De politie heeft in de laatste dagen talrijke huiszoekingen in de hotels gamis gedaan. Men zegt, dat onderscheidene ge kwetste personen zijn in hechtenis genomen, als verdacht hunne wonden bij het jongste oproer bekomen te hebben, Heden morgen zijn onderscheidene huizen onderzochten heeft men eene vrij aanzienlijke hoeveelheid, kruid, kogels en patronen in beslag genomen. Gisteren morgen raoec de-politie, bijgestaan door een detachement municipale gardesin de wijk Sc. Martin 17 jongelieden in hechtenis genomen hebben die bezig waren patronen te maken. In dezelfde wijk is een groot aantal snap jhanen in beslag genomen. - De overheid gaat voortkracht dadige maatregelen te nemenom zich van de algemeene veilig» heid te verzekeren. Gisteren hebben wederom talrijke patrouilles te voer en te paard de straten dezer hoofdstad doorkruist. De hertog Decazes heeft gisteren morgen twee iuren op de conciergerie doorgebragten onderscheidene beschuldigden ver hoord, Sreeds zijn deze nog niet naar het Luxemburg vervoerd. Meu verzekert thans stellig, dat Barbèsdie thans zoo zwaar gekwetst gevangen is genomen niet die Barbès is, welke vroe ger reeds bij andere oproeren verschenen is dat deze een student doch gene een schoenmaker isdat hij geen deel aan het oproer heeft genomenen rustig met zijn meisje naar den schouwburg ging, toen hem een ongelukkige kogel trof. JVcbcvUnbctt. 's Graveniiage, den 23. Mei. In de thans ontvangene Lon densche bladen vindt men een breedvoerig verslag van een luis terrijk gastmaalhetwelk den 20 Mei door het genootschap van op Rusland handelende kooplieden aldaar aan den Grootvorsc trooosopvolger van dat Rijk en den Nederlandscben Prins Hen drik gegeven is Lord Melbourne en zijne ambtgenoocenlord Wellington en vele andere aanzienlijken zijn daarbij tegenwoordig geweest. De zaal prijkte met de Engelsche, Russische en Ne- derlandsche vlaggen, In al de uirgebragce toosten is de wensch en verwachtiog om den vrede en de goede verstandhouding tus- schen Engeland en Rusland bewaard re ziendoorgeblonken, Lord Melbourne heeft den toost op Keizer Nikolaas uitgebragc en daarbij aan het persoonlijk karakter van dien Vorst in sterke bewoordingen hulde bewezen. Zoo wel de Grootvorst als Prins Hendrik hebben de op hen uitgebragte dronken in de Engelsche taal beantwoord en zijn daarbij door ai de aanwezigen luide toe gejuicht. De toost op den Nederlandschen Prins werd door den voorzitter van het genootschapden heer Astelldie ook bij het gastmaal voorzatuitgebragt. Hij noemde den Prins de zoon van een van Engelands oudste en getrouwste bondgenoocen. In antwoord stelde deze de hartelijke eensgezindheid tusschen Groot Brittannie en Nederland" in, Ook lord Wellington heeft bij deze gelegenheid schitterende blijken van de achting der aan* wezigen voor zijn persoon ontvangen. - HH. KK HH. de Prins van Oranje en Prins Aelxander vergezeld van Z. O. H. den Erfgroochertog van Saksen- Weimar zijn gisteren morgen uit deze residentie naar Tilburg vertrokken. Met leedwezen vereemen wijdat Z. D. H. de Prins van Saksen-Weimareerste luitenant bij het korps mineurs en sap» peurs in Nederlaodscne diensten die reeds sedert eenigen tijd te Nijmegen, waar hij in garnizoen was, bedenkelijk ziek lag, aan zijne doorluchtige ouders en talrijke vrienden door den dood is ontrukt. Men schrijft uit Dordrecht van gisteren: „Sedert gisteren is hier de doortogt begonnen van de man schappen der ligcingen van 1832 en 1833, komende uit het le gerten einde met groot verlof ontslagen te wordenen zich naar derzelver depots begevendeom aldaar (hunne wapenen af te geven. Gisteren zijn namelijkhier aangekomen een detachement van het 2de bataljon jagers, sterk 3 officieren en 211 man, en een detachement der 5de afdeeling infanterie, sterk 2 officieren en 184 man; heden een tweede detachement der 5de afdeeling, sterk a officieren en 193 man, en een detachement grenadiers, srerk 5 officieren en 303 man en morgen worden gewacht een derde detachement der 5de afdeeling, sterk 2 officieren en 146 man Al deze manschappen houden hier nachtkwartier." Het bovengenoemde detachement jagers van het 2de bataljon, is in deze residentie reeds aangekomen, waar hun het verlof zal wor den uitgereikt; dat der grenadiers wordt hier tot hetzelfde einde gewacht. Deo 18 dezer heefter te Rotterdam een allerdroevigst on geluk plaatsgehad. Eenige kinderen uit de minvermogende klasse hebben des namiddags van dien dagzonder eenig opzigt aan de .Rotte spelende, op het middeu der straat een ouderwetsch doosje gevonden, hetwelk door hen geopend geworden is. Van den inhoud van het doosjen hebben j2ijzoo ais kinderen gewoon zijngeproefd en daarvan medegedeeld aan andere speelgenoocen. Twee dier kinderen genaamd Jan Bensman en Fredrik Schoen makers, be'de oud 10 jaren en wonende in de Verlorenzoom steegin de Lombardstraatzijn reeds ten gevolge daarvan over Jeden, tetwijl drie anderen zeer ongesteld zijn. Men heeft alle reden om te vermoeden, dat dit doosjehetwelk vermengd ratte, kruid in zich bevatte, zal zijn verloren geraakt, en de politie doer ter ontdekking alle mogelijke navorschingen. Bijzondere brieven uit Brussel van gisteren behelzen het volgende De commissie, belast met de voorbereidende werkzaanjhe^ den tot de liquidatie mat Nederlandzal nu voor de derde reis bijeenkomen. Deze vergaderingen worden door de ministers bij gewoond. Tot dus verre heeft men wel eene menigte beschei» den onderzochtmaar Rog geen bepaald ontwerp aangenomen. Inmiddels nadert de tijddat het tractaat zal moeten worden ge<i ratificeerd, en dat de ratificatie^ snoeten worden uitgewisseld. Men vermoedtdat de ratificatie van de Belgische zijde zal vol gen zoodra de zitting der wetgevende vergadering zal zijn ge sloten 'cwelk binnen weinige dagen moet plaats hebben. Gis- teren is bij het ministerie van buicenlandsche zaken een courrier aangekomenwelks depeches tot de ratificatie betrekking moeten hebben gehad- „Gisteren is een openbaar concert gegeven, ten behoeve van de huisgezinnen welke door het ontvlammen der brandbare lacht in de kolenmijn van Horlozen door den brand van Stokheiiti ongelukkig zijn geworden. Vorst Leopold heeft hetzelve bij* gewoond, doch is door de aanwezigen met weinig eerbied be- jegend. Hij zal nu eerlang, mee zijnen zwager, den hertog van Wurtembergnaar Parijs vertrekken. „De minister Nothomb heeft een bedrag van 6 a 700,000 fr. verlangd voor het uitdiepen van de kanalen van Charleroi en Terneuzen Hij stelt zich veel voor van het hervatten van den uitvoer van steenkolen naar Nederland, De wet op het in dienst houden van de vreemde officieren, heeft een zeer ongun- stigen indruk gemaakc. De centrale sectie heeft dien zoo veel mogelijk pogen te verzachtendoor den maatregel slechts ais provisioneel en voor den rijd van twee jaren voortedragen. (In belgische bladen wordt van een ontwerp gewaagd om 15 gene raals en kolonels en 300 verdere officierenwaaronder meest al de genendie hunne benoeming als zoodanig aan de onwenteiing verschuldigd zijn, op halve soldij te stellen."} V De DIRECTIE der ZEËUWSCHE BRANDWAAR- BORG MAATSCHAPPIJ gevestigd te Zierikzeebrengt eer kennis van de Deelhebbers, dat op den 23sten dezer Maand, de gewone jaarlijksche Rekeningen het gebruikelyk Verslag van den Staat der Maatschappijaan de tegenwoordige geweest zijnde Deelhebbers gedaan en medegedeeld is, en door derzelver goed* keuring bekrachtigd zijnde het tevens daar uit geblekendat de genoemde Maatschappijweder gedurende het afgelopen Jaar toegenomen en thans geklommen is tot eene hoogte van omtrent Zeventien Millioenen Guldens - dit heeft de Directie met des te meerder genoegen opgemerkt, vermits het geensints te ont veinzen is, dat in het Jaar 1838 vele en zser belangrijke Brand schaden, de Omslagen, tot Dekking dier Schade, toe eene bui tengewone Hoogte hebben opgevoerd - doch ofschoon even zeer de Directie ais Deelhebbers die betreuren moeten, mogen zij zich nogthans aan de andere zijde verheugendat gedurende het Vijftienjarig Bestaan dezer Maatschappij eene geringe Bydrage toereikend geweest isom de Brandschaden te bestrijden daar toch blijkens de omslagen in de Jaren 1826 tot en in 1839, gedaan ter Dekking der Brandschade gedurende dat Tijdvak niet meer is bijgedragen als 29! Cents per f 1000 in het Jaar en alzoo met bijvoeging der Administratie Kosten slechts ten bedrage van 79! Cents, zulks dat wel niemand, die zoowel de Voor» deelen alsNadeelen, zich voor oogen stele, zal weerspreken kun* nen, dat ondanks de ongelukken in het vorige Jaar door den Brand veroorzaakt, er ruime stof is tor dankbaarheid, over de gunstige werking dezer Maatschappijgelijk het ook niet te ontkennen is dat de bijdragen voor Brandschaden, met de Kos ten van Administratie vermeerderd nog altijd verre beneden zijn aan het verschuldigde bedrag wegens verzekering voor eene be paalde som, genaamd Verzekering a Prime. De Directie durft mitsdien zich ook te regc vleijen met de voortdurende Medewerking en Deelneming van de Ingezetenen der Zeeuwsche Eilandenaan welke zij dezelve bij vernieuwing aanbeveeld. De Directie voornoemd, I. S. BOEIJE, Op Last derzelve, De Secretaris, J, VERVEEN. FAILLIET-VERKLARING. Bij Vonnis der Arrondissements Regtbank te Goes, van den drie en-twintigsten Mei 1839, is AB RAHAM MOS ES GROENWinkelier, wonende te Goesverklaard te zijn in staat van Faillissement; den aanvang van het Faillissement be paald op de dagteekening van her Vonnisen zijn in het zelve Faillissement benoemdtot Regter Kommissarisden Edel Achtbaren Heer Mr. P. J. van VOORST VADER, en tot Curator HENDRIK KAREL JAN van den BUSSCHE, Notaris te Goes Goesden vijf en«cwintigscen Mei 1839. Als Curator van den BUSSCHE. Ter. Boekdrukkerij van F, Kleeuwens en Zoon*

Goessche Courant | 1839 | | pagina 2