v PUBLIEKE VERKOOPING van BEESTIALEN enz.in de Gemeente te Cortgene op Vrijdag 26 Julij 1839. De Landman JOHs, VERHULST, zal ten overstaan van dec Notaris J, W. VADER, publiek Verkoopen waard en op den kant het arrest van veroordeeling zou worden vermeld. j De rust is in deze hoofdstad niet in het minste meer gescoord geworden. Niettemin blijven de troepen nog steeds geconsigneerd en wordt met de huiszoekingen om staatkundige oorsaken voort gegaan. Heden morgen zijn wederom 15 mandaten uitgevaardigd. Er zou in de voorstad St. Jacqueseene nieuwe kruidtabrijk ont dekt zijn. Na de zittinghebben de pairs als wetgevende kamer eene ver gadering gehoudenwaarin zij even als heden over het ont werp tot organisatie van den algemeenen staf hebben beraadslaagd. De afgevaardigden beraadslagingen steeds over het budjec Niettegenstaande het bewijs van 's Konings gunstbetoont men zich niet tevreden en wilde men dat met Barbès niet gestrenger dan met Meunier zouworden gehandeld. Naar men beweertzou zulks geschied zyn omdat Barbès geweigerd heeft gratie te vra gen, Hoe dit zy hij schijnt over den afloop zeer getroffen te zijnen heeft verklaard eene harde proef te hebben doorgestaan doch dat, wat er ook gebeure, zyn staatkundige rol ten einde was Barbèszoowel als Mialon zijn naar Brest vervoerd. Zij zullen echter niet bij de dieven en moordenaars opgesloten, maar afzonderlijk gevangen genomen worden. Uit Spar,je wordt weinig bijzonders gemeld, De democra tïsche partij schijnt verdeeld van gevoelen en de zoogenaamde moderaten of gematigde Constitutionelen vleijen zich dat de meerderheid der nieuw te benoemen Cortes in hunnen geest ge stemd zal zijn. Ten aanzienderkrijgsverrigtingen der wederzijdsche partijen blijft alles bij het oude, Espartero meent genoeg gedaan te hebben met het bezetten van Ramales en Guardaminoen blijft werke» loos. ZL D Leon heefc zich op zijne beurt van Puente la Reina in beweging gesteld, maar is, zoodra Elio aanstaken maakteom hem te gemoet te trekken en te bevechtendade lijk cerug gekeerd. Cabrera blijft meester van het platte land in Arragon. maar bepaalt zich tot strooptogten die niets be slissen, en de meening dergenen, die zich voorstelden, dat het vertrek van den baron de Meer uit Katalonie het teeken zoude zijn geweest tot nieuwe en meer afdoende ondernemingen van de zijde der Cariiscenis tot nog toe nier bevestigd, Antwerpen, den 18 JulijMen meldt, dat het den belgi- schen schepen verboden is geworden, om van de Schelde, door het Sloenaar de hollandsche binnenwateren ce varenen dat zy alzoo genoodzaakt worden, om de regcen op de vaart op de Oos» ter Schelde te voldoen. Men rekent, dat de stad Aken dit jaar, bij de tentoonstel ling der reliquien, door 60,000 vreemdelingen is bezocht gewor* den, ;£tcbcrïmtbcn. 's Gravenhage den 18 Julij. De Tweede Kamer der Staren- Generaal heefc heden eene openbare zitting gehouden waarin eene kennisgeving van Zijne Majesteit den Koning is ingekomen be trekkelijk het op den 18 Junij jl. voltrokken huwelijk tusschen Z. K H den Erfprins van Oranje en H. K. H. Mevrouw de Prinses Sophia Fred er ik a Mathilda van Wurt emberg- De Ka mer heeft besloten, om, bij een adres van de Staten*Generaal aan den Koning,, derzelver deelneming in deze heugelijke gebeur tenis te betuigen. Met het opstellen daarvan zijn de heeren Schim- melpenninckRepelaerHoofdRinlópen en Cockinga belas: Nog is in dezelfde zitting eene kennisgeving van Z. Ëxc. den Mi nister van Buitenlandsche Zaken ingekomen houdende dat hij van wege Zijne Majesteit den Koning beiasr isom eene staat kundige mededeeling aan de Kamer te doenwelke rnededeeliog op morgen, Vrijdag den 19, des middags ten een ure, in eene openbare zitting zal plaats hebben. Sedert vele jaren heeft deze residentie geene illuminatie plaats gehad, zoo algemeen en schitterend, als die, waarmede gisteren avond de aankomst van HH. KK, HH. de ËrSprins en Erfprlnses van Oranje is gevierd. Her paleis van den Koning, dat van den Prins van Oranje en dat van Prins Frederikmee het daaraan grenzende huis, hetwelk.nog steeds naar den geleerden Meerman genoemd word:waren ieder in eenen anderen smaak maar allen op het schitterendst, en tot aan het dak toe verlicht. De met veelkleurige lampions prijkende ster en kroon die boven den koe pel van hec paleis des Prinsen van Oranje uitstaken en rondom welke de Nederlandsche en Wurrembergsche vlaggen wapperden, deden eene tooverachcige werking. Behalve de eerepoortep, die op verschillende punten van stadswege waren opgerigtprijkte op het Plein voor het paleis des Erfprinsen, eer, rijk verlichte hooge kolóm, door vier tropheën omgeven, die met slingers van lam- pious verbonden waren. Gedurende den geheelen avond liet zich eene vrolijk muzijk van een verlicht orchest, op hetzelfde plein opgeslagen hooren. De opgenoemde hoofdpunten der illuminatie waren als verbonden door het lichtdat van de bijzondere woningen der ingezetenen afstraalde. De grootst mogelijke verscheidenheid kenmerkte deze algemeene verlichting der stratenmaar overal zag men de voor* letters der namen van den Erfprins en zijne gemalin blinken. Zelfs in de buurten der schamele ingezetenen heerschce een helder licht m waren de woningen door festoenen van eikenloof verbonden. Eene ongehoord talrijke volksmenigte en eene menigte rijtuigen vervjlden tot laat in den nacht, onder vrolijk gejuich da straten, en de geestdrift steeg ten top toen men op bet drukste van hec feest, HH. KK. HH, den Prinsvan Oranje mei zijne gemalin, den Erfprins met zijne jeugdige gade en de beide andere jonge prinsen, in opene ryruigen langzaam door het gewoel rijden en blijken geven zag, dat bet hun goed aan het harte deed zich als te vermengen niet een volk dat hen en hun geslacht lief heeft. Hec fraaije weder begunstigde het leestdat door geenerlcf onge regeldheid is gescoord en bij de vele duizendendie daaraan deel hebben mogen nemenlevenslang eene streelende herinnering zal achterlaten. Naar men verneemtis de navolgende a/gemeene order aan hec leger kenbaar gemaakt Algemeene order voor het leger. „Zijne Majesteic de Koning heefc, bij besluit van den 6 de» zern°, 43, goedgevonden, om, aangezien de omstandigheden zulks thans toelaten het oppercommando over de krijgsraagc te verbinden met de opperdirectie van bet departement van oorlog, en aan mij deze dubbele betrekking op te dragen. „Reeds lang heb ik met genoegen aan het hoofd van het Ie» ger te velde gestaanen mij mogen overtuigen van den goeden geest en de liefde voor Koning en Vaderland die hetzelve in het geheel en ieder in het bijzonder bezielde ik neem als zoo danig thans hartelijk afscheid van dit leger, maar het strekt mij tot een strelend genoegenniet alleen in gelijke betrekking toe hetzelve te verblijven maar nog door het mij opgedragen roezige ook tot alle andere gedeelten der krygsrnagt in meer bijzondere en naauwere aanraking te komen en zoo doende voor allen my te kunnen beijveren en van hunne goede gezindheidhun po gen en streven en hunne verdiensten steeds de tolk bij Zijne Majesteit ce kunnen zijn. Ik reken dan op aller medewerking om ons bij den Koning en het Vadeiland verdienstelijk te maken. De Veldmaarschalk (get.) WILLEM, Prins van Oranje; Vóór bet jongste vertrek van Z K. H, den Prins van Oranjeuit Tilburg naar 's Gravenhageheeft eene bezending van de hooge R. K. geestelijkheid bestaande uit H. E heeren den Dubbelden en van Hooydonckadministrateurs der vicariaten van 's Hertogenbosch en Breda, op den 12 dezer, Z. K, B, een adres aangeboden, namens de kerkvoogden, waarin deze ver* klaren, hec van hunnen duursten pligt ie achten den Prins hun» ne welmeenendste erkentenis aan te bieden voor Hoogscdeszelfs zoo vereerendals weldadig verblijf in de provincie Noordbraband voor de handhaving van het geestelijk, zoo wel als het-burgelijk gez3gwaarvan tot verwondering onzer vijanden, hec behoud van rust en eensgezindheid het zegenrijke gevolg is geweesten voor de menigvuldige aan hen bewezene dienstenverklarende verder, zoo voor zich als de hunnen, dat zij steeds de dier» baarste zegeningen des Allerhoogste^ over des Prinsen persoon zijnen dierbaren vaderen geslacht zullen afsmeken en allerwegen, in onkreukbare trouw, tor heil van den Staat, tot welvaart van Vorst en Vaderland werkzaam zijn'. Dit adres is mede onder- teekt-nd door de H, E. heeren vicarissenigencraal Hermans en van der Velden Gisteren is in deze residentie, de vier en twintigste verga» dering van de synode der Nederlandsche Hervormde kerk op de gewor.e wijs gesloten. Naar men verneemt, heeft de heer Dvan der Keilen die tijdens de voltrekking van het huwelijk van Hunne Koninklijke Hoogheden, den Erfprins van Oranjeeenen fraaljen gedenk penning op dat huwelijk heeft vervaardigd, van wege Z. M. den Koning van Wurtembergde gouden medaille van verdienste van de eersre grootte ten geschenke ontvangen, n. 8 Extra schoone en kloeke WERKPAARDEN, 3 jonge PAARDEN, 10 zeer Baatgevende MELKKOEIJEN en 4 stuks jonger HOORNVEE. Voorts VARKENS, KARNHON DEN, BOUWGEREEDSCHAP enz.breeder omschreven bij Biljetten, bij C. de Jonge, en bij K. Buitendijk 2.3/9 Die genegen zijn deszelfs GROENE MÈEDE ter be» reiding In den aanstaanden Teelt aantevoeren in de Meestoof de Hoopstaande te Geersdijkgelieven daarvan opgave te doen bij den OndergeceekendenBoekhouder van voornoemde Meestoof tot en op den 15 Augustus aanstaande, terwijl op den ió daar aanvolgende des morgens ten 10 urenten huize van P Riemens te Kolijnsplaatin tegenwoordigheid der belanghebbenden zal worden overgegaantot de Loting voor de beurcen van Reeding. P- C. SWEMER. Ter Boekdrukkerij van F. Kleeuwens en Zoon,

Goessche Courant | 1839 | | pagina 2