fraai Yalin Schrijfpapierd f 5,75 hei Riemidemidem mindere Soorten ƒ4,60 en ƒ3,60, benevene extra fraai Yalin Postpapier d ƒ2,50, het Riemof 40 Catems bij dezelve zal binnen weinige dagen worden uitgegeven, her eerste Vervolg op de Catalogus hunner Lees-Bibliotheek, inhoudende vele der jongst uitgekomene Wer ken zijnde de geschrevene Catalogus inmiddels bij hun ter inxa# ge te bekomen. v Te PACHTEN 2 WEIDEN, onder Ellewoutsdijk; adres bij D. van der. HOEK te Goes scheepvaart voldoet. Deze schitterende toestand van onze voor malige broeders wordt grootendeëls gevormd uit de verliezen welke de omwenteling Belgic heeft doen lijdenen dit is zonder twijfel .de: voorname reden van den afkeer dien de groote Holl. kooplieden tegen eene hereeniging van de beide gedeelten des vroegeren koningrijks gevoelenzij sidderen voor de gedachte «enen zoo gunstigen staat van zaken mee Belgie te deelen. Ver gelijkt men onzen toestand mee dezen, alsdan bejammert men meereden de dwaling, die er toe heeft geleid om de schoonste combinatie van het Weenercongres te vernietigeneene combi natie waarvan de meeste voordeden aan de zijde van Belgie waren, naardien het door de gevolgen der afscheiding te gronde ss ge figr, terwijl Holland zich heeft verrijkc met al hetgeen wij heb ben verloren. Holland trekt alleen de voordeden weike wij niet hetzelve in gemeenschap haddenhet bezir bpans onze geheele koopvaardijvlootdie bij gebreke van gebezigd te worden van ons is verdwenem Vele onzer groote fabryken hebben zich in Holland gevestigd en bloeijen daar, Vele andere zijn wel bij ons gebleven doch dé meeste derzelve verstrekken htinnen eigenaren, ten gevolge van de moeijelijkheid om vercierwegen voor bec pro duct te vindenzonder dat er vooruitzigt op eene gunstigere toe komst bestaat, tot wezentlijke last." Gisteren avond is het concert ten vcordeele der noodlij denóen met de tegenwoordigheid van HH, MM vereerd ge* 'worden. He: was de eerste maal dat Koning Leopold sedert zijne terugkomst oic Wisbaden in het publiek verscheen. Het gebruik der baden schijnt Z. M. m de daad wel bekomen te zijn 'ziende hij er veel beter uit dan vóór zijn vertrek derwaarts. Eene bedroevende opmerking, welke intusschen ieder vriend onzer dy mastte maakteis dat de Koning geheel en al zijne populariteit heeft verlorenzijnde hij noch bij zijn binnenkomen noch bij zijn vertrek met de allerminste openbaring van genoegen ontvan gen hoewel zijn minzaam hoofdknikken zoodanige manifestatie scheen te willen uitlokken. Vooral de koningin scheen over deze koele ontvangst aangedaan te zijn, en zij, die zoo zeer de liefde en achting des volks verdienten welker edel gelaat vertrouwen inboezemt, had bijna tranen in het bevallig oog Ziedaar de noodlottige gevolgen der kleingeestige politiek onzer ministers die er steeds meer op uit warenom hunne eigene belangen te behartigen, dan de populariteit deskonings te bevorderen en hem wortel te doen schieten in de liefde des volks, hetwelk hem reeds begon te beminnen. De kommandanten der korpsen hebben aanschrijving bekomen om aan de vreemdelingendie als onderofficieren by he; Belg>'sche leger dienen de middelen aan te wijzen om de naturalisatie te erlangen zonder welke zij in hunnen rang niet kunnen blyven dienen. De in Limburg en Luxemburg geboren officierendie hun besluit nog niet hebben te kennen gegevenom al of niet in Bel gische dienst te blijveo zijn aan deze hunne verpligting bij eene ministeriele aanschrijving herinnerd geworden. •- De Nederlandsche gezant beeft gisreren eene zitting der Ako- demie van Brussel bijgewoond, waarvan hij in 1816 de herstel ler is geweest. Ook de hertog van Ursel is voor het eerst we der in het midden van dat geleerde jigchaani verschenen, r— Volgens berigten uit Gent van den 9 December, is de heer ffletdepenningendadelijk na zijne vrijspraak omtrent de zaak van den Messager paar die stad teruggekeerden door veien met be langstelling ontvangen. Hij schijnt zich te Brussel te hebben schuil gehouden. De heer Backeljauuitgever van den Mes sagerheefc na eenige vertraging, insgelijks zijne vrijheid terug erlangd. "179ste KONÏNKLLJKE NEDERLANDSCHE LOTERIJ Prijzen van f rooo, en daarboven. Trekking der Eerste Klasse. ïsre Lijst N 0 1249, eene Premie van 2000. N.° 24870 fp 3333 ieder een Prys van f 1000. ade Lijst. N.9 13486 en 511, ieder een prijs van f 1000; 3de Lijst. N.° 18129, een Prijs van f rooo. N.° 24525, 2^976 en 4278, ieder een Prijs van f 1000. 4de Lijst. N.ü 24409, een Prijs van 20,000. N 0 18042, een Prijs van f 2500 N.° 3006, een Prijs van f rooo 1 5de Lijst. N.° 4341» een Prijs van f rooo, N.° 533o, een Prijs van r50o. N.° 5912, een Prijs van f7500. 6de Lijst. N.° 14211, een Prijs van f rooo. N.° 18618, eène Premie van f 2500. QÏHicrtcr.ticu. ver te veranderen, dac door elk deelhebber, in plèats van /250. slechts f 150 voor gewone inleggelden zal worden betaald doch daarentegen door dengenen, die een dienstpligtig nummer zal heb* ben getrokken, en voor welken .mitsdien in da plaatsvervanging zal behooren te worden voorzieneene bijbetaling zal verschul digd zijn, ter som van 350, betaalbaar met 100, dade* lijk na de loting, en voorts 50, gedurende elk der vo[«l gende vijf jaren; terwijl eindelijk aan zoodanige deelhebbers, we/ke vóór het jaar der loting de [inleggelden overeenkomstig het Tarief bij het Reglement bepaald, zullen hebben aangezui verd, in geval van vrijloting de som van een honderd gulden zal worden terug gegeven onder korting vcsi 10 percent dec gefourneerde gelden. De Directie dit ter kennis der belanghebbenden brengende vermeent tevens niec onopgemerkt te mogen laten dat zij de be rekening dérinleggelden op de ondervinding Kan vroegere jaren en op de hoogstwaarschijnlijke, uitgaven voor de phacsvervan» ging verschuldigd, gegrond hebbende, zich mag overtuigd hou#, dendat zonder buitéfigewone omstandigheden de hiei.voren op- gegevene inleggelden toereikend zullen zijn. ter bestrijding der uitgaven en uit dien hoofde dan ook de onderlinge deelneming durft aan te bevelen, als verkieslijk boven die, regen eene ze kere en vastgestelde som of d prime als welke laatstgemeld? noodwendig een aanmerkelijk hooger fournissemenc moet verei» schen terwijl de Directie niet aarzelt ia het bijzonder de min», gegoede Ingezetenen dezer Provincie uit re noodigen om voor derzelver jeugdige zonen in het onderlinge Genootschap deel te nemenen alzoo aan het hoofddoel van hetzelve bevorderlijk te zijn, strekkende dit voornamelijk om de minvermogende in staa? te stellen, door eene geringe jaarlijksche bijdrage, derzelver zonen tegen de diens: bij de Nationale Militie te waarborgen; zijnd? voor de zoodanigen, welke, in hun eerste levensjaar deelnemen de jaarlijksche betaling van 1opklimmende cor J 15— hec v hoogste, en van welke successivelijk biigebfagte som, ingeval van vrijloting, nog 100, onder de hiervoren gemelde kor ting van 10 perct, wordt terug gegeven. Kunnende het Tarief, benevens het Reglement, bij den Di recteur of Heeren Agenten van het Genootschap worden ingezien, Zierikzeeden 6 December 1839, De Directie voornoemd. Namens dezelve J. T. BETHE. PUBLIEKE VERKOOPING. Op Maandag den 16 December 1839, des morgens re iq uren zal de Heer J C. KAKEBEEKE, qq.ten overstaan vsn den Notaris A. SMALLEGANGEin de Gemeente van Heinkenszandaan den Dük tusschen de Noord- en Ooster- landsche-Polderspresenteren te Verkoopen300 Stuks OLMEN BOOMENgrootendeels geschik: voor WERKHOUTbij Partijtjes tot ieders gerief. Op nader te bepalen dag in Januarij aanstaande, zal JAN BRUIJNOOGE, ten overstaan van den Notaris LDE FOUIY, Jzpubliek bij Partijtjes Verkoopen, 4 500, Zware Opgaande ESSEN BOOMEN, geschikt voor WERIC* HOUT, staande op den Groeten Dijk onder Baarsdorp, ffi De Directie over het Genootschap ter voorziening in de Plaatsvervanging vow de Nationale Militie in de Provincie Zee land, in aanmerking genomen hebbende, dat, ofschoon het be* iwaar eener onderlinge deelneming bij dit Genootschap, uit de politieke omstandigheden voortgevloeid, thans kan geacht worden te .hebben opgehouden nogtans bij velen de bedenking gemaakt is, dat de gewone inleggelden te bezwarend waren voor den® genen welke geen dienstpligtig nummer had getrokken en wil lende door wegneming dezer bedenking, aan den door velen te kennen gegeven wensch voldoen hebben besloten: het tarief voor dit Genootschap, by bec Reglement vastgesteld, in zoo' V Op verzoek van verscheidene distinctive Ingezetenen dezer Stad, 2ullen M CHANTEUR en F. MAUS, de eer hebben op Zaturdag den 14 December nog eene Brillaote VOORSTELLING te geven, waarin zij tot SLOT geven zul len de bter nog nooit geziene L'OMBRE CHINOISÊ of de SCHADUW PANTOMIME; de Prijzen der Plaatsen zijn: iste Rang 60 Cents, 2de Rang 40 Cents, 3de Rang 20 Centsdaar hunne vorige Voorstellingen met de grootste toejuiching bekroond zijnzoo zeggen zij hier door aan hec vereerd Publiek hunnen opregesten dankèn vleien zich in de allerlaatste Voorstelling met een talrijk bezoek vereerd te zien. v Bij de Uitgevers dezer is steeds verkrijgbaar extra Ter Boekdrukkerij van F. Kleeuwens en Zoon,

Goessche Courant | 1839 | | pagina 2