n°. 17. goessche courant. mirnM, Jmpf V: VRIJDAG RS DEN 1 MAART. Besturen en SlbwittistvaHctu BEKENDMAKING. Het PROVINCIAAL GEREGTSHOF in maakt bij deze bekend, dat de dagen en uren van den aanvang der ge* wone Teregczuringen van den Hoveals numet goedkeuring van Zijne Excellentie den Heer Minister van Justitiebepaalde lijk zijn geregeld en vastgesteld als volgtte weten Des Maandagseen tien uretot de behandeling van Correctio nele Zakenzoo in eersten aanleg als in hooger beroep. Des Dingsdagsten elf uretot de behandeling ter Rolle van Burgerlijke Zakendie van Koophandel daaronder begrepen zoo in eersten aanleg als in hooger beroep. Des Woensdagsten twaalf ure, tot het onderzoek der Straf zaken bij het Hof, in Raadkamer vergaderd. Des Vrijdagsen, voor zoo veel nood, ook des Zaturdags ten tien uretot de Teregtzittingen in Strafzaken Middelburgden 18 February 1839. Op last van den Hove, De Griffier, A. V R E K E. PUBLICATIE BURGEMEESTER en WETHOUDERS der stad Goes, en ressorte van dien. Maken bij deze aan alle Ingezetenen derzelve stad en gemeente bekend Dat de Kohieren der personele belasting over het Dienstjaar 1838 Lier. A, N°. 5 en 6 op den 22 Februarij jongstleden, door zijne Excellentie den StaatsraadGouverneur dezer pro vincie Executoir verklaard en op heden ter invordering aan den ontvanger van 's Rijks belastingen ingezonden zijn. Zullende dus een iegelijk na bekomene kennisgeving van zijnen aanslag 9 ver» pligt zijn, dien, overeenkomstig de bepalingen der wet, te vol doen op straffe van daartoe anderzins te zullen worden gedwon gen; Terwyl die genen welke hun aanslag biljet niet zullen ont vangen hebben zich van een dubbeld van hetzelve, kosteloos, ten kantore des ontvangers zullen kunnen voorzien, en zij die zouden mogen vermeenen dat de aanslag niet overeenkomstig is met hunne opgave of met de plaars gehad hebbende taxatie,op* neming en tellingzich deswegens schriftelijk met in achtne ming van de voorschriften ten dien aanzien wegens de Directe Belastingen in het algemeen bestaande en des verkiezende door tusschenkomst van den Controleur der Divisie, kunnen beklagen. En op dat niemand hieromtrent onwetendheid voorwende zal deze worden afgekondigd ea aangeplakt, alomme waar zulks te doeu gebruikelijk is. Gedaan ten Scadhuize van Goes, den 1 Maart 1839. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. H. VERSCHOOR, van Nis se, c Ter ordonnantie van dezelven, De Stads Secretaris, L. DE FOUW, Jz N A T I ON ALE MILITI E. WAARSCHUWING. BURGEMEESTER ên WETHOUDERS der stad Goes en ressorte van dienbrengen bij deze ter kennisse van allen die bet aangaat, dat de Militie Raad, krachtens art 126 der Wet op de Nationale Militievan 8 January 1817 no. 1. over dezen jare, hare 2e. Zitting, tot onderzoek der Locelingen van den ioopende jare 1839, volgens art. 37 der Wet van 27 April 1820, n°. II, welke vermeenen mogren regt op vrijstelling te hebben, zal houden te Middelburg, hoofdplaats, dezer Provin cie, op Maandag den 25 Maart aanstaande, des morgens ten tien uren in de Abtdij aldaar. Wordende een iegelijk by deze indachtig gemaakt aan de be palingen, vervar in Are. 127 der Wet op de Nationale Militie houdendeAl wie zonder wettige verhinderingop den dag „wanneer hij daartoe is opgeroepen, voor den Militie-Raad niet verschijnt, zal deswegens verbeuren eene boete van zes gulden, „en zal toe bet aanvoeren zijner redenen van verschooning, niet worden geadmitteerddan op vertoon van eene kwitantie van de betaalde boete, De redenen ongegrond bevonden zijndeof zich tot dat einde aangemeld hebbende, en er in het geheel geene kunnende alleguerenzal hij nader vervallen in eene boete van zes tot twintig gulden." Van deze verpligting zijn echter uitgeslotenzoodanige Lo telingen welke geenerhande icdeo tot vrijstelling hebben, daar dezulken voor den Militie-Raad niet behoeven te verschijnen, en finaaal voor de dienst gedesigneerd zuilen zijn. Terwijl by deze alle oudersvoogden curators of geroagtigden worden herinnerd, dai zij reclames hebbendevoor hunne absente zonen of pupillen zich zullen moeten sisceren ien dage, ure en plaatse voormeld. Zullende de Commissie voor de werkzaam heden der Nationale Militie tot de afgifte der benoodigde arres ten vaceren ten Stadhoize alhierWoensdag den 6 Maart 1839 des voormiddags te Elt uren, ter opmaking van welke, men vooraf ter Stads*Griffie de noodige opgaven gelieve te doen terwyl de Militieraad den 8 April 1839, des morgens te tien urenzal vaceren tot het behandelen vanalle zaken waaromtrenc dezelve in de tweede Zitting geene definitive uitspraak zal gedaan hebben. En opdat niemand hiervan onkundig blijve, zal deze worden gepubliceerd en geaffigeerd, mitsgaders geplaatst in dezer Stads courant. Gedaan ten Scadhuize van Goes den 1 Maart 1839. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. H. VERSCHOOR van Nisse Ter ordonnantie van dezelven. De Stads-Secretaris L. DE FOUW, Jz. NIEUWSTIJDINGEN. iDuitsehlanb. Frankfort, den 12 FebruarijHet Oostenrijksche rege ringsblad behelst hec volgende officiële berigt, geteekend Weenea 16 Februarij, betreffende den generaal Skrynecki: Na het overwinnen van den opstand in het koningrijk Polen heeft Z. M. dè Keizer Frans aan den gewezen opperbevel hebber van het leger der opstandelingen Skryneckiop zijn verzoek, het verblijf in hoogstdeszelfs staten wel willen toe staan, en wel tegen het afleggen der beloften, dat by zich daar rustig zou gedragen. Op den 13 January verwyderde hy zich uit Praagwaar hy sedert verscheidene jaren met zijn gezin zijne woonplaats gevestigd had en eene volkomene vrijheid ten aanzien zijne persoonlijke bewegingen genoot; hy liet een brief achter waarin hy der k. k„ regering aankondigde, dat hy zich naar BeL gie begaf, om eene door de regering aldaar aangebode miJiraire betrekking te gaan aanvaardeu. Z. M. de Keizer, doordrongen van het gevoel der uit zoodanige beroepingiodien zij werkelijk plaats gehad heeft, voortvloeiende kwetsing van hetgeen hoogst deszelfs waardigheid van de 2ijde des vreemden staats verschul digd is, heeft zoodra hoogstdezelve van de verwijdering des ge wezen generaals Skrynecki uit Praag verwittigd was, aan den k. k. zaakgelastigde te Brussel graaf van Rechbergdoen ge lasten om aan de k. Belgische regering te verklarendatin dien Skrynecki werkelijk in de Belgische dienst opgenomen moge worden, of, reeds daaiin opgenomen zijnde, daarin moge behou den worden, geene verdere diplomatieke betrekkingen tusschen het keizerlijk Oostenrijksche hof en dat van Z, M. den Koning der Belgen zoude bestaan; zonder dat overigens, door eene uic de bovenvermelde aanleiding voorcvloeijende afbreking dier be trekking hec keizerlijke hof zou ophóuden van aan het door de Londensche conferentie ondernomen werk des vredes deel te ne» men. Na dat vervolgens op de door den k. k zaakgelastigde, overeenkomst met de ontvangene voorschriften, gedane verklaring door de k. belgische regering geen bevredigend antwoord gege ven is, heeft de graaf Von Rechberg den 6 February niet hec gezantschap Brussel verlaten, en is ten andere aan den bij bec k. k. hof toegelaten k. belgischen gezant, namens Z, M.ver klaard, dat zijne diplomatieke verrigtingen aan hoogstdeszelfs hof opgehouden hebben." - In het Zwitsersche kanton Zurich heerscht thans eene groote opschudding, ter zake van het beroepen van den Stuttgarter ge leerde dr. Strausz tot hoogleeraar in de godgeleerdheid aan de hoogeschool van Zurich. De genoemde geleerde heeft namelijk voor eenigen tijd een geschriftonder den titel van het leven van Jezus uitgegeven, waarin de goddelykheid van den Verlosser zoo niec stellig geloochend, ten minste in een hoogstcwijfelachtig liche gesteld wordt, en hetwelk alzoo binnen, en buitenslands niet mini, der ergernis dan opzien heeft gebaard. In den grooten raad des kantons zijn ernstige pogingen aangewend, om het beroep van den man, die zoodanige leerstellingen openlijk verkondigde, te doen intrekken althans om hem van her aanvaarden der hem op- gedragene betrekking afteschrikken doch deze pogingen hebben niet mogen baten en schipbreuk geleden op de aanmerkingen van een groot aantal leden dier vergadering, dat het genoemde ge» j

Goessche Courant | 1839 | | pagina 1