Bcbcrlnubctu s' Gravenhage den 3 DecemberUit de antwoorden der regering-op de aarraerkingen van de afdeelingen der Staten Gi» neraal, nopens de begrooringswetten voor 1840, blijkt nogs i°. Dat de active zeemagc thans bestaat uit 9 fregatten, waar onder 3 wachtschepen 6 korvetten, waaronder 1 kostschip; 12 brikken, waaronder 1 kostschip; 25 gaffel-kanonneerbooten 4 stoomschepen; 2 transportschepen; en t excercitievaartuig behoorende bij het instituut te Medemblikwelke schepen geza aienlijk op dit oogenblik bemand zijn met omtrent 5000 koppen. 20. Dat er zyn; aan schepen van .linie, 5 in conservatie en 3 in aanbouw aan fregatten 7waaronder r geraseerdgedeel telijk in conservatie en gedeeltelijk in reparatie, en 5 in aanbouw aan korvetten 4 in conservatie en 5 in aanbouw; aan transport schepen 1 in conservatie en onder reparatie; aan stoomschepen 3 in aanbouw; aan gaffel-kanonneerbooten '63 in conservatie en onder reparatie, en aan roei*kanonneerbooten 5 in conservatie en' ónder reparatie. 3°. Dat het vaste corps zeeofficieren bedraagt 687 man. 4°. Dat wat het getal matrozen en mariniers betreft, men verwijst tot het boven bij i°. vermelde, d3c de bemanning na imdijk van de actieve zeemagt een getal van 5000 koppen be draagt, zijnde er, behalve dezen, nog aan wal van het corps mariniers 383 hooiden, 5U. Dat het personeel, op de onderscheidene rijks werven tegenwoordig werkzaam, is als volgt: Te Amsterdam 896; Willemsoord 647; Rotterdam 600; Heilevoeisluis 303 en Vlis S bi gen 547te zamen 2,993 hoofden. —.In den Avondbode leest men het volgende: Men schrijft ons uit Haarlem dat de heer Ingenieur Conraddie vroeger het roezige over de werkzaamheden van den Haarlemmer spoorweg heeft uitgeoefend, belast is geworden met een gedeelte van den arbeid tot droogmaking van het Haarlemmermeer en reeds sioas twee weken bezig is otn den Ringdijk van het Meer af te bake oen. Deze afbakening vordert goed, in weerwil van het jaarge tijde en het natte moerassige land. Alles doet voorzien dat er rpg in den loop van dezen winter eenige bestedingen voor het Meer zulfen kunnen plaats hebbenen dat dus dit grootsche werk in het voorjaar van 1840 zal kunnen begonnen worden." Volgens hier ce lande ontvangene berigten uit Padang op Sumatra, van den 28 Mei j. 1.was de staat van zaken aldaar toen zoo gunstig, als maar eenigzins verlangd kon worden. Reeds was Baros in onderwerping gekomen, en het reder/, gouverne* ment had de hoofden aldaar in hunne waardigheden bevestigd. Overal begon de staat van vrede en rust zich meer en meer te bevestigen, Volgens de laatste berigten uit Batavia, was de beer itir. P' Merkus benoemd tot commissaris ter regeling van de zaken op Sumatra. Amsterdam den 3 DecemberMen verneemt dat het ufc- brengen van het rapport der commissie, wegens de door den Ingenieur W C. Brade en den aannemer de Kater ontworpene ijzeren en steenen bruggen over het Yto: nog toe is vertraagd geworden, zoo door het over'yden van den Ingenieur van Asperen als door de menigvuldige bezigheden van den hoofd ingenieur Grinwismede belast met de droogmaking va» het Haarlemmer meer. Incusschen verneemt men dat her rapport eerstdaags zal nitgebragc worden; de commissie daartoe den 6 moetende bi) eenkomen, Op gisteren avond is te dezer stede eene algemeene verga dering gehouden van deelhebbers in de Machinale Vlasspioneri; te Appeldoorn onder voorzitterschap van den Wel-Edeien Heer A. Heemskerkwaarop verslag gedaan is van den voortgang der deelneming en van de voortdurende blijken van belangstelling, welke aan deze zaak zyn ce beurt gevallen Nadat er door eenige tegenwoordige leden alsnog voor eenige aandeelen is geteekend terwijl anderen hunne medewerking hebben toegezegdis met eenparigheid van stemmen het voorstel van her bestuur aangeno men: „om aan Z M. den Koning eene verlenging van den termijn tot het plaatsen der nog overige aandeelen te ver* zoeken." CïbüUtrlcwticM. Op den 18 December 1839, des nademiddags om 4 uren, zal door de Hoog Wel Geboren Heer Mr, J. G. HIN- LOPEN, Lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaalen wonende te Middelburgs ten overstaan van den Notaris KAKE BEEKE en Getuigen, in de Herberg te Krabbendijkein het openbaar worden te Koop geveild; in drie oi vier Perceelen 184 stuks buitengewoon zware, gave en regtstammige zachte OLMEN BOOM-EN, staande op des Verkoopers Hofstede in den Reigersbergschen Polderbewoond door den Landman IV Wonder gem Ioformatien zijn te bekomen bij den Heer J. Kakebehke te Coes, en W. Wondergem voornoemd. "A Op Donderdag den 12 December 1839, des voormid. dags tien uren zai den Notaris M. van der HEIJDEN SIN CL AIR.residerende te V Heer Arendskerkeop het Dorp 'r Heer Arendskerke naast het Huis letter A r. 0 15, in h;t openbaar aanbieden te Veïkoopeü eene göede hoeveelheid ge zaagt! Wagenmaker en Schrijnwerkers OLMEN en ESSEN WERKHOUT eenige VLEESCHBLORKE'N en Nieuwe ROLBLOK, V In de maand January 1840, de juiste tijd en pléacs na* der te bepalenzal Publiek worden te Koop geveildeene Kapitale en bijzonder aangenaam gelegenemitsgaders van deugdzame Gebouwen voorziene en welbeplante HOESTEDE staande in den Nieuwen Craaijert Gemeente 's Heer Arends kerke in Zuid-Bevelandaan de Postweg naar hec Sloe, urooc ongeveer 62 Bunders, bijna geheel Tiende vry; bewoond "door Willem de Vos De ondergeteekenden adverteren dat aan hunne Zourzie. derijen bij voortduring re bekomen is, best gerafineerd ZOUT voor Zes Gulden per vijftig Ned. Terwijl ae kosten van vervoer baar het Land, voor Koopers rekening zijn. Goesden 6 December 1839. PILAAR Comp. VOORLOOPIGE ANNONCE M. CHANTEUR en F. MAUS zullen de eer hebben om op Zaturdag den 7 dezer's avonds ce half zeven ure een Luisterijke Representatie in den Schouwburg te geven; bestaande in MechanischePhysischeEthletische en Herculische VOOR STELLINGEN, waarvan de Biljetten her nadere bekendmaken, EXTRACT uit de Registers van den Burger lijken Stand der Stad Goes, gedurende de maand November 1839, MIBDËNPRIJZEN 3 VAN BE VOLGENDE ABT!KELEN TE GOES. 3Üan beu 15 tot beu 30 slowemfcutr 1839. Tarwe f 10,15. Rogge f 6,68 Vroege Gerst ƒ5,35 Late Gerst ƒ5.18. Boekweit 0,00. Haver 3,20. Witte Boo- nen f 0,00. Witte Erwten f 0,00. Groene Erwten f 8.30. Graauwe Erwten 0,00. Tarwe Meel f 12,25. Rogge Meel ƒ8,33, allen per mudde. Boter /o,8o. Noord Holiandsche Kaas 50 cs. Stolksche Kaas 40 er. Leidsche Kaas 30 es. Witte Brood 275 cs. Tarwe Brood 14® cs. Rogge Brood n5 cs. Osse- Vleesch 40 cs. Koei VJeesch 40 cs, Kalfs Vleesch 40 cs. Schapen Vleesch 30 cs. Lams Vleesch 30a. Versch Varken Vleesch 50cs. Gerookt Varken Vleesch 60 cs.allen per Ned. pond. Vroege Aardappelen 0,00. Late Aardappelen ƒ1,60de mudde. Jene ver f 24,00, per vat. IJpen Hout f 7,00. Essen Hout 7,00. Der wisse. Grooce Takkebossen f 10,00. Kleine Takkebossett f6,00, de honderd Steen Koléti ƒ1,50, de 100 ponden, Hoücs Kolen/00,00, de mudde. Turf ƒ0,60, dedubb. mudde. IKooT-i Olie f 36,00. Lijn Olie ƒ31,00, het vat. Kool Zaad ƒ9,53. Lijn Zaad 0,00. de mudde Kaarsen 65 cs, het Ned. pond. Ter Boekdrukkerij van F. Kleeuwens en Zoon, J, VA N DEN THOÖRN. Gehuwd: Louis Verheule en Pieternella Snelleman. -- Pieter Remijn en Maria Verijzer. - Johan Pieter Muller en Pieternella Elisabeth Goossen. Willem Opperman en Geertruid Dommanschet» Geboren Den isten. Jozinadochter van pieter Weststraate en Jannetje Kos ten, D 60den 3den petrus, zoon van Johan Hendrik Stieger en Anna Loots, D 33 Sara, dochter van Janus Kopmels en Maria Korslauje A 19a den sden Wilhelmus, zoon van Coenraad Yalentijn Lauer cn Janna Stoffels, B 33 den 8sten Maria Elisabeth, dochter van pieter Andries Hochart en Elizabet Johanna van Casteel, D 2 den I2den Katharina, dochter van Gerardus Breker en Gerritje Maria Snoep, D 47. Marinus Anthonius zoon van Johannes Goossen en Abigaël den Boer, D 17 den 13de» Jan, zoon van Gerardus Johannes Hollestelleen Elisa beth Daane, D f65 den I4den Eliza, zoon van Cornelis Ghristiaan van den Bosch en Cornelia Jacoba van den Bosch, B 183 den I5den Kor- nelis, zoon van Cornelis Schrijver en Dina den Herder, E 144 -- den l8den Nicolaas zoon van Johannes de Jonge en Martina Nobel bijgenaamd Klink, B 167 -- Alida dochter van Johannes polderdijk en Geertruida Maria Johanna Lankesler. A 103 den 23sten pieter Johannes, zoon van Hendrik Willeinse en pieternella Adriana BenselG 178 den 3osten Adriaanzoon van Jacob Verburg en Neeltjé Weststraate, E 155. Dus 9 van het mannelijk- en 5 van het vrouwelijk geslacht, in het geheel 14 personen. Overleden Den 3den. Lerjntje Verwestoud 41 jarenhuisvrouw van piefer ïzaak Somer den 4den Willem Brouweroud 48 jaren den 8sten Maria Bal, oud 58 jaren, huisvrouw van Edward Dahler den loden Anna Johanna Goossen, oud 53 jaren —"Jan Cornelis Jacobiisvan Baaien, oud 4 maanden, zoon van Jan Karei en Adriana Geertruida V'oorbeijtel den Itden Jacob van de Zandeoud 32 jaren -- den i^den Leendert van de Visser, oud 46 jaren den iSden Pieter de Rugter, ond 35 jaren -- den ipden Bartholomeus Velding, oud 45 jaren -- Krijn Oreel oud 68 jaren. den 22sten Maria Theresia Janse, ond 38 jaren, huisl vrouw van Johannes Leendert Reijnaards den 29sten Adriana Ever- hardt, oud 48 jaren, huisvrouw van Marinus van den Rroeke. Den 29Sten. September i83g, is op de reede van Paramaribo overle. den Jacobus Kalbfleischoud 22 jarenzoon van Johan Hendrik (over leden) en Johanna Zuidweg. - Den 2Östen October i83g, is te Grave overleden, Daniel Johannes Iteljaan, oud 19 jaren, zoon van Marinus Adriaan en Elisabeth de Koek, Den I4den November 1809, is te Middelburg overleden, Bastiaan da plaa oud 20 jaren. Dus 1O van het mannelijk- en 5 van het vrouwelijk geslacht, in het geheel 15 personen. ZONDER DE BELASTING.

Goessche Courant | 1839 | | pagina 2