Sj GOESSCHE N°. 45. VRIJDAG 183». COURAN T. BEN 7 JUNJJ Iksüivcu cit dlbministratbiu PUBLICATIE. (Vervolg van ons vorig nummer b. Gezegde opneming zai plaats hebben eenmaal *s jaars en aanvangen op zoodanig tijdstipals de Gouverneurs der Provinciën ieder in de zijne meest doelmatig zullen oor- deelenaltijd evenwel zoo vroegtijdigdat ten minste de uitkomsten der veranderingen welke vóór den 30 Junij van ieder jaar tot stand gekomen zijn nog kunnen opgenomen worden in de verzamelmgs leggerswelke moeten dienen voor de vervaardiging der kohieren der Grondbelasting van het volgend jaar. Van den dag waarop de opneming in ie. dere Gemeente zal plaats hebbenzal aan de Ingezetenen geene kenbis behoeven gegeven te wordendoch zal de Arab tenaar van bet Kadaster daarvan berigc geven aan het Plaat seltjk Bestuur, hetwelk zal zorgen eenen staat van de aan hetzelve bekende veranderingen in gereedheid te hebben, om met de aanwijzingenlangs andere wegen verkregen voor het werk te dienen. c Bij deze jaarlijksche opnemingen zullen in aanmerking moe ten genomen worden, niet alleen de gehouwen, welke ge heel nieuw gesticht, of weder opgebouwd zijn, maar ook de gedeeltelijke vernieuwingen of uitbreidingen door bijbouw, en alzoo alle eenigzins aanmerkelijke vernieuwing of ver grooting der perceelenhetzij door afbraak en weder op bouw, oi door aantimmering van een of meer vleugels of kamers, van eenen stal, een'koetshuis, een koepel, tuin huis of keuken of door verhoogiag met een of meer ver diepingen van het geheel of een gedeelte des gebouwsenz voorts zullen in deze opnemingen worden begrepen zooda nige gebouwen welke eene andere bestemming mogten heb ben verkregen, zoo als: fabrieken, trafieken, pakhuizen, bouwschuren enz., welke rot woonhuizen zijn ingerigt, ge lijk mede de gebouwen welke rot publieke einden gediend hebben en aan particulieren zijn overgegaanzoo alska semen, tuighuizen, gemeente heemraad of polderhuizen, akademie gebouwen als andcrZfns dè armenhuizen en andere gebouwen of gestichten adpiosususwélke tot andere ein den gebezigdof niet meer door arinen gratis worden be woond enz.en omgekeerd. Daarentegen znllen bij de op reming niet in aanmerking komen veranderingenwelke moeten beschouwd worden minder van beteekenis te wezen, of die slechts tot verfraaijing dienen, zoo als: het vernieuwen van eene pui of eenen gevelde aanbouw van een uitstek of balkonhet aanleggen van broeikassen("geene oranje» riën zijnde), het plaatsen van een schuurtje of snuivertje, het vernieuwen of vermeerderen van deuren en vensters en dergelijke. Overigens spreekt het van zelvedat niet alleen moet worden opgenomen de geheele of gedeeltelijke slooping der gebouwen maar ook derzei ver geheele of gedeel- teltjke vernieling door brandstormwatervloedof andere ram pen, mits zij daardoor eene schade van ten minsten een vijfde van derzelver waarde hebben ondergaan. Hec zoogenaamde verval (deterioratie) der gebouwen ten gevolge van het niet behoorlijk onderhouden derzelvezal niet in aanmer» kiig worden genomen. d, Alle minder belangrijke veranderingen dan die bij lid c ge noemd en alle verbeteringen (amelioratie) of verval der ge bouwen niet in de jaarlijksche opneming begrepen zul len in aanmerking komen bij de eventuele algemeene herzie ning van het Kadaster der gebouwde eigendommen welke volgens de wet ven 3 Frimaire 7de jaar, art, 102, om de tien jaren geschieden moet. Hiervan zijn echter uitgezonderd de gevallen dat het ver betéren van het inwendige plaats heeft, tevens met eene vergrooting of uitbreiding des gebouwsals in welke ge vallen de bedoelde verbeteringen ook bij de jaarlijksche op« neming in aanmerking moeten worden genomen. Bij vercimmerirgen die volgens de wet van den 28 Maart 2828, 'Staatsblad N°. 8), in den driejarigen vrijdom vallen, zal het geheele geboifw, bij nieuw klassement, in zoodanige hoogere klasse worden gebragt v als bet geheel der verbetering zal bevonden worden mede te brengen. e. Bij de bepaling der belastbare opbrengst zal vooral moe ten gezorgd worden voor het behoud van de evenredige klassering en begrooting* der gebouwenen in geen geval mogen afgeweken worden van de beginselendeswege bij dé daarstelling van het Kadaster gevolgd, In het bijzonder zullen de Ambtenaren letten op den meerderen aftrek voor de fabriekenTrafieken en pakhuizen Wegéns verval en Iros» ten van onderhoud en herstel toegestaan.» voorts ook daarop, oi deze panden mee het Woonhuis üidan niet één gebouw uitmaken, alsmede op het bestaande verschil, tusschen eene fabriek of trafiek en eene eenvoudige werkplaatsen in een woord, op alles wat ter zake in aanmerking Schoort re ko» men, Vervolg en Slot hierna BANK- EN B E D E-B A G. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en- WETHOUDERS der Stad Goes en ressorte van dien s Herinneren hiermede de Ingezetenen derzelve Stad en Gemeente, aan het bepaalde bij Zijner Mhjesteits Besluir van den 1 Augustus 1831, N°. 72, dac de Dankdag of Godsdienstige Viering der overwinning te Waterlooaltijd op den derden Zondag der maand Junij van ieder jaar zal plaats hebben. En daar deze dag dit jaar op den 16 der loopende maand invalt, Worden de fIn- en Opgezetenen uitgenoodigtom door plegtige viering deszei ven en eene algemeene deelneming aan de openbare Godsdienstoefeningen, van hunne dankbaarheid jegens het Opper wezen te getuigenwegens den in de Velden van Waterloo be vochten zege; en bij die gelegenheid, de belangen van het Rijk en die van het Koninklijk Huis, aan de goedheid des Allerhoog- sten optedragen. Zullende deze opdat niemand onwetendheid voorwende wor den afgekondigdaangeplakt en geplaatst in dezer Scads-Coiiranc, Gedaan ten Stadhuize van Goes den 1 Junij f839. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. H. VERSCHOOR, van Nisse Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secretaris, L DE FOUW, Jz. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad Goes en ressorte van dien gezien de Circulaire van Zijne Excell. den Staatsraad Gouverneur dezer Provincie van den 18 February 1839, AN,® 1632, iste Afdeeling (Provinciaal Blad N.°i9,) mitsgaders de Missive van de Districts-Commissie tot aanmoe diging van de gewapende dienst, alhier gevestigd, de dato 26 Mei daaraanvolgende N 0 135, brengen eer kennis van de Inge zetenen dezer Gemeente1 Dat op Woensdag den 19 dezer maand, aan de huizen der Ingezetenen, de gewone jaarlijksche inzameling ten behoeve van het gemelde Fonds zal geschieden En daar de opbrengst dezer Collectein de eerste plaats uiü sluitend strekt rot ondersteuning van de verschillende deelgereg* tigdendie in vroegere oorlogen verminkt zijn gewordenen hec overige van de publieke inzameling wordt aangewend ten nutte van de primitive deelgeregngden na 1813, en onder deze inzon derheid die genedie de slagtoffer» zijn geworden van den strijd gevoerd ten gevolge van den opstand in Belgien waardoor dat Fonds bij voortduring alle aanspraak heefc op de medewer king en ondersteuning van alle weidenkenden; worden de Inge zetenen op het dringendste uitgenoodigdom hunne milde han» den te openen en ruime giften aftezonderen tot instandhouding van eene instelling, welke de hoop en hec vertrouwen uitmaakt van zoo velen a/s in de jongste tijdsomstandigheden aan het be houd van hec Vaderland hunne gezonde ledematen ten offer ge bragt, en der betrekkingen van hen die" daarbij het leven inge schoten hebben. Deze onbekrompene medewerking is te noodzakelijker, door dien de uitgaven niet tegenstaande vele beperkingen in de uir« deeling, zoo hoog zijn geklommendat dezelve door de inkoms ten niet kunnen bestreden worden; waardoor her Kapitaal van hec primitive Fonds door verkoop, van jaar tot jaar vermindert, en het tweede Fonds ontoereikend is om te voorzien in de Gratifica," tien aan de reeds opgenomene deelgeregtigden ongeaebe nog hec groot aantal der genen, welke die opname reikhalzend te gerroec ziendoch die niet anders dan bij opvolging kunnen opgenomen worden. Dat ieder derhalven gevoelende de nuttige en weldadige strek king van dat Fonds en de noodzakelijkheid om hetzelve in stand te houden, naar vermogen daartoe bijdrage, en alzoo hec onge luk helpe verzachten van de verminkte helden des Vaderlands en van de nagelatene weduwen en weezen der gesneuvelden.

Goessche Courant | 1839 | | pagina 1