GOESSCHE COI R AI TV N. 10. 1840, MAANDAG den 3 febeuarij, BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. jJnbUckc Looping van JSaomcn. Op Zaturdag den 15 February 1840 des voorroiddags te ilf urenzulleo Burgemeester en Wethouders der Stad Goes ten Stadhuize aldaarpubliek en aan de meesebiedenden trachten te Verkoopen 43 Stuks extra Schoone Zware Opgaande OLMEN BOOM ENstaande tusscben de twee Havenpoorten der zelve Stadzeer geschikt «oor Werkhout en hebbende eene middenlijn van 40 tot 00 Ned. Duim. 13 Stuks dito BOOMEN staande buiten de Bleek yeldschepoort derzelve Stad, in de nabyheid van het Roosjes hof. en 9 POPULIERE BOOMEN, staande op de Erve achter de Stads-Teekenschool. Waarvan de Verkoopsvoorwaarden ter Stads Griffie zullen eer lezing liggen van den 5 dezer maand tot den dag der verkoo pingdes voormiddags van tien tot twaalf uren Gedaan ten Stadhuize van Goes, den 1 February 1840, Burgemeester en Wethouders voornoemd J. H. VERSCHOOR, van Nisse Ter ordonnantie van dezeiven De Stads Secretaris L. DE FOUW, Jz. n Eli ca tic. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der stad goes en ressorte van dien, brengen ter kennis van een ieder die bet aangaat: Dar het 2de Supletoire Kohier der Belasting op de Hon. den in deze Stad over 1839 door Zijne Excellentie de Staatsraad Gouverneur dezer Provincie Excutoir verklaard den 23 Januari) jongstledenaan den Stedelyken Ontvangerter invordering is iogezonden weshalven de Belastingschuldigen warden vermaand, hunnen aanslag ten voorschreven Kantore te voldoen* Gedaan ten Stadhuize van Goes, den 1 February 1840. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. H. VERSCHOOR, van Nisse Ter ordonnantie van dezeiven, De Stads-Secretaris l. DE FOUW, Jz. ttfrlicAtic. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der stad goes en ressorte van dien, brengen ter kennis van de daarbij Belang hebbenden Dat de beschrijving voor de Stedelijke Belasting op de Hon den voor het ioopende jaar 1840, afgeloopcn en dien conform het Kohier opgemaakt is, alsmede dat hetzelve, ter voldoening aan het bepaalde by Art. iwee van het Reglement, door den Raad dezer Stad vastgesteld den 9 April 1830, en goedge keurd bij Koninklijk Besluit van den 6 Augustus daaraanvolgende N.° 11 van heden af gedurende veerrien dagen in den voor middag, ter Stads-Griffie ter visie zal liggen; ten einde ieder Be lastingschuldige in de gelegenheid te stellenom zijne reclames gedurende deze veertien dagen aan den Stedelijken Raad intedienen. Wordende een iegelijk die bij deze beschrijving mogt zyo overgeslagen, aangemaand, om zich dien tijd re nutte temaken tot het doen van zijne aangifte ten Kantore van den Ontvanger der Stedelijke Belastingen, zoo en gelijk in meergemeld Art 2, van het Reglement is voorgeschreven. Terwijl de Ingezetenen te dezer gelegenheid worden herinnerd aan de bepalingen van Art. 5 des meergewaagden Reglemencs r j, dat diegenen welke na den afloop der beschrijving een cf meer „Honden zal willen houden, bovendien waarvoor hij beschreven „is, daarvan insgelijks schriftelijk aangifte zal moeten doen, ten „Kantore van voornoemden Ontvanger." En ten einde een ieder hiervan kennis dragezal deze worden geaffigeerd en geplaatst in dezer Stads Courant. G«daan ten Stadhuize van Goes den 1 February 1840. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J, II. VERSCHOORyan Nisse Ter ordonnantie van dezeiven, De Stads-Secretaris L. DE FOUWJz, JNIEU WSTIJDINGEN. DUITSCBLAND. berlijn, den 26 January. Even als te Darmstadt, is ook alhier door. de regering de openbare viering van het eeuwfeest der boekdrukkunst verboden. In brieven uit Rome wordt tegengesproken dat de H. Stoel voornemens zou zijn, een verdrag mee de regering var» Donna Maria te sluiten. Dezelve voegen er bydar Dom Miguel niet als een particulierooch gelijk Don Carlos als een Pretendentmaar steeds als regcmscige Koning van Portugal aangemerkt wordt. Elk verdrag met hec bestuur in Portugal zou dos beschouwd worden als eene krenking der regcen van Dom Miguel. De Koning van Napels heeft, bij een besluit, van den a dezer gedagteekendde ridderorde/' van Malta ol St. Jan van Je ruzalem, in den gelieelen omvang zijner Staten, in hare oude regcen en statuien hersteld. Zlj zal even als alle andere gees telijke corporatien, tot het genot van alle burgerlijke en kerke lijke regten mer de thans bestaande wetgeving overeenstemmend© toegelaten worden ENGELAND* londen, den 29 January. In het Huis der Lords heeft de bisschop van Exeter eergisteren kennis gegeven dat hij den 3 der volgende maand een voorstel zou doen om aan de Kroon een adres te rlgten, ten einde de wet re bekrachtigen tegen God lasterende leerstellingen, en tot opbeuring der zedelijkheid en van den Godsdienst des lands. Voorts heeft de lord kanselier de tweede lezing voorgesteld der bill, tot naturalisatie van prins Al bert. Lord Wellington deed opmerkendat bij de aanbieding van zoodanige voordrage niet gevoegd was de zoo belangrijke bepaling, welke thans bleek daartoe te behooren dat, namelijk: de Prinsgedurende zijn leven in hec Parlement of eldersna de Koninginzoodanigen rang zal bekleedenals dit H. M. mogt goeddunken behoudens eenige daarmede tegenstrijdige wet. Lord Wellington vermeent, dat, daar nu eerst deze bepaling bekend werd, het'Huis de tijd moest gelaten worden om de«j zelve in overweging te nemen. Na eenige discussiewerd er dan ook besloten de discussie tot Vrijdag uit te stellen. In dezelfde zitting heeft lord Aberdeen weder kiagcen aange heven over de handelwijs der Franschen in Zuid Amerika en heeft lord Melbourne daarop geantwoord dat, hij de aaodache op deze aangelegenheid gevestigd hield, en dat zich thans een agent te Parys bevond om zoo mogelijk die zaak te schikken. In het Huis der Gemeente is dsenzelfden dag beraadslaagd over hec aan Prins Albert toe te leggen jaargeld. De debatten zyi* geopend met het voorstel van den heer Hume, om dat jaargeld, in plaats van op 50,000 op 21,000 pond te bepalen. De heer Humezijn voorstel ontwikkelende, gaf zijn leedwezen te ken nen dat na het berjgc der nationale rampenwaarvan in de troonrede gesproken wordtaan hec .Parlement eene geldelyke aanvrage van dezen aard werd gedaan Hij beschouwde de thans voorgestelde wet als geschikt om de Koningin impopulair te maken hij vond het gevaarlijk om een jong mensen in Lon den 50,000 pond in zim' zak te geven Hi) zeide, dat het voor* stel onstaatkundig was, in een tijd, dat duizenden en Tiendui zenden broodsgebrek hadden. Het geld zou honderde famiiietl gevoed hebben, De Prins had geen paleis, dienstbodeo of paarden te onderhouden Hec inkomen der Koningin met haren gemaal zou, volgens het voorste! der Regering, 10,000 pond meer be dragen dan dat van Koning William en zijne echtgenoot, welke Vorsc toch zonder een schelling schuld is overleden. - Na eenige discussie, is het voorstel ivan den heer Humemet 305 tegen 38 stemmen verworpen, Daarna echter deed de kolonel Sibbthorp een voorstel om liet jaargeld op 30,000 pond te bepalen. Dit werd, met da groote meerderheid van j04 stemmen aangenomen. In de zitting van gisteren, heeft lord Palmet stonin ant woord op eene deswege gedane vraag, gezegd dat de agenten van Hr. Mjs. regering in Spanje geen regtstreeksch deel in de onderhandelingen nopens het traktaat van Bergara hadden geno men, doch dat de officieren der land- en zeemagc in het Noor den van Spanje allen mogelyken bijstand hadden verleend ora een verdrag tusschen beide partijen tot stand re brengen. No* pens de vorderingen van Groot Brittanje tegenover de Portugesche regering, heeft lord Palmerston gezegd, dat de Regering zich met geene beloften zou tevreden stellen maar eene stellige vol doening zou afwachten.

Goessche Courant | 1840 | | pagina 1