N°. '43. GOESSCHE 1830. C (MWB N T. VRIJDAG <>%V; ïr- •>•••'-.-• DEN 31 MED $kstasr£M ca Slbmiaisteaticii. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der stad Goés en ressorte van dien Maken bij deze aan alle Ingezetenen derzei ve Stad en Gemeente bekend Dat het Kohier der Personele Belasting over het dienstjaar 1838 Liet A. N°. 7 op den 24 Mei jl,, door Zijne Excellentie den Staatsraad, Gouvtrneur dezer Provincie Executoir verklaard en op heden ter invordering aan den ontvanger van 's Rijks Be lastingen ingezonden is. Zullende dus een iegelijk na bekomen kennisgeving van zijnen aanslag verpligt zijn dien overenkom- stig de bepalingen der wet, te voldoen, op straffe van daartoe anderzins te zullen worden gedwongen. Terwijl diegenen welke hun aanslag biljet niet zullen ontvangen hebben zich van een dubbeld van hetzelve kosteloosten kantore des ontvangers zul len kunnen voorzienen zij die zouden mogen vermeeoen dat de aanslag niet overeenkomstig is met hunne opgave of met de plaats gehad hebbende tauxatieopneming en tellingzich des. wegens schriftelijk, met in achtneming van de voorschriften ten dien aanzien wegens de Directe Belastingen in het algemeen be staande en des verkiezende door tusschenkomst van den Con troleur der Divisiekunnen bekiïgen. En opdat niemand hieromtrent onwetendheid voorwende, zal deze worden afgekondigd en aangeplakt, alomme waar zulks te doen gebruikelijk is. Gedaan ten Scadhuize van Goes, den 30 Mei 1839. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. H. VERSCHOOR, van Nisse Ter ordonnantie van dezelven, De Stads-Secretaris, L. DE FOUW, fz. NIEUWSTIJDINGEN. Buit^hlanb. Frankfort den 25 Mei. Naar men meldtis bij de de zer dagen te Trier plaats gehad hebbende verkiezing van eener. nieuwen bisschopde keuze van het domkapittel gevallen op den kanunik Arnoldidie vroeger geschillen met de regering heeft gehad en nog onlangs eene heftige predikatie heeft gehouden. Uit A dezen hoofde moet de president der Rijnprovincie zwarigheid heb ben gemaakt, om de keuze aan te nemen, en de beslissing van de regering te Berlijn gevraagd hebben. Met het laatste Pinksterfeest is te Leipzig het 3de Eeuw feest van de invoering der Kerkhervorming aldaar met grooce plegtigheid en luister gevierd. HH, MM. de Keizer en Keizerin van Oostenrijk hebben den De gravin van Lipano Carolina Bonapartewedinve van den voormaligen Koning van Napels, Muratis den uezer r Florence overleden. Eerst in het vorig jaar hadden de Fransche kamers, op voorstel van het Fransche gouvernement, a n haar een jaargeld van 100,000 franken toegestaan. Uit Rome wordt van den 16 gemeld, dat den vorigen dag het lijk van den kardinaal Fesch naar de kerk St Lorenzo over- gebragt was. Den 16 werd er een plegtige dienst gehouden, waarbij vele kardinalen tegenwoordige waren. Te P,orne wa ren meer dan 100 aartsbisschoppen en bisschoppen aanwezig, om de aanstaande plegtigheden by te wonen. Er zijn hoogscgewigtige tijdingen uit het Oosten ontvan gen. Het geachte Duitsche blad de Allgemeine Zeitung 4 behelst deswege het volgende Eene reeks overeenstemmende berigten zoowei bij de aan zienlijke handelshuizen van Augsburg als bij ons, heden (den 23) uit Triest, van den 18, en uit Venetië van den to, ontvangen, meldt het uitbreken der vijandelijkheden tusschen de Porte en Mehemed-Ali. Alzoo is gebeurd hetgeen de correspondenten uit het Oosten reeds voor lang voorspeld hebben datnamelijk terwijl de Porte te Konsrantinopel vredelievende verzekeringen gaf, haar leger aan den Taurus voorwaartsche bewegingen maakte welker aanvallende houding alleen kon bedekt worden door de noodzakelijkheidnaar men beweerdeom de troepen te verleg gen naar minder dorre landstreken. Reeds den 11 Mei gaven wij uit goede bron een schrijven uil Smyrnavolgens hetwelk het Turksche leger, onder llafiZ'Pacha, zich in de omstreken van Malatti, op den grooren straatweg naar Diarbekir, concen treerde terwijl Hafiz-Pacha tevens verklaardedat eene voor waartsche beweging noodzakelijk was. Volgens brieven uit Weenen, in de Allgemeine Zeitung van den 20 Mei geplaatstwas Hafizm Pacha werkelijk den 15 April van het leger van Maiattia opgebroken, en naar Semitataan den Euphraatopgerukt. Volgens de heden ontvangen berigten is thans het gros van het Turksche leger in El-Sir, vlak aan deu Euphraat, binnengerukt, daarop, deze re vier, welke de grenzen vormt, overgetrokken, en alzoo tot hec door de Egyptische troepen bezette gebied van Syrië doorgedron gen." Dit berigt (zegt een voor ons liggend schrijven uic Triest, van den 18) is door eene van vvege den Franschen con sul afgezondene stoomboot uic Alexandrië den to Mei naar Syra overgebragt. De K. K. consul heeft tevens met de Oostenrijk sche stoomboot depeches naar Weenen afgezonden." Hier onder laten wij volgen twee bijna gelijkluidende brieven uic Egy'p* te, zoo ais die den 18 te Triest door een aantal estafetten naar alle rigtingen verzonden zijn. Waar het hoofdleger der Egypte- naren staat, blijkt uic die brieven nier. Volgens de laatste be rigten was Ibrahim-Pacha nabij Hamahterwijl de Egyptische bezettingen uit Aintab en Aleppo zich onmiddellijk tegenover de aanrukkende Turken bevonden." Voornoemde blieven zijn gedagteekend uit Triest van den 18 en uit Alexandrie van den 7. Eerstgenoemde luidt aldus Zoo even 9 ure 's morgens, is de Oostenrijksche stoomboot Madmudichniettegenstaande haar oponthoud te Corfu en Ad- cona, binnen vijf dagen en 10 uren van Athene (Syra?), alhier aangekomen. Zy heefc belangrijke depeches medegebragt, welke oogenblikkelijk per estafette naar Weenen zijn afgezonden. De strijd tusschen Mehemed Ali en de Porte is geopenden 50.000 Turken zijn bij El Birniet verre van Aleppoden Euphraat overgetrokken De brief uit Alexandrie is van denzelfden inhouden voegt er bijdat de Pacha Cairo verlaten heeften elk oogenblik te Alexandrie werd verwacht. Londen, den 25 Mei. Te Cambridge is laatstleden maandag de rust verscoord ter zake van eene volksvergaderivgdie belegd was, otn een adres aan de Koningin optemaken, betreffende hec in stand houden van het ministerie Melbourne. De party der Tory's, en daaronder voornamelijk de jongelieden der universi teit hebben die vergadering met geweld uiteengedreven. Nadac eenige baldadigheden gepleegd waren, is de orde, zonder tusschen komst der gewapende magt hersteld. Te LiverpoolBath en Newcastle zijn in de laatste dagen weder talrijke vergaderingen van de Charcisten gehoudenwaarbij onder* scheidene sprekers eene heftige taal hebben gevoerd. In de beide laatstgenoemde steden is de menigte van zelve uiteengegaan, zon. der verdere ongeregeldheden te plegen. Te Liverpool heeft zich onder de bevolking eene tegenpartij opgedaan, die de oproerige sprekers tot zwijgen gebragt heeft, en, nadat hier en daar bloe dige vechtpartijen hadden plaats gehad, ten laatste meester van den grond is gebleven. Tegen gisteren was te Birmingham en tegen heden te Manchester eene groote vergadering der Chartis- ten belegd. In beide deze steden werd de afloop van die bijeen komsten met bezorgdheid te ge.moec gezien. HH. KK. HH. de grootvorst troon-opvolger van Rusland en prins Hendrik der Nederlanden hebben een uitstap gedaan naar Oxforden zijn daar door de bestuurders en leden der uni versiteit luisterrijk en met buitengewone onderscheiding onthaald. Aan de beide Prinsen is, als eer-bewijs, de graad van doctor in de regtsgeleerdheid plegtig verleend. Ook aan graaf Orloffi en twee andere personen van het gevolg van den grootvorst is dac eerbewijs betoond Naar men verneemt, heeft Prins Hendrik der Nederlanden, wiens verblijf hier te lande aanvankelijk op 8 dagen bepaald was verlof bekomenom te verblijven tot hec vertrek van den Eus- sischen grootvorst. Parijs den 16 Mei. De tijdingen uit het Oosten hebben alhier diepen indruk gemaakt, ce meer daar de regering terstond getoond heeft niet voornemens te zijn een werkeloos aanschou wer van den strild tusschen den Sultan en zijnen Vasal te blijven. In de zitting der kamer van Afgevaardigden van den 25 dezer heeft de minister van Marine, admiraal Duperrévoor zijn de partement een buitengewoon krediet van 10 millioen franken aan. gevraagdmet de bepaalde bestemming om de thans in de Middel* /T'7' r?. S&K. ft**»» Jv-'f'O» 18 het lusthof Schör.brunn betrokken. De Oostenrijksche ge zant bij het Engelsche hofvorst Esterhazyheeft Weenen den 18 verlaten, zich op zijnen post begevende.

Goessche Courant | 1839 | | pagina 1