N°. 21. GOESSCHE VRIJDAG «it !3lbnuni0ti*idiem REGLEMENT der Gewone Ter egt zittingen van het Kantonoereat te Axel. Het Kantcngeregt te Axel in het tweede Arrondissement der P/ovincie Zeeland. Gezien het Reglement, betreffende de wijze van den inwen- digen dienst van den lloogen Raad, gelijk mede van de Hoven en Regcbanken, goedgekeurd bij Zijner Majesteits Besluit van den J4 September 1838 (Staatsblad N.° 36.} Gelee op Artikel 27 van het zelve. Gehoord het gevoelen van het Openbaar Ministerie* Heeft goedgevonden te regelenzoo als geregeld worden bi) dezen, de dagen en uren der gewone Teregtzittingen van bet Kamongeregt aldaaren te bepalen als volgt i De gewone openbare Teregtzitringen zullen gehouden worden ten Stadhuize te Axel, tweemalen des weeks en wel bepaal delyk op Dingsdag en Vrijdagaanvangende de3 voormiddags ten tien ure De Zitting gehouden wordende op Dingsdag zal bestemd zijn tot de behandeling van Burgerlijke Zakendaaronder begrepen Zaken van Koophandelalsmede tot Eedsprastatien. De Zitting van Vrijdag zal bestemd zijn tot het behandelen van Strafzaken. Verder zal de Dingsdagna den afloop der openbare Terégt zitting, bestemd zijn tor het benoemen van Voogden en Curators en tot het houden van andere Deliberatien betreffende de be langen van Minderjarigen Aldus gedaan en gearresteerd bovenstaand Reglement; nadar hetzelve bevorens door Zijne Excellentie den Heer Minister van Justitie, bij dispositie van den 9 Februarij ji.N.°40, was goedgekeurd; biï ons A. J. PaulusKantonregteren hebben hetzelve met den Griffier M» H. Telchuijs geteekend, te Aócel den 27 February 1839, In Kennis van My* M. H. TELCHUIJ& Griffier -■ 1 -v"» NIEUWSTIJDINGEN* 5Swtt0«ïtIattb* Frankfort, den 9 MaartZ. Keiz. jH. de Grootvorst- rroonopvolper van Rusland is werkelijk, den 3 dezer, te VVee- nen aangekomen, en heeft de voor hem in den Keizerlijken Hof- burg bestemde appartementen betrokken. De Aartshertog Frans Karei is in persoon den Grootvorst gaan «irgenoodigenom met hem tot den Keizer te gaan, die hem aan de Keizerin de Keizerin Moeder en de Aartshertogin Sophie voorstelde. De Keizer en de Aartshertogen legden later een tegenbezoek bij den Grootvorst af, die daaraan aan het diner ten hove deel nam en des avonds, in gezelschap der Keizerlijke familie, den hofschouwburg met zijne tegenwoordigheid vereerde. Na de voorstelling van den schouwburgvereerde Z. Keiz. H. een soirée, door den Vorst von Metternich gegevenmet Hoogst- deszelfs tegenwoordigheid. Den volgenden dag waster eere van den Grootvorst, groot diner bij den Russischen gezant, waarbij het corps diplomatique aan Z. Keiz. H. werd voorgesteld. Des avonds was er een luisterrijk concert tqp hove. Men schrijft verder uit Weenen dat de Oostenrijksqhe gezant bij het Londensche hof, Vorst Est er hazyna Paschen op zijn'post zou terugkeeren. Te gelijker tijd zou dan ook de voorzitter der "Bondsvergadering, de graaf von Münch Bellinghausenzich naar Frankfort begeven. In dezelfde berigten wordt tegenge sproken, dat een Ooscenrijksch legercorps van 30,000 man zou mobiel gemaakt worden en bestemd zijn om als bondscontin- gent naar den Rijn op ie rukken, welk berigt door sommige dagbladen was medegedeeld. Dezer dagen is in Beijeren een Koninklijk besluit van 13 Februarij bekend gemaakt, waarbij de tweegevechten onder de studerende jeugd gestrengelijk verboden worden. De overtreders sullen, behoudens de toepassing varf de algemeene strafwet, van de hoogescnool weggezonden worden. Frankfort, den 9 Maart Uit Konstantinopel, 15 Februarij wordt geschreven dar de Kapudao bassa eene inspectie reis naar dë Dardanellen deed, vergezeld wordende van een 4er in Turk sche dienst zijnd? Pruissisc'ne officieren, en dat. op aanwijzing van dezen officiernieuwe vestingwerken aldaar zullen worden aangelegd, waardoor de Dardanelien cerling eene der sterkste militaire positien zuilen wezen, Na zijne terugkomst van deze reis, zou die sciuepsbevelhtboer eenen otfenings-togt met de Turtc» sche vloot doen ten einde eene nieuwe organisatie der marine welke geheel op den Engelsehen voet zou worden ingerigtte bevorderen. Onderscheidene Britsche zee officiereu zouden op Xurksche oorlogschepen als bevelhebbers geplaatst worden tr?n einde de Turkscbe zeelieden te onderwijzen en te oefenen, en aizoo de marine der Porte te verbeteren, Voorts meldt men dat de Engelsche gezant zich in het algemeen zeer scheen te be - ijvereD, om de vriendschappelijke betrekkingen met de Potte naauwer toetehalenen dat deze pogingen denkelijk in verband stonden met de ingewikkelde zaken in Perzie en Indiedie wej- ligt te eeniger tijd de hulp, althans de warme vriendschap der Porte voor Engeland van zeer groot belang zouden doen wezen. De regerings raad van Zurich heeft den 4 dezer een besluie genomen, waarbij de opvoedings raad (welke dr. Strausz tor hoogleeraar beroepen heeft} wordt uirgenoodigdom die beroe ping intetrekken. Dit besluit is gegrond op de overweging dat de beroeping van dr. Straust eene algemeene beweging in het kanton heeft veroorzaakt, en dat de openbare meening zich op velerhande wijze daartegen heeft verklaarddatonder zoodanige omstandigheden, het noodige vooruitzigt ontbreekt, dat dr. Strausz op eene nuttige wijze in den staat zal werkzaam zijn Aan den anderen kant heeft de genoemde regeringsraad een ingediend adres van het commiié der tegenstands-partij terug» gewezen, op grond van deszelfs onbetamelijken en dreigenden inhoud, en tever.s heelt dezelve eene proclamatie uitgevaardigd, waarbij de ingezet-ren ernstig worden vermaand en omgeroepen, om zich te scharen om de bestaande staatsregelingten einde da- zelve te beschermen tegen de gevaren waaraan zij bij de tegenwooir» dige woeling is blootgesteld. De gebeente-bestor, n gelast, te zorgendat de volks beraadslagiogen niet anders dan in den wettigen vorm plaats hebben. Londen, den 9 Maart. Langs den nieüwen Weg, over de landengte van Suez, heefc rflen hier den 9 Maart tijdingen uit Bombay tot 19 Januarij, en uit andere plaatsen in Éngelsch-Indie van vroegere dagteekening, ontvangen. Zij worden geacht vatt belangrijken en zelfs van oedenkelijken aard te zijn. Het Engel» sche leger, hetwelk bestemd is, om eenen inval in Afghanistan te doen ten einde Schach Soojah op den troon van Ka'Mil te plaatsen en dus in dat gewest een voormuur voor Britsch-Indie te erlangen had zijn hoofdkwartier te Tattah gevestigd. Deze plaats ligt niet verre van den mond van den Indus, het schijnt dusdat de Engelschen van Runjeet Sing den magtigen vorst van Lahoregeen verlof hebben kunnen verwerven, om door diens staten naar Afghanistan te trekken- De scpac der gezond heid van de te Tattah bijeengebragte Engelsche en Inlandsche troepen was gunstig, ofschoon zich eenige gevallen van buikloop onder hen hadden geopenbaard. .Intüsschen had men tijdingdat vele vorsten en bevelhebbers in Afghanistan zich tegen de En. gelschen hadden verklaard, en, door eenen overgeloopen En- gelschmanCampbell geheeten, geholpen, bezig waren om alle bergpassen, door welke de Engelschen moesten heentrekkenteti einde tot Kabul te komen, zoodanig te versterken, dat zij, goed verdedigd wordende, onneembaar zouden zijn. Zekere Kam Rant de verdediger van Herathad ofschoon bij het opbreken van het beleg dier stad door de Perzianen aan Engelschen invloed te danken had, zich bij de tegenstanders van dien invloed in Afgha nistan gevoegd. Ook in andere gedeelten van Engelscli-Indie openbaarde zich een vijandige geest tegen de Engelschen. Uit Calcutta waren in aller ijl drie regerneoren naar de zijde van het land der Birmannen afgezondenomdat deze natie eene vijandige houding begon aantenemen In de districten van Madras en Bombay begon zichten gevolge der langdurige droogteeen hongersnood te openbaren waardoor de arme hindoes reeds zeer vee'l leden. Aan den anderen kant heefr men door deze gelegenheid de oiet onbelangrijke tijding ontvangendat ere stad r\denaan de Roode Zee den 20 Januarijdoor eenige troepen in dienst der Engelsche Oost Indische compagnie, met gering verlies, sror. menderhand is ingenomen. Aden zou dus voortaan eene Britsche zeehaven zijn. De aldaar woonachtige Arabiereu hadden, na eenige onderhandeling waarschijnlijk omdat zij niet anders kon» denhet vroeger met hen geslopen handelsverdrag bekrachtigd. Parijs den 9 Maart De verkiezingen zijn thans genoeg» zaam afgeloopen. Men rekenr dmronder 222 voor het minis terie en 229 voor de coalitie. Van de 221 minister.ëlen der -v O o

Goessche Courant | 1839 | | pagina 1