N". 46. Maandag 6 Juni]. Londen, den a jumj. Den 3osten Mei Iieeft te Dublin eene der ontzagwekkendste vertooningen plaats gehad, zoo als men zich sedert lange niet herinnerde. Met meerendeel der bevolking van twintig mijlen inde omstreken was naar de stad gevloeid om deel te nemen aan het eerste jaarfeest ter eere van O'Conned's bevrij ding. Een stoet van over de 250,000 menschen heeft zich naar de rotonde te Dublin begeven, met vliegende vaandels, zinnebeelden banieren en mitzijk. De heer O'Conneil met zijne lotgenooten in het proces en zijne vrienden van de afscheidings clubs, waven aan het hoofd., Er werden hem zoo vele adressen overhandigd dat dit alleen drie uren eischte. De heer O'Conneil heeft daarna in bet kort op ai die adressen geantwoord, waarbij bij de zaak d^r leien als zeer gunstig beeft afgeschil derd. Vervolgens zette de stoet zich weder in bewe ging om den volksleider naar zijne woning te verge zellenvan waar hij de menigte nogmaals toesprak. Deze ging in de grootste orde uiteen. - V-; OOESSGHE De uitgave dezer Courant, geschiedt Maandags Donderdags avondsDe Prijs per Kwartaal j is f -1,75; Franco per Post f J,90. J COUR A N Ta f Gewone Jdvertenfien worden a 20 ets. de iegeV f geplaatst. Geboorte-Huwelijks- en Doodberigten van 6 regels a f JgOs behalve het Zegehegt. MKl W.STUMNGEN. CJngd.Tüli. jlcbcriAtibjett. 's Bosch, den 6 Jumj, Naauwelijks mogten wij ons vevheugen met de verblijdende berigten, dat het gunstig weder dezer laatste dagen de hoop op eenen eenigzins voordecligen graanoogst, die zulke bedroe- vende vooruitzigten had opgeleverd, een weinig had doen herleven, of de bezorgdheid is weder op nieuw in de hoogste mate ontwaakt. De spoedige oploop der rivieren de Maas en de Waal baart veel ongerust heid. ïn de laatste tweemaal vierentwintig uren, is bet water dier rivieren meer dan tweevoet gewassen. Vele landerijen staan reeds 'onder water. Menigeen, die den terugkeer van het gunstige weder had te baat genomen, om door kracht van menschenbanden endoor dag? en nachtwerk den verloren tijd voor ploegen, po ten en zaaijen in te winnen, ziet zijnen arbeid op nieuw verijdeld. Indien het water nog slechts een weinig hooger opkomt, wordt de schade onnoemelijk en is de hooibouw voor dit jaar bijna geheel vernie tigd. Dit gevoegd bij de schaarschte, welke de lang durige winter en het. ongunstige voorjaar tc weeg heb ben gebragt, opent voor onze provincie de bedroevend ste vooruitzigten, eu doet met regt vreezen dat de toestand van den landbouwer, de bronader van de wel» vaart van Noord Braband, hoogst bedenkelijk zal worden. Als eene zeldzaamheid in dit jaargetijdekan gemeld worden, dat jl. Zaturdag (31 Mei;, bij Brou wershaven zijn gezien 10 vogels, bekend ondet den naam van Deenen noordwaarts koers houdende. Bath, den 6 Janij. Gedurende de maand Mei 1845, zijn aan het kantoor van In- en Uitklaving, Ex peditie en betaling, de navolgende schepen Ingeklaard 5 met Brusselsche vol- en pijpaarde, 1 met Aardappelen, 1 met dakpannen, 42 met puin van gebakken steen, 4 met levende hoornen, 9 met boek weit, 2 met gerst, 3 met klaver en raapzaad, 13 met rogge, 1 met bier, 4 met brandhout, 6 met kalk, 2 met marmer, 3 met houtwerk, 5 met meubelen, 52 met hard straat- en zinksteen, 121 met steenkolen, 41 met stukgoederen, 1 met schaliën en leijen, 1 met olijf olie, 2 met passagiers, 1 met wijn, en 77 ledige. Te zanten 397 schepen, waarvan 298 onder Neder Tandsche- en 99 onder Belgische vlag, alsmede 123 ledige visch- en mosselschepen en 21 stoombooten. Uitgeklaard a met aardewerk, 4 met aardappelen, 50 met haard- en boonstroo-asch, 4 met liet en bie zen, 5 met chichorei-wottelen, 23 met gerst, 9 met haver, 5 met boonen, 27 met tarwe, 5 met hoepels, 28 met hooi, 13 met hout en houtwerk, 2 met kaas, jenever, 140 ledige, a met lijnkoeken, 1 met mole steentn, 36 met stukgoederen, 7 met koflïj, 4 met t 'T-teen, 1 met vlas, 9 met zaad, 4 met meubelen, 2 met ledig- fusten, 3 met oud ijzer, 17 met drooge vtsch, 4 met meekrap, a met visch in pekel, 2 met boter, 2 met passagiers, 1 met touwwerk. 1 met gezouten huiden, 1 met levertraan en 1 met wijn. Te zamen 418 schepen, waarvan 302 onder Ned. rlandsche- en 1.16 onder Belgische vlag, alsmede 97. geladen visch* en mosselscfniiten en 22 stoombooten. ïöjcsiucet» css StbmiiiistVAticn» .Jhi&ltCAfve. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad GOESbrengen ter kennis van een ieder die het aangaat. Dat door den Stedelijken Raad den 7 April dezes jaars, is gearresteerd en afschrift aan Hun Edel Groot Achtbare Herren Gedeputeerde Staten dezer Provincie is ingezonden van het navolgende REGLEMENT op het honden van Open bare Vee-Marktenlot handel in Paar den RunderenSchapen en Varkens in de Stad Goes. Art. i. Binnen deze Stad, zullen als van ouds alsmede krachtens daartoe door het Departement van Binnenlaridsche Zaken hij dispositie van den 8 Ju 1 ij 1844 N®. 152 verleende magtigiug worden gehouden, de navolgende Veemarkten: Wekelijks op de gewone Marktdag, zijnde de Dings- dag, in vette en magere Varkens; voorts: de laatste Dingsdag in de maand February; D'e Dingsdag in de vóórlaatste week voor Paschen De eerste Dingsdag der maand Meiin Paarden Rundvee en Schapen En op ieder en Dingsdag van de maand November, in vette Ossen Koeijen ander Rundvee en Schapen. Art. 2. De Varken en Schapen markt, zal wor den gehouden op de zoogenaamde Vlasmarkr. De Markt in PaardenKoeijen en ander Rundvee op de Be es ie markt. Art. 3. De Varkens en Schapen zullen in losse of verplaatsbare hokken, door de verkoopers aldaar, volgens regeling van de Stedelijke Polirieten hunnen koste te plaatsenmoeten worden opgesloten. De Paarden OssenKoeijen en ander Rundvee zullen van behoorlijke halsters hals of stalbanden voor zien met dezelve worden aan en vastgebonden, aan eene op de Marktaan de aldaar voorhanden zijnde paaltjestelkenstij lig te spannen reep of touw. Art, 4. Geen vee za! ter Markt mogen gebragt worden, voor des morgens te zes ure, en zal her- zelve, voor des avonds te vijf ure, van de Markt moeten zijn weggevoerd. Art. 5. Het plaatsen der Varkens en Schapen hokken gelijk mede her plaatsen en aanbinden van het overige Vee, zal mo.-ten geschieden, volgens de regeling van de Stedelijke Po'icie. Op de gemengde Markt van Paarden en Run Ivee zullen de Paarden aan de Zuid cn Westzijde,'en het Rundvee aan de Oost- en Noordzijde der Markt moe ten geplaatst worden. Art. 6. Het ter Markt aan re brengen, zoo wel als het weder uit te voeren Vee, zal niet anders mo gen in- en uitgevoerd worden, dan langs de declaratie kantoren aan de Kaai-en Oos'poort, en aan de Gauze- en 's Heer Hendrikskinderen poorten bestaande, of zoodanige andere als in der tijd in deze Gemeente mogtèn worden opgerigt. Art. 7. De In- en Uitvoerders van Slagtvec zullen gehouden zijn, om, ingevolge resolutie van den Stedelijken Raad van den 7 February 1824, gepu büceerd door Burgemeester en Wethouders den 6 September deszelven Jaars, de Ambtenaren bij de Administratie der Stedelijke Belastingen, aan de decla ratie kantoren hier voren gemeld, in de gelegenheid te stellen, tot het nemen van alle de daarbij vernielde renseignementeninzonderheid betrekkelijk de namen en woonplaats van den geleider, het getal, haar en bijzondere kemeekenen van het Vee, en derzelver bests min mg. Art. 8. Door de zorg van Burgemeester en Wet houders zullen de aanbrengers van Vee, in de gele» genheid worden gesteld om de aan hun toebehooren* de Varkens en Schapenhokken behoudens eene bil* lijke belooning, op de Markten te doen plaatsen, en om voor eenen matigen huurprijs, zoodanige hokken in gebruik te bekomen. Art. 9. De overtredingen van dit Reglement, zullen worden gestraftmet eene geldboete van eert tot vijf guldenten behoeve van de Stedelijke Kas of bij, onvermogenmet eenen dag gevangenisstraf. Art. 10. Van elke overtreding zal Proces Ver» baal worden opgemaakt al is 'net ook dat de over» treders hun verlangen te kennen geven, otn het Maxi* mum der verschuldigde boete vrijwillig te voldoen; de Processen Verbaal zullen de bevoegde beambten, opgemaaktcn aan den Burgemeester ter hand gesteld worden om aan den Ambtenaar van het Openbaat Ministerie bij het Kantor.-Geregt te worden verzonden. Art. 11. Ingevalle in het vervolg veranderingen in de voorschrevene Vee-Markten mogten plaats heb ben of andere of meerdere in deze Stad ingevoerd worden, zullen de bepalingen van dit Reglement daar op mede van toepassing zijn. Art. 12. De tijd van invoering van dit Regie* nient, wordt aan Burgemeester en Wethouders, die daaraan de gewone publiciteit zullen gevenoverge laten. Aldus gedaan en vastgesteld ter Vergadering vart den Raad der Stad Goes, den 7 April 1845. J. C. van der MEER MOHR Ter ordonnantie van dezelvën De Stads Secretaris L. de FOUW, Jz. Dat het voorscitreve Reglementte rekenen van den. 15 Mei 1845 zal worden ingevoerd, en mitsdien, de daarin vervatte bepalingenvan dien dag af eti vervolgenszullen moeten worden nagekomen. En opdat niemand onwetendheid zoude kunnen voor wenden, zal deze worden geaffigeerd en geplaatst in de. Stads Courant. Aldus gedaan ten Sradhuize van Goes den 26 April 1845. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. C. van der MEER MOHR, Ter ordonnantie van dezelve, De Stads Secretaris L. de FOUW, Jz». ScftctibmAfsittg. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der. stad GOES en ressorts vsn dien, verwittigen elk dec daarbij belanghebbenden 1°. Dat de A'phabetische Naamlijsten van alle da Personen die aan de loting van dit jaar voor de Schutterij dezer Gemeente, moeten deel ne* men, ter inzage van een iegelijk zullen liggen, op liet Raadhuis dezer Stad, van Maandag den 9 tot 'Maandag den 23 dezer loopende maand, des Voormiiidags van 10 tot ia uren, ten einde een ieder in staat zonde zijn, om in geval hem op die Lijst eenige Personen of om standigheden mogten voorkomen die op dezelve zoude behooren te worden aangeteekend of daar van moeten worden weggelaten, zulks bij de, met het opzigt over de Loting belastte Com missie, ter kennis te brengen. 2°. Dat de tijd tot de Loring over den loopende jare, is bepaald op Woensdag den .25 dezer maand, des Voormiddags te 10 uren, en dezelve zal plaats hebben ten Stadhuize alhier. Gedaan te Goes, den 7 Junij 1845. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. C. van der MEER MOHR, Mij Bekend, De Stads-Secretaris. L. DE EO U W, Jz,

Goessche Courant | 1845 | | pagina 1