N°. 50. GOESSCHE C O RAN MAANDAG DÉN 24 JUNIJ Botoren cti &bminidttfali«tt. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad Goes en ressorte van dienontvangen hebbende hei Provinciaal Blad N.Q 56, Circulaire van Zijne Excellentie den Staatsraad, Gou verneur dezer Provincievan den 21 Jung 1839, A N.° 675i, ie. Afdeeling brengen ter kennis van de Ingezetenen dezer Scad en Gemeente. Dat ten gevolge van de uitwisseling der Ratificarienvan de op den 19 April dezes jaars geteekende Tractaten betrekkelijk de scheiding tusschen Nederland en Belgie de vroeger genomene buitengewone beschikkingen van veiligheid ten opzigte van de hier na vermelde vestingen des Rijks, niet meer wordende vereischt, de staat van oorlog of belegin de vestingen Breda Bergen op Zoom's Hertogenbosch GraveNijmegenVlissingen Gorinchem en Willemstadis opgeheven, en dezelve op den voet van vrede zijn teruggebragt. En zal hieraan op de gewone wijzepubliciteit worden gegeven. Gedaan ten Scadhuize van Goes den 22 Juni) 1839. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. H. VERSCHOOR van Nisse Ter ordonnantie van dezelven Dé Stadssecretaris L. DE FOUW, Jz SCHUTTER IJ PUBLICATI E. Brengen bij deze ter kennis van een ieder die het aangaatdat de kommissie tot onderzoek der redenen van vrijstelling en uit sluiting van de Schutterltjke dienst, voor dit jaar, ingevolge art 15 der wet op de Schutterij, van den 11 April 1827 zaatnge steld, hare zitting zal houden ten Stadhuize dezer Stad, op Woens. dag den 10 July 1839, des vooi middags re elf uren* Wordende de genen welke vermeecen redenen tot vrijstelling of uitsluiting aan die kommissie te kunnen voordragenaandachtig gemaakt op de navolgende bepalingen van Z. M, besluit van den 28 Junij 1828 Staatsblad N.° 42.) Art. 9 Geene vrijstelling of uitsluiting van de dienst zal mogen worden verleend aan personen welke in de art. 3 en 4 der wet niet worden opgenoemd, of die zich in de daarby omschreven gevallen niet bevinden. Art. 10. Aan personen die voorgeven met ziekten of gebreken behebc te zijn, zal geene vrijstelling worden verleend, op ver toon van attestenmaar zullen de zoodanigen worden onderzocht door de genees- en heelkundigen bij de kommissie. Hij die bui ten staat is voor de kommissie te verschijnenzal in zijne woning moeten worden onderzocht. Art 11. De onvoorwaardelijke vrijstelling op grond van ziek ten en gebreken, zal .alleenlijk mogen worden verleend opgrond van de zoodanigen /welke in het Reglement op het onderzoek der manschappen hij onze beschikking van den 15 Januarij (821 N.° 59 vastgesteldworden opgenoemdals voor de dienst vol strekt buiten staat, of een volstrekt of betrekkelijk onvevmogen tot de dienst daarstellendenaar welke laatste de kommissie vooial met bijzondere oplettendheid onderzoek zal doenzij die bij nommer verwisseling in dienst tredenmoeten in alle opzigten gezond zijnen vrij van alle gebreken. Art. 12. Als geestelijken bij de onderscheidene gezindheden en als studenten in de Godgeleerdheid zullen alleen worden vrijge sceld die genenwelke als zoodanfg volgens de verordeningen op In t stuk der Nationale Militie regt op vrijstelling van dienst hebben. Ter bekoming van deze vrijstelling zullen dezelfde bewijzen moe ten worden overgelegd welke voor de dienst der Nationale Militie worden gevorderd. 0 'Het vervolg hierna. NIEUWSTIJDINGEN. Stmc.cïïiaufc». Frankfort, den 17 JunijMevrouw de hertogin van Zn goulème en de henogin van Berry hebben zich den 8 van Wee neri naar Kirchberg begeven. De herrog van Bordeaux bevond zich, volgens de jongste berigten, te Semlinvan waar hij, den 24 der vorige maand naar Hermannstadt was vertrokken. Uit Pesth inTIongarye, wordt geschrevendat de water' stand van den Donau eene zoo bedenkelijke hoogte had bereikt dat men zich naauwelijks in dit jaargetijde iets dergelijks kon herinneren. De kelders van veie huizen nabij den Donau waren vol water. De tijdingen uit Koostantinopel brengen steeds niets bijzon ders aan nopens de tegenover elkander staande legers. In één' brief uit genoemde stad, niet verder dan den 28 Mei, leest meh het volgeude; „Steeds verkeeren wij in de bezorgdheid, elk oogenblik door- het berigc van het uitbreken der vijandelijkheden overrompeld te worden. Voorzeker is de diplomatie onophoudelijk werkzaam om deze breuk te voorkomen, doch bij den strijdlust des Sul tans geeft men zich slecht huiverig aan de hoop cot het behoud van den vrede over. Mehemed-Ali heeft zijn* zoon de meest mogelijke voorzigdgheid aanbevolen. Uit alles kan men dui delijk opmakendat van zijne zijde geene verstoring van den vrede te vreezen is. De Russische consul generaal' ce Alexan- driegraaf Medemheefc dezer dagen hier doen wecen dat Me- hemed Ali hem op zijne vordering om deszeljfs troepen van de grenzen naar het binnenland van Syrië te do*n terugtrekken had geantwoorddat hij hiertoe elk oogenblik bereid waswan - neer Rusland hem het behoud van den vrede waarborgde Voorts wordt in de brievep uit Konscantinopel gemeld, dat in Syrië de pest is uitgebroken. Uit HoHenzoliern Sigmaringen wordt gemeld, dat de ge« heimraad v Hassenpftug die 111 November j 1. aldaar de leiding des bestuurs heefc aanvaard, na vroeger in Keur-Hessen minister geweest te zijndoor Z. M. den Koning der Nederlanden be noemd is tot burgerlijken gouverneur van hec Groothertog Luxem burg, en eerlang derwaarts zal vertrekken De heer v. Has- senpfiug staat bekend als een staatsman van veel bekwaamheid- Voor hec overige herinnert men zich, dat hij, tijdens zyn be* wind in Keur-Hessen doorgaands in geschil was met de Scenden» veranderingnademaal hij den consututionelen regeringsvorm niet toegedaan scheen te wezen, en dat hij laatstelijk ook met den Keur-Prins mede-regent in onmin verkeerde^ weshalve hij zyn ont slag heefc gevraagd c-n bekomen. De heer O' Cornell hoopte de onafhankelijkheid van Polen nog eens hersteld te zien. Lord D. Stuart liet zich scherp tegen Rusland uiten vond hec vooral verkeerd, dat de eerste minister onlangs, by eene bekende gelegenheidden Keizer van dat ryk uitbundigen lof had toegezwaaid. Had lord Melbourne gemeend wac bij toen. gezegd haddan zou ieder Brit hem den rug coekeereoen niets meer met hem te maken willen hebben; „doch men wist in En geland waar openbare vergaderingen aan de orde van den dag zijn hoe veel waarde men hechten moest aan aanspraken na een diner gehouden! Op het vaste land echcerwaar zulke open bare verzamelingen minder gewoon zijnhad de bedoelde aan spraak des eersten ministers de gedachte opgewekt, dat ons ka binet thans meer tot een bondgenootschap met Rusland overhelde. Het doelmatige daarvan werd door den spreker sterk betwist, en hij haalde aPe grieven der Tories tegen Rusland weder op, besluitende met eene klagt, waarom men in 1831 van den op stand der Polen geen gebruik had gemaakt om dezeive weder als natie te herstellen, De Franschman. graaf de Moutalambertvolgde hem op, sprak in gelijken geest en beschouwde de bescherming van Polen als den hechtsten waarborg voor het bondgenootschap tusschert Frankrijk en Engeland, Nog verscheidene sprekers lieten zich in dezen geest hooren. Te slotte werd een besluit aangenomen, dat de herstelling van Polen, volgens de hier vergaderden, den stevigsten waarborg zotl opleveren voor de vrijheden van Europa en hec meest den alge- meenen vrede en het welzijn des menschdoms zou bevorderen, Men heefc berigten uit Kanada, die weder vrij ongunstig luiden de ruscigen aldaar schijnen de wijk naar de Vereenigde Staten te nemen; de B'itsehe troepen, ten getale van 16,000 man zijn uaauwelyks voldoende om de overigen onder bedwang te houdea. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad Goes en ressorte van dien: Londen den 19 Junij Er heefc eene groote vergadering van vrienden der Polen plaats gehad onder voorzitting van Z K* H. den hertog van Sussexdie zeer uitweidde óver het staatkundig gewigc van Polen in vroegeren tijd en over hec jammerlijkedat de Poolsche natie uit Europa was weggevaagd hij drong aan od eene ruime ondersteuning van de Poolsch uit gewekenen in Engeland,

Goessche Courant | 1839 | | pagina 1