De constitutionele generaal Leon diete kwader ureen terwijl de onderhandelingen met Maroto nog aan den gang -.varen» den oogst in een paar districten van Navarre heeft verbrandis afgezet, en door den generaal Ribero vervangen. Parijs, den 16 September. D. Carlos bevindt zich op fransch grondgebied. Volgens alhier publiek gemaakt telegrafische depêches uit Bayonne, van eergisteren avondwas hij, mee zijne familie, dien namiddag ten vier ure te AinhoS aangekomendoor den Onder prefect en de fransche troepen ontvangen en naar Sainc-Péeene kleine plaats op de grenzen der Neder en Opper Pyreneën vervoerd. Het fransch Gouvernement heeftnaar verzekerd wordtlast gegeven, om D. Carlos naar de stad Bourges over te brengen. De heer de Tinanchef d' escadron bij den generalen stafis van Parijs vertrokken door den Minister van Oorlog gemagtigd om eene geschikte woning voor den Prins in gereedheid te doen brengen. Voorts zouden de Fransche en Spaanscbe Goüverne menren overeen zijn gekomen om hem die stelling te verzekeren welke hem voortaan kan worden toegestaan. Amsterdam, den 17 September, „Met betrekking toe de festiviceiten die men hier bij het aanstaand bezoek van Hunne Koninklijke Hoogheden den Prins en de Prinses en Erfprins en Erfprinses van Oranje te wachten heeft, verneemt men thans, dat de dag der aankomst bepaald is op Maandag den 23 dezer. De weg dien Hunne Koninklijke Hoogheden bij den stangen in togt zullen nemen, is tot dus verre nog niet bekend. Het Vors telyk gezelschapwaarbij men zich vleit ook de jeugdige Prin ses Sophia dochces van?Z K. H, den Prins van Oranje te zullen zien, zal denkelijk eene week hier vertoeven, Men ver» wacht dat, op den avond van dien dag, er eene algemeene iilu minatie zal plaats hebben. Dingsdagden 24 zal erdes voormiddagsaan de heeren en dames gelegenheid gegeven worden derzelver opwachting bij het jonggehuwde Vorstelijke paar te maken. Des avonds zal het Hoog gezelschap eene daartoe te gevene buitengewone voor stelling in den srads-schouwburg bijwonende keuze van stukken is nog niet bekend. Woensdag, den 25. Groot diner op het Paleis. Donderdag, den 26, Groot bal op het Paleis, „Vrijdag, den 27, Nogmaals groot diner op het Paleis, Zaturdag, den 28 Voorstelling in den Franschen schouw burg vereerd met de tegenwoordigheid van Hunne Koninklijke Hoogheden. De decoratiendie van stadswege worden daargesreld om tot eerepoorten of tot de illuminatieo van den avond van den 23 te dienen zijn <5 in getal. r. Op den Haarlemmerweg, even voor het inrijden der stad, eene Eerepoortvan rood en wit marmermet bronzen versier selen, in den Romeinschen stijl. Op het midden der kroonlijst een bronzen mee vier paarden bespannen wagen, met toepasselijke beelden. In de kroonlijst zelveleest men de woordenHulde der hoofdstad. Boven deze eerepoore. die voorts met kran sen en guirlandes, met Oranjekleuren, aan elkander verbonden, prijkt, wapperen de Oranje en Wurtemóergsche vlaggen, 2. Op den dam, tegenóver het paleis, een Praalge'oouw, zijnde een ïempelsteunende op witte albasten zuilen. De groote boog daarvan bevat een allegorisch tafereelzijnde het ontstegen van het echtaltaar, door Hymen, den huwelijksgod, bijgestaan door den god der liefde en verdere geniussen. Zinnebeeldige per sonen, de bevolking der hoofdsrad voorstellende, nemen deel aan het blijde huwelijksfeest. 3. Op de Reguliers- öreêitraat, een Eereboog in de Gochische orde, om des avonds in het rood, wie en blaauw geillumineerd te worden. 4 Op het Muiderplein, een Tempelin Koiintische stijlversierd met de wapens der beide Vorstelijke huizen omvat in eenen krans van rozen. De illuminatie van dezen tempel zal roet witte glazen geschieden. 5. Op de hooge Amstelbrug, eene illuminatie met rood en wit licht,"van vier door festonnen vereenigde piramiden. 6. Voor het Stadhuis, een portiek van pilasters in Jatwerk met witte gla zen te verlichten," Gisteren morgen vroegtijdig is van Breda vertrokken hec iste bataljon der 8ste afdeeling infanterie met den staf, tiaar Gro ringen bestemd. Later in den morgen vertrok van Breda naar Geercruidenbergde staf van het 2de bataljon en 2 compagnien der iste (vroeger 12de) afdeeling infanterie, en het naar de Willemstad bestemde detachement dierzeltde atdeeüngterwijl omstreeks n ure in Breda binnen marcheerde het voor die ves ring bestemde 2de bataljon jagers, om aldaar garnizoen te hou den. Ook trok aldaar door, het 2de bataljon der 6de (vroeger thans vervaardigd heeft een' fraaijen gedenkpenning op het bezoek van den Grootvorst van Ruslandaan het huisje van Czaar Peter ce Zaandam, De voorzijde van dezen gedenkpenning welke algemeen verkrijgbaar zal worden gesteld, vertoont het huisje van Czaar Petêr den Groote, te Zaandam, zoo als het zich vertoonde tijdens zijn verblijf ten jare 1697. Later is het voorste gedeelte om bouwvalligheid afgebroken, zijnde het achterste o-e- deelte van het huis alleen door den Czaar bewoond geweesteo dus behouden gebleven. Na den overgang van deze woning aan Mevrouw de Prinses van Oranjeis er een steenen muur en behoorlijk overdak geplaatst, een huisje voor de concierge ge bouwd en rondom hetzelve hec terrein verfraaid, zoo als hec zich heden vertoond. Het randschrift is: nil magno viro indignvm. dat is: Niets is den grooten man te klein. In de afsnedehet jaartal van het verblijf des Russischen Keizers, De tegenzijdebinnen een tak van wilgen (vlijt en arbeidzaamheid^ en een tak verheet-mij nietjes (aandenken ge dachtenis) een toepasselijk opschrift, waar boven het vvap- n van de stad Zaandam. Her opschrift is: alexander nicolai rvss. imp. f. petri proavi domvm invxsens V apr1lli9 mdcccxxxix. „Dat is: Op het bezoek van den Grootvorst Alexander, Zoon van Nicola as. Keizer van Ruslandaan het Huisje van zijnen Voorvader Peter, April 18159." Het heeft Z, M. behaagd, aan de roornsch-kathoiijke ges meente te Beverwijk voorden opbouw eeoer nieuwe kerk, eeu subsidie uit 's Rijks kas van f :i,coo te verkenen. Zierirzee, den 16 September. Eergisteren had hee geëerde publiek dezer stad het genoegen te aanschouwen een jong gewor» pen bastaard-leeuwen tijgervan het mannelijk geslacht, in de menagerie de Eendragtvan den heer Ant van AkenPVz. Deze jongen bascaard-leeuwen-cijgerwaarvan de vader den be roemden leeuw Nero en de moeder de schpone koninklijke ben* gaaische tijgeryn Hectorine is, kan als een groote merkwaardig» leid beschouwd worden, daar nog nimmer in Nederland zoo eene bijzonderheid heeft plaats gehaden nog te meerdaar dezen jongen bastaard zelfs door de tijgerin wordt gezogenhet geen met den aanwezigen bastaard-leeuwen-tijger (van elf maanden) niet heeft plaats gehad, daar deze door een klein hondje is ge voed geworden. Oibaiurfattiat» FRAAI VA TJX SCHRfJF-PAPIER, in folio a f 3,60, f 4.60 en 5,75 per Riem van 480 vellen benevens dito POSTPAPIER a f 2,50 het Riem; (240 vellen Post) is bij de Uitgevers dezer verkrijgbaar. KONINKLIJKE NED ERLAN DSC HE LOTERIJ. Ten Kantore van J. P. BURGER in de Voorstad te Goes alwaar in de 3e. Klasse der thans trekkende 178ste Loterij zijn gevallen drie Pryzen van f 1000 i op de Nummers 117112940 en 13345, zijn nog ie bekomen HEELE en GEDEELTEN van LOTEN zoo Doorgefourneerd voor alle Klassenals in Buur voor de vierde Klasse waarvan de trekking begint den 23 September 1839, ce weten: Doorgefourneerd voor alle Klassen Heel Half Vijfde Tiende Twintigste Loc a ƒ69,00 - 34,50 13,80 6,90 3«45 Huur voor de Vierde Klasse. Heel Half Vijfde Tiende Lot ƒ14,00. 7*oo. 2,80, i,4oj 37de) afdeeling infanteriebestemd naar Middelburg en Vlis singen. Den 13 hebben zich uit Grave naar Zeeland begeven de is:e en 2de bataljons der 17de (thans de 6de) afdeeling infanterie; het iste bataljon met den staf naar Middelburg met detachementen te Bath en Rimmekens; het tweede ce Vlissingen met detache meneert te Neuzen en Breskens. Het 3de bataljon, (het voor roalige 2de bataljon der 18de afdeeling) komt insgelijks ce Vlis singen In de Utrechtsche Courant leest men Wij vernemen datottzen stadgenoot, de heer/, P. Schouberg MIDDENPRIJZEN 9 VAN BE VOLGENDE ARTIKELEN TE GOES. bun 1 Int bat 15 September 1839. zonder de belasting. Tarwe f 10,07, R°gge ƒ0,03 Vroege Gersc f5.10 Late Gerst ƒ4,90. Boekweit 0,00. Haver 0,00 Witte Boo- nen f 0.00 Witte Erwten ƒ0,00. Groene Erwten 7,20. Graauwe Erwten 0,00. Tarwe Meel 12,07. Rogge Meel f 7,68, allen per mudde. Boter ƒ0,88. Noord Hollandsche Kaas 50 cs. Stolksche- Kaas 40 es, Leidsche Kaas 30 cs, Witte Brood 27s cs. Tarwe Brood 145 cs. Rogge Brood xi5 cs. Ossa- Vleesch 40 cs. Koei Vleesch 40 zr. Kalfs Vleesch 40 cs. Schapen Vleesch 30 cs. Lams Vleesch 30 a t^ersch Varken Vleesch 50 a. Gerookt Varken Vleesch 60 cs.allen per Ned. pond. Vroege Aardappelen 0,00. Late Aardappelen f 1,85de mudde. jene ver f 24,00, per vat. IJpen Hout 7,00. Essen Houc 7,00. per wisse. Groote Takkebossen 10,00. Kleine Takkebossen ƒ6,00, de honderd. Steen Kolen f 1,50de 100 pondenHours Kolen f 00,00 de mudde Turf 0,60, dedubb. mudde. Kool- Olie f 36.00. Lijn Olie 31,00 het vat. Kool Zaad f 9,20. Lijn Zaad 0,00. de muddeKaarsen 65 cs, het Ned. pond. Ter Boekdrukkerij van F. Kleeuwens en Zoon* a 5*

Goessche Courant | 1839 | | pagina 2