JV*. 33. Maandag 2® April. 1S34|« GOES SC IIE COURANT. f Ge wone Advertentiën worden a 20 ets. de I geplaatst. Geboorte-, Huwelijks-en van J 6 regels a f J ,20, behalve het NIEUWSTIJDINGEN* m riWujmi i De uitgave dezer Courant geschiedt Maandags en Donderdags avonds. De Prijs per Kwartaal 1 is f d,75; Franco per Post f J ,90. i ©ugeÏAtib. Aan den Times van den 14 ontleenen wij het onderstaand verhaal van een droevig, maar hoogst zon derling spoorweg-ongeluk. South Shields. Zondag. Op den Brandling-Junction spoorweg nabij deze stad is een ernstig ongeluk voorgevallen, waarbij eenige personen gekwetst zijn geraakt, een van welke men zelfs denkt, dat het niet zal kunnen overleven. De trein van 10 ure van Gateshead, reed in eene groote snelheid van Brockley Whins naar Shields; aan eenen bogt van den weg nabij de werken van Jarrouw Alkali gekomenraakte de stoomsleper uit de riggels en sleepte hij den tender met zich, voorts door hef bre ken van den aanhegt-ketting van de passagiers rijtuigen losgeraakt zijnde, sprong hij over eenen ring-indijking tot op het dak van eene rei woonhuizen, op den grond- vloer van een van welke hij stil bleef staan met den tender boven zich in de verschrikkelijkste positie. De eenige bewoners van dit huisje, hetwelk nu geheel ge sloopt is, waren twee vrouwen en een kind, die aile drie zwaar bezeerd zijneene der vrouwen door het nedt'rkomen van den stoomsleper op haar been, het welk letterlijk vergruisd is, terwijl zij voorts, even als de beide anderen, door de uit den ketel bruischende stoom en kokend water deerlijk gebrand is. De vaart en de drukking van den stoomsleper zijn zoo sterk geweest, dat bet is als of nier een scheermes het gansche getimmerte doorgesneden isdit verklaart te vens hoe het mogelijk is geweest, dat de bewoners der belendende huizen bijna geen letsel bekomen heb ben, zoo ais zij er werkelijk geen noemenswaardig hebben bekomen. De-ingenieur en de stoker zijn van den stoomsleper en op liet staand gebleven gedeelte van het dak nedergekomenin den val zijn zij vrij sterk gekneusd geraakt. Aan een passagier, die langs den spoorweg reed, zijn de beide beenen gebroken. Gelukkig is geen van de passagiers rijtuigen buiten het spoor geraakt, en hebben de passagiers minder letsel bekomen, dan men van een ongèluk onder de plaats gehad hebbende omstandigheden had kunnen verwachten. Er zijn echter enkele gewonden en gekneusden, maar net is voor als nog niet mogelijk met zekerheid op te geven, waartoe zich dit mag bepalen. Maandag morgen De vrouw en het kind zijn nog in leven, men zegt zelfs dat zij eenen vrij rustigen nacht hebben doovgebragt. Men hoopt de eene vrouw en het kind te behouden, maar de andere is zoo deerlijk gebrapd dat er geene hoop meer kan zijn. Al het haar is haat- van het hoofd gebrand, en haar aangezigt en het ver dere ligchaam zijn in den akeligsten toestand. Den ganschen nacht zijn er arbeiders aan het werk geweest, 0111 eenen hulpweg te maken en tot het daar- stellen van toebereidselen om den stoomsleper uit het puin te halenmaar op dit oogenblik staat hij nog, juist zoo als hierboven gezegd is. „Donderde nieuwsgierigen zijn gisteren avond en de» zen morgen de plek gaan bezigtigen, maar er is eene Sterke politiewacht gesteld, om de menigte te weren." Jwan&rtvfï. Parijs, den 15 April. Eindelijk zijn de negen tien mijnwerkers, uit den/onderaardschen gang nabij Courcellesgered zij zijn allen zeer zwak maar zullen waarschijnlijk geen letsel van dit ongeval be houden. Eergisteren middag ten 1 ure 45 minuten brak de stond hunner bevrijding aande menigte welke van alle kanten in den omtrek was zamenge- vloeid, om bij -deze wonderbare verlossing tegenwoor dig te zijn, ontving hen met luid gejuich. De plot selinge overgang uit de duisternis in het lichtdeed de geredden geen nadeel. Den ganschen avond werd te Luzancy en in verschillende andere plaatsen feest v Bestuvcn en Cïbministvaf11 De STAATSRAAD GOUVERNEUR van de Pro vincie Zeeland: In aanmerking nemendedat achtervolgens de wet van 8 November 1845, CStaatsblad No. 51), de Rekeningen, Memorien of Declaratien van alle Schuld vorderingen ten laste van het Rijk, over den jare 1845, vóór of op den laarsten Junij aanstaande, bij zoodanige Administratien CollegienAutoriteiten of Ambtena ren ais welke de orders tot het doen van Leverancien of anderzins gegeven hebben behooren te zijn inge diend op ptene van te worden gehouden voor verjaard en vernietigd. Herinnert bij deze alle Belanghebbenden, Adminis traliën en Particulieren in deze Provincie, aan de be palingen der zoo even aangehaalde wetondei uitnoo- diging tevens, het aangegeven tijdstip van 30 Junij 1846. voor de indiening hunner pretentien over 1845 nier af te wachtenmaar dezelve dddr en waar het behoort ten spoedigste in te zenden. Middelburgden 11 April 1846. De Staatsraad Gouverneur voornoemd VAN VREDENBURCH. 3$ jc&enb making- Achtervolgens Art. 3 van Zijner Majestèits besluit van den 6 Januari] 1831, No. 63, {Staatsblad No. 2), heelt Zijne Excellentie de heer Minister van Ficancien, bij resolutie van den 17 April 1846, bepaald deprü- gevierd', en aan de werklieden, die met zoo veel volharding tot de bevrijding hunner makkers hadden gearbeid, werden"vijf honderd francs uitgereikt, wel ke zij edelmoedig met de geredden deelden. De twee en twintig soldaten der geniewelke de minister van oorlog gezonden had, zijn vertrokken zonder iets te lubben uirgerigtdewijl de arbeiders hen geen deel wilden laten nenieji aan de redding hunner makkers. jSicbcirlfmbcM. Leeuwarden, den 14 April. De longziekte neemt in de Noordelijke provinciën op eene verontrustende wijze toe. A's een bewijs, welke ontzettende schade deze ziekte heeft aangebragt, stippen wij aan dat ge- durende haar bestaan, meer dan vijfmaal honderd dui- zend guldens aan huiden, in den grond bedolven, en dus aan den volksrijkdom onttrokken zijn. Goes, den J9 April. Eene BuitengewoneAm- stcrdamsche Courant van heden, bevat de volgende tijding Parijs, J6 April. Heden, omstreeks zes ure, op het oogenblik dat de Koning van een toertje terug kwam en het park van Fontaineb]eau doorreed, is een man op eenen muur geklommen en heeft hij op Z. M. geschoten. De Voorzienigheid heeft nogmaals de dagen des Konings behoed. De Koningin, Mevrouw de Prinses Adelaide, Mevrouw de Hertogin van Nemours, de Prins en Prinses van Salerne waren mede in het rijtuig des Konings gezeten. Niemand is getroffen geworden. Drie kogels hebben de franje van den char-a-hancs doorsneden. Een prop tusschen de Koning en de Koningin ne- dergevallen is door de Koningin opgenomen. De moordenaar is onverwijld gevat geworden hij is genaamd Lecomte, het is een gewezen bóschopzie- ner-generaal van het hosch van Fontainebleau. Journal des Dchats.) (Deze aanslag is de 8ste sedert de omwenteling van Julij de vroegeren zijn geweest, die van Ber geron, Fieschi, AlibaudMeunierDarmes, Hu- bert en Quenisset.) zen, het opgeld daaronder begrepen waarvoor de Col lecteurs Splitters en Debitanten der Koninklijke Ne- derlandsche Loterijde Loten en gedeelten van dien, voor de Tweede week der trekking van de laatste klasse der 198ste Loterijzullen mogen uitgeven; te weten: BIJ VERKOOP: j| BIJ VERHURING. Geheele Loten, f 76,00-Geheele Loten, 30,00. Halve 38,00. Halve 15,00. Vijfde Tiende T wintigste 51 55 55 15,20. - 7.60. - 3,80. Vijfde Tiende T wintigste 6,00. 3,po. i,5°» Wordende de7belanghebbenden bij deze herinnerd, dat bij voornoemd art. van Zijner Majesteits besluit, uitdrukkelijk is vastgestelddat de Collecteurs Split ters en Debitanten gehouden zijn om zich naar dia prijsbepaling te regelen en dezelve gedurig ter inzage voor het publiek beschikbaar te hebben. Goèsden 20 April 1846. Voor den Gouverneur der Provincie Zeeland De Burgemeester der Stad- Goes J. C. van der MEER MOHR, Bjckattbrnalmtg. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der. stad GOES, brengen ter kennis vat) een ieder die het aanaaatdatuit hoofde van de dringende RÉPARA- TIEN aan de BRUG van de GANZEPOORT dezer Stad, deze Poort van af Maandag den 20 April 1846. tot nadere Advertentie, geheel zal gesloten zijn, en mitsdien aldaar, geene passage hoegenaamd, zal kunnen plaats hebben; alsmede, dat gedurende dien tijd, het Kantoor van Declaratie voor de Stedelijke Belastingen, iner tijdelijke vergunning van In- en Uitvoer, benevens de Poortier en Nachtwacht, aan de Koepoort zullen ver plaatst zijn, en die Poortzoo te Voet als met Rijtuig- zal kunnen gepasseerd worden, alles onder dezelfde bepalingenals aan de Ganzepoorr gebruikelijk is. Eu zal deze worden afgekondigd en ter gewone plaat sen in deze Gemeente worden aangeplaktmitsgaders geïnsereerd in de Stads-Couranten voorts exemplaren uitgereikt aan den Commissaris van Policie en Majoor van de NachtwachtOntvanger en Hoofd-Commies bij de Administratie der Stedelijke Belastingen, tot infor matie. Gedaan ten Stadhuize van Goes den 18 April 184Ó- Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. C. van der MEER MOHR, Ter ordonnantie van dezelven,. De Stads-Secretaris, L. de FOUW, Jz. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der. Stad GOES en nssorce van dien, brengen bij dezer ter kennis van een ieder die het aangaat Dat, volgens art. 1 van het Reglement op het houden van Openbare Vee-Markten, tot Handel in Paarden,. Runderen Schapen en Varkens binnen dezelfde Sradgearresteerd den 7 April 1845 en gepubliceerd den 26 dier maand, op de eerste Dingsdag in de maand Meizijnde dit jaar den 5 dier maand, aldaar zooda nige Veemarkt zal gehouden worden, en dat dezelve zal onderworpen zijn aan de bepalingen in dat Regle ment vervat. En zal zulks door afkondiging en insertie in de Rotterdamsche Mi-ddelburgsche- en Goesschc Cou ranten worden bekend gemaakt. Gedaan ten Stadhuize van Goes, den 18 April 1846. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. C. van df.r MEER MOHR Ter ordonnantie van dezelven, De Stads Secretaris. L. de FOUW, Jz. Op Zaturdag den 30 Mei 1S4Ödes middags ten

Goessche Courant | 1846 | | pagina 1