N". 102. GOESSCHE COURANT. .MAANDAG DEN 23 DECEMBER. ikstuvcu en !3lbmttusU\Tticit. BEKENDMAKING. oproeping voor de 'NATIONALE MILITIE (Vervolg en Slot van ons vorig Nommer.j Art. 56. De wettige woonplaats of domicilie voor de in» schrijving hier boven vermeldwordt gehoudenvoor hun die ongehuwd zijn, de woonplaats der ouderen, en bij overlijden van beiden, die van den eertsbenoemden voogd; voor de gehuwden de plaats alwaar zij hun bestaan hebben in twijfelachtige geval, jen omtrent gehuwden, zal voor de wettige woonplaats gehou* den worden die plaats, alwaar zij, op den eersten January van elk jaar, tot de uitoefening van eenig beroep patent hebben bekomenof wel voor het middel van het Personeel en bet mo bilair of dat hetwelk in de plaats daarvan zoude mogen worden geïntroduceert beschreven zijn en voor zoo verre zij daar in niet be schreven zijn noch patent hebben bekomende plaats waar zij zich be vindenmet deze verdeie bepalingen dat zij die in een vreemd land uit ouders ter oorzake van 's lands dienst af wezendof anderzins op reis zijnde, buiten het Rijk zijn, zullen worden ingeschreven binnen die plaatsal waar zij hunne wettige woonplaats hebben dat jonge lie den, door hun vader, moeder, voogd of curator achtergelaten er, geen bestaan hebbende, op de lysten van die gemeente zullen worden gebragt, alwaar hunne ouders, eerst in rang benoemden voogd of curator het laatst hunne woonplaats hebben gehad en wanneer deze woonplaats niet bekend mogt zijn of dat dezelve buiten het Rijk is gelegenop die van de plaats alwaar zy zich bevinden. Dat zijdie geene oudersvoogden of eigen bestaan hebben Zullen worden ingeschreven in de plaats alwaar zij zich bevinden. Dat de gea limenteerden en kinderen in godshuizen en lief dadige gestichten zullen worden ingeschreven in de plaats alwaar de godshuizen zijn gelegen of de allimeotatie geschiedt, En dat ten opzigte van de gevangenenwelke in de jaren der loting vallende regenten der gevangenissen verpligt zullen zijnvoor den 10 Januarij van ieder jaaraan het bestuur van de gemeentealwaar die gevangenen hunne vaste woonplaats Rebben eene naauwkeurige opgave te doen van alles wat het- zelve voor de opschrijving noodig heeft te wetenmet byvoe ging der misdaad waarvan zij beschuldigdof om welke zij veroor deeld zijn gewordenen den tijd voor welken zij zijn geconfineerd, Art 59. Her register zal bevatten alle jongelingen die hun 19de jaar zijn ingetreden en de eerste klasse v»n her loopende jaar uitmaken, „Tot de gemeente in welke iemand, bij het intreden van des zelfs 19de jaar, voor de eerste klasse zal zyn ingeschreven, zal met betrekking tot de Nationale Militie blijven behooren werwaarts hij zyn domiciliegedurende den tijd dat hij in de ja ren der Nationale Militie valtmoge overbrengen. Art. 63. De alzoo ontdekte personendoor de Militie Raad, pa gedaan onderzoek in hunne eerste zitting, tot de dienst voor altijduit hoofde van ligchaams gebreken of andere omstandig' heden, ongeschikt bevonden wordende of wel wanneer zij rede pen kunnen aliegueren die hen van de dienst finaal vrijsteMen zullen in eene boete worden verwezen naar gelang der personen en omstandigheden, van niet minder dan vijf gulden, doch niet te bovengaande de som van honderd guldenen ingeval van vol «urekt onvermogen, worden gestraft met eene gevangenis van vier Jagen tot zes weken. „Art 64. Tot de dienst niet zoodanig ongeschikt zijnde, oat zy finaal behooren te worden vrijgesteld, of geene voldoende redenen van vrijstelling kunnende aliegueren zullen zy tot de boete, hierboven vermeld, worden verwezen en aan het hoofd van de hierna te beschrijven lotiogslijst van de eerste klassewelke bunnen ouderdom ook zijn mag, worden geplaatst, Art. 65, Door tijdelijke ongemakken of gebreken waar van de genezing mogelijk istot de dadelijke dienst buiten staat ge oordeeld wordendezullen zy tot de boeten of penaliteitenbij arr. 63 bepaald, worden verwezen en voor één jaar worden vrij- gestelddoch het volgende jaarof in het jaar wanneer zij tot de dienst geschikt geoordeeld wordenaan het hoofd der lotings lijst worden geplaatst. Artr 166. De nasporingen naar de dienstpligtigen der Natio nale Militie, welke zich aan de inschrijving, aan de loting of aan de dienst mogten onttrekken zullen op gelijke wijze be stuurd worden als ten opzigte der deserteurs van het krijgsvolk van de Staat gebruikelijk is. De gearresteerden zullen aan den provincialen kommandant worden overgegeven- Dezulken welke voor zich zeiven bij de Nationale Militie reeds dienenen thans in een der termen van vrijstelling by de wet omschrevengekomen zijnen ten gevolge van dienhun ont* slag mogten verlangenofte derzelver oudersvoogdencurators of gemagtigden, worden bij dezen uirgenoodigdaan Heeren Gecommitteerden tot het werk der Nationile Mtiitie alhier, voor den 5 Januarij aanstaandeintezenden de schriftelijke aanvra gen om ontslag uit de dienst, roet de behoqrlykc bewijzen, bij art. ai der wet gevorderd, met herinnering, dat, zoo deze aanvragen niet uiterlijk voor den 15 dierzelve maandzijn in gekomen of daar van de bewijsstukken niet in behoorlijke orde mogten bevonden wordendezelve niet meer zullen worden ge admitteerd. En worden bij dezen uicgenoodlgdalle de genen welke ge negen mogten zijn, zich voor deze stad als vrijwilligers in de dienst der Nationale Militie te engageren om zich daartoe aao> temelden ten Stadhuize alhier, waar aan dezelven de condirien en voorwaarden mitsgaders de premie aan hun uittei eiken zullea worden kenbaar gemaakt, van heden afrot primo February aan staande; terwyl dezelve wel speciaal worden herinnerd, dat die genen die als vrijwilligers verlangen in dienst te treden de laatste 15 maanden in deze gemeente moeten hebben gewoond, en wij ders moeten voldoen aan de verpligtingen bij de wet ten hunnen opzigte voorgeschreven. Wordende de genen welke ten opzigte der inschrijving bij de zen zijn vermaandgeiastom ten nsauwkeurigsten aan deze op* roeping te voldoenterwyl de nalatig blijvendenhun zelveti zullen te wijten hebben de gevolgen die daaruit zouden resulteren. Tot de uitvoering der werkzaamheden in dezen, zijn met ons Burgemeester uit den Edelen Achtbaren Raad dezer stadvoor gedragen de Edele Achtbare Heeren Jacobus IValraven van Kerkwijk en Jacobus de Jongh. En op dat niemand hiervan eenige onwetendheid zoude kun* nen voorwendenzal deze worden gepubliceerdgeaffigeerd en geinsereerd in dezer Stads Courant, Aldus gedaan ten Stadhuize van Goes, den 14 December 1839, Burgemeester en Wethouders voornoemd J. H. VERSCHOORvan Nisse Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtb# De Stads Secretaris, L. DE F O U WJz. PUBLIC A T I E BURGEMEESTER en WETHOUDERS der stad Goes en ressorte van dien Verwittigen bij deze de Ingezetenen dezer Stad en Gemeente, en allen die verder daarbij belang hebbendat de maatregelen van voorzorg, voorgeschreven bij derzelver Publicatie van den 4 November dezes jaars, volgens welke alle de Honden in deze Stad en Gemeentedadelijk na de uitvaardiging dier Pub li catievastgelegden tot de opheffing van die bepaling vastge houden moesten wordenzonder dat het geoorloofd ware zich met dezelve in het openbaar te vertoonenanders dan vastge houden aan een bekwame Touw of Ketting bij deze tegen woordige worden ingetrokken en buiten werking gesteld. En opdat zuiks algemeen bekend zij, zal hieraan op de ge» wone wijze publiciteit gegeven worden. Gedaan te Goes den 21 December 1839. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J, H. VERSCHOOR, van Nisse Ter ordonnantie van Dezelven, De Stads Secretaris L. DE FOUW, Jz. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der stad Goe* en ressorte van dienbrengen naar aanleiding van het besluit vau Zijne Excellentie de Staatsraad Gouverneur dezer Provincie van den 7 dezer maand, A. N.p 13012 6e afdeeling Provinciaal Blad N.° 119 O ter kennis van de Ingezetenen dat particuliere persoren, welke in Procedures of om andere gewjgtige oorzaken extracten uit de Kadastrale Minuut-Plansbij de Provinciale bewaring berustende behoeven, zich tot dat einde, schriftelijk zullen behooren te vervoegen bij welgedachte Zijne Excellentie den Staatsraad Gouverneur, welke tot de afgifte, tegen betaling der daar voor vastgescelde kostende noodige magtiging zal verleenen. En zal aan deze op de gewone wijze, door aanplakking en overneming in de Stads-Courant, publiciteit worden gegeven Gedaan ten Stadhuize van Goes, den 21 December 1839. Burgemeester en Werhouders voornoemd, J, H. VERSCHOOR van Nisse Ter ordonnantie van dezelven, De Stads-Secretari», e L D E F O U W, Jz

Goessche Courant | 1839 | | pagina 1