GOESSCHE COÜR AN T. i N°. 34. MAAND AC. DEN 25 MAAKT. Hbtstuvcn cn Ü3tbmiuigiraticti. P O S T E R IJ E N. Ten gevolge van eenige, door Zijne Excellentie den Minister van Financiënvastgestelde wijzigingen in de Joop der Posten in deze Provincie, zal, te rekenen van den r April 1839, de tijd van bezorging der Brieven aan het Postkantoor te Goeszijn als volgt: Voor de binnen- en buitenlandsche Correspondentie (de zoo genaamde Hollandsche Postuitgezonderd de hieronder vermelde des morgens vóór elf uren De aankomst van deze Post zal plaats hebben des avonds 4 uren. Voor de Brieven bestemd voor fValcheren en 4e. District van Zeeland des avondt vóór 3 uren 30 minuten. De aankomst der Middelbargsche Post zal plaats hebben des morgens 11 uren 45 minuten. Voor de Brieven bestemd van Oost en Noord-Beveland des morgens vóór 12 uren. De Noord-Bevelandsche Post zal aankomen des morgens 11 uren. De tijd van aankomsc en vertrek der Post naar het 5e. Dis irict van Zeelandblijft als vroeger is bepaald Aankomst des morgens 9 uren. Vertrek des avonds 5 uren 30 minuten. De laatste ligting der Bus heeft plaats ten 5 uren des avonds. De Directeur van hec Postkantoor te Goes, l .H O R DIJK. NATIONALE MILITIE WAARSCHUWING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad Goes en ressorte van dienbreogen bij dezen ter kennisse van alle die het aangaat, dat de Militie-Raad, krachtens art 126 der wet op de Nationale Militie, van 8 Januarij 1817 {Staatsblad n°. 1 ,9 over dezen jarehare 3e. Zittingtot aanneming van Plaatsver vangers of die van nummer willen verwisselenovereenkomstig art. 37 der .wet van 27 April 1820, Staatsblad n°. ir zal houden te Middelburghoofdplaats dezer Provincieop Woens dag den 10 April 1839, des morgens te tien uren, in de Abtdij aldaaren dat de Commissie uit den Edel Achtbaren Raad de zer Stad, tot de afgifte der Attesten, benoodigd voor Plaats vervangers of Nummerverwisselaarszal vaceren op Zaturdag den 6 te voren, des voormiddags te tien uren. En op dat niemand hiervan onkundig blijvezal deze worden gepubliceerd en geaffigeerd, mitsgaders geplaatst in dezer Stads» Courant, Gedaan ten Stadhuize van Goes, den 23 Maart 1839. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. H VERSCHOOR, van Nisse Ter ordonnantie van dezëlven De Stads-Secretaris L. D E F O U W Jz BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad Goes en fessorie van dien: Gezien hec rekest van Marinas van den BroekeLandbouwer wonende in deze Gemeenteaan Huo Ed. Achtb. gepresenteerd ter bekoming van consent tot het plaarsen van een Bak-oven in het Huis wijk E N.° 108 staande aan de zuidzijde der Voorstad. Óverwegende: dar tot het opmaken van hét Proces-Verbaal de commodo et incommodogevorderd bij art 4 van Zijner M> jesteits besluit van den 31 Januarij 1824, Staatsblad N,° 19,) de bewoners der naastgelegene huizen in hunne belangen moeten worden gehoord. Roepen by deze de bewoners of Eigenaren der gebouwen ge legen naast of nabij hec opgegeven huis wijk EN.0 108 in de Voorstad alhier, op, om op Zaturdag den 30 dezer maand des middags tz twaalf uren ten Stadhuize dezer Stad, te Compa reren om ter zake voorschreve in hunne helangen te worden gehoord, en dat gene te kennen te gevenwat zy zullen ver- meenen te behooren. En zal deze, door insertie in de Stads-Couranc worden open baar gemaakt. Gois, den 23 Maart 1839. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. H. VERSCHOOR, van Nisse Ter ordonnantie van dezelven. De Stads Secretaris, L. DE FOUW, Jz.. NIEUWSTIJDINGEN. ShitiscfilAttb. Berlijn, den 17 Maart. Dezer dagen is alhier aangekomen de ridder Zea Bermudezgewezen voorzitter van het Spaansche ministerie, tijdens den dood van Ferdinand VII. Naar men verneemtmoet hij aan eenige zeer aanzienlijke personen eene memorie nopens de Spaansche troonopvolging hebben medege deeldwaarin, naar men wil, dit vraagstuk in een geheel nieuw daglicht zou geplaatst en onderscheidene duistere punceu deswege opgehelderd worden. Z. M. de Ke'zer van Rusland heeft een besluit genomen waarbij aan jonge Poolsche edellieden toegestaan wordt om in de Russische regementen re worden ingelijfd. Als een der ver- eischten daartoe wordtonder anderenopgegevendat zij een bewijs leverenvan tot geene geheime genootschappen behoorde te hebben. Frankfort, den 18 Maart. Z. K. H de Russische Groot vorst troonopvolger heeft Weenen den 13 dezer verlaten, om Hoogstdeszelfs reis naar *s Gravenhage, over Munchen en Stutt- gard«!, voort te zetten Vóór zijn vertrek, heelt hij het graf van Keizer Franz bezocht. Volgens brieven uit Italiëzouden by" den Pausselijken Stoel bedeokingen tegen de huwelijksverbintenis van den hertog van Leuchtenbeig met de Grootvorstin Maria ontstaan zijn, naardien her Keizerlijke hof, volgens de Russische staats en ker kelijke instellingen, verlangt, dar al de kinderen, uit dat huwe* lijk voortspruitendein den Griekschen godsdienst opgevoed zul len worden. De onderhandelingen over deze aangelegenheid wor den, volgens die berigtenmet veel ijver voortgezet, Bin nen kort verwachtte men het Pausselyk antwoord op de bloot- legging in de Pruissische Staats Courantnopens de aangelegen heden van den Aartsbisschop van Gnesen en Posen. JfVattfcrijfc. Parijs, den 20 Maart. Men heeft over Havre berigten uit New York tot den 27 February ontvangen. Tiet blijkt daar uitdat de Fransche vlootvoogd Baudin in de eerste dagen van Januarij nog met eenige oorlogschepen voor Anton Lizardo, niet verre van Vera-Cruz, lag,, en dat hij steeds met den gene raal Urreay het hoofd van de partij der foederaiisten in Mexi* coin briefwisseling stondmet het inzigc om deze partij voor Frankrijk te winnen. In zijne brieven laat de admiraal Baudin zich met hevigheid tegen generaal Santa Anna uit, wien hij beschuldigt van door bedrog en logen een deel der Mexicanen tegen Frankrijk te hebben opgewondenen daardoor de breuk tutsc'nen de beide Staten grooter te hebben gemaakt. De ver* heffing van Santa Anna tot voorzitter der republiek Mexico werd te New IJork nog in twijfel getrokken. Onder de daar in om.; loop zijnde geruchten behoorde, dat Engeland onderhandelingen had aangeknoopt, om de provincie Yucatan van Mexico te koe- pen of liever om tegen den afstand dier provincie de betaling der Mexicaansche schuld op zich te nemen. Volgens berigten van den 19 February, is de heer Humann wien in hec nieuw op te treden Fransche ministerie de betrek king van minister van finantien moer zijn aangeboden den vori- gen avond in de Fransche hoofdstad aangekomen. Hij heeft da delijk eene bijeenkomst met de heeren Thiers en Dupin gehouden en is in den loop van den 19 door den Koning, op het paleis der Tuillerien, in een bijzonder gehoo-ontvangen. De gewone bijzondere correspondentie uit Parijs zegr, dat, naar het zich liet aanzien al de schikkingen omtrent het nieuwe bestuur nog den 19 haar beslag zouden erlangen, zoodac waarschijnlijk de Moniteur van den 20 de Koninklijke bevelschriften omtrent de benoeming van den maarschalk Soultden heer Thiers en de overige nieuwe ministers zou bevatten. Op de Parijssche beurs van den 19 liep intusschen het gerucht, dat zich nieuwe zwa righeden omtrent deze zaak hadden opgedaan, en dat de onder handelingen op nieuw afgebroken waren Die.gerucht scbijnc echter weinig vertrouwen te verdienen. De grooce zwarigheid die het nieuw te benoemen kabinet den 19 nog te overwinnen had, bestond blijkbaar daarinhoe men twee van de hoofden der coalitie, de heeren Guizot en Odillon Barrotdie geen van beiden in de nieuwe ministeriele schikking begrepen zijn en ieder een verschillend smaldeel van de kamer der Afgevaar digden leiden zou tevreden stellen. Een hunner zal waarschijn» lijk rot voorzitter van die kamer verkozen worden doch natuur lijk zal daardoor de naijver van dengenenwien deze vooraeelige onderscheiding niet te beurt valtte meer worden opgewekt. Over het geheel kan men uit de taal der dagbladen opmaken dat het staatkundig stelsel van hec ministerie Soult zeer weinig

Goessche Courant | 1839 | | pagina 1