N°. 83. GOESSCHE COUBANT. iVRIJDAG KZJÏ ^'•:x J DEN 16 OCTOBER. BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. I fl t 6+ BURGEMEESTER EN WETHOUDERS DER STAD GOES en ressorts van dien brengen by deze ter kennis van de Inge zecenen dezer Stad en Gemeente: Dat de Patenten over het dienstjaar 1840, (ioopende van 1 Mei 1840 tot uit April 1841), aangevraagd bij de primitive beschrijving en gedurende het eerste kwartaal van dat jaar j inge vuid gereed liggen, en tot derzelver afgifte ter Stads Gnffie zal gevaceerd worden gedurende den loop dezer maand, dagelijks uitgenomen des Zondags 's voormiddags van .tien tot twaalf uren Wordende de belanghebbenden vermaand, om die af haling in persóon te verrigten en zich den bepaalden tijd ten nutte te maken, ten einde van alle kosten bevrijd te blijven; daar Hun Edel Achtb- verpligt zijnvolgens Art. 2 van Zr. Ms, besluit van den 17 October 1820, om de onafgehaalde Patenten, of de afschriften van dezelve door eenen Deurwaarder der Directe Belastingen onverwijld aan de Patenrpligcigen te doen uitreiken, tegen betaling van tien cent; waartoe dan ook den 2 Novem ber eerstkomende en volgende dagen zal worden overgegaan. Gedaan ten Stadhuize van Goes den 15 October 1840. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. H. VERSCHOOR, van Nisse Ter ordonnantie van dezeivfin De Stads-Secretaris, L. DE FOUW, Jz. $3 u fr I i c a t i c. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS DER STAD GOES en ressorts van dien Gezien het besluit van Zijne Exellentie den Staatsraad Gou vemeur van de Provincie Zeelandvan den 1 October 1840, A N°. 10400. 4de afdeeling (ProvinciaaUBladW100) Herinneren bij deze de Ingezetenen dezer Stad en Gemeente aan de bepalingen van Art: 27 en 42 der wet op de personele belastingen van den 29 Maarc 1833. betrekkelijk de belasting naar tljdsgelang en de supplitoire aangifte luidende als volgt Belasting naar tljdsgelang. Art 27. r. Zoo wanneer een Perceel, hetwelk op den 15 Mei nier in gebtuik was of ook een Woonhuis, op hetzelfde tijdstip enkel en op den voet bij de laatste zinsnede van Art26. 2 bepaald, door eenen huisbewaarder bewoond zijnde, gedurende den loop des dienstjaars betrokken, in gebruik genomen of van Mobilair voorzien worde, zal de belasting volgens de vier eerste Grondslagen naar dehierboven bepaalde regelendeswege moeten worden voldaan doch slechts naar gelang van dat gedeelte des dienstjaarshetwelk op het tijdstip der in gebruikneming beireK king of meubelering overig blijft. a Ingeval de belastingschuldige welke zoodanig perceel als bij bedoeld, aanvaarde, in het dieostjaar bereids wegens een ander perceel was aangeslagen, en hij dit tot dien tijd toe door hem gebruikte perceel verlaat met wegvoering van alle roerende goederenhoe ook genaamd en zonder achteilating van huisbewaarder of van andere personen in zijne dienst zal het bedrag van den te zijnen name, op het kohier gebragcen aanslag voor al de vier bedoelde grondslagen gezamenlijk en in eveore» digheid van het nog te verloopen tijdvak, worden afgetrokken, van dat der op den voet als boven te doenen aanslag zonder dat indien deze aanslag minder bedraagt dan den vroegerener eeui ge ontheffing zal kuanen worden gevorderd. 3, De uitbreiding vermeerdering, verwisseling of aanschaf» fins; van belasting voorwerpen der vier eerste groudslagen, na 15 Mei, zal behalven in de gevallen bij 1 en 2 hierboven vermeldgeen grond geven tot eenen nieuwen of verhoogden aanslag in den loop des dienstjaars, 4. Ter zake van zoodanige voorwerpen der vijfde en zesde Grondslagen als na 15 Mei in dienst of in gebruik genomen of aangeschaft worden, zal de belasting naar gelang van den nog overigen tijd des dienstjaars zyn verschuldigd mee dien verscan- de dat geene verwisseling van dienstboden of paarden met ande rewaarvoor geene hoogere regten verschuldigd zijn op zich zei ven tot het nogmaals aanslaan van deuzelfden belasting schul dige zal kunnen aanleiding geven. 5. Het aanwenden tot belastbaar gebruik van zoodanige voorwerpen van de vijfde en zesde Grondslagen, als aanvanke lijk tot onbelastbare einden aangelegd en gebezigd waren zal irec aanschaffing worden gelijk gesreld, zoomede wat aangaat de paarden derzelver geheel verlies van het tweede viertal hunner melktanden in den loop des jaars. Vervolg en Slot hierna.') NIEUWSTIJDINGEN. DUITSCHLAND. Frankfort, den 10 OctoberOndanks de groote toerustin gen van Frankrijk en de ten deele hierdoor veroorzaakte dreigen der houding van de revolutionaire propaganda, voor al in het Zuiden van Italië is in Oostenrijk tot dus ver niets meer ge daan dan dat de ontbinding van het laatste derde deel der land» 'weer voorloopig uitgesteld is. Uit Rome meldt men, dat de heer Tirahassi, thans be* ambte bij de scaatssecrecarij genoemd wordt ais opvolger van den heer Antonucciin deszelfs betrekking van Pauselijk zaak gelastigde en hoofd der Nederlansche zending. Pe heer AntO' nucci werd namelijk eerlang te Rome verwacht, om tot bisschop van M mtefelcrie verheven te worden. Z. H, de Paus heeft dezer dagen in persoon de feestviering van het driehonderdjarig bestaan der Jesuiceo^orde bijgewoond. FRANKRIJK. Parijs den 10 October. Heden is de heer de Lav alette naar Londen vertrokken, als overbrenger, zegt men, van hec memorandum van den heer Thiersin antwoord op de nota vati lord Palmerston van 31 Augustus, De President-Minister zou tengevolge der hem in den Kabinetsraad gemaakte bedenkingen, in dit diplomatiek stuk een minder hoogtn toon voeren din eersc zijn oogmerk was en alleen dom opmerken dat de geheele ver* vallen verklaring en het in den ban slaan van den Onderkoning verder gaat dan de bepalingen van het tractaat van 15 July en dat Mehemed niet formeel geweigerd heeft, zyn gezag in Syrië alleen tot het pachahek van St. Jean d'Acre te bepalen, maar slechts als eene gunst heeft verzochthet bewind over geheel dat gewest levenslang ie behouden. Frankrijk zou, volgens die nota, alleen het ontnemen, van Egypte aan den Onderkoning ais eene oorlogsverklaring aan zich» zei ven beschouwen Daar nu algemeen verzekerd wordt, dac geene der verbonden Mogendheden ernstig wil dat Mehemed ook -Egypte zal verliezen mits hij zich overigens naar hec van hern geëischte voegtzou de hóóp op eene minnelijke schikking der oostersche questie hierdoor weder sterk verlevendigd worden. Onder de geruchten van den dag heeft behoord, dat de Ge» allieerden St Jean d" Acre gebombardeerd en ingenomen hebben, en dac hec eiland Candia door fransche troepen bezet zou zyn maar hec een noch het ander heeft zich tot hiertoe bevestigd. Men blijft beweren dac tusschen den Koning en den hertog van Orleans groot verschil van gevoelen bestaatomtrent den weg die de Fransche regering moet volgendaar de Koning volstrekt vredede Prins volstrekt oorlog wil. Maar welligc men deze geruchten op gelijke lijn stellen met die welke voor eenige dagen over de verregaande oneenigheden tusschen de Mi» nisters verspreid waren terwyl wèl onderrigce bladen nu verze keren dat geen hunner aan eene onmiddelijke oorlogsverklaring heeft gedacht, maar dat allen het daarin eens zyn geweest, en nog blijven dat Frankrijk eene eerbiedwekkende houding aanne men maar tevens bezadigdheid met kracht en waardigheid ver eenigen moet, en dat de Regering geen beslissenden stap moet doen vdór dat de Kamers een besluit zullen genomen hebben, De maarschalk Gérard heeft als bevelhebber van de nationale garde, den voorgenomen opcogc naar de woningen der voornaamste ministers, om te protesteren tegen de onwaardige handelwijze van hic bewind, in de tegenwoordige omstandighedenals ongeoor* loofd onwettig en onbehoorlijk verboden. Een aantal der leden van de nationale garde dezer hoofdstadtot de bewegings partij behoorendehebben op huone beurt verklaarddac het verbod van den mairschalk als onwettig, en derhalve als van onwaarde moest worden beschouwd. Zy hebben uit dien hoofde een zeker aantal officieren en andere leden der nationale garde benoemd, om in hunnen naam bij den presiderenden minister te protesrereni tegen de dagorde van den maarschalk en tevens tegen het or»» waardig gedrag van het bewind, en hebben besloten, dac die protest, bij wijze van petitie, aan de Kamer der Gedeputeerden zal worden ingediend. In elk geval zal op deze wijze eene volks beweging kunnen worden verhoed. De militaire maatregelen worden allerwegen met den snees- ten ijver voortgezet, zoowel voor de versterking der hoofdstad als voor de vermeerdering der land en zeemagt. Bij Metz en bij Belfort zullen troepen worden vereenigden wel bij elke dezer vestingen eene divisie infanterie van 15 battaillons, Men verzekerd, dat de manschappen ter zake van het ongunstige jaar- gerijdein zoogenaamde barakkenof houten loodsen, zullen worden gehuisvest. ?rsr;

Goessche Courant | 1840 | | pagina 1