goessche 1839. N°. 100. nieuwstijdingen! gêwoónIB MAANDAG -1'r v COURANT. DEN 16 DECEMBER, ©«share» en Ctbwinistratitfit.. BEKENDMAKING. oproeping voor de NATIONALE MILITIEi BURGEMEESTER en WETHOUDERS der stad Goes, en ressorce van dien. Brengen bij deze ter kennisse van een iegelijk dien zulks zou de mogen aangaan dat ter voldoening aan de wetten van 8 Ja nuari] 1817 en 27 April 1820 op de Nationale Militie, op Don derdag den 2 Januarij 1840 en volgende dagen, tot den 20 daar aanvolgende, dagelijks, uitgenomen des Zondags, des morgens van 10 tot 12 uren, ter Secretary van deze Stad, zal gereed liggen, het register van inschrijving tot de locng voor dezelve Militie, welk register op denzelven dag door het hoofd van het bestuur zal worden geteekend zij welke zich voor of op dien dag niet hebben laten inschrijven zullen als nog worden inge schreven aan het einde van hetzelve register en tevens verwezen worden tot eene boete van niet minder dan f 5 en niet te boven gaande de som van 100 of ingeval van volstrekt onvermogen tot eene gevangenis van vier dagen tot zes weken terwijl de zulken, die zich voor den 28 dierzelve maand niet hebben laten inschrijven, dadelijk zul'en worden gearresteerd en naar de hooid plaats der Provincie gebragrom aap den Militairen Komman- danc, ter inlijving en tot vermindering van hec kontingentte worden overgeleverd; overeenkomstig art. 66 en 68 der Wet van 8 Januarij 1817 en are. 8 en loderwecvan 27 April 1820, Wordende mitsdien alle manspersonen welke op den eersten Januarij 1840, hun 19de jaar sullen zijn ingetreden(hoedanige zijn dezulken, geboren in den jare 1821) bij dezen opgeroepen en vermaand, om, met overlegging, van hun geboorte of doop akte zich in bovengemelde dagen ter inschrijving in bet gemelde register, ren Sradhnize alhier, aantebieden en voor afwezigen, hunne ouders, voogden, curators of gevolmagtigden. En ten eirde niemand zich zoude kannen excuseren uithoofde van onkunde aan de wetten, ren opzigre der inschrijving, en 'tgeen verder daaroij is bepaaldzoo worden bij deze de navolgende artikelen uit eersrgtmelde wet op de Nationale Militie woorde lijk geinsvreerdc((Het Vervolg hierna HDtitefldanfc. Weenfn den 4 DecemberDe oudsre mensch in Europa leeft, volgens het Tijdschrift Observatore Triestinote Hilgar- sen in Silezieen telt tegenwoordig honderd twee en veertig jaren. Hij heet Hans Hertzen geniet de achting van hec algemeen. Sedert 27 jareo gaat-hij niet meer uit, doch wandelt nog dagelijks twee a drie toeren in zijn kamer rond. Is het mooi weer, dan rookt hij aan het open vensrer zijne drie pijpen tabak. Sedert 6 jaren spreekt hij niet meer, en geeft slechts 'onderscheidene geluiden van zich, die alleen door zijne huisge nooten verstaan worden. Zijne zoons zijn sedert langen tijd allen gestorven en hij wordt thans op de ceerderiievendste en zorg* vuldigste wijze door zijne kleinkinderen verpleegd. Deze man leefde diensvolgens in dfIe onderscheidene eeuwen, en die is weiljgt na abrahams tijden, hec eenige geval, hetwelk immer heeft plaats gehad. Een te Modena uitkomend dagblad maakt een' herdelyken brief van dtn aartsbisschop aldaar bekend, bij gelegenheid der laais'e overstroomingen van de Po uitgevaardigd. In dien her dcrlijken brief wordt als oorzaak van de overstrooming opge geven de voortgang der verlichting en van de drukpers. De Goddelijke tuchtiging (wordt gezegd) is uitgelokt door de straf feiooze verspreiding van goddelooze grondbeginselen en eene tal looze menigte verderfelijke schriften van allerlei aard, evenzeer gis door de overbrenging en verspreiding herwaarts der duivelsche leerstelling van de Fransche staatkundige schoolvan het rationa- lismus van het Noorden en van de waanzinnige schedelleer grond beginselen; welke, worden ze nier onderdrukt, slechts het mate rialismus in het stuk van den Godsdienst, en de verbreking van der» iraatschappeiijken en zedelijken toestand veroorzaken Uit Turin wordt gemeld dat men aldaar elk oogenblik de crkfnning van Isabellaals Koningin van Spanje, te gemoet zag. F ven als elders had ook aldaar het gerucht geloopcn dat de hertog van Bordeaux zich heimelijk uit Rome verwijderd had. De ongegrondheid van dit gerucht bleek echter stellig De her tog zou integendeel den winter te Rome doorbrengenen het was hem eindelyk gelukr, den 23 der vorige maand, bij den Paus een gehoore toegelaten te worden, Londzn, den 12 December. Opze berigten van den 9 mei» den, dat dien dag onder bet bekende avondblad, de Courrier is aangekondigd geworden, dat ook de Russische ambassadeur te Konscantmopel is toegetreden tot de schikkingwelke Oostenrijk en Frankrijk hadden voorgesteld om een vergelijk tusschen de Porte en den Onder-Koning van Egypte toe stand te brengen dat lord Ponsonby die Mehemed steeds vijandig bleef, in dat opzigt geheel adèen stond, en dat Rusland waarschijnlijk door de gebeurtenissen welke onlangs in het binnenste van Azia hadden plaats gehad, tot dat besluit bewogen was geworden. Weder heeft onder zonderlinge omstandigheden eene poging plaats gehad, om tot de persoon van Koningin Victoria door te dringen. In den namiddag van den 9 December is een postrytuig met vier paarden bespannenen waarin een welgekleed persoon gezéten was met groote snelheid te Windsor binnengereden en heeft voor het kasteel der Koningin aldaar stil gehouden. De in hec rijtuig gezeten persoon vroeg de eer te mogen genieter» om dadeiijk een onderhoud met de Koningin te hebben aan wie hij zakèn van het groocste aanbelang mede te deelen had. Da beambten van het paleis trachtten hem over te halenom door hunne tusschenkomsr iets van zijne zending te openbaren; maar de vreemdeling weigerde zulks volsiandig De zaak werdna lang onderhandelen aan net oordeel der Koningin onderworpen dieook op raad van den eersten minister Melbournewelke zich by haar bevond, het verlangde onderhoud weigerde. Daar de vreemdeling steeds ever. dringend bieef, en zich volstrekt niec wilde bekend maken, kwam men op het vermoeden, dat hij of in her verstand gekrenkc was, of iets kwaads in den zin had. Hij werd dus in verzekerde bewaring genomen en naar een nabij geiegen gebouw gebragt. Daar schreef hij een brief aan lord Melbourne i, waarin hij op nieuw verzekerde belangrijke brieven en papieren voor de Koningin bij zich ie hebben. Tevens gaf hij te kennendat hij eenen eed had gedaanom die brieven niet anders, dan aan Hare Majesteit in persoon over te geven. Uit hetgeen hij aan de politie beambten, die hem omringdenin den loop van het gesprek deed zien bleek dat. die voorgeven niet ongegrond was. Men ging er alzoo, naar hec schijnt op last van lord Melbourne10e over, om hem wat hij bij zich had, met geweld af te nemen. Men vond werkelijk brieven aan de Koningin bij hem met Duitsche postmerken waaronder men veronderstelt dat ervan Prins Albert geweest zyn» Die brieven werden naar het paleis opgezondenen men was in twijfelwat met den geheimzinnigen vreemdeling te doen toen het na ecn'ge uren uitkwam, dat hij een ambtenaar van net Londensche post kantoor waswelke dien ochrend met hec schiften der aangekomen buitenlandsche brieven aldaar was belast geweest, en zich van de aan de Koningin gerigte had meester gemaakt. De persoondie IV. Saunders heec, is gevankelijk naar Londen opgezonden. Hij zal waarschijnlijk wegens hei ontvreemden van brieven ver» volgd worden en in allen gevalle wel zijnen post verliezen. Wat hij eigenlijk in den zin heeft gehad, blykc niet, JTvaw&rijfs Parijs, den 8 December. Alhier zijn den 9 December ge ruchten in omloop geweest, dat aldaar eene Bonapartistische za- men zwering broeide en dat de R ins Lodewijk Napoleon zich ia 'c geheim in die hoofdstad bevond. Van den ro schrijft men uit Parijs, dac die geruchren zeer overdreven zijn geweest, en dat aan de tegenwoordigheid van den jongen Napoleon aldaar geen geloof werd geslagen Intusschen zijn dien ochtend een cwintigtaJ bevelschriften rot inhechtenisneming en huiszoeking uit gevaardigd. Ook te Lyon hebben den 6 nasporingen naar ver* dachte papieren, in het bureau van een revolutionair of Borja partistisch dagblad (le Journal du Commerce de Lij on) plaats gehad. Over 't algemeen is de politie in Frankrijk thans zeer met nasporinger» ter zake van staatkundige woelingen in de vvepr. Sommigen meenen aldaar", dat men verkeerd zou doen met de algemeen verspreide geruchten wegens eene ophanden zijnde uitbars ting tegen de bestaande orde van zaken te zeer in den wind te slaan.-' Bij vernieuwing wordt verzekerd dat er onderhandelingen geopend zijn nopens een huwelijk van den hertog van Nemours met de Prinses Theodolindejongste dochter van Prins Eugenjus en zuster van den cegenwoordigen schoonzoon van den Kej/er van Rusland. De hertog van Nemours zou in 'net voorjaar eene reis naar Duitschland doenin verband met het huwelijk staande. De kabinetsraad is tegenwoordig dagelijks vergaderd. Vol gens eeo dagbladzou in den raad van eergisteren die door den Koning gepresideerd werdde vraag over eene hervorming van hec boog bestuur in Afrika behandeld zijn.

Goessche Courant | 1839 | | pagina 1