BELANGRIJK BERIGT. xs Hec regeringsblad kondigt aandat het hof der pairs over morgen ten 12 ure het rapport der instructie, ter zake van het jongste complot, zal aanhooren. Van de gevangenen in die zaakzijn er thans slechts 78 in de conciergerie overgebleven. Eergisteren zijn nog 10 personen in vrijheid gesteld en 20 andere naar de gevangenis van la Force o verge bragt, Intusschen hebben er sedert eenige dagen wederom nieuwe ar restatien plaats gehadonder anderenvan zekeren N&uguezdie reeds vroeger in eenige staatkundige vervolgingen gewikkeld is geweest. Het gerucht wegens de in vrijheidstelling van al de gevan gene leerlingen der polytechnische schoolis te voorbarig geweest. Den 7 waren nog 29 hunner gevangen. De veroordeelden in het regstgeding der onlusten van Ta Rochelle hebben zich in cassatie voorzien. De heer Thiers heeft dezer dagen het handschrift van eene Geschiedenis der consulaire regering en van het Keizerschap in Frankrijkwelke ais eene voortzetting van zijne Geschiede nis der Fransche omwenteling te beschouwen is, aan den Boek handelaar Faulin voor 500,000 franken verkocht400.000 fran ken zullen daarvan dadelijk bij de overgifce van het handschrift en 100,000 een jaar later worden betaald. In een berigt uit Baijonne, den 6 Junij gedagtekend en van eene de zaak der Koningin gunstige zijde afkomstigleest men Sedert het bezetten van Ordunaheeft Espartero geen en kel geweerschot doen losbranden. Hij vergenoegd zich met die plaats en Arciniega met zorg te versterken. Maroto valt meer en meer in ongenadede algemeene denkwijze za! zich weldra op het hevigst regen hem verklaren. In Navarre hebben ge- heele bataillons geweigerd, om hem te gehoorzamen en zich naar Duraogo waarheen hij hen te zijner versterking geroepen had te begeven. Men beweerde zelfs giscereD te Bayonne dat drie dagen geleden de carlistische troepen te Estalla aan het muiten waren geslagen en den kreet vande dood aan Maroto hadden doen hooren. De generaal der ChrisrinosDiego Leonis daar van niet, onkundig kunnen blijven hij bevond zich destijds slechts op twee of drie uren van Estalla. De manschappen van de bende van Munagorri zijn thans naar het binnenste van Frankrijk ver voerden die aanvoerder zelf is sedert verscheidene dagen naar Parijs vertrokken, De Carlisten hebben het fort ot versterkte huis van Urdach waarvan bij in de vorige maand eenen korten tijd meester is geweestvernieldzoodar in dat grensdorp thans nog slechts eenige colbedienden blijven."* jSlcbcvIanbctu 's Gravenhage den 10 Junij. Naar men verneemtis de commissie van roezige op de droogmaking van het Haarlem mermeer dezer dagen geïnstalleerd. Heden morgen heeft Z. K. H. de erfprins vnn Oranje zich naar Stutrgardt begeven, alwaar, den 18 dezer, het hu we lijk van Z. K. H. mecH. K. H, de tweede dochter desKonings van Wurcemberg, zal gesloten worden. Z. Exc. de graaf van der Duin van Maasdamdievan den beginne afde onder handelingen over dit,te sluiten huwelijk gevoerd heeft, begeeft zich mede derwaarts. Het paleis op het Pleinhetwelk voor het jonge vorstelijke "paar is bestemd, wordt ter bewoning in gereedheid gebragr, Naar men verneemtzijn door de regering de noodige maatregelen genomen omzoodra het berigt der ratificatie van het eind verdrag uit Londen zal zijn aangekomendusdanige be sluiten en verordeningen re nemen, en circulaires en aanscbrij vingen aftezenden, als zullen kunnen strekkenom tegen de helft dezer maand zoo wel wat het krijgswezen, als andere takken van het bestuur betreft, alles weder op den voet van den staat van vrede, terugtebrengen. De haringvloot, voor het jaar 1839, ter groote visscherfj in Noord, en Zuid-Holland uitgerust, bestaat uk 120 bodems, te weten: van Vlaardingen 79, Delfshaven 2, Zwarrewaa! 4, Middelharnis 2Scheveningen rPernis xSchiedam 1Maas sluis 14, Enkhuizen 3, de Rijp 6 en Amsterdam 7. Goes, den 13 Junij. Heden werd alhier de 19de verjaring van Z. FC. H. Prins IVillem Frederik Hendrikop de gewone wijze gevierd. Men leest in het Amsterdamsche Handelsblad: Reeds sedert eenen gerisimen tijd bestaat er in ons land het voornemenom eene stoomvaart tusschen Nederland en New- York daar te stellen. Thans vernemen wij met genoegendat de voorbereidende werkzaamheden reeds zoo ver gevorderd zijn, dat de prospectus en statuten weldra het licht zullen zien. Ver blijdend is het, dat eenige onzer invloedrijkste mannen zich aan hec hoofd dier onderneming geplaatst hebbenwaardoor reeds een groot gedeelte van het benoodigde fonds is bijeen gebragt, en men op de krachtdadigste ondersteuning mag rekenen. Het behoeft geen betoog, dat geene haven op den vasten wal van Europa geschikter voor die belangrijke vaart zijn, voor den ge heeien Europeschen handel, maar vooral voor Duirschland en Zwitserland, dan de onze, die op eene zoo gelukkige wijs met den grijzen Rijn verbonden zijn. Wlj gewagen ook niet -breed voerig van het gemak vooren het voordeel dat door de landver- huizers kan en zal ontstaan. Wij wenschen thans reeds het Va deriand geluk mee die nieuwe bron van welvaart. De Staatscourant behelst het volgende berigt uit Athene dd 3 Mei jl. Er heeft alhier bij het Gouvernement, in hec belang van de houders der roode en blaauwe Grieken eene beraadslaging plaats gehad ten gevolge van welke men als waarschijnlijk mag aan nemen dat in deze zaak tot eene schikking zal worden geko menindien de houders een kapitaal van 5 h 6,000,000 ter op* rigting van eene bank kunnen bijeenbrengen, en een grondslag voor de verrekening van hunne schuldvordering willen voorslaan geëvenredigd aan de wijze van de oorspronkelijke geldopneming, die tegen de helft van de nominale waarde geschied is; men moec evenwel niec uit het oog verliezen, dat deze zaak nog aan den Staatsraad en aan den Raad van Ministers zal voorgelegd worden en aldaar nog vele zwarigheden zal kunnen ontmoeten zoodat de/el ve wel ligt zonder gevolg blijft. De Augsb. ATlgememe Zeitungbevat eene reeks van berigten uir WeenenKonscantinopelTriest en Alexandria, alleen wegens de aangelegenheden van het Oosten. Intusschen zijn al deze berigten van geene latere dagteekening dan hergeen door ons bereids vroeger naar luid van partikuliere berigten is medegedeeld. Terwijl uit Konstantinopel van den 22 Mei ge meld wordt, dat men aldaar de stellige hoop koestertdat het der diplomatie gelukken zalalle botsing tusschen de twee vij andelijke tegenover elkander staande legers te voorkomenen ter wijl ook het door ons gegeven berigt van een krachtig vertoog van Rusland aan Egijpte wordt bevestigd, vinden wij van den anderen kant daarin de tijding vermeld dat de Engelsche consül te Alexandrie per Courier uit Syrië zou hebben vernomen, dat de vijandelijkheden aldaar werkelijk begonnen waren Ook dit laatste is echter niec nieow en slechts eene herhaling van een artikel in het Journal de Smyrnehetwelk aan de Weener beurs van den 3 dezer eene zoo gevoelige daling heeft te weeg gebragt, en welks echtheid men later betwijfeld heeft. Men meldt uit Brussel van den 11 dezer. Wij ontvangen met de beden middag te Antwerpen uit Lon* den aangekomen stoomboot een Engelsch nieuwsblad van den 9 zijnde de Observer waarin wij het onderstaande aantreffen: Londen den 9 Junij, Gisteren namiddag is aan het bureau van buicenlandsche zaken eene conferentie gehoudenwaarin de ratification van hec vredes traktaat tusschen den koning van Holland en den koning der Belgen zijn uitgewisseld geworden* Deze laatste verrigeing baant den weg tot eene gelukkige schik-: king aan eene kwestie van levensgewigtin welke eene menigte schier onoverkomelijke moeijelijkheden zich vertoondenen die bij meer dan eene gelegenheidEuropa in gevaar bragten van eenen afgemeenen oorlog. Het is micsdien met een opregc ge noegen dat wij het algeheele einde van die aangelegenheid ver melden. 177ste KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE LOTERIJ. Prijzen van f 1000en daarboven. Trekking der Vijfde Klasse xste Lijst. N 9 6172, eene Premie van f 1000. 2de Lijsr. N.° 21170, een Prijs van 1000. 3de Lijst, Geene. 4de Lijst. N.° 25939 en 17701ieder een Prijs van rooo, 5de Lijst. N 0 14020, een Prijs van f 1000. N.® 23902, een Prijs van f 10,000 N 0 6680 een Prijs van f 1000. 6de Lijst. N 0 10678 en 19226, iedereen Prijs van fiooo. Heden verloste voorspoedig van eenen ZOON» C. REVERS, geliefde Echtgenoot van Goes, J C. MASSEE, den 14 Junij 1839. Familie, Vrienden en Begunstigers, gelieven deze voor Algemeene Kennisgeving aantenemen, Alle die eenige Vordering hebben of iets Verschuldigd ziin aan de Nalatenschap van wijlen MARINUS DUIVEN- WA/1RD. in leven Tapper te Middelburg en aldaar overleden, worden verzocht, voor den 30 Junij 1839, daarvan Opgave of Betaling te doen aan de Notarissen D J. van der HORST SERLE te Middelburgof S. E. STOK MANS te Hein kenszand. De Ondergeteekenden verwittigen aan alle belanghebbenden dat zij door bijzonder toeval alhier zijn gearriveerd, en op aanrading van de Wel Ed. Burgers nog alhier zullen vertoeven tot den 18 dezer, en zijn te spreken over alle Gebreken van den Mond, maken alle Kunstwerken van nieuwe TANDEN in te zetcen en voor al wat tot sieraad van den Mond behoord. Gelogeerd bij den Heer G. van Kalmthout in het Souterstuin Goes, den 12 Junij 1839. J. A. COHEN en M. A. VAN GELDEREN Comp. Tandmeesters van Rotterdam Ter Boekdrukkerij van F, Kleeuwens en Zoon»

Goessche Courant | 1839 | | pagina 2