'sGravenhage den 4 September, In het Dagblad van V Gravenhageleesc men s Amsterdam, den 3 SeptemberZondag heeft, hoezeer om het ruwe weder minder volledig en ordelijk dan men bedoeld had, niettemin nog steeds met eene zeer goede uitwerking, een optogt van tien der nieuwe Omnibussen door deze stad plaats gehad. De fraai geschilderde wagens, door net en eenparig ge- kleede koetsiers en bedienden vergezeld en door zeer goede paar den getrokken, hebben, van de Weesperpoort komende, onder" scheidene der voornaamste grachten en straten onder anderen Heeren» en Keizersgracht, KaiverstraacDam, enz. doorreden, waarna zij zich deels naar den Radyk deels naar het Haarlem merplein vervoegd hebben. Heden is de dienst dier wagens, welke zich door de kleuren donkerrood, violet, donker blaauw, donker groengeelrosélilas licht groen licht blaauw en licht rood onderscheiden, door de geheele stad begonnen. huiswaarts had gezonden dan niemand hen gezien hebbende verzamelde de Mandoor der kampong eenige inboorlingen en keerde naar het,wachthuisjen rerng, aiwaai de vrouw door den tijger was aangevallen. Sporen van bloed ontdekkende er? na eenige öogenblikken te hebben rondgezocht vonden zij de beide kinderen, gedeeltelijk reeds door den tijger verslonden en hunne overblijfselenwaarvan alleen de voeten zigebaar warenonder de padie verborgen» De moeder was zoo zwaar gewonddat er geene hoop op haar herstel overbleef. HeïnkenSzand Ter Boekdrukkerij van F, Kleeuwens en Zoon. gen van de jaren 1830 rot 1834 ingesloten thans nog met on bepaald verlof van hunne corpsen afwezig* vóór den 15 Sep- teraber aanscaande, hun geheel ontslag van de dienst te verleenen, en dienvolgens hun paspoort te doen uicreiken. In het verleden jaar was bet getal pinkente Scheveningen ter steurharing-visscherij uitgerust wordende tot eeoe hoogte ge stegendie nier deed vermoedendat dezelve spoedig zou over schreden worden. Thans reeds ziet men het tegendeel: io plaats van 50, zullen er binnen weinige dagen 54 vaartuigen ter ge noemde visscherij uitgaan; als van de volgende reeders: P Var kevisser 7M. Varkevisser 2li. van Duine 6 W. Pronk 5, G. de Jager 7 P. van Duine a D. Hoogenraad 3 J Hoo- genraad 3 wed. A. van der Harst 3 A A. Kouwenhoven Pals 2 T. de Jager Gzn. 3, Th de Jager Michielszn 1 A. Krul 2, W. R, Zuurmond 1wed. de Jager xC. Varke visser1 van Duine 2 j H. P. Schol te 2, A. Mos 1." Van Vlaardingen wordt van den 1 dezer gemeld1: fa de öfgeloopene week zijn slechts 9 haringschepen aangekomen te vvereti 5 te Vlaardingen, 3 te Maassluis en 1 te Enkhuizen van de Rijp, tezamen aanbrengende iets meer dan 100 lasren haring, de bestaande prijzen van 24 voor den vollen en van aó voor den maatjes haring zijn van den 30 Augustus tot den 7 Septem ber gezet op f 22 eo 23. De vangst blijfc zeer schraal, Gisteren ochtend is de stoomwagen van Haarlem naar Am sterdam een 12 ure afgegaan en heeft den proefrid gedaan met vier rijtuigen en 85 passagiers in 29 minuten de terugtogt ten j| ure werd naar Haarlem met vier rijtuigen en circa 100 per sonen volbragt in 43 minuten. De Haarlemmerweg stónd, niet* tegenstaande het slechte weder vol met toeschouwers. -Met gedachtenisfeesc van het beleg der stad Groningert door dén Bisschop van Munster en den Keurvorst van Keuien in 1672 is den 28 laatstl.zijnde de gedenkdag van het op* breken dier belegering, met nog meerderen luister dan vroeger, in die stad gevierd geworden. Te Rhoon beviel den 29 Augustus voorspoedig van drie welgeschapene kinderentwee dochters en een zoonMaria van der Enthuisvrouw van Pieter Kosterarbeider, en op heden werd aan dezelve de H. Doop toegediendterwijl alle eenen goeden welstand genieten en door de moeder gezoogd worden. In 1837 is dezelfde vrouw van tweelingen verlost, die echter spoedig na de geboorte overleden zijn. Als een nieuw bewijs dat ook op Java de Europeaan rot hooge jaten kan klimmenwordt gemelddat zekere Jacobus Buttenaer, tijdens zijn overlijden, op den 19 Februari) 11, te Oud Selo (Soerakarta) den ouderdom van ongeveer 100 jaren had bereikt Deze man, den 9 april 1740 te Brugge (provincie West Vlaanderen} geboren, vertrok in het jaar 1767 (dus nu 72 jaren geleden) als soldaar naar Indieen werd na den oorlog te Makasscr bijgewoond te hebbeDals korporaal gegageerd, waarna hy zich als tuinman te Soerakarca vestigde. Mij is te Oud Selo ter aarde besteld alwaar ook eenige zijner kinderen en kinds kinderen begraven liggen. Den 11 april laatstleden heeft in het district Sadjiraresi dentie van Lebak, een treurig voorval plaats gehad Eene vrouw, uit de kampong Malang Ninga, begaf zich den morgen van dien dag met hare drie kinderen naar een gagaveldtot het snijden van padie. Des namiddags omstreeks vier ure een onweder ziende Opkomenbeval zij aan hare twee oudste kindereneene dochter van 18 en een zoontjen van 6 jaren, om naar huis te keeren zullende jzi) met haar jongste dochtertjeneen kind van acht maanden daarna volgen. Na nog eeniseo tijd in het rijstland vertoefd te hebben, ging zij met baar kind op den arm huiswaarts. Ongeveer halverwege het wachthuisjen van zekeren I\i Entja ge nadèrd, hield zij een weinig stil, om den eigenaar daarvandoch die bleek zich niet aldaar te bevinden, aan te roepen. Op het zelfde oog'nbük bespringt haar een' tijgerwondt haar deerlijk i'n de schouders en brengt 'haar een beet aar» her hoofd toe zoekende zich van het kind meester te maken. Na een geruimen tijd met her woedende dier geworsteld te hebben en haar kind verschrikkelijk gehavend en gewond ziendemoest zij het ein delijk loslaten. Den tijger, die met het kind wegliep, vervol gende en om hulp roepende, schoot de inlander Bassoendien die zich aldaar bevond, roe, en snelde met haar den tijger ach rerna welke daarop zijne prooidoch reeds levenloosliec varen. Met evengenoemden Bassoedien en haar dood kind te huis ko mende, vraagt zij naar hare oudste kinderen, welke zij vroeger i«5i22S3=ïs— 4t Heden beviel van eene DOCHTERM, VERKOU- TER EN geliefde Echcgenoote van N, M, BOSDIJK. 2 September 1839. van de ter ken» Het BESTUUR der AFDEËLING GQEl Maatschappij tot bevordering der Toonkunstbrenj nisse van de belanghebbenden Dat hetzelve 2al vaceren tot ontvangen der mondelinge of schriftelijke aangifte van nieuwe Leerlingen voor de Zangschool op Maandag den 9 dezervan 's middags 12 tot 3 uren, ten huize van den ondergeteekendenop de Groore Kaai (zullende geene Leerlingen dan de op dien tijd aangegeyènekunnen worden aangenomen Dat in het, door het Stedelijk Bestuur daarcoe voorIooDi<* afgestaan Lokaal boven de Stadsbeurs, onderwijs zal gegeven worden aan de nu aankomende (rste Klasse) op Maandav Woensdag en Vrijdag van 12 tot 1 ure, aan de 2de (vroeger 1 see) Klasse op dezelfde dagen van 1 tot 2 ure, aan de hoogste of 3de Klasse op Donderdag en Zaturdag van 1 tot 2 ure* Dat de Lessen zullen geopend worden op Maandag den 16 en voor de 3 Klasse op Donderdag den 19 dezer. Het Bestuur verzoekt de ouders die hunne Kinderen niet lan ger aan de lessen mogten willen laten deelnemen, daarvan opgave te doen rer bestemder ure op Woensdag aanstaande.- Namens het Bestuur voornoemd, R, B, VAN DEN BOSCH, Secretaris FRETINopvolger van den Heer BEIJDELER Kleermaker en Koopman in LAKEN te Gentheefc de eer bekend te maken, dat hij zich in de eerste daged van September zal begeven in de omstreken van Zeeland, alwaar hij hoopt door de gematigde prijzen en goede qudiceic van Laken, de vorige betrekkingen aldaar te kunnen vernieuwen én het vertrouwen Ie verwerven, Zal gelogeerd zijn bij Lobeek. B. FRETIN. EXTRACT uit de Registers van den Burger* lijken Stand der Stad Goesgedurende de maand Augustus 1839. Gehuwd: Gerres Schouten en Helens Hekke. Leonardus Johannes Theems en Angelica Louisa Bataille. Geboren Den 4den Augustus. Maria Lodovïcadochter van Anthonij Joannes Adrianus Petrus van Calmthout en Anna Maria Lodovica WulflaertC36.denöden. Pie ternella Johanna, dochter van Geerard Eckhardt en Katharina Reijers, A 90 den 7den. Gabriel, zoon van Marïnus Verburg eh Cornelia Douw, E 38 den Ssten. Josua Bartholomeus, zoon van jan Anthonij Lecointre en Jacoba Pieter- nella Valk, C47. denpden.Geertruida, dochter van Martina Hoebeeke, D 77. den ioden. Willem Johannes, zoon van Jacobus Pieter Kakebeeke en Lijntje jo hanna Pieternella Vader, D 2r. den isden Adriaan, zoon van Izak Nonnekens en janna Remijn, C 129 den i7den. Marinus, zoon van Marinus Sierevogel en ,ohanna de jonge, E 65. den i8den. Neeltje Kornelia, dochter van Simon jacobus de jonge en Krina Cornelia Verwest, C 155. den 2isten. Katharina, dochter van johanres Lambertus Limburg en Rachel Otte, A 132. den 22?ten, Rorneliajohar.na dochter van Johannes Petrus Appels en Geertrui Visser, A 133.— den 25sten. Pieternella en Pieter, tweelings dochter en zoon van Pieter de Munck Cz, en Anna Akkermans, B 133. Margarethadochter van Jacobus Verbeemen Maria Elisabeth Burgs, E97. Pieter Franciscus, zoon van Jacobus de Laaten Johanna Katharina de Brandt, C 234. den 2östen. Anna Maria, dochter van jacob Metzier en Margaretha Wagenaar, D 42. den 28sten. Kornelia johanna» dochter van Nicolaas Magielse en Adrians van de Velde, D 1^9. Dus 7 van het mannelijk- en 10 van het vrouwelijk geslacht, in het geheel 1 j personen. Overleden Den jden Augustus. Huibregt Schouwenburg, oud 4 maanden, zoon van jatj en johanna Pieternella de Lange. denóden. jan Steenbakkers, oud 25 jaren.—, jans Bodbijl oud 6 maanden, dochter van Anthonij en Kornelia de jonge. den 7den. Hendrik Timmerman oud 29 jaren. den 11 den, Alïda van Buijse, oud 16 maandendochter van Jacobus en Maaike van Brakel. Huibert de jonge oud 5 jaren, zoon van Johannes en Martina Nobel bijgenaamd Klink.den r3den jacoba Maria Muller, oud 7 maanden, dochter van Johan Adam en Anna Maria de Schutter. den léden. Neeltje Goeree, oud 15 jaren, dochter van Frederik en Johanna Elisabeth Voorsmid. - Kornelis van Boven, oud 4 maanden, zoon van Willem en Adriana Hoogesteger, den 20Sten. Maria Theresia Pares, oud 49 jaren huisv. van mr. jan Louis Liebert, den 22sten. Kornelis Jacobus Dage vos, oud 10 weken, zoon van Jan en Barbara van de Velde. den 24Sten. Hu- bregt Dalebout, oud 9 maanden, zoon van Adriaan en Bastiana Fran$ois. —den 29sten. Adrianus Dirkse, oud 22 maanden, zoon van Dingenis en Macbalina Nieuwkerk. Dus 8 van het mannelijk- en 5 van het vrouwelijk geslacht, in het geheel 13 personen. 1 iTTTiiiwnianBBBBjig»SBW 1 -»

Goessche Courant | 1839 | | pagina 2