Hasselt, den 5 April, Een zeldzaam geval heeft onlangs in onze stad plaats gehad. Ten gevolge eener izeer vreemdsoortige vergissing namelijkhebben de leden van de Sociëteit der wapetibi oedtrs van het Keizerrijk met alle miljtaire eer eene vrouw begraven Welke in het hospitaal dezer stad gestorven was. Zie hier, hoe men deze vergissing heeft kunnen verkla ren Goes, den 11 April. Men verzekert, dat er in Zeeland voor ongeveer 5 millioenen in de leening enz. is ingeschreven. Dit mag thans aanzienlijk genoemd worden voor deze kleine provinciedaar de fortuinen zeer verminderd zijn. In.de 17de ?euw stond Zeeland boven Zuid-Hollandals het op geldzaken aankwam. Bath, den 8 Aptil. Gedurende de maand Febru arij 1844, zijn aan het kantoor van In-en Uitklaring, Expeditie en Betaling alhier, de navolgende schepen ingeklaard voor 'trijk. J •- M1RANDOLLE. fit Goes, öij F.'Klêeowens Zoon. Apeldoorn, den 5 April'. Gisteren namiddag zijn vier valkeniers uit Valkenswaard op het Loo aan gekomenen hebben hunnen intrek genomen in het logement de Kroon aldaar. Dezelve werden gevolgd door vier bedienden, ieder een raam dragende, waar ®j> rich twaalf valken bevonden. Aapjsbudtn April, De» 6- dezer werd eene *aq weinige uren, terwijl de geestelijke bij bet vuur $it, wordt het vertrek geopend, en de vreemdeling komt voor den dag met de vraag naar zijn geldter wijl hij hem de pistool op de borst zet. Gij zult hier weinig vinden," antwoordde de pastoor, bedaard, „maar neem den sleutel van deze secretaire en neem Wat er in is," Pe roover maakt zich van den sleutel meestermaardaar hij de secretaire niet zoo spoedig open kan krijgenlegt hij de pistool eenè poos neder ten einde de kaars in de band te nemen. De pastoor maakt van een gunstig oogenblik gebruikgrijpt de pistool en schiet den booswicht neder. Het afschie ten van de pistool tTekt de makkersdie zich om het Jjiiis bevinden en nu de deur zoeken open te breken. De pastoor plaatst er zich met zijn geweer tegen over; de deur wijkt en een schot, met zekere hand bestuurd j- doet den eersten vallen de tweede wjl vlugten maar het tweede schot geeft er hem geen' tijd toe. Temid den van deze drie slagtofFers, laadt de pastoor op nieuw zijn geweer en begeeft zich naar den maire om Verslag te doen. Het voorgevallene heeft echter daarna een' hevigen invloed op zijn gemoed gehad, zoodat men zelfs voor geestverbijstering vleest, 3$clgie. Toen de stoet aan het hospitaal kwam, stonden twee doodkisten in de doodenzaalde eene kist be vane het lijk van een' ouden soldaat van het Keizer rijkde andere dat van eene vrouw, op dcnzelfden dag overleden na het vertrek van den trein bemerkte men eerst, dat de kist, die met de militaire eereree kenen gedecoreerd was diegene waswelke het lijk der vrouw bevatte. Men heeft niet noodig geoordeeld de begrafenisplegtigheid van den soldaat der groote armee te hernieuwen. Den 27 Maart heeft zich de heer Engels, van Antwerpen zittende op'den rand der havenkom te Brusselvoor het hoofd geschoten denkelijk met het voornemen om, na het volbrengen van die daad,' in de haver, te storten; dit is, na den 1 Januarij van dit jaar, de 47 zelfmoord welke binnen,die stad ge pleegd is. 68-jarige vrouw te Geef begravenvan welke men deze bijzonderheid mededeeltdat zij op den 3 April werd1 geborenop den 3 April hare belijdenis deed, op den 3 April huwdeop den 3 April van eenen zoon werd verlost en op den 3 April is overleden. Een beklagenswaardig ongeluk heeft den 27 U. te Roermond plaats gehad. Een zekere George de B... de surnumerair bij de administratie en registratie der domeinen, heeft zich van het leven beroofd door zich met eene pistool her hart te doorschieten. Voordat hij den zelfmoord begingbragt de jonge mensch den nacht door met brieven aan zijne ouders en vrienden te schrijvenvervolgens begaf hij zich in eene onbewoonde kamer van het huiswaarin hij eene kamer had, en na zorgvuldig de deur^gesloten te hebben, opende bijeen venster, waarschijnlijk op dat het schot niet gehoord zou worden door anderen, die in hetzelfde huis woonden. Zich vervo'lgens van zijn' kamerjas cn halsdoek ontdaan hebbendebeeft hij zich de pistool op de borst geplaatst en den kogel zich door het hart gejaagd. De ongelukkige was slechts 27 jaren oudde wezenlijke oorzaak van deze wan hopige daad is onbekend, Uit Ve gelief verneemt men dat inden morgen van 3 April, tusschen 3 en 4 uren in het kanaal de Zuid-Willemsvaart, bijna aan de haven dier gemeente, is verongelukt een lansier met paspoort, komende van het 2de regimentin garnizoen te Maastricht. De drenkeling was, zoo als gezegd wordtden ge- heelen dag beschonken geweest en had men veel moeite op de voïksschuit der sociëteit de Navigatiewaar van het ongeluk heeft plaats gegrepenmet hem ge had, ten einde hem beneden te houden; later wss hij voor op de plecht gaan slapenen wakker wordende is hij, bij het opstaan vermoedelijk duizelende, van boord voorover in het water gestort; alle moeite is aangewend Om hem te redden doch te vergeefseerst in den namiddag is hij pit het water opgehaaldmen meent te weten dat die ongelukkige in Vriesland te huis behoort; nadeie informatiën worden intiisschen omtrent hem ingesteld, hetwelk te meer Wensclielijk voor zijne erven zoude wezen, aangezien hij, naar gezegd wordt, bij zijne afrekening nog al eene aan merkelijke som zou hebben omvangenwaarvan hij op het oogenblik des ongejuks bezitter zoude zijn ge weest. 33 met steenkolen, 79 ïedig, 41 met stukgoederen, 55 met hard- zink en straatsteen4 met kalk, 8 met hout, 10 met zaad, 1 met ammunitie, 3 met meu beien, 3 met Potaarde, 1 met rijtuigen 2 met rogge, 3 met aardewerk, 1 met meekrap; waarvan 170 on der: Nederlandsche en 74 onder Belgische vlagalsmede ai stoombooten, 189 ledige visch- en mosselschepen, te zamen 454 schepen. Uitgeklaard: 6 met boon en 73 ledig, 62 met stuk goederen 4 met zaad, 45 met gerst, 13 met Aard appelen, 2 met Tarwe, 5 met hoepen en biezen, 5 met hooi, 1 met tabak6 met meubelen, 8 met haver, 39 met haardascli2 met- slagtvee4 met meekrap 1 met aardewerk 3 met koffij 1 met kaas. waarvan 209 onder Nederlandsche en 71 onder belgi schevlag alsmede 22 stoombonren183 versche visch en mosselschepente zamen 485. £c$üivctt cn CIöininisLalieu. MINISTERIE van FINANCIËN. Slvnwtïligc (&c(Mcctttng cn l&gbragc. De AGENT van 's Rijks Schatkist, Hoofdplaats Middelburg(onder welks Agentschap ressorteren de Distneren MiddelburgGoes, en het «Je district der Provincie Zeelandadverteert Dat de Bewijzen van InscnrHvingen voor de Lee ning en Bijdrage, gedaan bij de Heeren Ontvangers der Directe Belastingen in de bovengemelde Districten, aan Hun Ed. zijn gezonden, en ten hunnen kantore kunnen worden afgehaaldzullende de op voormiddag van 12 April 1844 onafgehaalde aaa de belanghebbende worden verzorgd# w— ui 1 En dat nopens de Fournissementen bij voormelde Heeren Ontvangers de noodigè inlichtingen te beko men zijn. Middelburg, den 10 April 1844. ALLERLEI. In de Avondbode wordt de jongste proclamatie des ignings, gerecenseerd, gecommentarieerdgeparodieerd. De steller dekt zich achter de verschansingdat de zelve nier door Z. M. noch in zijnen geest opge steld is. Een schrijver in de Utr. Courantzegt "op goede gronden te vermeenendat Z. M. er de stel ler van is. Wij gelooven het laatste en doen hulde aan de gevoelens van onzen Koning. Met de taal behelpen zich de Engelschen in China zóo goed zij kunnen. Toen zij in het vorige jaar het 4 eiland Tschusan veroverden omstond tusschen hen en de Chinezen eene geheel nieuwe taal, waarmede zij elkander zeer goed verstonden. De Chinezen hadden namelijk alle soorten van gevogelte te koop; verlang, den de Engelschen een hoen dan riepen zijgack gack. En van nu af heette deze gack gack. Zoo werd voor de eend de treffende en sierlijke naam: uack uack uitgevondenen de gans krreh krreh betiteld. Zoo dikwijls de Engelschen eene koe of een os wil. den strekten zij hunne armen over den kop van het dier uit en brulden: tnuhmuhmuh De verkee. ringwelke op deze wijze "tusschen de Engelschen en Chinezen plaats vond zal zeer levendig geweest zijn. Kapitein anstruther was door de Chinezen gevan gen gewonen, en daar hij goed teekent, portretteer de hij verscheidei e Mandarijnendie daarover zoo verheugd warendat zij hem bij gelegenheid met eene Ukkere nationale spijs, b. v. oüfantspoorjes niet zuur- kool of haaivisch met Póolsche sausverrasten. Op zekeren dag bragt een bediende, hem een schotel wild- biaad', hetwelk zulle een eigendommelijken haut gout had, dat anstruther met den vinger op den scho tel wijzende, den bediende vroeg: quack quackdat is, kikvorschen-billeijes De Chinees scnudde het hoofd en hernam wau iVau (liondevleesch.f -I In Engeland bestaat bet gebruik dat menzoo dik wijls er op de gezondheid eener beminde dame ge dronken wordt, een stuk van waarde, dat men juist bij zich heeft, in het vuur of water werpt, om daar door zijne hoogachting voor de dameop wier wel zijn gedronken wordt, te betoonen. Daarbij is hij, met wien men klinkt, vtrpligt, hetzelfde te doen. Eens bevond zich Sir Charles Sedley op de jagt en droeg een zonderling fraaimet goud en paarlemoer ingelegd kniidhobrn om den schouder. Toen de jagt geëndigd wasrustte men uit onder eenen hoornter stond greep een der vrienden van Sedley het gias en dronk de gezondheid eener dame, waarop hij zijn een voudige hoorn in het water wierp, en Sedley was dus volgens het bestaande gebruik genoodzaakt, ook zijn rijk versierde hoorn weg te werpen. Lang zocht hij op eene gelegenheid tot wraak. Toen dezelfde vriend zich wetter eens bij hem bevond dronk hij op de gezondheid eener dame en riep terstond eenen wondarts, met last hém eenen rand te trekken, dien J hij terstond in het vuur wierp. Wilde zijn vriend niet tegen de wellevendheid zondigen zot was hij genoodzaakt, het voorbeeld van Sedley te volgen en zich aan de hatjden van den vvondars toetevertrouwen hetgeen hij ook onder hevige smarten deedzonder te vermoeden, dat Sedle.y's rand reeds lang bedorven en pijnlijk was terwijl hij zelf enkel gezonde en schoone tanden in den mond had. Slbucvtcittutu Er wordt te KOOP aangeboden Vijf ge meten KIEN, bij G. B. REMIJN, Zuid Kraaijer Polder digt aan het Sloe. UIT de HAND te KOOPeen KAARN- MOLEN die met een Paard wordt gedreven, groot over zijn diameter vier el vijftig, boog twee el vijftig en spoet achttien om driekwart tegen een omgang nader te bevragen bij JAN El SS ER, Molenmaker f in de Klokstraatte Goes. 's Gravenhage den 9 April. Bij besluit van 4 April j'.n°. 6a, beeft Zijne Majesteit, op de re- «juesre van W. Egeling, roed. doctor te Haarlem, T. C. R. Huïjdetoperpredikant te 's Gravenhage en J. Stuartgrondbezitter te Velzen verlof ver leend tot het vormen eener vereeniging onder den naam van: „Nederlandsche vereeniging tot afschaffing van «terken drank." Uit Breda schrijft men dat het Z. M. behaagd beeftHoogstdeszelfs welgevallen te betuigen voor de lofwaardige handelwijs der kadeis en onderofficieren der Koninklijke Militaire Akademie, ter gelegenheid van het bijeenbrengen eener vrijwillige bijdrage ren behoeve van 's Rijks schatkisten heeft, Z. M., als een blijk van bijzondere tevredenheid en waardering van het door hen gebragte offer, aan gezegde akademie een schilderstuk ten geschenke gegevenvervaardigd door den schilder Pienemanen voorstellende den slag na bij en het innemen van Hasselt, ten einde dit stuk in «ene der zalen van net gebouw der Akademie te pLatsen. Nog verneemt men, dat het Z. M. den Koning heefi behaagd heeren studenten der Umohtsclre Hon- geschool op eene zeer vleijende wijs Hoogstdeszelfs dank te betuigen voor hunne regt vaderlandslievende bijdrage in de vrijwillige geldleening. De Minister van Finanrien heeft bekend ge naakt, dat, ten behoeve van 's Rijks scha'kist, als eene vrijwillige donatieen ofschoon de gever niet zou zijn onderworpen geweest aan de buitengewone belasting, is ontvangen van den heer William Denni son, inwoner van Java, en thans tijdelijk zich in Ne- derhnd bevindende, een wisselbrief op zijnen gemag- Higde te Batavia groot to,ooo. Men verneemt, dat d» officianten van Z. K. H. den Prins van Oranje eene vrijwillige bijdrage van ƒ695 ten behoeve van het Vaderland hibben gedaan.

Goessche Courant | 1844 | | pagina 2