PROGRAMMA. gehouden te bestaanen de Stukken behoord hebbende tot het gewezen Kantoor te Oostburgnaar Middelburgen die van Hulst naar Goes zijn overgebragt, en dat alsnu in de hoofdplaats van ieder Arrondissementen dus te MiddelburgGoes en Zierikzeeis geves tigd een Kantoor van bewaring van de Hypotheken en het Kadaster. En opdat zulks algemeen bekend zijzal aan deze op de ge» bruikelyke wijze publiciteit gegeven worden. Gedaan ten Stadhuize van Goes, den 27 April 1839 Burgemeester en Wethouders voornoemd J, H- VERSCHOOR van Nisse, Ter ordonnantie van dezelven De Stads Secretaris, L. DE FOUW, Jz. Het BESTUUR der AKADËMIE van Beddenie Kumtfn, Bouw-Toegepaste Werktuig- en Zeevaartkundeonder den naam Minerva, te Groningenheeft in deszelfs Vergadering van den 14 February 1839ingevolge art 59 van de Wet dier Akademiebeslotenonder opgave van de daarbij vermelde on derwerpenaan de Binnenlandsche Kunstoefenaars uit te loven de navolgende Prijzen i,° Jn het vak der Schilderkunstvoor de best geoordeeld wordende Schilderijgeheel afgewerkthoog 50breed 60 Nederl. DuimenvoorstellendeEene Boerenschuur vaD binnen, waarin, onder andereneene waterpomp: op den voorgrond, regts van den beschouwer, een bejaard manbezig met aan een taleltje baars op te makenver der achterwaarts een meisje, daarbij in een' emmer, water aandragende, op den voorgrond eene mand met groen ren, voorts watertobben en verdere stoffagie: Een Getuigschrift en vijftien Vijf guldenstukken. 2>° In het vak der Teekenkunst- vóór de best gekeurde Teekening in kleuren, behoorlijk afgewerkt, hoog 30, breed 40 Nederl. DuimenvoorstellendeEen Landschap in kleuren met twee grazende koey'eo links op den voorgrond zwaar geboomteregts op den achtergrond een boerendorp Een Getuigschrift en vijf Vijf guldenstukken. Alles met de herinnering aan de navolgendeomtrent de Prijs uitlovjng bestaande bepalingen s De Stukken niet welke men naar de uitgeloofde Prijzen wil dingen, zullen vóór den eersten October 1839 vrachtvrij ingezonden moeten zijn aan het gebouw der Akademie, in de Oude Kyk-in-J»istraaconder adres van den Secretaris van het Bestuur» 2°. De ingezonden Stukken zuiien moeten voorzien zijn van eene zinspreuk of een ander kennelijk merkwelke zinspreuk of merk door eene andere hand dan die van den Vervaardiger van het Stuk geschrevenook gesteld zal moeten zijn op een verze geld, bij het Stuk te voegen Briefje, in hetwelk de Naam en Woonplaats van den Maker van het Sruk moeten vermeld staan dit Naambriefje zal verzegeld moeten wezen met eenen duidely ken afdruk van een Cachet in lak 3°. De Teekening wordt door de bekrooning de eigendom der Akademie; het bekroonde Schilderstuk blijft de eigendom van den Maker, onder verpligting evenwel, daarvan eene Tee kening of volledige Schets in kleuren, ter zelfde grootte als het bekroonde Schilderstuk, en vóór de te teruggave van het Stuk, aan de Akademie kosteloos ce verschaffen. 4.0 De mededingers kunnen, des verkiezende, in het Naam biljet den prijs bepalen waarvoor zij het ingezonden Schilder* stuk, in geval van beferooning, in eigendom aan de Akademie willen afstaan; zullende het Bestuur, na de prijsuitwijzing, aan den bekroonde kenbaar maken, of het stok voor den bepaal den prijs ten behoeve der Akademie wordt overgenomen, in welk geval de Schilder niet gehouden zal zijn eene Teekening of Schets zijner Schilderijinvoege onder n 0 3 bepaald isin te leveren. 5 0 Elk der niet bekroonde Schilderstukken of Teekeningen zalmet het daarbij behoorende ongeopend Naambiljet. tegen over gave van de zinspreuk of het merk daarop gesteld, met dezelfde hand geschreven en van eenen afdruk van het Cachetwaarmede het Naambriefje is verzegeld aan den Vertooner terug gegeven worden» Het terug vragen der onbekroonde Stukken zal moe* ten geschieden binnen den tijd van drie maanden te rekenen van den dag af, dat dé uitslag der beoordeeling zal zijn bekend ge» maakt. 6.° De uitreiking der uitgeloofde en behaalde Prijzenaan de Bekroonden ot derzelver Gevolmagtigdenzal plaats hebben in de jaarlyksche Vergadering der Leden van dc Akademiein de maand Januarij 1840, Het Bestuur voornoemd: Namens hetzelve, Mr. A, MODDERMAN Secretaris. NIEUWSTIJDINGEN. IXtïbuvIau&im. 's Gravenhage, den 25 April. In de Avondbode van gis teren, leest men de volgende, aan gemeld blad, door eenen ongenoemden medegedeelde bijzonderheid Laatsleden Zondag bezocht ik in het gezelschip van eenen Russischen vriend, te Zaandam het huisje, alwaar Peter de Groote eenigen tyd heeft gewoond, en vond er, met betrekking tot het bezoek, door Z. IC. H. den Grootvorst troonopvolger van Rusland aldaar afgelegd, eene merkwaardige by'zonderheid welke tot dusverre niet is vermeld geworden. „Op deti sceen ter gedachtenis aan het bezoek van den Groot» vorst, van wege H. K. K, H. de Prinses van Oranjein het huisje geplaatst, vond ik een drietal regels met potlood in de Russische taal geschreven en vernamop mijne |vraag aan den bewaarder dat die regels blijkbaar poëzijdoor den Troonop volger-grootvorst daar eigenhandig waren gesteld. Dit vermeer derde mijne belangstellingen ik verzocht mijnen Russischen vriend, om mij den inhoud ce verklarenhetgeen hij met bereid willigheid deed. Die in meer dat) één opzigtaandoenlijk versje, is van den vol genden inhoud: Over deze armelijke hut zweven de engelen des Hemels De groote Vorst peinsde hier over het Welzijn van zijn rijk Hier werd het groote Rusland geboren Het hommer van heden van genoemd blad behelst een' brief, waarin de wensch uitgedrukt wordtdat er maatregelen genomen mogcen worden, om bovenstaand opschrift, dat zoo belangrijk, ook voor Nederland is, doch nu reeds flaauw is en gemakkelijk: kan verloren gaante behouden, In een ben'gc uic Zaandam van gisteren leest men het vol gende „Het heeft Z. K, H, den Grootvorst troonopvolger van Rosa land gelieven te behagen, den ridder de BrunetConsul generaal van Rusland in Oud Nederlandresiderende ce Amsterdam, te mageïgen om aan de zangvereeniging dezer stad Hoogsrdeszelfs tevredenheid te betuigenvoor het zingen van den heilgroec in het huisje van Czaar Peter den Grooteop den voor Zaan»' dam altyd gedenkwaardigen dag van den 17 dezer, met bijvoe ging van een geschenk voor ieder der zeven dames van die zang vereeniging Welke daarbij hebben geadsisteerdbestaande in een stel prachtige gouden oorversierselen en daarbij behoorende speld of sévigné. Hooger echter dan dit geschenk, wordt de wys geachtwaarop de vereering heeft plaats gehaddaar Z, K. H. heeft gelieven .te doen verklarendat de smaakvolle uitvoering de gevoelens van tevredenheid verhoogdewelke Z. K H. bij dien verrassenden groet ondervonden dat de eensgezindheid- en hartelijke gehechtheid van de ingezetenen aan de leden van het Koninklijk gezindoor den Grootvorst zoo weinig in andere landen ondervondenhem heeft doen besluiteneene gedachtenis te laten aan elke der dames welke hem in de hut zijns grooten voorzaatsden grondlegger van Ruslands grootheid eenen heilgroet een hartelijk welkom hebben toegezonden Heden middag is dit geschenk mee mededeeiing van de daarbij uitgedrukte gevoelens, aan de dames, ten huize van den Ej. Achtb. heer burgemeesteruitgereikt." Clbocrtcntleii. Heden verloste voorspoedig van eene DOCHTER D. van MALDEGEM, Echtgenoot van Goes, J. POLDER, den 26 April 1839. Eenige Kennisgeving. »V PUBLIEKE VERKOOPING ten overstaan van den Notaris L. DE FOUlV% Jz.y te Goes residerende, van eene Hechte, Sterke, wel onderhoudene en Snelzeilende POON- SCHUIT, geijkt op 29 tonnen, leggende in de Haven van 's Heer Arendskerkeop 'rEndenwege. aankomende JANUS OSSEWAARDE, C S,, op Frijdag 1 o Meij 1839, 'savonds 6 urenop cfen Dorpe van V Heer Arendskerkein de Herberg by Jacobus Minnaar. Op Zaturdag den 11 Mei 1839 des Avonds om 6 uren zullen de gezamentlijke Eigenaren der voormalige Bier Brouwerij het wit Klaverblad te Goesin 't Logement de Korenbeurs al daar, bewoond bij Kors Buitendijkdoor het Ministerie van den Notaris L. LANKHORST residerende te Goes voornoemd in het openbaar en aan de meestbiedende presenteren te verkoopen het van die Brouwerij nog overgeblevene Hecht, Sterk en Wei- betimmerd WOONHUIS, mitsgaders PAKHUIS en de daar nn» nexe ruime ERVEgroot 15 R. 13 E waarin een BROUW» PUT gelegen isalles staande en gelegen aan de Westzijde van de Beestenmarkt te Goes y thans Wijk D. Numero's 219 en <220, Cadaster Sectie D. N°. 889 en 890. Adres ten Kantore van voorschrevene Notaris Lankhorst De ondergeteekende maakt bij deze zijne geëerde Stad- en Landgenooten bekend: dat hij bij zijn BOEK- en PAPIER Win kel, ook heeft opgerigr eene BOEKDRUKKERIJ, waardoor hij zich in staat bevindt tot het vervaardigen van Allerhande Soort van DRUKkVERKverzoekt een ieders gunsr en recotnman. datie, belovende eene prompte en civiele bediening. Goes, 29 April 1839. E. VERBURG. 's Heer Hendrikskinderenstraat. ■Xüauuai.irfirn.iffra"»» Ter Boekdrukkerij van F. Keeeuwens en Zoon.

Goessche Courant | 1839 | | pagina 2