I 'Sgeünge^ land met de Keizerin, zuster des Ivonings van Pruis- sen, bij te wonen, is thans beslist. De weg, dien Z. M. zal nemen om zich naar Rusland te begeven is reeds officieel bepaald. De Koningin gaat niet mede, maar de Prins van Pruissen zal den Vorst zijnen Vader vergezellen. De reis zal loopen van Berlijn naar Posen en voorts over Bronsberg, Marienburg en Konings berg naar Memel. Daar zal eene Russische stoom boot op zijne Majesteit wachtende zijn om de Door luchte reizigers over zee naar Kroonstad over te bren gen. Te Kroonstad zal de Koning plegtig door de Russische overheden ontvangen wordenzelfs gelooft men dat de leden van het Keizerlijk huis er de Door luchtige gasten zullen afwachten, om gezamehjk met hen over land naar Petersburg te keeren.De terug reis uit Rusland zou insgelijks over zee wezen en weder met eene Russische stoomboot worden gedaan maar de weg alsdan over Dantzig en van daar te land over Stettin genomen worden. Veertien dagen na de „terugkomst te Berlijn, zou de Koning deszelfs reis langs den Rhijn ondernemen. IScfgiiL Brussel, den n April. Heden is alhier overleden de gravin van der Mtereweduwe van den graaf van der Metretot in 1830 lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaalvoorzitter van de Ridderschap van Oost-Vlaanderenenz. De inhechtenisneming en laatscèlijk de veröordeeling van haren zoon, den gene raal graaf van der Metreschijnt eenen noodlottigen invloed op haar gestel te hebben uitgeoefend en wordt als eene der voornaamste oorzaken van haar overlijden beschouwd. De muiterijwelke in de militaire gevangenis te Aalst ontstaan en die door de gewapende magt ge dempt isheeft geene verdere gevolgen gehad. Om streeks 150 ^gevangenen worden scherper bewaard. Twee hunner zijn zwaar gekwetst. Er wordt eenge- ■regtelijk onderzoek nopens deze zaak ingesteld. lïcbcvl&niin?. 's Gravenhage den 12 April. Z. M. de Koning is lieden morgen ten vier ure, en H. M. de'Koningin benevens H. K. li. Prinses SophiaHH. KK. HM. dc Erfgroothertog van Saxen-lVeimar en de Prinsen Alexander en Hendrikzijn in den voormiddag uit deze residentie naar Amsterdam vertrokken. De meeste der ministers hebben zich mede naar Amsterdam hegevenom aldaar gedurende het verblijf van HH. MM. den Koning en de Koningin, benevens dc verdere leden van het Koninklijk gezindoor te brengen. Hunne Exc. worden tegen het einde der week in deze residentie terug verwacht. Door den eerw. kerkeraad der Hollandsche ge meente te St. Petersburg is aan den weleervv. Heer C. II. van Senden predikant te Zutphen verzocht om de behulpzame hand te bieden, ten einde de vaca ture welke eerlang door het emeritaat van haren pre dikant zal ontstaan, behoorlijk worde vervuld, waar- om genoemde heer de kandidaten van den H. dienst uitgenoodigd heeft, om zich ten spoedigste schriftelijk bij hem te adresseren. De voordeelenaan deze stand plaats verbonden, zijn aanzienlijk. Intusschen moet dc predikdienst zoowel in de Hoogduitsche als Neder- duitsche taal worden vervuld. Uit Maastricht schrijft men - De ruïnen van het kasteel Valkenburgonlangs als domein verkochttrekkennu zij door den eige naar opgegraven wordende aandacht tot zich. Men is reeds tot de oude sedert eeuwen door puin gevulde kapel doorgedrongen en onder dezelve heeft men een onderaardsch gewelf met hier en daar verspreide doods beenderen ontdekt, buiten twijfel van de verdedigers van bet kasteel, die, daar bij een beleg van de 14de eeuw heen geviugt zijndeonder de puinhoopen der ingestorte kapel levend begraven en van honger gestor ven zijn. Ook heeft men het graf van Reynald van Valkenburggestorven in 1339, gevonden. Deze Opgravingen worden door velen bezocht. Goes, den 14 April. Een gedeelte van het hoofd aan her Goessche Sas is deze week verzakttot welks herstelling men verneemt dat groote kosten noodig zul len zijn. Bath, den 13 April. Gedurende de maand Maart 1842, zijn aan het kantoor van in-en uitklaring expe ditie en Betaling alhier de navolgende schepenInge klaard19 met rogge, 14 met kalk, 7 met tarwe, 37. met hard-, straat en zinksteen41 met stukgoede ren, 6 met tabak, 15 met hout en houtwerk, 4 met hennepstrooj met potaarde1 met boekweit, 7 met meubelen, 1 met huiden1 met vruchten, 1 met droogerijen, 75 ledig, 3 met zaad 1 met bier; waar van 141 onder Nedcrlandsche en 93 onder Belgische vlag,-te zamen 234 schepen, 14 stoombooten en 125 kdige visch- en mosselscbepen. Uitgeklaard: 32 met stukgoederen, 15 met bokking haring en zoute visch '34 met haard en boonstroo asch 42 met gerst, 51 ledig, 7 met hout, 6 met zaad, 2 met vlas6 met meekrap6 met hoepen en biezen 2 met kaas, 9 met hooi, 1 met meubelen, 2 met haver2 met koffij2 met ijzer2 met houtwerk 1 met stokvisch waarvan 150 onder Nederlandsche en 72.onder Belgische vlag, te zamen 22a schepen; 14 stoombooten en 132 schepen met versche visch en mosselen. jen Qbtmntstraticti.. ie- BURGEMEESTER en WETHOUDERS der stad GOES en ressorte van dien Gezien het Besluit van Zijne Excellentie den Heere StaatsraadGouverneur dezer Provincievan den 29 Maart 1842 Trovinciaal Blad No. 38) betrekkelijk de beschrijving der personele belasting voor het diensj- jaar 1842. Brengen bij deze ter kennis van alle Ingezetenen, dat met het primitief beschrijvings werk voor de be lasting op het personeelvastgesteld bij de wet van den 29 Maart 1833 'Staatsblad No. 4) in deze Scad een aanvang zal worden gemaakt op Dingsdag den 3 Mei aanstaandeen dat de alzoo aan de Ingezetenen uittereikene beschrijvings biljettenmet den achtsten dag daarnavan wege den ontvanger opvolgel ijk zul len worden opgehaald. Wordende de belanghebbenden tevens verwittigd datom als tegen schatters van de zijde der belasting schuldigen te dieneningeval van herziening achter- volgens het bepaalde bij Art. 32 paragraaf 2 der wet van het aangegeven bedrag der huurwaarde of aantal Deuren en Vensters of Haardsteden door het Stede lijk Bestuur zijn benoemd de vier volgende Personen als: Simon van Zoom, Joi-iannes Goossen Hen drik Daniel van Ettinger en Johannes Dek ker Lz. E11 opdat niemand hiervan onkundig zijzal deze worden afgekondigdaangeplaktmitsgaders in dezer Stads-Courant, geplaatst. Gedaan ten Stadhuize van Goes den 9 April 1842. Burgemeester en AVethouders voornoemd J. H. VERSCHOORvan Nissc Ter ordonnantie van dezelven De St^ds Secretaris, L. DE F OU W, Jz. BESCHRIJVING der PATENTPLIGTIGEN. Pfiifelicatk. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der stad GOES Gezien hebbende het besluit van Zijne Excell. den Iicere Staatsraad Gouverneur dezer Provinciede dato 29 Maart 1842, A No. 319514de afdeeling (Pro- vinciaal'Blad no. 37,) betrekkelijk de Beschrijving der Patentpligtigen voor het dienstjaar 1842. Brengen bij dezen ter kennis van de belanghebbenden i.° Ten aanzien der Patentpligtigen in de 15 eer ste tabellen der wet van den 21 Mei 1819 omschreven. Dat de verklaringenter verkrijging van Patent voor deze Patentpligtigenbinnen de Provincie, zullen wor den uitgegeven van den 3 Mei 1842, tot den 11 dier maand. Dat die verklaringen behoorlijk ingevuldzullen moeten zijn ingezameld en ingediend, binnen deze Stad, op den 21 Mei 1842. Dat de Registers van gemelde Patentpligtigen geslo ten en daarna geene verklaringen meer zullen worden aangenomen, binnen deze Stad, op den 4 Junij daar aanvolgende. 2.0 Ten aanzien der Patentpligtige Schippers, eige naars en directie voerenden 'van Binnenschepen Schui ten en Vaartuigen-, vermeld in de 16 Tabel der wet van den 6 April 1823. Dat zij zich voor het Patentregt van 1842 zullen behooren aantegevcnbij bet bestuur der Plaats waar zij zich zullen bevindenen wel van den 3 tot den 14 Mei van dat jaar, onder overlegging van een biljet, hetwelk daartoe bij die Besturen verkrijgbaar gesteld is. Dat het Patentregt door hen zal moeten worden vol daan ten kantore van den Ontvanger ter plaatste van de aangifte, en wel in eensvoor zoo ver die plaats niet is, of die van hun vast verblijf, of de vaste leg plaats van het vaartuig of wel eindelijk die alwaar het bedrijf wordt uitgeoefenddoch anders bij twaalfde gedeelten. Dar nogtans van de laatste wijze van betaling bij twaalfde gedeeltenook door die eigenaarsschippers of directie voerendenwelke zich niet in hunne vas te woon-, leg- of verblijfplaats bevindenzal kunnen worden gebruik gemaakt, mits zij zich gedragen naar het voorschrift van 15 der 16 tabel van de wet van den 6 April 1823door z''c'1 'n den '°°P der maand Mei voorzien van een bewijs van aangiftehetwelk echter niet langer dan die maand van kracht zal zijn naar hunne vaste woon-leg- of verblijfplaats te be geven of wel dat bewijs van aangifte derwaarts op te zenden om aldaar re worden gepatenteerd, in welk geval dc betalingen bij den Ontvanger dier plaats zullen moe ten geschieden. Dat door alle de Patentpligtigen van de 16de Tabel voor den 5 Junij eerstkomende, geheel of gedeeltelijk betaling in voegen voorschrevezal moeten zijn ge schied; en ook de Patenten, op vertoon der kwitan- tién van de Ontvangersvoor dien tijd bij de Plaatse lijke Besturendoor hen zullen moeten worden afge haaldaangezien van dien dag af, de recherche op de niet gepatenteerde schippers een aanvang zal nemen. 3.0 Ten' aanzien van de Kramers. Dat zij zullen gehouden zijn om bij het doen hun ner aartvrage 0111 patentoptcgcven de onderscheidene goederen welke zij voornemens zijn te koop aan te bieden, alsmede de wijze op welke zij hnn beroep uitoefenennaar aanleiding der onderscheidingen bij 1, der 7 tabel gevoegd bij dc wet van den 16 Junij 1832 Staatsblad no. 30) alsmede de gezamenlijke in- koopswaarde der door hen te koop aangeboden wor dende goederenzullende dien onverminderd door de Patentpligtigen die hunne goederen in herbergen of in bergplaatsenhuizen en andere gebouwen van derden uitstallen opgave moeten geschieden van den tijd der during van hun verblijf in dc"gemeente; en door bun die dcrzelver waren in openbare veilingen buiten hun ne winkels, bij koopen van doorgaans beneden de 25ieder, doen verkoopen, van dien der te boudenè verkoopingterwijl zoo zij de wijze van verkoop ver anderen de waarde hunner waren vermeerderen of den duur des verbiijfs of cler te houdene verkooping verlengendaarvan pp den voet van art. 19 der wet van den 21 Mei 1819 en op de boeten bij art. 37 bepaald1, aangifte zullen doen in dc gemeente alwaar zij zich bevinden en zoodanig aanvullingsregt voldoen als van hen bij werkelijk toegenomen belastbaarheid zouden kunnen worflen gevorderd. En opdat niemand deswege onwetendheid zouden kun nen voorwenden, zal deze worden gepubliceerd geaffi- geerd, mitsgaders geinsereerd in dezer Stads-Coa- rant. Gedaan ten Stadhuize van Goes, den 9 April 1842. Burgemeester" en Wethouders voornoemd J. II. VERSCHOOR, van Nisse Mij Bekend De Stads-Secretaris L. D E F O U W Jz. VOOR LANDBOUWERS. Van onderscheidene zijden hoort men klagten over demisleiding, welke bij het verkoopen van Klaverzaad plaats heeft "met het zwavelen van oud zaadwaardoor hetzelve voor het oog een mooijcr aanzien verkrijgt, maar voor den uitzaai bijna geheel ongeschikt wordt. Het zal onnoodig zijnom over het nadeel daarvan veel te zeggen en de landbouwers zullen buitendién wel inzien van hoeveel belang het voor hen isom zicli daarvoor te wachtenhet Klaverzaad niet te koo* pen dan van personen, welke zij kennen als zich met zoodanige slechte practijken niet op te houden entevens kennis genoeg van hetzelve bezitten, om zich niet door - anderen te laten misleidenterwijl wij ten slotte diege nen welke zoodanig bedorven zaad verkoopenber inneren aan art. 1540, 1542, 1543, 1544 1545van het Bur^rlijk Wetboek hetwelk doelmatige bepalingen bevat tegen dergelijke handelingen bovendien zoude misschien daarop toepasselijk zijn hetgeen bij het Straf wetboek bepaald is omtrent opligtérij. GronCourant VERBETERING BIJ HET BOTERMAKEN. Men neemt,'nadat de melk 12 uren in den kelder of in de melkkamei gestaan heeft, het vijfde deel als room af. Daarop neemt men, op 12 maten room, één lood fijn gestooten aluin entwee maten zure melk; mengt alles goed dooreenlaat het bij een zacht vuur laauw worden enna afkoelingin het botervat ver der bewerken op dc gewone wijze. Zoo bekomt men in 6 minuten zuivere boter en be duidend, veel meer, dan volgens de gewone wijze van handelen. De nieuwe uitvinding om in zinken kuipen de melk te bereidenschijnt zeer gevaarlijk te zijn. Te Goes br F. KleeuwEns Zoon. 4.0 En eindelijk dat de bedoelde Kramers benevens de debitanten van Loterij briefjes, krachtens Zijner Majesteits besluit van den 17 October 1820 Staats blad 110. 22) op de boete bij 1 en 2, van art. 32 der wet van den 21 Mei 1819 bepaald, verpligt zijn steeds hun gezegeld patent met zich te voeren.

Goessche Courant | 1842 | | pagina 2