N°. 87. GOESSCHE COUR A [VRIJDAG DEN 1 NOVEMBER. 33;C£hstMm cn CïbmituötrpHou GEDEPUTEERDE STATEN van de Provincie Zeeland brengen bij deze ter kennis van een ieder dien zulks aangaat, dat Zijne Majesteit bij Besluit van den 6 October 1839^,89, beeft goedgekeurd het navolgende reglementhetwelk met den je. November 1839 in werking zal worden gebragt, te weten: REGLEMENT voor de invordering der Retri butie voor het gebruik der Embarcadère aan het Zype, Gemeente Bruioisse. Art. 1. Voov het gebruik der Embarcadère aan het Zype, aal, achtervolgens de daartoe door Zijne Majesteit verleende auto» risatie eene retributie worden geheven: a. Van f 2,50 voor iedere Stoomboot welke aan ge melde Embarcadère zal aanleggen tot het opne men of afzetten van reizigers, of het laden en los sen van goederen, b. Van f 0,30 Centen voor ieder Persoon die behalven met de Stoonibootenaan gemelde Embarcadère, zal worden aangezet of ingescheept. Art, 2. De betaling onder vermeld, zal moeten geschieden door den bevelvoerder of schipper der stoomboot, telken male dadelijk by het aankomen of uiterlijk voor hei vertrek van het vaartuig. Arr. 3. De bevelvoerders en schippers van stoombooten zijn verpligtzichten aanzien van het aanleggen en verlaten van dé Embarcadère te gedragen, naar hetgeen door den Ontvanger der retributie zal worden gelast. Art. 4. Alle schaden welke door hun toedoen of door na latigheid in het opvolgen der orders van voorschreve Ontvanger aan de Embarcadère mogcen worden veroorzaaktzullen op hen worden verhaald. Art. "5. Weigering van betaling der retributie zal gestraft worden met eene boete gelijk staande met tienmaal het ver schuldigde of met eerie gevangenis van een tot drie dagen. Art. 6. Weigering om aan de orders van den ontvanger der retributie in Art 4. bedoeld te voldoen, zal gestraft' worden met eene boecevan f 10 - tot f 25, of een :ot drie dagen gevangenisonverminderd de vergoeding der daar door toege- bragte schaden. Art. 7. De voorschreve weigeringen zullen door den Ontvan ger der retributie, op den eed by de aanvaarding zijner bedie- djng gedaanbij Proces-Verbaal worden geconstateerd en ter vervolging aan den Ambtenaar van het publiek Ministerie bij het Rr.ntongeregt te Zierikzee worden gezonden. Dien onverminderd blijft het aan Gedeputeerde Staten voor behoudefr, om zoodanige vreemde stoombooten wier bevelheb bers of achippers op grond van Art. 5 of 6 in eene boete zijn verwezen, bij herhaalde weigering niet meer aan de Embarcadère toetelaten. Middelburg, ten 25 October 1839, Gedeputeerde Staren voornoemd, VAN VREDENBURCH. Ter ordonnantie van Dezelve, VAN DER HEIM. eene bloedspuwing is overvallen, zoodat men vreesde dat. zijn leven door eene soortgelijke borstziekte bedreigd wordt als waar aan zijn oudere broeder is overleden. Uit Posen wordt gemeld, dat het aldaar en in het ge* heele aartsbisdom rustig blijft, Intusschen is in de onderscheidene r. k. kerken van den kansel af verkondigd, dat dé Kerk, wegens de gewelddadige wegvoering van den aartsbisschop rouw hes-'ft aangenomen, en dat dienvolgens voortaaln nergens de klokken geluidnoch bij de godsdienst oefeningen muziek gemaakt zal worden, terwijl tevens alle geloovigen zijn ujtgenoodigd, om in hunne geheele levenswijs in te stemmen roet dien rouw der Kerk, Men voegt er bij, dat by ec-nen hoogen geescelijke der Dom kérk, in welke, als te voren de klokken geluid waren en hec orgel bij de godsdienstoefening bespeeld was, de glazen inge slagen zijn géworden. In een ander berigt wordt aangeme-kt, dat de partij van den heer""?. Dunin met zeker welgevallen des- zelfs wegvoering beschouwtvermits die prelaat welke vroeger zich vrijwillig uit Posen naar Berlijn begeven had nudoor zijne gevankeiijke wegvoering uit zyn aartsbisdom meer ais een martelaar voor zijne zaak voorkomt. Eeo berigt uit Bessarabie van 10 October behelst het volgende: s De krijgstoerustingen in het zuiden van Rusland du ren voort. De nu geëindigde zamenstelling van een mobiel armee- corps van 50,000 man in en om Sebastopol is geen geheim meer De vloot en een aantal transportschepen zyn gereed, om die troe pen oogenblikkelijk aan boord te nemen en naar de kust der Zwarte-zee te voerena Dat men daarbij vooral den Bosphorus op hec oog heefc maakt men voornamelijk op uit de groote opoffe- ringen welke die toebereidselen vorderenvermits de omstreken van Sebastopolvooral in den wioterbijna geheel ontbloot zijn van hetgeen tot het onderhoud van zoodanige aanzienlijke menigte troepen noodig is. Indien de bovenvermelde opgave van 50,000 man al eenigzins overdreven mogt wezenzoodat daarvan 10,000 man behooren te worden afgetrokkendat blijfc er toch nog eene krygsmagt van 40,000 man overig, die volkomen toerei kende zou wezen, om zich van den Bosphorus en zelfs van de Dardanellen meester te maken. De ziekten onder de troepen in de Krimrn zijn verminderd," NIEUWSTIJDINGEN. SShttfj&CltlAttb Frankfort, den 26 October. Prins Metternich is Woens» dag avond na bij den baron A Mvan Rothschild een' prach- tigen maaltijd bijgewoond te hebben, van hier naar Darmstadt vertrokkenen heefe eergisteren van daar de terugreis naar Wee- penover Nördlingen en Linzalwaar hy zich op eene stoom boot zal inschepenvoortgezet. Eergisteren is ook de presi dent der Bondsvergadering, de graaf von Munch-Bellinghaiisen van hier nsar Weenen vertrokken, alwaar hij den winter denkt door te brengen. Verleden Dingsdag heeft Prins Metternich te Wiesbaden een langdurig onderhoud gehad met Koning Leopold van Belgie. Reizigers verzekerendat de Zuricher regering, uit vrees voor nieuwe onluscen den 2ï dezer wapenen heeft uitgedeeld; doch bij de rustdie nog weinige dagen vroeger algemeen in her canton heerschcevond dit gerucht weinig geloof. Nogtans bleef de oppositie aldaar niet werkeloos om, zonder dadelijk op roer te verwekkende bevolkingdoor toezegging van meerdere vrijheden, van de besmande regering afkeerig te ronken. Men schrijft uit Bucharest, dat de jonge Vorst Michiel Obrenewitzdie toe den Servisch,en troon geroepen was, door Parijs, den 26 October. De schilder Hor ace Vernet heeft zich den 21 van Marseille naar Egypte ingescheept. Volgens de berigten uit Marseille, was hec voornemen des schilders niet om den slag van Nezib te schilderenhy wilde alleen eene kunst» reis door Egypte ondernemen. En der Madridsche bladen van den 19 vermeldt, dat de Koningin-Regentes de befaamde Maroto met het groote kruis van de orde van Isabella de Katholyke heeft begiftigd. De jonge Koningin Isabelladie thans negen jaren oud is, heefc dezer dagen hare eerste biecht afgelegd. Omtrent de krijgsverrigtingen van Espartero tegen Cabrera blijkc nog niets naders. Men begroot thans de magc van dezen laatste op niet minder, dan 29,000 man, beha've 6000 partij» gangers, die nu eens de gemeenschap stremmen en de brieven malen onderscheppen dan weder als geregelde troepen dienen. Het leger van Espartero is echter blijkbaar veel sterker en waar schijnlijk beter uitgerust. Cabrera heefcnaar men beweert aan Espartero voorstellen tot wederzijdsche uitwisseling van offi cieren gedaan. Volgens de Madridsche Corresponsal van den 19 October, werden toen de omsireken van Aicala de Henares, op vier of vijf uren afstands van de hoofdstad, door eene bende van 300 ruiters en eenige voetknechten, door Cabrera uit Ca- neta en Beleta afgezondenverwoest. Een onzer dagbladen deelt het volgende berigt uit Napels van den 10 October mede: j, De val van D. Carlos en zijn gedwongen verblijf in Frankrijk hebben aan onzen Koning da noodzakelijkheid doen inzien om eeden arnbassadeur naar Parijs af te vaardigen, die bepaaldelijk de roeping zou hebben, om voor hec verwaarborgen der regten welke de Napelsche Bour bons altijd op de erfopvolging in Spanje behouden, zorg te dra gen. Daarom ook heeft de Koning der beide Sicilien ten allen tijde verklaard dat hij nooit zijne zaak van die des Pretendenten zou afscheiden. Werkelijk zou onze Koning, door de wettig» heid der regering van de Koningin Isabella II te erkennenin» gewikkeld van zijne regten öp die erfopvolging afrand doen, waartoe zijne opvolgers in geval van hec uitsterven van de moe» derlijke linie der Spastische Bourbons aanspraak zouden hebben. Het hof van Napels heeft dien ten gevolge aan den herrog Serra Capriola Don Nicolo Morêssa) denzelfden die met het bestuur der Koninklijke schouwburgen te Napels is belast geweest, hec

Goessche Courant | 1839 | | pagina 1