N°. 46. GOESSCHE CO URA NT. i MAATOAG BEN 10 JUStJ ïksttirc!» AW ^bministvatwti. PUBLICATIE. (Vervolg en Slot van ons vorig nummer A In geen geval zal eene voorloopige klassering of begrooting behoeven plaats te hebbenzullende het ten aanzien der ge bouwen welke vallen in de termen van vrydom van grond lasten ot van verhooging van den aanslag in dezelve vol doende zijn, dat dadelijk alleen worde opgenomen de aard der plaats gehad hebbende verandering, volgeos de onder scheidingen in de wetten voorkomende, en derhalve bewe zen in welke der tijdvakken van vrijdom het gebouw moet geacht worden te vallen, mitsgaders het jaar van het op houden des vrijdoms, De nadere opneming en begrooting derzelvemoet ge- schieden in het jaar, voorafgaande aau dat waarin de toe gekende vrydom verstrijkt, g. Ingeval bij veranderde bestemming der gebouwen grond gevende tot een klassement of veranderd klassement, tevens aan» of bybouw plaats heeftwaarvoor een driejarige vry dom moet worden genotenial dadelijk alleen de veran derde bestemming met de veranderingen en verbeteringen ten gevolge daarvan aan het gebonw aaogebragtin aanmer king komenen de bij- of aanbouw later worden opgeno men in voege als aan het slot van lid f gezegd. Ti, Het genot des bedoelden vrijdoms aan de belanghebbenden worde toegestaan, zonder dat door hen tot verkrijging daar vaneene voorafgaande verklaringvolgens het voorschrift vervat in de Circulaire van 3 January 1834 n.° VI, opge nomen in ons Besluit van den isten September 1834, (Pro vinciaal Blad no. 64) ingezondenof aangifte deswege ge daan worde. De belanghebbende eigenaren zullen zoo spoedig doenlijk worden verwictigd, zoo van den termijn des vrijdoms aan hen toegekend, als van de klassering der gebouwen, en zulks bij eenvoudige toezending aan henvan eene kennis geving in voege als dooreen voor's Rijks rekening te druk ken model wordt aangewezenen zal daardoor komen te vervallen de nederleggmg der stukkenbij het Plaatselijk Bestuur gelijk die vroeger was voorgeschreven. Ingeval van bezwaren van de zijde der belanghebbenden tegen de klassering, zal worden gehandeld op den voet en de wijze» vermeld in de Circulaire van den 6 Mei 1834 N.° 97» (lid E en V- van art. 1 van evengenoemd Be sluit), ten aanzien der ongebouwde eigendommen; i. Van de plaats gehad hebbende veranderingen en verleende vrijdommen hiervoren vermeld, zullen in de daartoe betrek kelijke registers bij de bewaringen van het kadaster en in de Gemeenten voorhandende vereischte aanteekeningen geschieden. k, De bepalingen in lid a en b dezer omschrevenen voor zoo veel betreft de kennisgeving aan de belanghebbenden in lid b bedoeld, zyn mede van toepassing op de ongebouw de eigendommen. Brengen overeenkomstig daarbij ontvangene aanschrijving de vorenstaande beschikkingen ter kennis van de grondeigenaren bin. nen deze Stad en Gemeente; met uitnoodiging om hec Stedelijk bestuur door opgaven ter Stads Griffie, Dekend te maken met de voorgevallene veranderingen in de gebouwde en ongebouwde ei gendommenwelke eene opneming rer plaatse vereirchen ten einde daarvan gebruik te kunnen maken bij de opgave welke daarvan jaarlijks vóór of uiterlijk op den isteu Julij, aan den Controleur van het Kadaster in deze Provincie moet worden in gezonden. En opdat niemand onwetendheid voorwende zal deze worden gepubliceerdgenffigeerd en geinsereerd in dezer Stads-Courant. Gedaan ten Stadhuize van Goes, den 1 Junij 1839. Burgemeester en Wethouders vernoemd, J. H. VERSCHOOR, van Nisse, Ter ordonnantie van dezelven, De Stadssecretaris L. DE FOUW, Jz, BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad Goes en resKorte van dien, verwittigen elk der daarbij belangheb benden i.° Dat de Alphabetische Naamkisten van alle de personen die aan de Loting van dit jaar voor de Schutterij dezer Ge meente, moeten deel nemen, ter inzage van een iegeljjfc zulien liggen, op hec Raadhuis dezer Stad, van Maandag den io cot Manodag den 17 dezer loopende maand, des voormiddags van ia tot 12 uren, een einde een ieder io staat zoude zijn, om ingeval hem op die lijst eenige per» soncn of omstandigheden mogcen voorkomen die op de zelve zouden behooren te worden aangeteekend of daar van moeten worden weggelaten, zulks bij de, met het opzigt over de Loting belaste Commissie, ter kennis te brengen, a.Q Dat de tijd tot de Loting over den loopenden jare, is be» paald op Donderdag den 20 dezer maanddes voor» middags te elf uren> en dezelve zal piaacs hebben ten Stadhuize alhier. Gedaan te Goes, den 8 Junij 1839. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. II. VERSCHOOR, van Nisse, Ter ordonnantie van dezelven, De Stads-Secretaris, L. DE FOUW, Jz, PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der stad Goes t en ressorte van dienOntvangen hebbende het Besluit van Zijne Excellentie den Staatsraad Gouverneur dezer Provincie van den 31 der vorige maand (Provinciaal Blad N°. 49») - brengen dien overeenkomstigter kennis van de Veehouders en alle ver» dere belanghebbenden binnen deze Stad en Gemeente Dat de Longziekte onder het Rundvee ook in deze Provincie op meer dan eene piaacs is ontstaan; met aanbeveling en waar schuwing om tegen deze verwoestende ziekte op hunne hoede te zijn hun vee steeds zoo veel mogelijk afgezonderd en buiten gemeenschap met ander te houden zich voor eerst van den aankoop van vee te onthouden, en niet toetestaan dac eens an ders vee op hunne stallen en weiden verblijve om van hec ontstaan van eenige ziekte onder hun vee dadelijk aan den Bur gemeester kennis te geven zullende hec verzuim daarvan hen blootstellen aan de boete en gevangenisstraf daartegen bij Arr, 459 van het wetboek van strafregc bedreigdom zich inge val van Longziekte sciptelijk te gedragen naar de aanwyzing van het openbaar Gezag en naar die der Veehoudersen in alles hec van hen gevorderde te volbrengen alsmede om alles te vermij» den wat strekken kan om de Longziekte te doen ontstaan en voort» teplanten, onder voorhouding, dat afwijking of verzuim hiervan dezelven bet genot ontzegt van de tegemoetkomingwelke dooc het Gouvernement tot nog toe voor het verlies van het ten gevolge der Longziekce omgekomen of afgemaakt vee wordt ver» strektonverminderd de straffen die henals de besmetting heb bende voortgeplantvolgens de bestaande wetten kunnen worden opgelegd. Burgemeester en Wethouders vertrouwen dat een ieder, be» zield met het verlangen en den wil om deze verderfelijke ziekte, waarvoor dit Disrrict tot hienoe gelukkig is bewaard gebleven, ware het mogelijk voorrekomenof, bij het onverhoopr ontstaan derzelve te beteugelen zich gaarce zal gedragen naar de daar omtrent bestaande bepalingen en voorschriften dewelke in allen gevalle met kracht gehandhaafden de ontdekte overtredingen met de meeste gestrengheid achtervolgd zulien worden. En opdat niemand onwetendheid voorwende zal deze worden ge drukt, afgekondigd en aangeplakt aiomme waar zulks te doen gebruikelijk is mitsgaders geplaatst in dezer Stads Courant, Gedaao ten Stadhuize van Goes, den 8 Junij 1839 Burgemeester er. Wethouders voornoemd J. H. VERSCHOOR Van Nisse Ter ordonnantie van Dezelven, De Stads Secretaris L DE FOUW, Jz. NIEUWSTIJDINGEN, Frankfort, den 3 JunijUir Napels wordt van den 21 Mei gemeld, dat op Sicilië, bepaaldelijk in de districten van Palermo, Trapani en Girgenti, waar de grootste zwavelmijnen zijnde rooverijen en andere misdrijven in de laatste tijden groo- telijks zijn toegenomenzoodac in de steden zoowel als op hec platte land de eigendommen en hec leven der ingezetenennieE meer veilig waren en zelfs de gewapende magt door het be hoeftige gemeen werd aangegrepen. Dien ten gevolge had de regering troepen naar hec eiland gezondenen in genoemde dis»

Goessche Courant | 1839 | | pagina 1