tien schreden van de deur, toen de noodlottige ont ploffing plaats had. 's Gravenhage den 18 November. Men ver neemt dat op gisterenbij Haarlem uit het water opgehaald is, het lijk van den ambtenaar van het de partement van financiën die sedert eenige weken ver mist werd. Men voegt er bijdat de h inden met eenen zakdoek bijeen waren gebondenen dat op het lijk een lucifer-doosje gevonden zoude zijnwaarin een briefje, met cte woorden; Verdenk niemand ik heb mij zeiven van het leven beroofdenz. De overledenetot eene geachte familie behoorende had zich vele vrienden verworven door zijn open en be hulpzaam karakter. De treurige omstandigheid, die zijnen dood heeft veroorzaakt, heeft bij hen allen, die hem gekend hebbeneenen smarrelijken indruk te weeg gebragt. Immersindien hij slechts eenige opening van zaken had gegevenhaddenbehalve zijne bloedverwanten, zich velen opgedaan die hem uit de betrekkelijk zeer geringe ongelegenheidwaarin hij zich bevond, vól vaardig zouden hebben gered. ALLERLEI. Met inbegrip der Landelijke en Plaatselijke Belastingen. Londen den 16 November. De meeste personen, die zich bij het springen van den ketel der Gipsy Queen gered haddenzijn in het hospitaal overleden. In de maand September 11.werd door zekeren Burgessklerk bij de bank van Engelandmet behulp var. een ander persoonElder genaamdeen diefstal in bankbiljetten gepleegd, ter waarde van 8000 ponden sterling 96,000 Nederl.). Nadat zij op eene be hendige wijs er in geslaagd waren, deze bankbiljetten tegen geld bij de Bank te wisselen, begaven zij zich op de vlugt naar Noord-Amerikawaar zij behouden aankwamen. Zoodra deze diefstal bekend was gewor den, werden twee personen, van welke één beambte bij de bankhun nagezondenaan wie het gelukt is, hen op te sporen. Elder is in hechtenis genomen, doch heeft zich zeiven in de gevangenis van het leven beroofd; Burgess heeft het.weten te ontkomen, doch het grootste gedeelte van het gestolen geld is gevon den en zal aan de eigenaren kunnen terug gegeven worden. Volgens de Noord-Amerikaar.sche dagbladen heeft er in den nacht van den 19 October, op her meer Erie, waaraan de stad Buffalo gelegen is, een storm gewoed, die zoo hevig was, dat de oudste lieden zich niet kunnen herinneren immer zoodanig eenen te hebben bijgewoond. Meer dan honderd hui zen zijn vernieldonderscheidene schepenwaaron der drie stoombooten op het strand gewprpen meer dan 50 menschen hebben het leven verloren en aren vreesde nog grootere rampen te zullen vernemen. In het land van Wallis leeft een grijsaard, die den buitengewonen ouderdom van 120 jaren bereikt heeft. Geboren in den jare 1724, onder de regering van George heeft hij geleefd onder het bewind van vijf Koningen en ééne Koningin Hare titans regerende Majesteit, Victoria. Hij geniet de beste gezondheid, heeft het gebruik van al zijne zintuigenen bezoekt dikwerf zijne jongste dochter, die thans den leeftijd van 88 jaren bereikt heeft welke op éen'igen afstand van zijn dorp woont, leggende dit bezoek altijd te voet af. Parijs, den 14 NovemberNiet alleen onze zui delijke departementen maar ook het noorden van Italië, moet omstreeks het begin dezer maand geweldig door regenvlagen en overstroomingen geleden hebben. .De Marseille)- Semaphore, van den 9, behelst het volgende: De pakketboot Ie Sully van de vennootschap Bazin die den 6 Livorno verlaten had, is gisteien in onze haven binnengekomen zij bréngt aller ongelukkigste tijdingen uit Florence mede, De Arno hoe diep ook binnen hare oevers beslotenis door de regens zoo zeer gezwollendat zij tot boven deze gerezen is en zich in de stad verspreid heeft. Florence is voor de helft onder water gezetin de pakhuizen van het tol- bestuur is het water verscheidene voeten hoog geste gen de sierlijke ijzerdraad-brug heeft het geweld der hoog opgezwollene rivier niet kunnen weerstaanen is weldra bezweken voor den schok barer woedende golven, die er de verbrijzelde stukken van medege- sleept hebben de oude brug der goudsmedendreigt in te stortende fraaije wandèlplaats der Cascine is geheel onder water geloopen. De Arno voert in haren Joop eene ongeloofelijke menigte van akkergercedschap, huisraadvee en andere voorwerpen mede met schrik denkt men hierbij aan de verwoestingenwelke de ri vier op het land te weeg gebragt kan hebben. De vlak ten van Toskanen langs dezelve, zijn in uitgestrekte meren verkeerd. De ijzeren spoorweg van Livorno naarPisa, ligt zoo diep onder water, dat men gedwon gen geweest is, de dienst op denzelven te staken. - Ook uit Gënua luiden te dien opzigte de berig- ten even ongunstig. Alle bruggen in den omtrek wa ren vernield en alle wegen onbruikbaar geworden. Op Korsika was de gesteldheid der zaken niet-beter. Parijs den 16 November. Gisteren avond ten tien ure geraakte het gansche kwartier van Montmartre alhier in beweging. Eene vrij goed' gekleede vrouw, stond voor eenen boekwinkel in de straat Vivier.ne stil en nam, na verloop van eenige oogenblikken, eenen almanak van 5c centimes weg. Door den boekverkooper op heeter daad betrapt, zag zij zich gedwongen met dezen naar den commissaris van politie te gaan. Bij het opklimmen van den trap, welke naar het bureau van den commissaris geleidde, trof zij den ongelukkige eensklaps met eenen dolk, zoodat hij dood neder- vicl. De vrouw ontviugttemaar werd weldra ach* terbaald. i$CÏ0K» Brussel, den 16 November, Te Turnhout heeft - T bij de begrafenis plegtigheid van den volksvertegen woordiger de Nef een treurig voorval plaats gehad. Een vijftigtal personen bevond zich om dc lijkstatie te zten voorbijtrekken, op de galerij van eenen molen, even buiten de stad. Deze galerij zakte door het gewigt wegen alle zich er op bevindende personen vielenvan eene hoogte van bijna 15 ellen, op den grond neder. Het was een akelig schouwspeldat nog akeliger werd, toen men velen zeer ernstig^gekwetst en zelfs een lijk onder de slagtoffers telde. Eenige personen hadden zich aan den molen vastgeklampt en bleven alzoo eene poos tusschen hemel en aarde han gen. Men heeft hen door middel van ladders gered. jicfrerlfttibcts. Dat deze laatste bijzonderheid wel worde ter harte genomen door allendie zich in oogenblikkeüjkeq dringenden nood mogren bevindenen diein plaats van op God en hunnen evenmensch te vertrouwen zich door wanhoop laten vervoeren. Groningen, den 14 November. Nevens de sedert 25 jaren bestaande Protestantsche maatschappij tot bevordering van welstandvoornamelijk onder de landliedenis onlangs in Nederland eene protestantsche vereeniging, genaamd Unitas opgerigt, waarvan reeds in onderscheidene plaatsen afdeelingen bestaan. Zij is bij het gouvernement bekend. Zij verspreid hare statuten onder vermogende en weldenkende protestanten, om hen tot deelneming uit te noodigen. „Zij stelt zich (naar dezelve) voor. de handhaving en ondersteuning van het protestantism us in Nederland; en de middelen, welke zij, ziende op de behoefte des tijds, wil bezi gen, verlangt zij te doen strekken tot bevordering van geestelijk heil. Zij zal daarom zoowel haren zedelijken invloed gebruiken als gelden verstrekken, naar vaste regelenwaar zulks tot liet beslaan van personen huisgezinnen of gemeenten vereischt wordtof tot het aanleggen en schragen van nuttige inrigtingen en ondernemingen overeenkomstig haar uitgedrukt be ginsel. Een voornaam vereischte, der personen en huisgezinnen, die door haar ondersteund worden, is, dat deze zich door prijsstelling op evangelische kennis en belijdenis, door christelijken wandelen getrouwe bijwoning der openbare godsdienst en betamelijke waarneming van den 'zondag onderscheiden, en hunne kinderen, zooveel mogelijk, in de protestantsche gods dienst opvoeden, op Welk een en ander naauwkeurig toezigt zal gehouden worden." Eene soortgelijke inTigting doch beperkter in strekking, is de onlangs opgerigte protestantsche vereeniginggenaamd Chris telijk hulpbetoon. Ook worden pogingen aangewend, om alle vereenigingentot handhaving van het protes- tantismus in Nederlandtot één groot ligchaam te vereenigen. Goes, den 21 November. In den nacht tusschen Zondag en Maandag aanstaande, zal de tweede totale maan-eclips in dit jaar, welke even als die van den 31 Mei bij or.s zigtbaar isplaats hebben. Het begin zal zijh den 24 dezer, des avonds ten 10 ure 9 min., het begin der totale eclips ten 11 ure 17 min. het midden den 25, des morgens ten o ure 4 min., het einde der totale eclips ten o ure 51 min.en het einde der geheele eclips ren 1 ure 59 min. Men schrijft uit Amsterdam dat er uitzigt bestaat op de daarstelhng van eene zwemschool voor de fat soenlijke klasse, aldaar. (In den winter?) De heer Lebas lid van het Fransche Instituut, aan wien voor twee jareh, door den minister van openbaar onderwijs, is opgedragenGriekenland en het Oosten te doorreizenheeft zijne aanstaande terugkomst berigt. Hij heeft 4000 Grieksche opschriften bijeen gezameld, waaronder 2500 geheel nieuw en onbekend zijnde overigen zijn verbeterde of aangevulde; voorts brengt hij 500 teekeningen van gebouwen standbeelden en reliefs mede als ook onderscheidene kostbare antieke marmerwerken. Een Grieksch geestelijkedie als zendeling gedurig zeereizen moet ondernemen meent een voldoend mid del tegen, de zeeziekte gevonden te hebbenbestaande in een' uije welken men gedurende de reis in den mond moet houden. JWID'DENPRIJZEN, be tmfgeasbe QUrttfcelett tc Van den ,i tot den ,i5 November d844. Tarwe ƒ6,63. Rogge 4,70. Vroege Gerst a,25 Late Gerst 3,65. Boekweit 3,33. Haver 2,15 Wi te Boonen f 0,00. Witte Erwten 0,00. Groene Erwien 4,40. Graauwe Erwten f 0,00. Tarwe Meel f 8,63. Rogge Meel ƒ6,35. allen per Mudde. Boter ƒ0,85 cs' Noord-Hollandsche Kaas 50 cs, Stolk- sche Kaas 40 cs. Leidsche Kaas 30 cs. Witte Brood 28s cs. Tarwe Brood 17 cs. Rogge Brood 125 cs. Osse- Vleesch 60 cs. Koei-Vleesch 60 cs. Kalfs-Vleesch 50 cs. Schapen-Vleesch 35 cs. Lams-Vleescb 35 cs. Verscb Varken-Vleesch 65 cs. Gerookt Varken-VÏeescft 75 cs. allen per Ned. Pond. Vroege Aardappelen f 0,00 Late Aardappelen j 1,50. de 'Mudde. Jenever f 65,co. per Vat. IJpenHout 7,50. Esschen Hout 7?5C* ^Pcr Wisse, Groote Takkebossen 11,50. Kleine Takkebossen 7,00. de Honderd. Steenkolen 2,70. de 100 Ponden. Turf 70 cs. dedubb. Mudde Kool O'ie f 38,00. Lijn Olie 40,00. het Vat. Koolzaad 6,25. Lijnzaad 0,00. de Mudde. Kaatsen 65 cs. het Ned. Pond. Qtbucrtcntieu» De DIRECTIE van het ZEEUWSCH MILITIE-GENOOTSCHAP, verwittigt bij deze de belanghebbenden voor de Ligting 1845, dat aan woonachtigen in Gemeenten boven de 1000 zielen, weder onderling kan deel gegeven wordenmits zich declarerende vóór den 15 januarij 1845, en zulks te gen betalingbehalve de kosten der akteeener som van 150 voor inleggeldenmet de voldoening van welke som men echter, bij vrijloiingvan alle ver dere betaling is ontheven terwijl diegenenwelke een dienstpligtig nummer getrokken hebben, dadelijk na de loting nog zullen moeten bijbetalen f 100, en vooits in de vijf volgende jaren, telken jare 50, behalve 5 percent van het onbetaald blijvende. Ook a prime zal men zich van een Plaatsvervanger kunnen voorzien mits de aanvrage daartoe mede plaats hebbe vóór gezegd tijdstip, in welk geval men, boven de kosten van deelneming, betaalt 150, en ingeval van dienstpligtigheidnog 500, die echter jn vijf jarenen wel reiken jare met 100behalve 5 percent van het onbetaald blijvende, kunnen wor den afbetaald. De Directie vermeent niet onopgemerkt te mogeii laten, dat eene Deelneming voor de Loting, verkie selijker is dan na de loting, aangezien, in het laatste gevalde deelnemingssom a prime noodwendig ver- hoogen moet. Inlichtingen zijn te bekomen, bij den Heer G. BUIj ZE te Goes. Zicrikzecden 15 November 1844. De Directie voornoemd, Namens dezelve, C. BAL, jDirecteur. Een KLEERMAKERS MEES TE R K N E C H T benoodigd zijn werk goed ver staande, bij de Wed. GUILLAM LOKESSEte 's Gravenpolder. De Ondergeteekendeberigt zijne geëerde Stad- en Landgenootendat hij met het begin der volgende weekvoor het laatst in dit saisoen zal lossenBest Brandende Giove BRABANDSCHE STEENKOLEN, tot civiele prijs. Goesden ai November 1844. J. KOOMANAz. Te Goes bij F. Kleeuwens Zoon.

Goessche Courant | 1844 | | pagina 2