Tot dus verre hebben zich drie leden dom inschrijven ten einde voor de wet op hec overbrengen van het lijk van Keizer Na poleon te sprekenen een enkelede heer Glais-Bizoain om het zelve te bestrijden. De laatstgenoemde heeft zich reeds dadelijk doen kennen als een dergenenwelke zich weinig goeds voorstellen van de openbare vereering van den oorlogsmanwelke zoo weinig eerbied heeft betoond voor de regten des volks. Men wil ook dat de heer de Lamartine weiligc het woord regen de voordrage zal voeren en dat alsdan de presiderende minister Thiers zich vevpligt zal rekenen, om dien spreker te beantwoorden. Men verhaalt, dat een aantal jonge Franschen dien het niet veroorloofd zoude kunnen worden, om den prins van Join yille naar St. Helena te vergezellen zich naar Engeland willen begeven, ten einde van daar naar genoemd eiland overtesteken en tegenwoordig te zijn bij het opgraven van het stoffelijk over» schot van Napoleon, Men voegt 'er bijdat zelfs prins Lode wijk Bonapartedie zich steeds in Engeland bevindtvoorne mens zoude zijnom mede naar St. Helena te stevenenmer oogmerk om aldaar de nagedachtenis des Keizers de laatste eere te bewijzendoch dat er reeds van de zijde van Frankrijk aan zoeken bij de regering van Engeland zijn gedaanom het een zoo wel als hec ander te verhoeden ten einde elke aanleiding tot bui tensporigheden weike van die zijde zoude kunnen worden aan gewend te verhinderen, De berigren van de Spaansche grenzen luiden vrij gunsrig en doen eene spoedige bevrediging verwachten. Men meent dat Morella weldra het voorbeeld van Cancsvieja volgen en in han* den der Christino's vallen zal Voorts verhaalt men dat Segar ra met Espartero onderhandelt en Cabrera zelf in onderwerping wil komen zoo men aan zijne eischen om behoud van rang enz. wil voldoen, BELGIE. Brussel, den 24 Mei, Te Gent is gisteren in het criminele huis van detentie een vrij ernstige opstand uitgebroken. In het gedeelte der gevangenis, waarin de tot eeuwigdurende dwangar beid veroordeelden opgesloten waren en hetwelk op dat oogen blik ito man bevatte, werd eene poging bewerkstelligd om te iinivlugten en bijna a! de gevangenen uit dat gedeelte namen aan die poging deeh De muiters hadden reeds een paar schildwach ten ontwapend, den cipier grovelijk mishandeld, en zelfs een geregeld gevecht met den wachtpost der gevangenis aangevangen T roeo eindelijk, nadat vijf der belhamels gekwetst waren geraakt de gewapende magc aanrukteeerst de overige gevangenen in hunne kerkers opsioor, en vervolgens de belhamels belegerde in eene soort van gewelfde werkplaats, waarin zij zich gebarrika deerd hadden. Dezen gaven zich eindelijk over, den der bel hamels werden in her cachot geworpen en daarmede was alles tot de orde teruggekeerd De Gedeptuteerden zijn in de afgdoopene week zoo traag opgekomen dat zij genoegzaam niet hebben kunnen beraadsla gen. Vrijdag ziet men echter eene vergadering te gemoetwaar in eenige kredieten welke volstrekt vereischt wordenom de zaken aan den gang te houden, zullen worden verleend, en dan zullen de leden zich voor eenigen rijd naar hnne woonplaat sen kunnen begeven, De meerderheid der Kamer betoom zich steeds vijandig tegen het nieuwe bewind, en in de commis sie voor de geldleening van 90 millioenen zijn, onder andere, weder twee der voormalige bewindslieden benoemd, - Het ont werp, wegens het inrigten eener stoomvaarr tosschen Beigie en Noord-Americaschijnt zeer veel tegenstand te ontmoeten. Dezer dagen zullen er provinciale benoemingen plaats heb hen. De partij der geestelijkheid is werkzaam om zich bij dezelve te doen gelden en men ziet, in den tegenwoordigen stand van zaken, den uitslag niec zender belangstelling te gemoec. De provinciale verkiezingen hebben dit jaar mindere b.ewe ging veroorzaakt dan in hec voorgaande. Over 't algemeen heeft de partij der geestelijkheid het onderspit gedolven Aan den anderen kant schijnen de bewindslieden te volharden bij hun voor® nemen, om hun bestuur in den zin der liberalen interigten. NEDERLANDEN. 's Gravenhage den 16 Mei. Bij ministeriële resolutie is bepaalddatwanneer de ontvangers der directe belastingen hetzij tot het doen bewerkstellingen van execurien van onroerende goederen hetzij tot het vragen van hypothecaire inschrijvingen voor de invordering der belastingen benoodigd hebben extracten vit de perceelsgewijze leggers der grondlasten ten aanzien van zekeren op te geven persoon of personen, of zekeren bepaalde artikelen op de kohieren der grondlas:en zij zich daarcoe schriftelijk zul len moeten aanmelden bij den provincialen bewaarder van het kadasterdie hun de gevraagde extracten gratis zal afgeven en de aanvragen aan het einde des jaars zal moeten toezenden aan den gouverneur der provincie, om te worden gevoegd bij de aan hec departement van finantien over te leggen stukken, bij liet. b. van het eerste lid der resolutie van den 14 November 1839 n°, 133, b doeld. Uit de laatste r.flevering van het Tijdschrift: de Beeldende Kunstenhetwelk te 's Gravenhage het licht ziet, blijkt, dat de kunstschilder C, JBehr aldaarchans de laatste har.d ligt aan eene schilderijvoorstellende de voorplaats van een oud adelijk slot. Ter legcerzijde aan den aanschouwer een groot gebouw uit den tijd der middeleeuwen op den achtergrond eene allee boo* men welke naar den grooten weg leidt, en op den voorgrond ter linkerzijde wandelt her pluimgedierte, als: paauweu, faisanten, enz., in statigen dos,, langs eene fontein en waterbeek rondde pluimgraaf daarachter drijft zijne kudde zachtkens voorwaarts. Het geheel is voorgesteldzoo als het zich op eenen schoonen January dag zou vertoonende naruur in een sneeuwwit gewaad getooidwanneer de lange en breede schaduwen door de laag staande zon veroorzaaktheerlijk medewerken om massa's licht en bruin en alzoo een schitterend effekt te verkrijgen. Behr is meesterlijk hierin geslaagd en naar men van hem verneemt, is hij zijne verbeelding door eene vlijtige studie naar de natuur te hulp gekomen waartoe Z> K H, de Prins van Oranje he,m goedgunstig gelegenheid gegeven had op zijn buitenverblijf Zorg.; vliet. Men beveelt dan ook aan, den schilder te bezoeken, en durft iets voortreffelijks te beloven» Met genoegen verneemt men, dat san b-tfraaije landschap van den Nederlandschen kunstschilder B. C. Koekkoekvoor stellende een gezigc in een bosch met vee, hetwelk op de jongst aihier gehouden tentoonstelling met goud is bekroond geworden, ook te Parijs, waar hetzelve onlangs mede it teo toon gesteld geweesteen gouden eerepenning is toegewezen, Het Fransche ministerie heeft thans aan de kamers een ont werp van wet aangeboden inhoudende een plan rot het daar* stellen van twaalf groote stoom booten mer werktuigen van 450 en viet kleinere van 220 paardenkrachten door Welke een ge regelde dienst zal gedaan worden tusschen de voornaamste Fran sche zeehavens en New York, de Havanna en Rio Janeiro, met vertakkingen naar sommige andere Amerikaansche havens van min der aanbelang. Men belooft zich van de instelling zeer treffelijke gevolgenzoo voor den handel als voor de nijverheid, Men heeft in Frankrijk nadere berigten ontvangen van de ontdekkings-expeditie onder den kapitein Dumont-.dUrvilleDie berigcen zijn van Januarij II. en gedagteekend uit Hobert-cown ia van Diemensland De eqnipagie van de twee schepen V Zstt'O' labe en la Zèlêe had veel door ziekte geleden, hergeen echter den genoemden kapitein, na de ergste zieken aan land te hebben gebragt, niet teruggehouden hadzijnen togt voort te zetten. De beide schepen hadden den 1 January Hobert-towo verlaten en den koers naar de Zuid-IJszee gesteld, Eerst zoude dezelve de eilandeq van Auckland en Mocquarie bezoeken, en dan de uiterste pogingen aanwenden om tot de Zuidpool door te dringen. Deze onrdekkingstogt is de langdurigste, welke tor dusveire onderno men is. zijnde daarmede reeds 40 maanden verloopen. De Engelsche gearresteerden hebben onderscheidene veiv hooren voor den Heere regter commissaris Mr. Canneman on dergaan met betrekking tot de aan den Heer C in het Höcel de Twee Steden gepleegde mishandeling. Ook schijnen er giste ren getuigen k decharge te zijn gehoord; althans vernemen wy, dat de logementhouder M. en eene vrouwelijke dienstbode voor gemelde heer regter-commissaris inlichtingen hebben gegeven om» rrent het gebeurde met de Fransche dame in het Hö.el de Bel levueMen houdt het er voordat hetgeen in dat hötel met den heer C. zou voorgevallen zijn tot de mishandeling aanlei ding kan gegeven hebben. Wij vernemen tevens omtrent boven gemelde heerendat door den procureur des Konings te Brussel een mandat d' amene*' tegen hen zou opgezonden zijn, ten ge volge van door hen te Brussel begane feiten, Men verwachc binnen veertien dagen de openbare teregtzetting in deze zaak zullende de Heer Mr. J, van Gigch als verdedigers der Engelschen optreden. De heer Jones* koopman in rijtuigen te Brussel, is, naar mer» verneemtop het vernemen van de arrestatie van de Engel sche Heeren B= en R.herwaarts gekomen, om voor een zeker gedeelte arrest te leggen op hunne gelden, hem competerende voor rijtuigenwelke te Brussel na den kooo waren verkochr. Men spreekt van rog andere personen die gelden zouden te vor deren hebben, Een der Engelschen moet eene belangrijke som by zich hebben. ADVERTENTIEN. Heden trof mij de gevoeligsre slag mijns levens, door het overlijden van mijne hartelijk geliefde Echtgeaoote Me juf vrouw CASPERINA CATHARINA RUTSAERT, in den nog jeugdigen leeftijd van ruim negen en twintig jaren eene uirteerende z'ekte van eenige maanden maakte een einde aan haar voor mij zoo dierbaar leven. Vlissingen, F, T. ZETTELER. den 27 Mei 1840. Strekkende deze zoo wel tot bijzondere als algemeens Kennisgeving, Een KNECHT hec Timmeren en Metselen verstaande, liefst ongehuwd, voor een geheel jaar vast werk begeerende, adressere zich bij M. C. van OOSTEN, Mr. Timmerman te IVemeldinge Ter Boekdrukkerij van F. KLEEUWENS ZOON- ui nmm IMlUWi 1 in win mui 1 inn muiin

Goessche Courant | 1840 | | pagina 2