kohier wegens het PATENT- REGT over het 4de kwartaal des jaars 1845 op 1846, voor deze Stad door Zijne Excellentie den Staatsraad, Gouverneur dezer Provincie executoir verklaard aan den Ontvanger van 's Rijks Belastingen, ter invordering volaens de wet toegezonden is. Wordende ieder belastingschuldige mitsdien vermaand en ge'astom na bekomene kennisgeving van gemel de)/Ontvanger, zijn verschuldigde, overeenkomstig de bepalingen der wet, te voldoen, op straffe van daartoe anderzins te zullen worden gedwongen. Terwijl diegenenwelke hun Aanslag-Biljet niet zullen ontvangen hebben, zich van een dubbeld van hetzelve kosteloos ten Kantore van den Ontvanger, zullen kunnen voorzien, en zij die zouden vetmee- nen, dat hun aanslag te hoog of niet overeenkomstig is met hunne opgavezich deswegensmet inachtne ming van dc voorschriften ten dien aanzien wegens de Directe Belastingen in het algemeen bestaande, door tusschenkomst van den Controleur der Divisie kunnen beklagen. En opdat niemand hieromtrent onwetendheid voor wende, zal deze worden afgekondigd en in de Stads courant geplaatst. Gedaan te Goes, den 27 Junij 1846. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. C. van der MEER MOHR, Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secretaris, L. de FOUW, Jz. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad GOES cn ressorte van dien Brengen bij' deze ter kennis van een ieder die het aangaat, dat de commissie tot onderzoek der redenen van vrijstelling en uitsluiting van de schutterlijke Dienst, voor dit jaar, ingevolge 1 art. 15 der wet op de Schut- teri)van den 11 April 1827 zaamgisteld, hare zit ting zal houden ten Stadbuize dezer Stad op Don derdag den 9 Julij 1846 des middags te twaalf uren. Wordende degenen welke vermeenen redenen tot vrijstelling of uitsluiting aan die commissie te kunnen voorhagen, aandachtig gemaakt op de navolgende be palingen van Z. M. b.sluit van den 28 Junij 1828 (S aa sbtad No. 42.) Art. 9. Geene vrijstelling of uitsluiting van de dienst zal mogen worden verleend aan personen, welke in de art. 3 en 4 der wet niet worden opgenoemdof die zich in de daarbij omschreven gevallen niet bevinden. Art. 10. Aan personen, die voorgeven met ziek ten of gebreken behebt te zijn zal geene vrijstelling worden verleend op vertoon van attesten, maar zul len de zoodanigen worden onderzocht door de genees- en heelkundigen bij de commissie. Hij die buiten staat is voorde commissie te verschijnen, zal in zijne woning moeten worden onderzocht. Art. 11. De onvoorwaardelijke vrijstelling op grond van ziekten en gebreken zal alleenlijk mogen worden verleend op grond van de zoodanigen, welke in bet Reglement op het onderzoek der Manschappen bij onze beschikking van den 15 Jattuarij 1821 u°, 59 vasrgesreld, worden opgenoemd, als voor de dienst volstrekt buiten staat, of een volstrekt of betrekke lijk onvermogen tot de dienst daarstellende naar welke laatste de commissie vooral met bijzondere oplettend heid onderzoek zal doen; zij die bij nomtnerverwis- seling in dienst tredenmoeten in alle opzigten ge zond zijnen vrij van alle gebreken. Art. 12. Als geestelijken bij de onderscheidene gezindheden en als studenten in de Godgeleerdheid zullen alleen worden vrijgesteld die genen welke als zoodanig volgens de verordeningen op het stuk dei- Nationale Militie regt op vrijstelling van dienst heb ben. Ter bekoming van deze vrijstelling zullen de zelfde bewijzen moeten worden opgelegd welke voor de dienst der Nationale Militie worden gevorderd. Art 13. De onvoorwaardelijke vrijstellingen ver meld in art. 3 der wet sub. litt. e, g, h, k, l en m zullen alleenlijk mogen worden vetleer.d ingeval de belang hebbenden de volgende bewijsstukken overleggen als e. De Hoogleeraren en Lectoren aan de Hoogescho- lenAthentea en Seminaria; liet besluit of de akte van aanstelling, of benoeming als zoodanig. g. De uit de dienst van den staat te lande of ter zee eervol ontslagene of gepensioneerde officie ren het eervol ontslag of de akte van pensioen. h. De Officieren, eervol uit de Schutterij ontsla gen wegens verandering van woonplaatshet be sluit van ontslag. k. De broeder van hemdie reeds in persoon en voor zich zelve, bij de schutterij dient behal ve een schriftelijk bewijs van deze dienst, dooi den kommandani der Schutterij afgegeven een schriftelijk bewijs van het Plaatselijk Bestuur dat de dienende broeder met hem bij zijne ou ders inwoont. I. Die aangesteld zijn voor de dienst der nacht- of brandwachten en der brandspuiten een schrif telijk bewijs deswege van het Plaatselijk Bestuur. r;?. De lijf- c-n huisbedienden een certificaat van den persoon bij welken zij als zoodanig dienstbaar zijn, gecertificeerd door het Plaatselijk Bestuur. Zij die voortdurend uit Armen kassen bedeeld of in Armen gestichten opgevoed en onderhou den wordeneene schriftelijke en door het Plaat selijk Bestuur gecertificeerde verklaring van Be stuurders der Gestichten houdende waarin de bedeeling bestaaten sedert wanneer en op welke tijdstippen dezelve genoten is. Art. 16. Die genen welke voor de commissie van onderzoek niet opkomen zullen gehouden wor den geene redenen tot vrijstelling te hebben, en, voor zoo verre zij dienstpligtige nommers getrokken hebben, niet vallen "in de termen van art, 3 der wet sub. a. b. c. I. en m. en van arr. 4. zullen zij bij de schutterij worden ingelijfd blijvende het hun evenwel vrijdom hunne redenen tot Vrijstelling in een volgend jaar te doen gelden. Terwijl degenen welke vermeenen op grond van art. 86 der wetaanspraak te kunnen maken op over plaatsing bij de reserve of finaal omslagmede verpligr zijn deze reclames bij voorschreve commissie te doen gelden, met overlegging van een Extract uit het Stam boek der Schutterij, bij welke zij gediend hebben of nog dienen. Én aangezien die commissie mede bestemd is, tot het onderzoeken der redenen van vrijstelling of afslui ting. die de belanghebbenden ook ra hunne inlijving hebben voorredragen (volgens Att. 19 van het Ko ninklijk Besluitvan den 28 Junij 1828, Staatsblad N°. 42:) 200 worden de genen welke bij dienstdoende Schutterij zijn ingelijfd, en bij derzelver afwezigheid, hunne betrekkingenop die bepaling gewezen en aan gemaand 'om indien zij aanspraak op vrijstelling hebben verkregen met overleggii g van de gevorderde bewijzen, voor de commissie te verschijnen, ten tijde en plaatse hierboven omschreven. En opdat niemand onwetendheid voorwende, zal deze Worden gepubliceerd, geaffigeerd en geplaatst in dezer Stads-Couram. Gedaan ten Stadhuize van Goes, den 27 Junii 1846. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. C. van der MEER MOHR, Ter ordonnantie van dezelven, De Stads Secretaris L. de FOUW, Jz. ALLERLEI» De Nederlandsche V'ereeniging tot Afschaffing van sterken drank heeft besloten, door de zorg van het Hoofdbestuur eène Courant uit te geven, waarin korte vertoogen, geschiedkundige en statistieke bijzonderhe den buiten- en binnenlandsche berigtenen corres pondentie-artikelen betrekkelijk het gebruik van ster ken drankzijne nadeelen den toestand der a'fschaf- fii gszaak in Nederland en elders, hare vruchten, de middelen om haar te bevorderen enz.zullen wor den medegedeeld. v Dit Blad zal tevens kunnen dienen tot een gemak kelijk middel van gemeenschap en van onderlinge ge- dacluenwisseling tusschen de Afdeelingen en Corres pondenten der Vereeniging in verschillende plaatsen van het Vaderlandwaarin, bij de uitbreiding der Vereeniging, stec-ds meerdere behoefte bestaar. Het Hoofdbestuur zal mede, in sommige gevallen, van deze Courant gebruik kunnen maken tot het doen van me» dedeelingen aan de Correspondenten en leden der Ver eeniging. De Courant, in gewoon folioformaat, onder den titel van dp. volksvriend. Maandblad van de Ne derlandsche Vereeniging tot Afschaffing van sterken drankzal eiken eersten Woensdag der maand wor den uitgegeven, en franco per post, voor/1,20's jaars, aan de geabonneerden worden toegezonden. Het Hoofdbestuur noodigt alle leden en vrienden der afschaffing uitom door hunne deelneming en aanbeveling deze poging ter bevordering der zaak te ondersteunen. (Gaarne moedigen wij tot deelneming in deltc zeer gewenschte zaak aan. Wij houden ons overtuigd, dat men alzoo met menig belangrijk en leerzaam voorval zal bekend worden, dewijl de Maatschappij zich vooral ten doel stelt op het dagelijksch leven heilzamen in vloed uit te oefenen en daaruit stof ontleentgelijk reeds uit hare verslagen gebleken is. De zaak is wel der erns'ig? overweging waardig, en daartoe zal men door dit blad worden instaat gesteld. Bij de uilgevers dezer Courant is gelegenheid ter inteekening.) De financien van den Kerkdijken Staat zijn er, on- der de revering van den thans overleden Paus Gre» gorius XVI niet op verbeterd bet bedrag der Staats, schulden, gedurenne dien tijd gemaakt, beloopr eene som van 15 a 16 millioenen scudimen heeft daarbij zelfs de kevkeUike góederen moeten aantasten, ten minste hierop b slag moeten leggen. Vooral moeten de regimen ten Zwitsers, die in de legarien liggen den Staat veel geld kosten. Die lijfwacht iieefr een zonderling cere monieeldat ze 00k nu weder heeft in acht genomen. Hetzelve bestaat hierin het geheele corps pakt de ran sels als om te vertrekken. Daarop vraagt de earner- lengoWaartoe moet dat dienen en het antwoord is: „wij hebben geen heer meer, wij hebben niemand, die ons betaalt.'''' Op dat antwoord hervat de ca- meriengo Als ik tl betaalwilt gij dan blijven Antwoord: „Ja." Van daar het bekende spreek woord: Geen geldgeen Zwitsers Qbuctfculicu. van een °P Vrijdag 10 Julij 1846, CjE"5|J§f voorniiddags 9 ure, zalmen, op de Hofsrede van den Heer Wv Vife.i-r Te Goes, bij F'. Ki.eeuwens Zoon. E l I

Goessche Courant | 1846 | | pagina 2