N°. 43. GOESSCIIE 1839. MAANDAG COtJRAN T. i 33*0tur£ti jew &b ministration. De STAATSRAAD GOUVERNEUR van de Provincie Zeeland: Herinnert by deze alle belanghebbende Administratien en Par ticuheren in de Provincie aan de bepalingen der wet van den 8 November 1815, N.w 3A Staatsblad N.° 51volgens welke van alle schuldvorderingen ten laste van her Ryk over den jare 1838 de Rekeningen Memovien ot Declaratien vóór of op den laatsten Juni/ aanstaandebij zoodanige Administratien, Col legienAutoriteiten ot Ambtenarenals welke de orders tot het doen van leveranden ot anderzirs gegeven hebben behooren te zijn ingediend, op poene van re worden gehouden voor verjaard en vernietigd met uitnoodiging verder om dit uiterste tijdstip voor de indiening der gemelde prctennen niet aftewachten maar dezelve onverwijld te bewerkstelligen. Middelburgden 21 JVlei 1839. De Staatsraad Gouverneur voornoemd VAN VREDENBURCH. PUR L I C A 'T I F BURGEMEESTER en WETHOUDERS der stad Goes en ressorte van dieo brengen by deze te kennis van de Ingeze- tenen dezer Gemeente: Dat de Patenten over het dienstjaar 1838 (loopende van i.° Mei tot ultimo April 1.839.,) aangevraagd gedurende de twee laatste kwartalen van dat jaaringevuld gereed Jiggenen tot derzelver afgifte ter .Stads.Griffie zal worden gevaceerd van heden af tot den 8 Juoij eerstkomende dagelijksuitgenomen des Zon* dags., '4 voormiddags van tien tot twaalf uren. Wordende de belanghebbenden vermaand, om die afhaling in persoon te verrigten en zicb den bepaalden tijd ten nutte te ma kenten einde van alle kosten bevrijd te blyvendaar Hun Ed. Achtb. verpligr zijn, volgens Art. 2 van Zr. Ms. besluit van den 17 October J&20, om de onafgehaalde Patenten, of de Afschrif ten van dezelvedoor eenen Deurwaarder der Directe Belastingen onverwyld aan de Patempligtigen te doen uitreiken, tegen beta ling vao tien cents; waartoe dan ook met den 10 Juny eerst komende en volgende dagen zal worden overgegaan. Gedaan ten Stadhuize van Goes den 25 Mei 1839. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J, H. VERSCHOOR, van Nisse Ter ordonnantie van dezelven, De Stads Secretaris L. DE FOUW, ]z. ADVERTENTIE. Door bet overlijden van Sander Visservacant gewerden zijn de de bediening van Tonder van den Langen Turf binnen deze Stad, worden degenen die genegen zyn naar dezelve te Sollici «eren uitgenoodigdzich daartoe aantemeldenaan Burgemees ter en Wethouders dezer Stad bij Biljetten in eene op Scads- Griffie geplaatste bus, vóór Zaturdag den 1 Juoij eerstkomende. Goes, den 25 Mei 1839. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. H. VERSCHOOR van Nisse, Ter ordonnantie van dezelven De Stads Secretaris, L. DE FOUW, fz. NIEUWSTIJDINGEN. SShtiteJcItlAttb. Berlijn, den 19 Mei Uit bijzondere berigten). In hét Koninklijk «lot zijn toebereidselen gemaakt rot .ontvangst van on derscheidene hooge vreemdelingen welke de feestdagen en de daar op volgende manoeuvres met hunne tegenwooxdiglvid komen ver eeren. Daaronder merkt men op de hertogin van Braganza den hertog van Leuchtenberg, Ook vleit men zich Z. M. den Koning van Hannover by de voorjaars manoeuvres te zien. Nopens Z. Keiz. H. den Grootvorst troonopvolger van Rusland zijn de meemngea uiteenloopeode. Volgens sommigen, zou Z, Keiz. H. voor dit jaar er van afgezien Jïabbenom voornoemde manoeuvres bïj fte wonenvolgens anderen echterbilyft men zich met de hoop vleijenden Doorluchtigen Vorst hier te zien Deze willen daarmede een huwelijksontwerp in verband brengen daar, volgens sommigen willen, de keuze des Grootvorsten ge vallen zou zijn op eene jeugdige Prinses van een Duitsch-Vorsten geslachtdat bereids met een Zind-Duitscb en ons Koninklijk Huis veraiasgdscbapt is. Wat hiervan zij zoo veel schijnt ze kt r dat H M de Keizerio van Rus'nnd na het huwelijk dec j oudste Grootvorstin en na de er ring van Haar eigen geboorte» levsc Petersburg verlaten en zich over onze hoofdstad naar Ems zal begeven om aidaar van de baden gebruik te maken. Zijn bovengemelde berigten gegrond, dan zou in de fraaije stuken van den Taurus het nieuwe familiefeest van het Russische Keizers-» huis gevierd worden. De heer ven Dunin moet sedert eenige dagen wegens on gesteldheid zijne kamer houden. Na de bekendmaking van het tegen hem uitgesproken vonnis, zijn onderscheidene Domheeren uit Posen en Gnesen bier ontboden geworden, om zich mee onze overheden mondeling over het bestuur van dat Domkapittel te verstaan. Reeds zijn eenige dier keren alhier aangekomen, „Onze gezant in Groot Brutvnie. baron von Bulowdie een werkelijk aaodet-1 heefc gehad in de minnelijke schikkingen bij de Londensche Conferentie, is, bij zijn tegenwoordig verblijf in deze hoofdstad, tot geheimraad in werkeiijken dienst, met den titel van Excellentiebenoemd. „Volgens berigten uit St. Petersburg, bestaat er thans geen twyiel meer nopens het ontslag des ministers van buitenlandscbe zaken, den graaf von Nesselrodeen zulks ten gevolge van hec met de regeringen van Groot Brutanje en Perzië ontstaan conflict. Men merkt dit ontslag aan als een nieuwen waarborg voor bet oehoud van den Europescben vrede en noemc reeds den tegen- woordigen gezant te Weenenden heer von Tatitschejf, als opvol® ger van oen graaf von Nesselrode. Z M. de Koning van Beijeren heefc, den 31 der vorige maand, vergezeld van zijn gevolg in zes prachtige staatswagens een bezoek bij Z. H. den Paus in het Vaticaan afgelegdwelke hem met groore welwillendheid is te gemote gegaan. Beiden onderhielden zich een' geiuimen tijd Na de vriendelijke ont vangst des Pausen heeft de Koning besloten den 26 dezer maand de plegcigheid der canonisatie bij te wonen, en eerst den 27 Rome te verlaten. Volgens een te Schwerin in omloop zijnde gerucht, zou Z Keiz. H. de Grootvorst troonopvolger van Rusland aldaar de volgende maand vetwach; worden. Aan de hoogeschool te Heidelberg zijn dit jaar 230 nieuwe studenten ingeschreven. Die akaderriie heeft aanmerkelijk toege nomen. Men betreurde het echter, dat het vak der Godgeleerd heid bijzonder sedert eenige jaren meer eiv meer afnam zoo zelfsdat van genoemd getal van 230 studenten slechts twee theologanten waren. Uit Konstantmopel 1 Mei wordt nu geschreven, dat, of schoon de zaken daar een vreedzaam aanzien bekwamen echter hei berigt van Hafiz-bassadat hij zich genoopc vond, om eene an dere positie, en wel digcer bij de Syrische grenzen, aantenemen deels om zich tegen overvallen te beschermendeels om zijne troepen beter van den benoodigden leeftogt te kunnen voorzien, veel onrust baarde. De Sultan verzekerde wel bij voortduring, dat hy geene vijandelijkheden tegen Mehemed ali in den zin had, maar dit belette niet, dat een onvoorzigtige stap van Hafiz bassa dadelijk botsingen konde te weeg brengen. Men had der halve getracht de Porte re bewegenom aan Hafiz-bassa bevel te geven, ten einds met zijn leger te blijven, waar hy was, of, indien hij volstrekt van ievensmiddelen ontbloot was, rugwaarrs, in plaats van voorwaarts te trekken. De Sultan had zich hiertoe bereid verklaard, maar het was de vraag, of het leger de voor genomene beweging niet reeds had ten uitvoer gebragc. Onder deze omstandigheden handen de vreemde gezanten het raadzaam geoordeeldIbrahtm-bassa bekend te maken met de reden waarom Hafiz bassa misschien eene voorwaartsche beweging zou doen en hem tevens te verzekerendat deze veldheer geene vijandige demonstratien zou doen zoo lang niet werd aangevallen. jfraitftrijfc» Parijs, den'10 Mei. Men zegt, dat de heer Délessert op nieuw zijn ontslag aan den Koning heefc ingediend men weet echter nier of hetzelve is aangenomen. Als zijn opvolger wordt genoemd de heer Vivien De generaal Daguereau aan wieti tot de komst van den koionel Vaillantad interim het bevel over de polytechnische school is opgedragen is met hec onder* zoek belast nopens de jongste gebeurtenissen aldaar. Het is onjuist, dat Barbès aan zijne wonde zou gestorven zyn. Steeds verkeert hij inrusschen in levensgevaar. Het gerucht als of, ten gevolge der jongste onlusten ook arrestarien in de provinciën bijzonder te Lijon en Straasburgmoesten plaats heb ben beeft zjcb niet bevestigd. Gisteren is een gaauwdief op heecerdaad betrapt en gevar, toen hy het vertrek van den Oostenrijkschen gezant wilde bestelen. DEN 27 MEL

Goessche Courant | 1839 | | pagina 1