GOESSCHË O U BAN T.. N°. 84. MAANDAG 1839. DEN 21 OCTOBER. %c$tuvm jm Stfemiiitetratwiu PUBLICATIE. (Het Vervolg en Slot van ons vorig Nummer 7. Paarden bij verschillende personen of gezinnen in ge* bruik zullen ingeval die gelijktijdig voor een zelfde rijtuig worden gespannen, hem die zulks doetof welden eigenaar of bruiker des rijtuigster zake van het grooter aantal paardenhetwelk door hem alzoo rcogt zijn gebezigd, dan .waren aangegeven', mede aan de opklimming der belasting, naar 6. doen onder* werpen. 8. Hooger belastbaar gebruik van dienst- en werkboden of paarden, aanvankelijk minder belastbaar, zal de verpligting tot eene evenredige verhooging der belasting voor den nog overigen tijd des dienstjaars ten gevolgen hebben. 9, De tijd waarover de belasting loopt, zal in betrekking tot al de Grondslagen worden berekend bij vierendeelen jaars op bet dienstjaar overschietende, zonder dat een vierendeel jaars zal kannen worden gesplitst en zullen als vierendeelen jaars wofden beschouwd, de tijdvakken aanvangende met primo Mei primo Augustus, primo November en primo Februarij Aatigiften in den loop des Dienstjaars te bewerkstelligen. Art. 42. De zoodanige welke door eenige der omstandig heden tföorzien bij Art. 27 irt dèn loop des jaars, komen te val leb óndêï de toepassing van hdr alciaaf bepaalde, zullen, alvorens en naar gelang van het ontstaan dier omstandigheden en op de boete bij Art. 35 ëh 39 vastgëffeid,- verpligt zijn tot het in diehen Vaii béhdorlijke aangiften deswege in voege als by Art 30 voorgeschrevenzullende zy daarvoor een biljet ter invulling bij den Ontvanger kunnen bekomen. Gedaan ten Stadbuize van Goes den 12 October 1839. Burgemeester eri Wethouders voornoemd J. H- VERSCHOOR, van Nisse, Ter ordonnantie van dezelven De Scads-Secreiaris, L. DE FOUW, Jz =5= NIEUWSTIJDINGEN'. SDuitathUub Frankfort, den 14 OctoberOmtrent de wegvoering van den wedefspanningen aartsbisschop yon Dunlnuit Posen wordt nader uit die stad gemeld, dat dezelve des morgens ten vier ure, van deb 6 dezer, heeft plaats gegrepen. De straten, welke na. bij de Domkerk en het bisschoppelijk paleis liggen, waren raid dén in den nacht afgezet, waarop Zich de staatsbeambten, onder weike zich de directeur van politiede heer von Munitolibe vond, in het paleis begaven, waar.zij echter niet in de kamer van den Aartsbisschop komen konden, dan na alvorens eenige deuren te hebben doen openbreken. Zij vonden zijné zuster bij hem. De heer von Dunin oridefwiefp zichzonder een woord te spreken, aan het bevel tot, inhechtenisneming, en Werd bij fakkellicht, langs de vesting, Zonder dé stad aan te dóen, naar den straatweg op Berhjn gebrégf én vervolgens naar de vesting Kolberg. In het rytuig, waarin hl) zat, bevond zich een gen- dafme-officierin een ander rijtuig de direcreur van politie, De wegvoering geschiede zonder het minste opzien te baren en eerst des mofgens vernamen dé inwoners van Posen wat des nachts was voorgevallen. De belangstelling der bevolking is, volgens sommige berigten, «p verre na niet zoo groot gèWëesf als zich de prelaat had voor gesteld, daar ia de Domkerk, waar men wist, dar hij de Mis zoü lezennaauwelijks honderd menschep tegenwoordig wareu. Maar de vertrekken zijner woning waren deS morgens van den 5 met leden van den hcogsten adel en inzonderheid met vrouwen, die hem vooral aanhangenopgevuld. De regeringsraad Heegewaldteen zeer menschlievend en voor zigtig man, is bijzonder gelast, den Aartsbisschop in de Pom tnersche vesting Kolberg naauwkéürig gade te slaan, De Allgemeine Zeitung geeft het volgende berigt uit Konstantinopel van 25 Sepcember h De intrigues van' Mehebted All Strekkeh zich hoe langer hoe verder uic. De Onderkoning wérkt in stilte voort én brengt schier ongemerkt, eene groote órfikeering in dé stemming der gemoederen te weeg Met is allêeh dé loomheid der Turken, Welke belet, dat hunne ontevredenheid met de regering niet tot openbare uitbarsting komt; mnar in geval Ibrahim-Pacha voort mogt rukkendan zal hij o era) met open armen ontvangen wot- den, en behotft nergens voor krachtigen tegenstand te vreezea. Hetzelfde gebrek aan geestkracht verlamt de leden van den Di» van alieen de vreemde vertegenwoordigersde bescherming der vijf mogendheden geven aan het verstyfde Iigchaam eenen schijn van leven. Zij wedijveren met elkanderom zich jegens de Porte gedienstig re betoenen en in dien geest zenden zij instruc- tien aan hunne agenten in het Oosten. Zoo hebben in den laacsten tijd alle Oostenrijksche consuls den last ontvangen om de pacha's in de provinciën met raad en daad by te staan, en hun alle mo gelijke ondersteuning ie doen geworden. Ook heeft het Oosten» ryksche smaldeel het bevel ontvangensteeds met de Engeische en Fransche vloten in gemeenschap ie (pijven en zich aan te sluiten aan alle door dezelven re nemen maatregelentot verijde ling van de eerzuchtige ontwerpen van Mehemed-Ali, De ad» miraal Roussin is mede met den besten wil jegens de Porte be zield. Niemand was meer over het duhbelzionig gedrag van La lande bij den afval der Turksche vloot onrevreden dan juist de admiraal Roussinhetgeen hem echter in Parijs niet tor aanbe veling kan verstrekkenweshalve men ook weldra zyne terug roeping verwacht. Roussindie de vloot gaarne voor den Sul tan weoschc te behouden wordt teruggeroepen; Lalandedie ia regtstreeksche gemeenschap met Parys staat en de verraderij vao den Kapudan»Pacha als het ware onder bescherming van zijn smaldeei nam, t>iyfc aan het hoofd van dar smaldeel. De gevolg trekkingen daaruit zyn niet moeyeüjk te maken, en toonen aan wat men te houden hebbe van de medewerking van Frankryk tot de maatregele n om de teruggave der vloot te bewerken. Engeland eincelyk neemc den schijn aan, van wegens die vloot Syrië en Egypte te willen blokkeren terwijl het met twee linieschepen derzelver afval had kunnen beletten, Wij hebben berigten uit Alexandrie, die tot den 16 loo» pen. Volgens dezelven had Mehemed-AYi de jongste gemeen schappelijke nota waarin de gezanten op de teruggave der vloot by herhaling aandrongen met de grootste onverschilligheid ge- lezen en mondeling beantwoord. Hij wil de vloot behouden, tot dat zijne steeds grooter wordende eischen ingewilligd zijn. Inrussehen wordt met>grooten ijver aan de uitbreiding der mid» delen van verdediging gearbeidvooral vestigt de pacha zijne aandacht op de nieuwe haven, die wel aan den zeekant zoogoed als de oude verdedigd is maar van de landzijde eenige zwakke punten heeft/ Hier worden nu nieuwe talrijke batterijen opge- rigc en in een geduchten staat van verdediging gestelddaar men nog altijd in de meening verkeert, dat eene demonstratie der Europesche vloten tegen de Egyptische kust niet tot de onwaar schijnlijkheden behoort." (SmgclAtlb. Londen den 12 OctoberDe Erfprins en Prins A\bertvdit Saksen Couburg zijn met de stoomboot van Antwerpen alhier aangekomen, en dadelijk met bijzondere rijtuigen van H M, de Koningin naar Windsor gebragt. Zy zijn H. M aangeboden en hebben Hoogstdezelve op hare gewone wandeling vergezeld. Meu spreekt hier meer en meer van het aanstaande huwe lijk vao de Koningin met prins Alben van Saksen-Couburg. Het schijnt nog niet regt uitgemaaktwelke, godsdienst de prins be* lijdtde protestancsche of de r. katholijke. In her aigeloopen kwartaal zijn de openbare inkomsten bijna 300,000 ponden verbeterd en in de twaalf maanden eindigende den eersten October, ruim 1,700,000 ponden. Intusschen is de opbrengst van het kwartaal nog 300.000 benéden die van 1836, en is de vlottende schuld, sedert dat jaar. door de vermeerde rende behoeften» van 3,300,000, tot 4,800,000 ponden ver hoogd. Parijs, den 15 Oct'ober, De toestand van den Aartsbisschop van Parijs is zeer verergerd. De geneesheeren verlaten zyne le- gersrede nier. Naar men verneemt, zal de prijs van het brood morgein 2§ centimes afslaan. Men verzekert, dat El an quivoortvlugtige in her regts» geding van den 12 Mei, alhier in hechtenis genomen en dadelyfc naar de prefecture van politie gebragt is. Volgens sommigen zou hy sedert veertien dagen uit Londen voor bijzondere zaken alhier aangekomen, en voornemens geweest zijn, zich slechts korten tijd hier op te houden. Andere personen verzekeren, dat hij nimmer de omstreken der hoofdstad had verlaten en dat de politie hem sedert langen tijd. op het spoor wjs. Hij zou on voorzigtig zyne schuilplaats verlaten hebben en gevat zijn op het oogenblik dat bi] zich naar Zwitserland dacht te begeven. Ten gevolge van bij hem gevonden papieren, moeten reeds 10 personendie zich mede naar Zwitserland zouden begevenen I

Goessche Courant | 1839 | | pagina 1