N'. 54. GOESSCHE U R ANT. MAANDAG t\ TS ,3 DFN 6 JULIJ if I v-i BESTUREN EN ADMINISTRATIEN, !3lbw«rtjc«Hje. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der stad GOES verwittigen bij deze de daarbij belanghebbenden: Dat de gewone JAARMARKT binnen dezelve Stad, zal be» ginnen den 23 Augustus eerstkomende en eindigen den 5 Sep tember daaraanvolgende. Dat op dezelve geene KwakzalversHoroskoop frikkers en dergelijke toegelaten en alle Draaiborden Dobbelspelen Rijfe laars en Bedelaars geweerd zulkn worden, Oat de aanvragen om plaatsen vrachtvrij zullen moeten ge» schieden aan de Marktmeesters C. er, A. Zifters aan welken een ieder, alvorens te kunnen worden geadmitteerd deszeifs patent aa! moeten vertoonen, Gedaan ten Siadhuize van Goes, den 4 Julij 1840. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. H, VERSCHOOR, van Nisse Ter ordonnancie van dezelveo De Stads-Secretaris L DE FOUW, Jz. NIEUWSTIJDINGEN, DUITSCHLAND. Berlijn den 30 Junij. Naar men verzekert, zou Z. M. de overleden Koning onder andere beschikkingen over zijoe na Jatenschapaanzienlijke gitten aan de armen der hoofdsteden van de onderscheidene provinciën gedaan hebben alsaan die van Berlijn 20 a 30,000 thalers aan die van Porsdam Breslau en srdere steden 10,000 th. Omstreeks 300,000 th, zouden voor de verbetering der wegen in de Oud-Mark een millioen voor de voUooijing der vestingwerken van Posen, en eene gelijke som ren behoeve van eenen aan te leggen ijzeren weg, ter verbin ding van de oostelijke en de westelijke provinciën aangewe zen zijn, In het Frankfurter Journal vindt men het volgende bij zondere berigt uit Keulen van den 27 junijBrieven uit Roes feld die gisteren alhier ontvangen zijn. en op welke men staat kan makenmelden als zekerdat de aartsbisschop vrijheer Droste tot Vischeringdie, zoo als men weet, sedert geruimen tijd op het landgoed Dnfeld nabij die stad woont zich gereed gemaakt, om naar Berlijn te vertrekken en weldra de reis daar heen zal aanvangen. Ot' hg naar die hoofdstad geroepen is, dan wel uit eigene beweging daargeen gaar, is tot nu toe onzeker Op goede gronden is men hier echter algemeen overtuigddat er in de betrekkingen des aarts bisschop- onder den nieuwen Ko ningeene aanmerkelijke en spoedige verandering zal plaats grijpen." Ook ce Leipzig. Srucgart, Heidelberg en Karmihe is het eeuwfeest van dè uitvinding der boekdrukkunst io het openbaar met meerder of minder luister gevierd. De aartshertog Albrccht van Ooscenrjjk bevond zich op den dag-van het feest re Leipzig uit Be lijn naar Oostenrijk rerugkeerende en heefc van het balkon van het raadhuis de feestviering aanschouwd. In de Kamer der bsdensche Gedeputeerden (welke op den feestdag hare ge wone zitting heeft gehouden) hebben eenige leden zich beklaagd dat de wetgevende Kamers bij het feest niet vertegenwoordigd werden, en dat in 't algemeen de feestviering binnen zulke naau we grenzen beperkt en zoo zeer door poliiie-maacregelen belem merd was geworden. In Beijeren en Oostenrijk is bét feest nergens openlijk gevierd. Tor dus vtr heeft men niet vernomen, dat ergens bij het feest openbare wanordelijkheden hebben plaats gehad. Volgers eenen brief uit J assy van den 13 Junij was toen de nieuwe veldtogc der Russen tegen de Circassiers geopend - De ?roepen der nieuw uitgeruste Russische expeditie, leest men in dien brief, hebben bij Tuabs (Toaps) de landing be werkstelligd zonder buitengewone hinderpalen te ontmoeten De hoofd magt der Circassiers schijnt rondom Nicolajewsky (een bij den laatsten veldtogt op de Russen veroverd fort) bijeenge trokken te zijn. .Bij de landing zag men mee den verrekijker slechts verspreide wachtposten op de heuvelreeks rondom Tuabs, die zich langs de rivier van detueifden naam uitstrek'.. De schild wachten aan de kust weken met overhaasting naar het binnenland en de Russen namen zonder slag of sloot het oorspronkelijk door ben gestichte fort weder in. De arbeid om dit op nieuw in ceren behoorlijken totstand te brengen is dadelijk begonnen Het vcscinggeschut was nog voorhanden, waar de Circassiers hadden de kanonnen van minder kaliber medegevoerd. Men re kenrdat de Russen in de onderscheidene forten in den laarsres tijd door de Circassiers stormèrhanrf op hen veroverd omstreeks 40 zulke kanonnen hebben ingeboet Voor deze bergbewoners zou dit waarlijk eene belangrijke verovering zijn." Uit Hannover meldt men, dat de geheimraad von Cr life aldaar uit Berlijn is aangekomen, om binnen kort de sedert lang voorgenomen operatie aan het gezigc van den kroonprins ce be werkstelligen. ENGELAND. Londen den 1 July. Dqzer dagen had de Times eer? Inng stuk opgenomen, waarin men wilde volhouden, darde Israëli* ten wel degelijk aan de misdaad, bun te Damaskus aangewre ven, schuldig waren. Thans behelst dac blad een schrijven van een' Israëliet, waarin op nieuw mee kracht en op bybtiscbe gronden de ongerijmdheid daarvan wotdc aangetoond. Onder anderen voert de schrijver aandat het Israëlitische Paasciifeesc eeuwen vóór het ontstaan van het Christendom is ingesteld rti bijgevolg van zelve de beschuldiging van de wreedaardige behan deling van Christenen vervaltdie overigens hier te lande by Hervormden en KachoÜjken ten zeersre van mïddeleeuwsche schraapzucht en bygeloof gerangschikt wordt. FRANKRIJK. Parijs den 30 Junij. De maatschappij tot den aanleg van den ijzeren weg naar Rouaan is thans, door een koninklijk be sluit, gewettigd geworden- Dezer dagen is de heer Daunou overleden voorheen priester van de coogiegatie van het Oratoiranaderhand lid der Conventie, en een dergenen, die niet voor den dood van Lode- wijk XVI hebben gestemd, Hij heefc uitdrukkelijk begeerd dat zijn lijk zonder eenige kerkelijke of andere plegtigheden zou worden ter aarde besteld. BELGIE Brussel den r Julij. Gisteren avond ten 8 ure zijn Mev» de Prinses Adelaide (zuster van Koning Lodewijk Philipsda hertog d' Aumale en de prinses Clementine uit Parijs regtstreekst op het kasteel van Laeken aangekomen zonder zich te Brussel op te houden. Een oogenWlik was het gerucht verspreid, dac het rijtuig van HH, KK. HH, digt bij onze grenzen omgeslagen was en da: de koetsier zich zwaar bezeerd had niers heefc ech ter deze geruchten bevestigd. De Moniteur van heden bevat een berigt des ministers vati financien, waarbij uitgenoodigd worden, allen, die vermeenent mogten eenige vorderingen te hebben ten laste van het voormalige Koningrijk der Nederlanden om alsnog en ten spoedigste het bedrag hunner vorderingen met de justificatoire bescheiden op te geven hetzij aan het ministerie van financiënhetzij aan de gou- veurs der provinciën. De heer Donny lid der commissie van liquidatie, heeft zich eenen geruimen tijd te Brosse! opgehouden om er instruction te oncvangen nopens onderscheidene belangrijke zaken die te Utrecht moeten worden behandeld. Heden echter is die heer naar Urrec'nr teruggekeerd om zich by zijne medekommissarissen aldaar te ver voegen. Zijne instructien zegt men zijn van dien aarddac zij de werkzaamheden der gemengde kommissie zeer gemakkelijk ma ken zullen, Sinrs eenigen tijd houdt men zich aan het Ministerie van Binnenlandsche Zaken alhier bezig met het ontwerpen van een handelsverdrag, door den Prins de Chimay aan het kabinet van 'sGravenhage voor te stellen. Men meent, dat het Nederland» sche gouvernement ook van zijnen kant reeds openingenbetrek kelijk de grondslagen vau een handels'ractaat tnsschen de beide laaden gedaan heeft. De voornaamste artikelen waarop Belgie eene vermindering van regten vraagtzijn lakenslinnens ge drukte en andere katoenen tapijten kant, ijzerspiegelsbron* zen messen enz.blanke en vuurwapenen behangselpapieren gehouwen steenen vooral steenkolen. Daartegen zou Belgie eene vermindering van regten aanbieden, op al de Hollandsche koloniale voortbrengselen als ook op hec vee en de kaas. Het commerciële en industriële onderzoek onlangs door de Kamer van afgevaardigden bevolen zou wel eene vertraging aan den loop der daartoe betrekkelijke onderhandelingen kunnen toebren gen maar men verwacht evenweldat het kabinet van Brussel zich daardoor nier zal laten afhouden van de spoedige behande ling et-'ner zaakdie mee de belangen der beide volken zoude overeenkomen," NEDERLANDEN» *s Gravenhagr den 3 JulijDoor sommige hoofden van plaatselijke besturen zijn onlangs, met betrekking tor de schut» tcrspügtenen bepaaldelijk tot het tijdstip van den overgang bji I 1

Goessche Courant | 1840 | | pagina 1