300 OLIËN- EN ESSEN-BÖOMEN, .T. FRANSEN VAN DE PUTTE. Een allergeweldigst oinveder en storm beeft Over de hoofdstad en haren omtrek geheerschtrijtui gen met menschen zijn omgewaaid, tallooze schoor- steenen neêrgeworpen, enz.; in den omtrek der stad staan gansche vlakten onder water. Drie jongelingen en drie jonge meisjes, waarvan niet een ouder was dan 20 jaren, zouden een bal bij wonen, dat te Belleville werd gegeven. Vernomen hebbende, dat het bal geen voortgang zou hebben, namen zij het besluit om zieh over water naar Sèvres te begeven, ten einde vroeg in den morgen hunne vrienden aldaar te verrassen en den Zondag met hen door te brengen. Dit plan mogt roekeloos genoemd v/orden, want niemand Runner wist eene boot te be sturen en de stroom was op dat punt zeer sterk. Het gevolg was dan ook, dat het brooze vaartuig, door den snellen stroom voortgestuwd, tegen eene brug liep en zonk. De drie jongelieden hebben zich weten te redden, doch de. drie meisjes zijn verdronken. Brüssel, den 22 Deeembet. Een dagblad, P Im partial de Brr/gcs, bevestigt, dat de policie aan de poorten dier stad bevel heeft, om den ingang te wei geren aan alle armen, die zich daar vertoonen met het verlangen, om in het reeds maar al te zeer overkropte bedelaarshuis te worden toegelaten. Zoo werd, on der anderen, verhaalt men, jongstleden Woensdag, eene arme vrouw van Thielt met vier kinderen, waar van een nog zuigende was, om die reden aan de Sr. Ca- tharinapoort terug gewezen. Met de woorden; ikhtb dan geene andere toevlugt meersnelde zij daarop naar de stadsgracht, 0111 zich met hare kinderen daarin te storten doch, dit belet zijnde, werd bet rampspoe dig gezin, een half uur daarna, op eene kar geplaatst en onder geleide van een' gendarme naar Thielt terug gevoerd. Brussel den 24 December. Verscheidene Fran» scire dagbladen hebben gemelddat een leerstoel aan de hoogeschopl alhier was aangeboden aan den heer .Edgar Quinetwiens geschillen met den minister van openbaar onderwijs -iti Frankrijk sedert geruimen tijd zoo veel opzien hebben gebaard. Wel onderrigte per sonen bevestigen de waarheid van dit berigt. te stoppen, toen eene arme weduwe J. D.zulks ziende, hem vroeg, otn haar het dier te willen afstaan. Zij had in zoo langen tijd geen vleesch geproefd, en durfde van de big wel eten, men wist toch, waaraan het dier gestorven was. öe landman staat het af, en niet lang daarna bemerkten twee commiezen, die hunne ronde doen, eenig nog warm zijnde varkenshaar voor de woning der weduwe. Zij gaan op ljet aangewe zen spoor af en vinden, dé hut binnen getreden zi.ir.de, de vrouw in volle bezigheid aan de slagt. Waar is lïet accijnsbiljet In plaats van dit te toonen, doet de onthutste vrouw het vei haal harer armoede en hoe zij aan die 'oigge gekomen is, waarop natuur lijk het beest voor goeden prijs verklaard en medege nomen wordt. Het proces verbaal, hetwelk een omstandig verslag van het gebeurde geeft, houdt in, dat het aangehaalde varken is wegende 17 ponden en geschat wordt op eene waarde van f 1 zegge één gulden. Den volgenden dagnadat de omroeper de bewoners van Heino had aangekondigd, dat publiek zou geveild en verkocht worden het bewuste varken, had de verkoop plaats, en is het aangekocht door de ambtenaren zelve voor de som van 50 cents. De arme weduwe vervalt mitsdien in eene boete van 50 lot 150, doch zal natuurlijk haar vergrijp door gevangenisstraf moeten boeten, daar zij niets van waarde bezit, en sedert jaren uit de armenkas onder steuning geniet. Wij zouden genade voor rggt vragen, indien wij kans zagen, om de uitdrukking der wet slagten toe te passen op een dier, dat een' natuurlijken dood ge storven is. Goes, den 29 December. Wij kunnen met zeker heid berigten darde Héeren Remmerssolo-violist van Z. M. den Keizer van Rusland, en Botgorschek solo-fluitist van Z. M. den Koning der Nederlanden voornemens zijn, onze Provincie te bezoeken en ook in onze stad eene muzijkale soivée te geven. Aan allen, die in 1839 gelegenheid hadden om die uitstekende vinuosen te liooren zal dit berigt zeker hoogst aan genaam zijn, en zullen zij de gelegenheid niet verzui men om een keurig kunstgenot bij vernieuwing te smaken. ilebcrï.-mbcïu 's Gravenhaoe den 25 November. Nopens de ware oorzaak van den noodlottigen branddie in den nacht van Maandag op DiCgsdagjl. inde Spuistraat alhier gewoed heeft, zijn vele geruchten in omloop. Wij willen de nasporingente dien opzigte door de 'justi'fiè met de meeste zorg in liet werk gesteld, niet vooruit loopen. Men wil echter weten, dat de hoofd bewoner van het afgebrande huis, met zijn zoon en zijne nicht, die hij hem woonden, naar liet huis van arrest zijn overgtbvagtterwijl de huisvrouw van N. nog niet vervoerbaar zou wezen. Nopens de arrestatie, die er hebben plaats gehad, en dé ijver die ook voortdurend betoond wordt, om jk waarheid van het gebeurde met eenige juistheid te kunnen bepalen, zal men de redenen beseffen welke voori'iopig hef stilzwijgen deswege in acht doen nemen, tot dar "de loop der zaken verder zal gevorderd zijn. Heden namiddag zijn onder de puinboopen van het in de Spuistraat afgebrande huis, in den jammerlijks ten staat opgedolven de overblijfselen van twee der onge lukkig omgekomen personen. Zij zijn dadelijk in te genwoordigheid van den officier van justitie, den heer Mr. dhcheden regter-eovnmissarisMr. Canneman, dc commissarissen van pohcie, de heeren Ravesteijn en Waldeckin de daartoe bereids in gereedheid ge« o.ragte doodkisten geplaatst. Morgen zullen denaspo- .ringen naar de overblijfselen van het derde lijk worden voortgezét. De treurige raak van deze opgraving uit c.e puinhoopenis gedurende de'twee vorige dagen, onder toezigt van de daartoe bevoegde overheden, met de grootste bedachtzaamheid en zorg, verrigt rewordeii. Onder de kostbare voorwerpen, die bij deze brand zijn vernield geworden, behoort ook eene zeer belang rijke verzameling van geschilderde portretten en een aantal papieren der Admiralen Evcrlsen. De echtgenoot van Mevrouw .Eckhardt stamde namelijk door de vrouwelijke linie, van den beroemden zeeheld johan Evertscn af, van wien de genoemde portretten en pa pieren tot hem gekomen waren. Bij het zware verlies, Ii.etwelk de geschiedenis van ons zeewezen in het vorige j >arbij den brand in het departement van marine heeft 1g leden, is dit nieuwe verlies dubbel te betreuren. (De beer dc Jonge heeft in zijn werk over J. C. Evert sendeze papi ren gebruikt.) Zwolle, den 23 Decembèr. Een landman te Heino maakte zich gereed, om eene big, die, ten ge> volgc van het verliezen van den endeldarm, zoo als de landlieden spreken, gestorven was, onder den grond ÏScvturcu cu Slbmiutetvfttict!. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der stad GOES, biengen ter kennis van de Handelaars in Maten en Gewigten in deze Staddatingevolge magtiginir des Konings, de nieuw vervaardigde en reeds Geijkte Maten en Gewigtenwelke in de winkels en magazijnen der fabrijkanten en handelaars in.Maten en Gewigten, onverkocht en blijkbaar ongebruikt mogten voorhanden zijn voortaan, kosteloosop nieuw nage zien en. naauwkeurig bevonden zijnde, den Jaarlijk- schen Herijk zufien mogen ondergaan door den Ar- rondissements-IJkerdie dezelve voor het eerst geijkt heeft, of, bij ontstentenis van dien ambtenaar, door zijnen opvolgermet bepaling nogthans dat die Maten en Gewigtengedurende de eerste dagen der maand January van elk Jaar, en wel uiterlijk vóór den 15 dier 'maand ter herijk zullen rhoeten' worden aangeboden. En zal deze worden afgekondigd en aangeplakt, mitsgaders geïnsereerd' in de Stads-Courant. Gedaan ten Raadhuize der Stad Goesden 27. De cember 1845. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. C. van der MEER MOHR, Ter ordonnantie van dèzelven, De Srads-Secretaris L. de F OU W, Jz. Öcficubm.nfttug. BURGEMEESTER en WETHOUDERS df.r sTad GOESin aanmerking nemende de nuttigheid en noodzakelijkheid, om van de afkondigingen affictie van derzelver Publicatien en dergelijke Bekendmakingen, des noodigmeer bepaaldelijk te kunnen doen oliiken, hebben goedgevonden va&testellene.i brengen zulks ter kennis van den Ingezetenen en die het verder aan gaan mag. Dat alle Publicatien en dergelijke Openbare Stukken,' door Hun Edel Achtbare gearresteerd en uitgevaardigt ■wordende, voor zoo ver, daaromtrent geene bijzondere beschikking zal zijn gemaakt, gewone lijkdes Zondags, na het eindigen van de Voormiddag-Godsdiensten in tusscher,wanneer zulks zal worden noodig bevoiden, en alsdan, na het. kleppen van de Stadhuis-klok, van de Puijc van hei Raadhuis, zullen worden voorgele zen en vervolgens op de gewone plaatsenin deze Gemeente aangeplakt. E11 zal deze worden afgekondigt en aangeplakt, mits gaders geplaatst in de Stads-Courant. Aldus gedaan ten Raadhuize der Stad Goesden 27 December 1845. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. C. van de£ MEER MOHR, Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secretaris, L. de FOUW, Jz. &£fccnbmafmi0» BURGEMEESTER en WETHOUDERS der stad GOES en ressorte van dien, brengen bij deze ter kennis van de belanghebbenden: Dat het Suppletoir Kohier over het 2de kwartaal des jams 18451846, wegens het PATENTREGT, voor deze Stad, 'door Zijne Excel), den Staatsraad, Gouverneur dezer Provincie executoir verklaardaan den Ontvanger van 's Rijks Belastingenter invorde ring volgens de wet, toegezonden is. Wordende ieder belastingschuldige vermaand en ge last om na bekomene kennisgeving van gemelden Ontvanger, zijn verschuldigde, overeenkomstig de bepa lingen der wer te voldoen, op straffe van daartoe ander zins te zullen worden gedwongen. Terwijl diegenen weike hun Aanslag-Biljet niet zul len ontvangen hebben, zich van een dubbeld van het zelve kosteloos ten Kantore des Ontvangerszullen kunnen voorzienen zij die zouden vermeenen dat hun aanslag te hoog of niet overeenkomstig hunne opgave iszich deswegensmet inachtneming van de voorschriften ren dien aanzien wegens de Directe Belas tingen in het algemeen bestaande, door tusschenkoinst van den Controleur der divisie kunnen beklagen. En opdat niemand hieromtrent onwetendheid voor wende, zal deze worden afgekondigd en in de Stads- Courant geplaatst. Gedaan te Goesden 27 December 1845. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. C. van der MEER MOHR, Ter ordonnantie van dezelven, v De Stads-Secretaris L. de FOUW, Jz. KotmtfiRikc Hebevi&nb&chc prijzen van iooo en daarboven. Trekking der Vijfde Klasse 13de Lijst. Geene. 14de Lijst. No. 161, een Prijs van ƒ1000. Qlbttcvicitticiu Al de genen die iets te vorderen heb- b'ti van, of verschuldigd zijn, aan den onder liet voonegt van Boedelbeschrijving aanvaarden Boedel van wijlen den Heer WILd/EM VAM I9EM THft'ORM, in leven OperateurIicel- en Verlos kundigegewoond hebbende en overleden binnen deze Stad geheven daarvan opgave of betaling te doen binnen veertien dagen na heden, ten huize van den ondergeteekencie Substituut-Griffier bij de Arrondisse- ments-Regrbank van en wonende te Goes voornoemd. Goes29 December 1845. P. v. DALEN. VEILING VAN CIRCA TE CO'RTGEEN. Op Donderdag den 15 Janna rij i 846des voofmidda'gs re 10 urezal de Ondergeteekende Rentmeester der Ambaclus- Heerlijkheid Gort geenin het openbaar te koop doen aanbie den eene partij van circa 250 stuks ©EMEM- en ruim SO stuks E§§EM-Ï5©®MEMstaande groo- tendeels op den Dijk tusschen den W^st-Bolder en Oud-Cortgeenonder gemelde Heerlijkheid, en waar onder velen geschikt voor POMPEN en WERK» HOUT. Nadere informatiën alsmede locale aan wijzing', zijn te bekomen op aanvrage bij voornoem» dei) Rentmeester, ren zijnen Kantore te Goes. Te Goes, bij F. Kleeuwens A Zoon.

Goessche Courant | 1845 | | pagina 2