COURANT. N'. ltt. GOESSCHE VRIJDAG X5.-., 18404 DEN 6 MAART. BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. De STAATSRAAD GOUVERNEUR van de Provincie Zeeland Brengt bij deze ter kennis van de belanghebbendendat door het Departement der Opperhoutvester!;me: overleg van Hun Ed. Gr, Achtbare de Gedeputeerde Staten is bepaald, het na volgende i°. Dat de Jagt op Ganzen en Eendvogels binnen deze pro vincie, op den iO Waart aanstaande zal gesloten zijn, ter wijl die op Watersnippen tot den i Jpril daaraanvolgende wordt opengelaten naet dien verstande echter, dat de laatste ivat de publieke Jagt aanbelangt, alleenlijk 'geopend blijft op het waterlangs de stranden en oevers van waterplassen en op lage moerassige landenen bepaaldelijk is gesloten in en langs boeschen, alsmede op bouw- en weiianden, tot het gewone jagtveld behoorende. 2°. Dat gedurende de sluiting bij de voorgaande bedoeldhet rapen of zoeken van eijeren van Eendvogelsanders dan op eigen of gehuurde gronden, grienden of rietvelden, zal verboden zijn, 3°. Dat de Visscherij binnen deze Provincie, van den 15 Maart aanstaande tot en met den qr Mei daaraanvolgende zal ge sloten zijn na welk tijdstip dezelve op de gewone wijze we der zal mogen worden uitgeoefendterwijl de visschers van beroep de door hen vóór den aanvang der sluiting gevan gen' visch tot op den 1 Jpril aanstaande zulieu mogen ver koopen„ Dat van deze sluiting is uitgezonderd de Palingvisscherij weike echter gedurende den gesloten vischtyd, niet anders dan met aalkorven van wisschen of teenen gevlochten en met het kruisnet zal kunnen uitgeoefend worden, vermo gende nogtans die vischcuigen alleen daar te worden gebe zigdalwaar hec gebruik derzelve niet volgens de policie reglementen is verboden. 4°. Dat een ieder die zich aangaande het bij de voorgaande bepaaldeeemge overtreding mogt veroorloven tot de straf fen bij dewecien bepaald, zal worden vervolgd. En zalren einde niemaDd hiervan onwetendheid voorwende deze woïden afgekondigd en aangeplakt, waar zulks gewoon is ie geschiedenmitsgaders in hec Provinciaal blad geplaatst. Middelburgden 29 Februarij 1840. De Staatsraad Gouverneur voornoemd, VAN VREDENBURCH, NIEUWSTIJDINGEN. DUITSCHLAND. Frankfort, den 29 FebruarijIn een berigc uit Smyrna, van den 27 Januaryieest men s Op onze reede liggen ten anker de Fransche linieschepen Montebello met de vlag van den schour-bij-nacht baron de la Susseen de Diadème. Het overige gedeelte van het Fransche eskader, onder bevel van den schout-bij-nacht Lalandeligt nog te Vurla. Op het oogenblik, dat de admiraal Stopford onder zeil ging, ten einde zich naar Malta te begeven ahvaar reeds vier linieschepen zijner vloot geankerd zijnontving hij bevel om zijne tegenwoordige ankerpiaacs niet te verlarenrerwyl de bodems, die zich thans te Malta bevinden, spoedig naar dezelve zullen terugkeeren, Het Oostenrijksche eskader, onder bevel van den schout bij-nacht baron Bandeirabevond zicfi volgens de jongsre be rigten, te Mosconissimen zegt, dat het fregat Guerriera gecommandeerd door Z, K. en K. H. den Aartshertog Ferdi nand van Oostenrijk, spoedig naar de hoofdstad zal vertrekken.'' In berigten uit Konscap.tinopd van den 7 dezer wordt mei ding gemaakc van een door den Sultan goedgekeurd besluit op hec invoeren van gemeente raden. Deze raden zouden in de hoofdplaatsen der districten, bestaan uit 13 leden. De regter de muiti of ulema de politie-djrecteur en de aartsbisschop (in dien in het district Christenen wonen) zouden van regtswege leden in het openbaarbij meerderheid van stemmen door kiezers benoemd worden uit een voor elke stad bepaald getal candidaten welke laarsren verkozen moesten worden uir de grondbezitters. Te Genua bevindt zich thans een agent van Mehemed Pacha, die in last zou hebben, Fransche en Zwitsersche offi ciereu voor den Egypuschen dienst aan te werven. ENGELAND, Londen den 29 FebruarijGisteren zijn de sremgcregrig» den van Middlesex (welke voor eenige dagen in het houden hun ner vergadering, ter behandeling van de zaak der gevangen ge- nomene "Sheriffs, verstoord waren geworden) op nieuw bijeen gekomen en is door hen., met eene meerderheid van omstreeks 20 tegen 1 besloten om van H. M, de onverwijlde ontbinding van fier' parlement te verzoeken, óp grond van de onwettige en ryrannieke maarregelen van het huis der gemeenten jegens de She riffs waardoor de persoonlijke vrijheid der ingezetenen verkort en 's lands wetten aan de willekeur eener ryrannieke meerderheid dier vergadering onderworpen werden," De berigten uit Lissabon van den 19 dezer houden in, dac de minister van financiën de begrooting der staatsuitgaven by ae Cortes ingediend had. Daarbij werd voorgesteldom de achterstallige rente der buiccnlahdsche schuld voor de eene helft met gereed geld, en voor de andere helft met niet-rentegevende schuldbekentenissen te voldoen, Ten einde in de hierdoor te veroorzaken uitgaven en in het bovendien bestaande te kort van de ioopende dienst (ten bedrage van 600,000 p, st.) te voor zien verlangde' het bewind de beffing van een octrooi in alle steden hoedanige belasting tot dus ver aileen te Lissabon en Oporco gelieven wordt. Ofschoon men hier nog niet veel vertrouwen stelt in den voorgedragen maatregel, heeft het be» rigt, dat nu eindelijk eenig voorstel ten behoeve van de buiten» hndsche schuldeischers gedaan ishier ter beurze een gunstigeo indruk gemaakt. FRANKRIJK, Parijs den 1 Maart. De ministeriële crisis schijnt ten einde te loopen. De gemeenlijk wel onderrigte Messager zege, dat de bevelschriften morgen zullen geteekend worden. Het nieuw kabinet zou, volgens genoemd blad, aldus zamengesteld ziw Thiersbuitenlandsche zaken envoorzitter van den raadde liémusatbinnenlandsche zaken de Mallevilleonder-secretaris van Scaar; Vivien, justitie en openbare eeredienstPeletfinan- tien; Cousinopenbaar onderwijs; de generoai Cubièresoor» log; de admiraal Roussinmarine en koloniën Jaubertopen bare werken. Ten gevolge eener op heden gehouden conferen tie tusschen den Koning en den heer Thiersmoet er echter nog eenige wijziging in deze lijst gekomen zijn. De heer Gouin zou namelijk benoemd worden tot minister van financiën de heer Pelet zou de portefeuille van koophandel bekomenen de heer Cousin die van openbaar onderwijs. De ordonnantiën rot het aldus zamengestelde kabinet zouden reeds heden geceekehd zijn ware het nietdat het vorige ministerie nog een aantal stuk ken ten achteren was, welke nog door Z. M. moeten geteekend worden. Sommigen schrijven het uitstel daaraan roe, dat men het nieuwe ministerie niet den naam van den 29 February wil lacen dragen. Van regeringswege zijn de twee volgende telegraphische depeches bekend gemaakt s De onderprefect van Bajonne aan den Minister van Binnenlandsche zaken Bayonne den 29 February Ten gevolge van ernstige wanorde in den boezem der kamer en van pogingen toe oproer, is Madrid, den 24 instaat van be leg gesteld- De zitting is geschorst geworden, By het vertrek van den post herstelde zich de rust." De bevelhebber der 10ste Millitaire Divisie aan den Minister van oorlog. Bayonne den 29 Februarijte één ure% De (Fransche) gezant schrijft mij onder dagteekening van den 25, dat het oproer zich heeft bepaald tot den omtrek van de zaal der Corces, en geen invloed heeft gehad op de bevolking, welke rustig is gebleven. De dag van den 25 is zonder wanorde afgeloopen. Madrid was volmaakt rustig." De eerste depeche is gisteren de tweede heden bekend ge- maak:. Terwijl deze laatste het verontrustende der eerste eeuig- zins schijnt te matigen, verzekert een dagblad, dac de regering nog andere depeches uit Madrid zou hebben ontvangen, welke van nog veel meer verontruscenden aard moeten zijn. War hier van zy zal spoedig moeten blijken. BELGIE. Brussel den 3 MaartBij een besluit van Koning Leopold van den 1 Maart is bepaald, dac de ijzeren spoorweg, welke de stad Namen met den grooten spoorweg naar de Fransche

Goessche Courant | 1840 | | pagina 1