ryjaBHlWt.U.»ULL*\. M .Jjgg nérales. W noest werkelijk ook eerst des avonds worden opgeladen. De twee directeurs der Messageries Royales en Gé- nérdes zich gisteren, Dingsdag, in een koffijuuis be vindende, spraken met elkander over het verdwijnen van den concierge der bank. De directeur, der Mes sageries Royales openbaarde toen aan zijnen ambtge noot, dat iemand van den naam van Mordli of Men- tellieene plaats was komen nemen naar Parijs, en dat hjj: hiervan aan de overheid had kennis gegeven. Deze naam van Mordli deed zonderlinge vermoedens ontstaan bij den directeur der Messageries Générales die zich herinnerde dat hij den vorigen dag eenen soort gel ijken naam had ingeschreven. Hij haastte zich om deze omstandigheid terstond in zijn bureau te gaan onderzoekenen hij bevond dat werkelijk de persoon, die eenen naar Toulouse bestemden koffer had bezorgd dezen onder dien zelfden naam van Mordli had doen inschrijven. De Procureur des Konings dadelijk gewaarschuwd zijndebegaf zich naar hel bureau der Messageries Générales en deed overgaan tot de opening van den koffer. Een verschrikkelijk schouwspel vertoonde zich alstoen aan de oogen der magistraatspersonen en de overige aanwezigenHet lijk van den ongeluk- kigen Boissdier lag in den koffer op eene afgrijsselijkc wijze verminkt. Het hoofd lag gescheiden van den romp 1 Beide de beenen had men insgelijks afgesne den ten einde het geheele ligchaam in den koffer konde worden gelegd. Het was toen des avonds half zeven ure. Men haastte zich om de bloedige en mis vormde overblijfselen naar het gasthuis te doen over breng :n. Het was alzoo bewezen dat er eene afschuwelijke misdaad was gepleegd; maar men verliest zieh nog altijd in allerhar.de gissingen omtrent de wijze waarop zij volbragt is kunnen worden. Zie hier wat daar omtrent tot dus verre met zekerheid is gebleken. De moord is gepleegd Maandag moigen tussChen acht en negen ure, in eene kamer op de eerste ver dieping van het hotel de 1'Europe, die door twee groota vensters uitzigt heeft in de rue de la Halebar- deeene der drukste straten van Orleans. Het bloed dat men bespeurt in eene van de hoeken der kamer waarin het slagtoffer waarschijnlijk i3 gedrongen ge worden, op de leunstoelen, op sommige gedeelten \an den vloer, laten te dezen aanzien geenen den minsten twiifel. liet is insgelijks zeker dat de moor denaar het lijk naar twee muurkastjes heeft gesleept, waarin hij het heeft trachten tc sluiten, nogtans zon der hierin op eene voldoende wijze te slagen om ai'e sporen der misdaad,zeker-genoeg te verbergen. Men bespeurt in der daad in die muurkastjes strepen bloeds, die dit vermoeden eene soort van waarschijnlijkheid doen erlangen. Maar war hiervan ook Zij, de moor denaar is uit het hotel gegaanhij heeft eenen koffer aangekocht en vijftien meters paklinnenmet hetwelk hij vervolgens hei lijk omwoeld heeft, na voorzeker alvorens de afgrijsselijketot zijn voornemen noodza kelijke verminking volbragt te hebben. De eigenares van het hotel heeft ons verhaald, dat zij raar de kamer was gegaan van den moordenaar, waarschijnlijk terwijl hij met deze gruwelijke voorbe reidselen bezig was zij bragt bouillon en had hem voor de deur gevraagd of hij in zijne kamer gediend wilde worden. Neenhad hij geantwoordik ben nooit gewoon iets in mijn kamer te nuttigenik zal oogenblikkelijfc beneden komen En inderdaadna verloop van eenige oogeüblikken verscheen hij in de eetzaal, gebruikte een kom bouillon en ging weldra weder naar zijne kamer met eenen der knechts, wien hij belastte met het dragen van de koffer. Door dezen die zich over de zwaarte verwonderdewerd de kof ier, gelijk wij gezegd hebben, Kaar het bereau der messageries générales gebragt. Op dat oogenblik verraadde niets in hec gelaat of ifl de houding van den moordenaar, de afgrijsselijke misdaad waaraan hij zich zoo even had schuldig ge* maakt. Hij scheen zeer gerust en neuriede zelfs bin nen 'srnonds het liedje A la gr ace de Dien In de kamer kon evenmin eer.ig zigtbaar blijk aanleiding ge ien tot vermoedens. De meest in het oog vallende bloedvlekken waren zorgvuldig weggewassclienhet water dat hiertoe gebezigd was gewordenwas ver volgens in ascb gegoten van den haard. Slechts se dert dat de misdaad bekend weidheeft men in dat veitrek geronnen bloed ontdekt in den hoek in welken de moord schijnt volbragt te zijn gewordenin de muurkastjesin de reten tusschen de plankental- looze maar bijna onmerkbare bloeddroppeltjes op den vloer cn op de meubels der kamer, bebloede lappen linneneindelijktusschen de matrassen der slaapstede. Ziedaar alles wat tot nog toe met zekerheid bekend isomtrent d'eze misdaadwaarover met siddering in onze stad gesproken wordt. Op deze wijze is zij ge pleegd Hoe een vlugge en sterke man van acht cn dertig jaren, zoo als Boissdiergedood is kunnen worden, zonder dat men in het hótel, noch zijn ge schreeuw heeft gehoordnoch het gerucht van de wor steling tusschen den moordenaar en deszelfs slagtoffer niettegenstaande de nabij gelegen kamers bewoond wa ren door reizigers en de straat vol volks was, is iets dat men volstrekt niet weet, en, men moet zulks be kennen onmogelijk kan worden verklaard. Men spreekt van eenen dolksteekdie den ongelukkigen Boissdier van achteren zoude doorboord hebben en hem plotse ling dood zoude hebben doen nederstortenmeiT spreekt ook van eene dier sterk en snelwerkende vergiften die een mensch ©ogenblikkelijk doodetimaar al die geruchten zijn slechts gissingen. De toekomst alleen en de gevangeneming van den booswicht zuilen dit verschrikkelijk geheim kunnen onrsluij'eren. De schou wing van her lijk van Boisselier heeft heden op dit oogenblik plaats. Er blijft ons nu nog over te zeggen wat er van den moordenaar geworden is na de volbrenging zijner mis daad. Na zijnnen koffer in het bureau der Messageries te| hebben doenl.nederzetten en eene plaats genomen te hebbenheeft hij het overige gedeelte van den dag van Maandag besteed aan het innen van een gedeelte der vorderingen welke Boissdier ten behoeve der bank van Orleans moest gaan ontvangen. Hij had zich zoo als bleek meester gemaakt van. die brief jes, die klaarblijkelijk de oorzaak zijn geweest van de door hem gepleegde euveldaad. Deze briefjes waren aan ordemaar hij antwoordde dat Boissdier ziek zijnde -hij in diens plaats belast was geworden om de ontvangst te bewerkstelligen. Volstrekt geene ver moedens koesterende, .betaalde men en op deze wijze bevond hij Zich weidra in het bezit van 5,000 fran ken. De handen van dezen snoodaard waren geheel met bloed bevlekt. Verscheiden der dóór hem aange boden bnefjes waren insgelijks besmet met bloedvlek ken maar met eene ongelooflijke stoutheid wist hij alle verdenking van zich af te werendoor op de aan merkingen die hem le dezer zake gemaakt werden te antwoorden dat hij zich de hand gekwetst had met een pennemes en sterk had gebloed. De moordenaar, het zij dat de tijd hem ontbroken heefthet zij dat hij beducht was vermoedens op te wekken, heeft het bedrag niet gaan ontvangen van al de briefjes die hij aan BoisseUer ontioofd had. Hij is in een huurrijtuig geslapt cn heeft zich door het zelve doen brengen tot Artnaij. Daar heeft hij het avondeten gebruikt met den voermandien hij ruim betaald heeft en die vervolgens naar Orleans is terug, gekeerd. Daarna heeft zijne reis voortgezet naar Tours, waar hij postpaarden heeft genomen die hem zijn ver strekt geworden op vertoon van een behoorlijk paspoort. Tot nog toe bezitten wij geene andere narigten om trent den moordenaar die nog niet is aangehouden maar wiens spoor door de policie gevolgd wordt en wiens signalement aan alle brigades der gendarmerie en aan de policie der hoofdstad is toegezonden. Zijn naam van Mordli doet veronderstellen dal hij een Ita liaan is. Zeker is het dat hij onderden naam van Mo rdli was afgestapt. Maar was die naam wezenlijk de zijne Ook dit ligt nog steeds in het verborgene. P. «5. Men verneemt op het oogenblik dat de moor- dénaar van Boisselier te St. Germain-en-Laye is ge arresteerd geworden. ülebcrfftttfegi?» - 's Gravenhage den 29 November. Naar! men verzekertwordt Z. M. Willem FrederikGraaf van Nassautegen het einde dezer week uit Berlijn in deze residentie verwacht. Vermoedelijk zal Hoogst- dezelve de reis over Weimar nemen ,ten einde een bezoek bij zijne kleindochter, den Erfgrootheribg en de Erf- groothertogin van Sassen - Weimar - Eisenachaf te leggen. Assen den 24 November. Bij de boutverkooping -in her bosch de Brul ondtrNorg, onlangs, gehouden zijn vier bijzonder zware eikenboomcn verkocht, die opgebragt.hebben ƒ112 102 106 en f 210 dus te zamen 530; die, welke nu voor ƒ210 is ver kocht, is een eik van zeldzame fraaiheid en tot eene aanmerlijke hoogte regr als een mast opgeschotenkonde voor ruim 30 jaren gelden f 250. 1- IS öli eiib BURGEMEESTER en WETHOUDERS der stad GOES en ressorte van dien; maken bij deze aan alle .Ingezetenen dezer Stad en Gemeente bekend Dat de suppletoire Kohieren Litt. A. No. 4 en 5 der Personele Belasting over het Dienstjaar 1842 op den 25 November jongstleden, door Zijne Excellentie den StaatsraadGouverneur dezer Provincie executoir verklaardop heden ter invordering aan den Ontvan ger van 's Rijks Belastingen gezonden zijn. Zullende ,dus een iegelijk, na bekomenekennisgeving van zijnen aanslagverpligt zijn dienovereenkomstig de bepa lingen der wet, te voldoen; op straffe van anderzins daartoe te zullen worden gedwongen. Terwijl die genen welke hun Aanslag-Biljet niet zullen ontvangen hebbenzich van een dubbeld van hetzelve, kosteloos ten kantore des Ontvangers zullen kunnen voorzien en zij die zouden vermeenen dat <D aanslag niet overeenkomstig is met hunne opgave, of met de plaats gehad hebbende tauxatieopneming en telling, zich deswegens schriftelijk, niet in acht neming van de voorschriften ten dien aanzien wegens de Directe Belastingen in het algemeen bestaande, door tusschenkomst van den Controleur der Divisie, kunr nen beklagen. En opdat niemand hieromtrent onwetendheid voor-, wendezal deze worden afgekondigd en aangeplakt alomme waar zulks te doen gebruikelijk is. Gedaan te Goes den 1 December 1842. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. H. VERSCHOOR, van Ntsse Ter ordonnantie van dezeIven De Stads-Secretaris L. de FOUW, Jz. ALLERLEI. De Kamper Courant wordt door het Avondblad va» brutaal plagiaat of letterdieverij bescuuldigt, en de Arnhemsche Courant, is in proces wegens periodieke centendieverij. Het is eene Zegelregtskundige mathe matische papier-questie ja nog meer. In Frankrijk wendt men tegenwoordig de Galvano- plastiek odk ter bewaring van lijken aan. Cornay en Gunal hebben zich daarmede bezig gehouden. Cor nay legde aan de academie der wetenschappen te Pa rijs een op deze wijze met koper overtrokken lijk van een kind over, en Gunal leverde eenen op die wijze gepreparêerden dierenkop. Men zal dus voortaan zijne afgestorvene bloedverwanten en vrienden verguld ver zilverd en verkoperd kunnen bewaren. (Nog anders dus dan de Egyptenaren het doen.) Dat onze Koning in persoonmet die grootmoedig heid welke aan zijn karakter zoozeer eigen isheeft toegestemd, dat zijne paleizen fin België) zouden ver kocht worden, en van zijne zijde alles gedaan heeft om de onderhandelingen tot een gewenscht einde te brengen, is thans bekend. Het zou eene grove on dankbaarheid zijndeze grootmoedigheid van den Vorst niet op hoogen prijs te stellen. 'Tijdgenoot Trekking der Eerste Klasse. iste Lijst. No. 12501 een Prijs van f 30^11 eene "Premie van f 1000. No. 19307 een Prijs van f 5000. No. 5373 en 4762 ieder een Prijs van f 1000. 2de Lijst. No. 21440 een Prijs van f1500. No. 16783 een Prijs van f 1000. 3de Lijst. No. 3588 een Prijs van f 2500. No. 857 j een Prijs van f 1000. Qlbpüvlentutt, Voor de hartelijke bewijzen van deelneming bij het overlijden van mijnen geliefden Echtgenoot, mij en mijne kinderen bewezen betuig ik langs dezen wegmijnen opregten dankterwijl ikdc Affaire voortzettende mij verder gunstig aanbevele. Goes B. M. MARINISSEN. den 30 November 184a Wed. J. Piepers. V Die iets te vorderen hebben van of verschul- digt zijn aan den Boedel van JANUS de VISSER overleden te 'i Heer Arendskerkeworden verzocht daarvan spoedig opgave te doenten Kantore van den Notaris DE FOUW te Goes, De geannonceerde VERKOOPING ten ove'" staan van den Notaris LENSHOEKvan OLMEN en FRUITBOOMEN in een Boomgaard aan den We- meidingschen Zandweg op Donderdag den 8 Decem- l beris uitgesteld en bepaald op Vrijdag den 9 De. t cember 184a, des voormiddags ten 10 uren. Te Gces, bij F. Ki.eeuwens Zoon. PRIJZEN VAN IOOO EN DAARBOVEN 4de Lijst. No. 98x7 een Prijs van f 1000.

Goessche Courant | 1842 | | pagina 2