N'. 12. GOESSCHE 1840. COURANT. MAANDAG DEN 10 FEBRUARIJ. BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der stad GOES en ressorte van dien, doen te weten: Dac in plaats van Joos Feliusoverleden, tot Brandmeesrer bij de Voorstadspuit is benoemd de heer Abraham Magninen cot vervanging van laatstgemeldentor Onder-3randmeester by dezelfde Spuit, Johannes DekkerLz, Wordende mitsdien een iegelijk vermaand de benoemde perso oen in deze hunne betrekking te erkennen. Gedaan ren Stadhuize van Goes, den 8 February 1840. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. H. VERSCHOOR, van Nisse Ter ordonnantie van dezeiven. De Stadssecretaris, L. DE FOUW, Jz NIEUWSTIJDINGEN. DUITSCHLAND. Frankfort, den 2 Februarij. De berigten van deTurksche grenzen iuiden geenszins gunstig ten aanzien van de pestbesmec ting, welke ten noorden van den Balkan heers^ht, In plaats van re verminderen verspreidde die 2iekce zich meer en meeren algemeen was de klagt over de nalatigheid der overheden in het nemen van afdoende maatregelen tot stuiting van het kwaad. In Moldavië en Wailachye was de gezondheidstoestand tot op de helft der maand Januarij nog voldoende. In tegenspraak rnec hetgeen deswege van deu kant der Beyersche regering medegedeeld is, wordtin bijzondere berigten Bit Munchen gemeld dat, volgens aldaar uit Athene ontvangene brieven, het leven van Koning Otto wel degelijk gevaar heeft geloopen by de ontdekte zaroenspanning. In deze berigten maakt men verder de opmerking, dat, uit hoofde van de groote uit fcreiding van de zamenzwering eene gestrenge vervolging van al de schuldigen onraadzaam geoordeeld schijnt te worden, en dat mitsdien waarschijnlijk slechts eenige weinige der hoofden hun misdrijf zullen boeten maar dat het niet te verwachten is, dat hierdoor aan de zamenspanning geheel en voor altijd een einde zal gemaakt wordendat het hoofddoel van dezelve bestaat in het verdrijven der Turken, en dat in zoo verre de zamenspan ning als het ware nationaal genoemd zou kunnen worden. Intusschen deelt het half officiële Oosrenrijksche blad berigten uit Athene mede, waarin gezegd wordt, dat er wel hoog ver raderlijke woelingen hebben plaats gehad, doch dieniet zoo uit gebreid geweest zijn als Vren uit partijzuchtige oogmerken ver spreid heelr, dat die woe lingen geen bijval bij het volk hebben gevonden dat de openbare rust niet in het minste is verstoord geworden dat de geruchten van eenen moorddadigen aanslag op bet leven des Konings te eenemale ongegrond zijn dat Z. M. de grootste bedaardheid gedurende deze netelige omstandigheden aan den dag heeft gelegd, en dat hoogstdezelve en zijne gemalin door het volk op riieuwejnar met luide loejuichingen zijn begroet, dat de minister van binneniandsche zaken niet verwijderd is we gens deelneming aati de zamenzwering maar uit hoofde van verzuim en gebrek aan waakzaamheid en dat de regtbanken den geregelden weg volgen in het doorgronden der zaak en het op. sporen der schuldigen, Oir Rome wordt gemeld, dar Z. K. H. de hertog van Bordeaux den 25 Januarij uit Napels aldaar terug verwacht werd, en, na den 2 Februarij het verjaarfeest der regering van Z, H. den Paus re hebben bijgewoond de terugreis naar Görtz zou voortzetten. De genoemde Prins heeft te Napels her zoo genaamde incognito in achc genomen onder den naam van graaf de Chambordmaar is er niet te min met de eerbewijzen, die aan gekroonde hoofden plegen ten deel te vallenontvangen j In 'f bijzonder heeft het de aandacht tot zich getrokken, dat hij niet, zoo als gebruikelijk is, door den opperhofmaarschalk van wege Z. M. verwelkomd is maar dat de vervulling van deze pligtpleging is opgedragen geworden aan den minister van buiten* landsche zaken. Voor het overige wordt in de brieven uit Na pels weder melding gemaakt van een loopend gerucht onr-trem het plan eener huwelijks-verbindtenis van den hertog van Bordeaux met eene der zusters van Z. M den Koning. De kamerheer van Z. H. den Paus, mons. Paccawelke den karditiaals-hoed aan den bisschop van Arras overbrengt, is, naar.men uit Ronje schrijft, ook belast met eene bijzondere zending van den Paos, om de betrekkingen tusschen den H. Stoel en het Fransche ka binet welke ten gevolge van het verblijf van den hertog van Bordeaux te Rome merkelijk verkoeld warenop den vorigea voet te herstellen, Bijzondere berigten uit het Hanoversche teelden, dat de inwoners van Osnabruck, welke hadden geweigerd belasting te betalen, lang bij deze weigering hadden volhard, doch dat zjj ten laatste met militaire inlegering wordende bedreigd onder prc« test hebben betaald. ENGELAND, Londen den 1 Februarij. Volgens berigten uit China vatt 25 September, bevonden zich de Engelsche kooplieden mee kapitein Elliotnog voor het eiland Hengkeng; akijd in de hoop van handel met Macao te kunnen blijven drijven De stand der zaken was intusschen niet verbeterd. De Chinesche vlootvoogd had berigc gegevendat hij door zijne regering was gelast geworden, om het koste wat het wilde,* de Engelschet» van de kust te verjagenen hunne schepen ce verbranden en kapitein Smithvan de Vtdage. had aangekondigd, dat hij van den 15 af aan, de haven van Canton zoude blokkeren; eene bedreiging, welke hij echter nog niec had te werk gesteld, omdat de Chinezen, zoo men zeide, wat rekkelijker waren geworden, Intusschen had het bewind van China eene premie gesteld op het vangen en uitleveren van de kapiceinen Elliot en Smith; het zij levend, het zij dood. Londen, den 3 FebruarijZaturdag is de bill, betreffende de naturalisatie van Prins Albertvoor de tweedemaal in hec Huis der Lords gelezen, Op de vraag van lord Brougham heefc de Kanselier verklaard, eene bepaling in dezelve bill te zullen inlassen, inhoudende, dat aan gezegden vorst de eerste rang, na den vermoedelijken erfgenaam van de kroon, zal worden toe gekend. Van de zijde van den lord opperkamerheer is aangekon» digddac het huwelijk van Koningin Victoria op Maandag den 10 Februarijen dus den dag na het eindigen van den hofrouw over den dood van Harer Majesteits moeizal worden gesloten. Er worden, reeds vele toebereidselen voor deze plegtighèid die in de kapel van het paleis van St James zal plaats hebben, ge° maakt. De vreemde gezanten zijn uitgenoodigd geworden otn daarbij tegenwoordig te zijp. Frankrijk zal echter bij deze ge<* legenheid niet door den generaal Sebastiani worden vertegen woordigd daar aeze gezant nu tot zijne terugroeping besloten is, het ongepast heeft geacht, om te Londen het huwelijk der Koningin af te wachren. Hij zou den 6 February uit die* hoofd, stad vertrekken. Zijne terugroeping, gepaard met de veejbe* teekende woorden, die sir Robert Peel onlangs in het lagerhuis heeft uirgesproken heeft, volgens den Morning Post, te Lon den onder de hoogere kringen diepen indruk gemaakt Men was daarzoo als dir blad zegtgewoon den generaal Sebastiani als den persoonlijken vriend van Koning Lodewijk Philips te beschouwen, en hij had zich door zijne beleefdheid en gastvrij» heid vele vrienden gemaakt. Als eene zonderlinge toevallig heid, leest men in den Moming-Postkan men aanmerkendac de generaal Sebastianidie zijne eerste lauweren als staatsman door het overwigt verwierf, hetwelk hij tijdens de slecht be raamde poging van six John Duckworthtot het doorzeilen der Dardanelles, in Turkije wist te verkrijgen, thans, na vier en dertig jaren, zijnen gezanrschapsposc door een ander Turksch ge schil verliest, hetwelk insgelijks hét doorzeilen der Dardanellen en de opperheerschappij over Egypte* berreft." FRANKRIJK» Parijs, den 3 Februarij. Het regtsgeding, ter zake der Napoleontische zamenzwering, schijnt niets bepaalds te hebben opgeleverd. De heer C Durandde hoofd redacteur van hec Napoleontische blad le Capitolewelke te dier zake in verzeker de bewaring was genomen is weder ontslagen en op vrije voe ten gesteld. In eene der Parijssche voorsteden heeft zich gedurende den nacht van den 3 eene bende onruststokers uit de heffe des volks vertoond, die den Marseillaanschen marsch zongen, en de kreten vm: Leve de Republiek! en Te wapen Burgers lieten hooren. Zij hebben eenige rijcuigen aangehouden en lantaarnen uitgedoofd, doch geene andere gewelddadigheden gepleegd. Öp het ministerie van buitenlandsche zaken is een buiten gewoon courier aangekomen met depeches van den generaal Sé- bastiani. Men verzekert, dat deze gezant weigert tot aa dep afloop der huwelijksplegtigheden ce Londen te blyven.

Goessche Courant | 1840 | | pagina 1