v UIT de HAND te KOOP, een WOONHUIS en ERVE, staande op de Beestenmarkt te GoesWijk D. N.y 122, bewoond bij den Heer M. van LINDONK, te bevragen bij de Notaris SMALLEGANGE aldaar. De 'generaal Montholon haefc uit zijne gevangenis in her kasreel van Ham eenen brief aan den minisrer Soult geschreven, strekkende om het lijk van Keizer Napoleon wien hy co' den einde getrouw gebleven is en op St. Helena de oogen gesloten heeft,'bij de aanstaande plegtige begrafenis naar de laatste rust plaats van dat lijk re mogen volgen. Hy verpant zijn woord van eerom dadelijk na die plegtigheid zich weder naar zijne gevangenis te begeven - Sommige onzer bladen deelen eene nota mede, die de Spaansche minister van buitenlandsche zaken den 18 November aan de Fransche regering zou hebben gezonden, en een protest tegen alle heimelijke treken en kuiperijen, die men in Frankrijk zou kunnen te werkstellen om de Koningin Maria Christina in haar vroeger gezag te herstellenbevat. De revolurionairen noemen dit stuk eene nieuwe vernedering van Frankrijk. De echtheid der nota schijnt intusschen nog twijfelachtig. Ter beurs zijn aanzienlijke weddingschappen aangegaan, dat het Ministerie binnen acht dagen veranderd zal wezeo. Ook wilde men daar weren dat Mehemed-Aliwel ver van zich te onderwerpen, zijnen zoori Ibrahim'pacha nieuwe versterking van troepen dachc toetezenden maar dit laatste althans is waarr schjnlijk slechts een gerucht, verspreid om de markt te drukken, -- Op de Paryssche beurs van den 7 December is het voe gende aangeplakt De onderstaande telegraphische depêche is heden den 7 's morgens ten 9 uredoor de regering ontvangen zij is te Lyon door den telegrtmph overgemaakt, doch van daar, wegens de ge steldheid van den dampkringdoor den gewonen brievenpost verzonden, en zoo heden ochtend te Par Lis aangekomen: Marseille den 5 Decemberten 4 ure namiddag Alexandria, den 26 November Consul-Generaal (van Frmkfijk te Abxandrie}, aan den minister van buitenlandsche zaken Na eene lange briefwisseling tusschen den commodore Na pier en den minister van binnenlandsche zaken van Mehemed-Ali heeft de Onder- Koning besloten om het erfelijk bezit van Egyce alleen aan te nemen de vloot terug te geven en Syrië te ont ruimen. De bestuurder der Telegrapische linien Alph. Fox,'' Dit berigt is als hoogstbelangryk te beschouwen te meer daar mett vreezen kon dat de blokkade van Alexandrie waarvan de aanvang op den 21 November bepaald was, tot botsingen aan-, leiding kon geven welke vrees dus thans weggenomen schijnt te zijn. Op de Parijssche beurs van den 7 intusschen vonden de vrienden des vredes het berigt wegens het toegeven van Mehe rnedvAli nog niet duidelijk en stellig genoeg. Ofschoon hu eenigzins vreemd klinktmoeten den 7 reeds bijzondere brieven te Parijs zijn aangekomen, die den hoofdin boud der den 4 te Marseille aangekomen tijdingen uit de Levant mededeelen. Daartoe behoorden berigten uit Beyrut van den 18 November van den volgenden inhoud Niets is in den staat vnti zaken veranderd. Ibrahim bezet steeds met 12,000 man zijn leger te Zahh cus^chen den Liba non en Anti-Libanon De Drusen blijven in hunne gebergten. De Engelschen maken toebereidselen om Ibrahim aan te tasten. Men spreekt van eene nieuwe buskruid-ui barsting, die te Sc, Jean d'Acre zou hebben plaats gehad. Vijftig personen zou den daarbij omgekomen zijn." NEDERLANDEN 's Gr avenhage den 8 December. Gisteren namiddag om» streeks half 4 ure, hebben HH. MM., uil Amsterdam reiug komende, hunne plegtige intrede in deze residentie gedaan. HH. MM zijn by de Koningbrug, alwaar de schutterij en de troe» pén van het garnizoen geschaard stonden, door de stedelyke re gering en de militaire overheden plegtig begroet, en vervolgens, onder het gebulder van het geschut en het gejuich der ingezete nen naar het paleis gereden. Z. M. de Koning zat te paard, en werd vergezeld door de prinsen van het koninklijk Huis, H. M. de Koningin was: met prinses Sophie gezeten in eene prach tige staatsie-koetsversierd met eene gouden kroon en bespan n?n met 8 paarden, Twee eerewachcers te paard zaamgesteid uit ingezetenen dezer stad, en aangevoerd door de heeren Welsink en jhr. J Mockvergezelden HH, MM. De straten waren allomme met vlaggen en groen versierd. Des avonds was de stad luisterrijk en genoegzaam algemeen ver licht. Op verschillende punten waren eerepoorten opgerigr en prachtig geïllumineerd. Tegen 9 ure zijn H. M. uitgereden, om de illuminatie te bezigtigen. Z, M. zat toen weder te paard en H M. de Koningin was gezeten inde prachtige staatsie-koets De eerewachten te paard vergezelden HH. MM. Overal werden hoogstdczelven op nieuw met de levendigste geestdrift begroet. Heden is de verjaardag van Z. M, met luister gevierd. Na de godsd'enst-oefeningdie door HH. MM, cd de verdere leden van het koninklijk geslacht in de Kloosterkerk werd bijgewoond is eene groote parade op het Buitenhof gehouden. Des avonds waren wed.r onderscheidene openbare gebouwen en woningen van paniculie.en fraai verlicht. Z. Exc. de minister van financiën heeft bekend gemaakt een berigt, omtrent eene gefdleening van 3 millioenen gulden, uitmakende de 2de serie der negotiatie van 8 miHoenen'tot goedmaking der kosten van droogmaking van het Haarlemmer meer. De inschrijvingen zullen van 2-1 tot 23 December geo pend zijn ten kantore van de NederiamLche Bank en'by de -agen» ten van den Rijks kassier io de hoofdplaatsen der provinciën, alsmede te ..Rotterdam. De fournissemenren zu'ifen geschieden op 15 January, 15 April, 15 July en 15 October, telkens 25 pc. In het berigt wordt gezegd, dat de beschikking over de overblijvende 3 millioenen, tot aanvulling van het voornoemde kapitaal van 8 millioenen in 1841 geene plaats zal hebben. Goes, den 8 DecemberDe Jaardag van onzen geëerbiedig- den Koning is binnen deze Stad gevierd door het wapperen der vlag van den Stadstoren en uit onderscheidene huizen op den 6 en 7 dezerterwyl de eerste dag besiemd was tot eene Gods dienstige Viering van denzelveo, en alzoo de verdere vreugde bedrijven zoo als het luiden der klok het spelen van het carillon illuminatie van particuliere gebouwen en het afsteken van vuur werken op den tweeden beeft plaats gehad in den avond van welken, in de zaal der Sociëteit Van Ongenuchten Vrijeene danspartij is gehouden die daarroe smaakvol was ingerigt, op welke onder het gebruiken van een collation, toepasselijk toasten ingesteld en met geestdrift ontvangen zijn zoo ter eere van 2. M. den Koning en op het welzijn van H. M, de Koninginals op den bloei des dierbaren Vaderlands 182ste KONINKLIJKE NEDERLANDSCliE LOTERIj/ Prijzen van f 1000 en daarboven Trekking der Eerste Klasse. 7de Lijst. N.° 13106, een Prijs V3n f 1500, 8ste Lijst. N.° 4225, een Prijs van f 1500. N?« 9335, eene premie van f 2500, AD VERTEN TIEN/ De Directie over het Genootschap ter voorziening ia de Plaatsvervanging bij de Nationale Militie ïn de Provincie Zee» land. geeft bij deze aan de belanghebbenden voorde Ligring van 1841 te kermen, dat zij, even als vroeger, aan woonachtigen in Gemeenten boven de tooo zielen, deel geven tot en met den 15 January 1841, doch niet langer, op den voeten wiize, als bij detzelver Reglement voor onderlinge deelneming en de Ad* vettende van den 6 December 1839 is vastgesteld, Terwijl aati dezulken, welke niet verlangen onderling deel te nemen, de ge» legenheid bestaatom zich voor eenen Plaatsvervangertegen betaling eee.er vaste som of a prime te verzekeren. De Directie wilt intusschen niec onopgemerkt laten, dat, bij eene tijdige deelneming, de voorziening in de Plaatsvervanging minder kosten en bezwaren opleverten heeft het alzoo niet on dienstig geacht, om diegenen, welke verlangen tegen eene vaste som of a prime deel te nemen uittenoodigen roe deelneming vóór den 15 January 1841, in welk geval, aan de zoodanigeti voordeelen boven de latere deelnemingen zullen worden toegekend. Intusschen kan ook na de Loting worden deelgenomen welke deelneming echter als de meesr bezwarende is te achtenals kunnende de voorwaarden van deelneming eerst dan worden ge regeld. De Directie berigt wijders de belanghebbendendat ook ten behoeve van hunne jeugdige zonen, voor volgende klassen kan worden deelgenomen tegen betaling eener getinge jaarlijksche bijdrage, volgens het daarvan bestaande Tarief en Reglement voor onderlinge deelneming. Nadere inlichtingen kunnen verkregen worden by den Heer G. BUIJZE te GoesAgent. Zierikzeeden 7 December 1840. De Directie voornoemd, Namens dezelve, C. BAL, Directeur, V Te PACHTEN, 80 Roeden, 98 Ellen WEILAND, onder Ellewoutsdjkte bevragen bij D VAN DER HOEK qq. De Ondergeteekende maken bij dezen hunne geëerde be gunstigers bekend dat zij van Woning veranderd zijn, van Wijk C. 176. naar Wijk E. 59 hun aanbevelende in ieders gunst met belofte van een prompte en ci«ie!e bediening. Wed P W SWAR PEKBROEK, TVinkelierster L R E IJ NIE R S EHz. Zadelmaker. AM. GROENin de Gaozepoortstraatberigt zijn geëerde begunstigers dat hy ontvangen heeft eene aanzienlijke partij goedkoope, Witte en G'kleurde Goederen waaronder C111TSEN van 20, 221 en 25 cents de 7 Palmen, alle Vaste Kleur; verzoekt een ieders gunst en recommandatie. Ter Boekdrukkerij van F. KLEEUWENS ZOON»

Goessche Courant | 1840 | | pagina 2