gezantschap te Parijs opgedraget^ De commandeur Car aJa diet gedurende zyn verblijf te Panjs meer dan eens eene volko- mene breuk tusscheo de beide hoven heeft voorkomenzalzoo men zegt, eene zending bij een ander hof, en wel waarschijn lijk bij dar van Weenenerlangen.'* BeLjic. Brussel, den 28 October. De heeren Ragay en Morel commissarissen van Z M den Koning der Nederlanden voor de aangelegenheden der in Belgie gesequestreerde goederen van het Huis van Oranje Nassau, zijn door den heer Falck aan den mi nister de Theux voorgesteld, welke zich bereid heeft verklaard, om de onderhandelingen, daartoe betrekkelijkzoo veel mogeiyk te bevorderen. Gisteren moet er weder eene volksvergadering in Gend zyn ge houden die gewisselijk druk bezocht zal zyn geweesr. Het Antwerpsche Handelsblad zegt, dat sedert eenigen tijd van daar een sterke uitvoer van aardappelen plaats heeften dat die omstandigheid allezins de aandacht der regering verdient daar het brood in Belgie van week toe week duurder wordten het voorname voedsel der lagere volksklassen in aardappelen be staat. De minisreriële Indépendant bevestigt deze aanmerking. Heden is hier op nieuw gevat en in hechtenis gebragt een kapper, beschuldigd van aanlanding op de eerbaarheid van een arm zevenjarig kind. Waarlijk de straffen kunnen niet te streng zijn om zoo vreesselijke omstandigheden tegen te gaan. HjC&CffattóCtÜ Amsterdam den 29 OctoberHet schijnt zeker dat de zwarigheden die zich bij de Commissie te Ucrec'nt hebben op gedaan, itan tweedeile: aard zijn. De eerste betreffen vorderin gen welke Belgie vermeent ten onzen lasce re hebben, en die men zou willen compenseren met de vijf millioeuen door dat Rijk jaarlijks aan Holland te betalen. Hieromtrent valt er geen twijfel of Belgie zal het onredelijke en onwettige van dien eiscb inzen. Artikel 13,. des cractaats van 19 April 1839 is te dui delijk dan dat hetzelve dergelijk stelsel ooit zou kunnen regt vaardigen De anderen ontstaan uit de wijze van overschrijving, of wel van kapitalisatie der schuld door Belgie jaarlijks aan ons te voldoen. Ten dien opzigte weten wij stellig dat men zich dezerzijds allezins heeft bereid betoond om aan de redelijke ver Jangens van Belgie te gemoet te komen. De inschikkelijkheid door Holland aan den dag gelegdbehoeft dus slechts te Brus sel nagevolgd te wordenom ras de vriendschappelijke verhou ding tusschen de beide landen te doen plaats grijpenwelke de wederzijdsche belangen vorderen en waarop de minister van finan cien ui zijne jongste redevoering het vooruitzigt opende. 's Gravenhage, den 29 OctoberZ, K H, Prins Alexander is gisteren morgenvan zijne reis naar Ruslandin deze residentie teruggekeerd. Het stoomschip Etna liggende te Feijenoordzal met November aanstaande in dienst gesteld worden, mer 100 kop pen onder bevel van den kapitein luitenant van Franck. Z. M heeft aan den visscherskapitein Maat ten den Breems te Vlaardingenen aan zijne équipagie, ter zake van hun edel moedig gedrag in het redden van scheepsvolk uit het Engeisch sc hoon ei-schip Mercurykapitein James Reideene geldelijke belooning toegelegd HH. KK. HH. Prinsen Prinses Frederik der Nederlanden die, even als de overige leden van het Koninklijk geslachc een ruim deel aan de loterij van kunstvoortbrengselen namen hebben met Hoogstderzelver dochter, Prinses Louizèeergisteren de tentoonstelling met Hoogstderzelver tegenwoordigheid vereerd en, door een der commissarissen begeleid, zich eenen geruimen tijd bezig gehouden met het bezigcigen van al het merkwaardige hetwelk zich aldaar bevind. Bij koninklijk besluit is het aan de heeren IV. Pauwels en Zoon alhier, in October 1834, voor den tijd van 5 jaren, ver* Jeend octrooi, op de uitvinding van verbetering in de wijs van vervaardiging van verlakte vilten hoeden en van wasdoek voor 5 jaren, en dus tot October 1844, verlengd, Naar men verneemt, is dezer dagen, door tusschenkomst der gemeentebesturen, ter kennisse van de belanghebbenden ge* bragt, dat voor het vee, hetwelk aan de rongblaarof het mond zeer. komt te sterven, geene tegemoetkoming uit bet fonds voor den landbouw wordt verstrekt, dan alleen voor deszelfs uiterlijke bekleedselen. Het Journal de la Haye van. heden bevat een artikelstrek kende tot wederlegging van het gezegde van den heer van Dam van Isseltin de zitting van de rweede kamer der Sraten-Gene- raalvan den 25 dezerwaarin genoemd lid zich beklaagd over de weinig vereerende wijs, waarop de vrijwilligers, met name de vrijwillige jagers, te 's Hertogenbosch afgedankc waren. Ge noemd blad wijst eerst daarin op den inhoud van 's Konings besluit van de 1 Junij 11 waarby Z. M. in de meest vereerende bewoordingen zynen dank betuigt aan alle vrijwilligers voor de door hen bewezene diensten aan Koning en Vaderland; aan de officieren derzelve toestaat het blijven dragen hunner monterin gen omtrent de plaatsing der vaandels van de vrijwillige corp sen maatregelen voorschrijft enz. Het blad betoogt verder, dat het in de tegenwoordige omstandigheden nu een overgroot getal vrijwilligers reeds sedert langec tyd naar hunne haardsteden terug gekeerd, en over het geheele land verspreid was, en slechts een zeer kjein gedeelte zich nog onder de wapenen bevood onmo gelijk was, zonder vele kosten voor het rijk en groote bezwa- ren, voor vrijwilligers zelve, de afdanking met bijzondere pleg- tighedeo te doen. Overigens zegt her Journaldat, ten bewijze van de belang stelling der hooge regering in he.c lot van de vrijwilligers, nog kan dienen, dat alle publieke besturen en autoriteiten van wege den Koning in last hebben gekregen, om ingeval van benoe mingen of bij voordragten tot posten of bedieningen, er bijzon der acht behoort geslagen te worden op de sollicitanten, welke vrijwilligers geweest zijn. Ten slotte kunnen wij er bijvoegen, dat naar men verzekert, het departement van oorlog, dezer dagen, van wege Z, M is gefnagcigd, om aan eiken schutter en vrijwilligerdie tot het laatste oogenblik in activen dienst is geweesteene gratificatie uit te keeren en wel ter somma van f 50 voor de onderoffi cieren en f 20 voot de korporaals en manschappen. De straffen, bij het iste boek van het Wetboek van Straf- regthetwelk nu aan de beraadslagingen der Stacen-Generaai on derworpen is, bepaald, ziin de volgende: Criminele straffen, i° De doodstraf, welke aan misdadigers van beide kunne zal worden uitgevoerd op een schavot, door de veroordeelden met een stop om den hais aar» eene galg vase re maken, en een luik onder hunne voeten te doen wegvallen, 2Ö Dwangarbeid, voorafgegaan, hetzij" door tentoonstelling op het schavot onder de galg, hetzij door eene enkele tentoonstel* ling op her schavot, hetzij doorjeene eerloosverklaring. 30. Tuchthuisstraf, voorafgegaan, hetzij door tentoonstelling op het schavot, hetzij door eene eerloosverklaring. 4^ Bannissement gepaard met eerloosverklaring, 5® Enkele eerloosverklaring. 6Q Geldboete. 70 Verbeurdverklaring van bepaalde voorwerpen. Beide deze laatste straffen moeten altijd met eene der bovengen melde gepaard gaan. Dz correctionele straffen zijn: i° Gevangenis. 20 Schorsing voor eenen tijd in de uitoefening van bepaalde burgerlijke ot sraatkundige regten. 30 Verbod om zeker beoiald bedrijfkost winning of nering uitteoefetien. 40 Geldboeten. 50 Verbeurd verklaring van zekere bepaalde voorwerpengepaard met eene der bovengemelde straffen. De Politie straffen zyn: Gevangenistra f. 20 Tijdelijk verbod om zeker bepaald bedrijf, kostwinning of nering uitte- oefenen. 30 Geldboete, 40 Verbeurdverklaring van zekere be paalde voorwerpen, gepaard met eene der bovenvermelde straffen. De straffen van geeseling en brandmerk zijn dus door de regeé ring niet voorgedragen. 178ste KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE LOTERIJ. Prijzen van f 1000. en daarboven. Trekking der Fijfae Klasse. 25ste Lijst N.° 24428, een Prijs van f 1000. 26ste Lijst. N 0 2302, een Prijs van f looo, 27ste Lust N 25220 en 21936, ieder een Prijs van f rooo. 28ste Lijst. N.° 620, een Prijs van f 100,000. N.° 3631 en 23618, ieder eene Premie van f2000 N,° 20785 en 5686, ieder een Prijs van f 1000. 29ste Lijst. N.° 21852, 23346, 954 en 995, ieder eart Prijs van f 1000. 30ste Lijst. N 0 ti 139 een Pry's van 1500. N 0 452, een Prijs van J 1000 ffïbiiciTcïitici*- Getrouwd Mr. M. P. BLAAUBEEN en Goes, J» A, A» BURGER, den 31 October 1839. V Mijne geliefde Echtgenoote ANTOINETTA MARIA SOPHIA van der SCHRIEG.K, verloste door Gods goedheid heden gelukkig van eenen ZOON. Goes, H. SCHAAPMAN. 31 October 1839. v PUBLIEKE VËRKOOPING te Goesin het Loge ment de Korenbeursop Diogsdag den 12 November 1839, des avonds te 7 ure, ten overstaan van den Notaris "LEONNrd DE FOUIV/z., residerende aldaar.' van twee WEIDEN, gelegen in de Gemeente van 's Heer Hendrikskinderennabij de Stad Goesde eene in den Goesschen Polder, Kadastrale Sectie A, N 0 53 groot T B. 44 R, 40 E. de andere in Buijenhoek Kadastrale Sectie 3. N.**. 13a, 133, 137, 138, 139, groot 2 B 81 R, g6 E. te Zamen 4 B. 25 R. 76 E. Aankomende de Heer F. J. van SCHAVER BEK Ter Boekdrukkerij van F. Kleeuwens en Zoon, 1 - f T - L l' I. I ,n

Goessche Courant | 1839 | | pagina 2