G0ES8CHE COURANT. N°. 78. MAANDAG 1839 DEN 30 SEPTEMBER Bc0tttrirn ctt Cl&miwistraliett. DE STAATSRAAD GOUVERNEUR van de Provincie Zeeland Gezien de missive van ZE. den Minister van Financien dd. li September 1839 Afd Registratie, N°. 73. Brengt bij deze ter kermis der belanghebbenden: Dat ofschoon sedert de invoering van de nieuwe wetgeving sommige Hypotheekbewaarders, ui] de atgifre van verklaringen, hun salaris altyd berekenen naar het getal kadastrale perceelen waarover die verklaringen worden uitgereikt, echter alleen dan bij de berekening van het salaris het getal kadastrale perceelen in aanmerking kan komenwanneer de verklaringen worden ge yraagd en uitgereikt op de Perceelenzonder de eigenaren in aanmerking te doen komen, welke verklaringen nograns slechts kunnen worden verstrekt, ten aanzien van het tijdvak sedert de invoering der nieuwe wetgeving verloopenzijnde de boek houding op het nieuw hypothecair stelsel zoodanig ingerigt, dat nog steeds de gelegenheid bestaat om ook staten en getuigschriften op de namen der eigenaren aftegeven. Middelburgden 26 Seprember 1839. De Staatsraad Gouverneur voornoemd, VAN VREPENBURCH. BEKEN D M A K I N G. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der stad Goes en ressorte van diennaar aanleiding van de circulaire van Zijne Excellentie de Staatsraad Gouverneur dezer Provincie, van den 20 September 1839 A. N**. 10192, iste Afdeeling Provinciaal Blad N°. 93brengen ter kennis van een ieder die zuiks mag aangaan» Datter uitvoering van Zijner Majesteits Besluit van den 24 Augustus 1839 Staatsblad Nw. 39), houdende bepalingen ten aanzien van het te geven gevolg aan Art. 17 van het Tractaar, den 19 April 1839 met Belgie gesloten bij hetwelk Art 2 is vastgesteld: Dat de genen, op wier hoedanigheid als Nederlander, de Tractaten van den 19 April jongstleden van invloed zouden kunnen zijn en zonder eene openbare dienstbetrekking te be kleeden, bereids binnen het grondgebied van dit Rijk woon achtig zijn ot verblijven, bij voortduring de hoedanigheid van Nederlander behoudenmits binnen zes maanden na dagteekening van het voorsz. Besluit van den 24 Augustus 1839hunne ver klaring deswege afleggende voor het Gemeente Bestuur hunnei woonplaats, vergezeld van een Aangifte, dat zy aldaar hun Do micilie vestigen; welke verklaring en aangiite, in het daar voor bestemde Register zal worden ingeschreven, de voor schfeve Verklaringen en Aangi'tenvoor zoo veel deze Stad en Gemeente betreftzullen aangenomen en ingeschreven wor denen dat daartoegedurende voorschreve zes maanden des Zaturdags van iedere weekdes middags van twaalf tot des namiddags te twee uren ten Stadhuize zal worden gevaceerd Eo zal hieraan op de gewone wijze publiciteit worden gegeven. Gedaan ten Stadhuize van Goes, den 28 September 1839 Burgemeester en Wethouders voornoemd J. H. VERSCHOOR, van I\isse Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secretaris L DE FOUW, Jz NIEUWSTIJDINGEN. 23utts*ïtlattb Berlijn den 23 September. De tentoonstelling van kunst werken alhier is Zondag 11. geopend De catalogus bevat meer dan 1500 nummers, waarvan 13 1400 schilderstukken. Een groot schilderstuk van den als paarden, en veldslagschilder be roemden professor Eduard Krüger trekt zeer de aandacht. Het stelt het houden eener parade voor het Koninklijk paleis teller lijn voor; op hetzelve bevinden zich 500 portretten van beroemde of bekende personen alhieralle zijn sprekend gelijkendeal de afgemaalde personen hebben voor derzelver portret voor den kunste naar gezeten, die in een bail uur met elk zoodanig portret gereed was. Het stuk is door Z. M, den Keizer van Rusland aan den kunstenaarvoor den prijs van 20,000 zilverroebels be sreld. De mansportretten zijn den kunstenaar in dit stuk echter beter gelukt dan de vrouwenportretten. Voor het overige dragen stokken van buitenlandsche schilders, en wel in het bijzonder Nfderlandsche en Franscbe den roem der tentoonstelling weg. Eene schaapskudde van Verboekhooven schijnt vooral den prijs te winnen, De verkiezingen in het kanton Zurichter benoeming van cenen nieuwen grooteu raad, zijn rustig algeloopen. Onder de 185 benoemde leden, zyn er 65, die ook gehoord hebben tot den vorigen greoten-raaddie zyn zegel heeft gehecht aan de plaats gehad hebbende omkeering van zakeo. Den 20 zou de nieuwe groote raad bijeenkomenom in plaats van het tegen woordige provisionele bestuur, eenen nieuwen regeringsraad, als- mede nieuwe Landdags afgevaardigden te benoemen. Ten gevolge van de omwenteling in Zurich, waarbij de partij der radicalen door die der aristocratie van het bestuur verdreven isis de toestand van Opper Wallis tegenover Beneden Wallis aanmerkelijk verbeterden heeit men in eerstgenoemd kantons» deel het voornemen opgevatom zich krachtdadiger te doen gelden, ten einde, zoo mogelijk, de onlangs in Beneden Wallis omvergeworpene staatsregeling des, kantons te herstellen, of al thans zich te vrijwaren tegen eene gedwongene onderwerping aan de door Beneden Wallis aangenomene nieuwe staatsregeling. In onderscheidene gemeenten van Opper Wallis zijn al de weerbare manschappen te wapen geroepen en men is niet vreemd van het denkbeeld, dat deze wapenen eenon aanslag ter verdrijving va- het nieuwe bewind van Beneden Wallis ten doel heeft Dit ben wind heeft dan ook van zijo kant maatregelen van voorzorg genomen. Van wege de Beijersche regering is eene ministeriële aan schrijving aan de politie gedaan, om alie buitenlandsche agenten, die de landlieden tot verhuizing naar Amerika komen overhalen over de grenzen te doen brengen. Londen den 25 September. Men ziet hier met belang stelling de hervatting van de handelsbetrekkingen mer Spanje te gemoetals de vrucht van de aldaar genoegzaam herstelde orde. Inmiddels gispt het Avondblad de Courier (niet langer minis terieel) bij voortduring ten scherpste het gedrag, hetwelk ons bewind, volgens hetzelve, ten aanzien van Spanje gehad heeft, waar het den vrede slechts door verraad van Maroto heeft kun nen bewerken. Het blad zegt, dat de Natie zich van de tnvi- divididsdie het bestuur uitmaken, heeft afgescheiden, en dat zij hooptdat deze spoedig voor andere mannen van meer edele denkwijs, zullen plaats maken. Het tegenwoordig bewind (zegt het verder) wordt door alle belangen in dit land gewraakt, door die van de geestelijkheid, van den landbouw, den handel, defabrijken en de mindere volks kiassendeszelfs deelneming aan Marotds verraad moet dus niet als eene smet aan de Engelsche natie worden aangewreven. Ten slotte geeft de Courier te verstaan, dat hy het ministerie Mel° bourne slechts beschouwt als ondersteund door de kamerdames der Koningin. Parijs den 24 September. De berigten uit Mans en Ryssel zijn geruststellend. In den morgen van den 21 hebben in laatst' gemelde stad nog eenige zamenscholingen plaats gehad, maar de avond is rustig voorbij gegaan. Voor eeniqe dagen werd gemeld dat er op hei ministerie van binnenlandscbe zaken eene ordon* nancie werd gereed gemaaktwaarbij de uitvoer van granen ver' boden werd; thans zegt men, dat in den raad besloten is, nog eenige weken met de uitvaardiging van deze ordonnantie te wachtendewijl het anders den schijn zou hebben als waren de onlusten van het departement Sarthe daardoor gewettigd. De zaak der geprotesteerde wissels van de bank der Vee eenigde Staten op het huis Hottinguer alhier getrokken, ,is ge schikt. De heeren Rothschild accepteren deze wissels, tegen waarborgen, hun door den Amerikaansche agent te Londen, ju dongegeven. 1 Een gerucht, als of" het bewind tijding had bekomen,, dat de Onder-Koning van Egijpte op eenmaal zoude hebben toegestemd in de teruggave van de turksche oorlogsvloot, en niet meer zoude aanhouden op de verwijdering van Chosrew basso. van het hoog bewind, vereischr allezins nadere bevestiging. De berigten uit Toulon melden dat aan de uitrusting der vijf linieschepen wel wordt gearbeiddoch dat dezelve nog niet veel gevorderd is De Algervan 74 stukkenalleen is zoo ver dat dezelve kan worden opgetuigd. Een dagblad verhaaltdat de hertog Dezacesten gevolge van een lang onderhoud met den Koning belast geworden zich bij Esparteroen vervolgens naar Madrid te begeven, teneinde een huwelijk tot stand te brengenop welk denkbeeld de heer Molé zou nekomen zijn. D Carlos is te Bourges aangekomen. Men heeft hem aldaar een fraai hotel ingeruimd, waarin hij eo zyn gez'nnaat

Goessche Courant | 1839 | | pagina 1