N°. 6. GOESSCHE - COUR AN T. 's MAANDAG DEN 21 JANUAKIJ ÏÏ&sUtvcn ttn Qtbministtf alien. Middelburgden 15 Janoarij 1839.. Bij Vonnissen van de Regtbanken te Middelburg en te Goes zijn in den loop van het jaar 1838 vier personen rot eene geld boete veroordeeld, ter zake van Overtreding op het stuk der Maten en Gewigten. De ARRONDISSEMENTS REGTBANK zitting houdende te GoesProvincie Zeeland Gezien het Reglement betreffende de wijze van Eedsaflegging der onderscheidene Regterlyke Ambtenaren, de afwezigheid, de afwisseling en de orde van de inwendige dienst van den Hoogen Raad gelijk mede van de Hoven en Regtbanken gearresteerd bij Besluit van Zijne Majesteit, dato 14 September 1839. Gelet op de bepaling vervat in Art. 68 van hetzelve. Gehoord de consideratien van den Heer Officier en overeen* komstig dezelve. Heeft na voorafgaande deliberatie goedgevonden té regelen zoo als geregeld worden by dezen de uren, waarop de Griffie dezer Regtbank voor het publiek 'zal geopend zijn, te weten: De Griffie der Arrondissements Regtbank te Goes zal, met uit zondering van den Zondag en andere Feestdagen, geopend zijn eiken dag,, gedurende den tijd van seFpren, en wél bepaaldelijk des morgens van 9 tot 1 uur en des namiddags van 2 rot 4 uren. En zal hiervan door aanplakking aan de Gehoorzaal dezer Regt bank en insertie in de Stads-Courant denoodige bekendheid wor den gegeven, Aldus gedaan en gearresreerd in de Algemeene Vergadering der Arrondissements Regtbank vporooemd den 24 December 1838, (geteekend.) j, de BACKER Offic, F. N. van dèr BILT, Presid P. H. SAAJJMANS VADER Grif. Voor Kop ij P. II. SAA1JMANS VADER, PUBLIEKE BESTEDING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad Goes gullen op Zaturdag den 2 February 1839, des voormiddags te elf urenten Stadhuize aldaar, publiek en aan den minst mijnenden trachten Aantebesteden Den Opbouw van de overblijfselen-der vöórmalige Kleine Kerk binnen deze Stad tot eene IVéef-Fabriekbestaande hoofd zakelijk in Timmer- en Metselwerk. Waarvan het Bestek en de' Conditiën ter Stads-Griffie ter le* zing zullen liggen van Maandag den 21 dezer maand tot den dag der Bestedingdes voorraiddags van tien tot twaalf uren zullende de lokale aanwijzing door den Stads-Fabriek gedaan wordenop Donderdag den 24 daaraanvolgende des voor middags te elf uren. Goes, den 16 January 1839. Burgemeester en Wethouders voornoemd J, H. VERSCHOOR, vanNisse, Ter ordonnantie van dezelven, De Stads-Secretaris, y I DE FOÜW, ]z. NIEUWSTIJDINGEN. SDuiteJcItUttb. Frankfort den 13 Janiiarij. De tijding dat ook Holland zich thans ten oorlog begint toe te rusten is hier niet onverwacht vernomen. Wij gelooven weljs waar nier, dat Holland, door het vermeerderen van deszelfs krijgsmagt in Noord-Bra bandoor log bedoelt, maar het oogenblik moest toch eenmaal komen dat Holland zoude gedwongen zijn op deszelis hoede te wezen en eene meer krijgshaftige hotiding aan te nemen. Wy gelooven, dat dit oogenblik ook voor andere aan Belgie grenzende staten weldra zal komen, want eindelijk zal het moeten blijken, of Belgie door deszelfs wapening slechts schrik wil aanjagen of dat het zwaard alle verdere diplomatieke verrigcingen zal noodeloos maken. Het is mogelijk, dat de mogendheden 'hoogst ongaarne ?ot ernstige maatregelen overgaansnaar tot eene afdoening moet het ditmaal komen. Te Munchen is onlangs de vrouw van eenen koffij en thee winkelier van vijf levendige jongens bevallen kraamvrouw en jonggeborenen bevinden zich wel. In Rohemen heeft bet volgende voorval plaats gehad, het welk bewijst tot welke uitsporigheden de geestdrift leiden kan. De graaf J B. Gravallaksky had voor vier jaren her aanzienlijke vermogen van zeven en ecu half millioeo guldens geërfd, Naau welyks bad hij, die toen vijfendertig jaren oud was, zich in bet bezit van dit vorstelijk vermogen gesteldof hij gaf zich op eene toomelooze wijze aan het spel over. Te Milaan verloor hij ruitn f 600,000. te Weenen een millioente Praag f 400,000 te Parijs een millioen voorts op de voornaamste Duitsche badplaat- senl als te Baden, Wiesbaden, enz., almede enorme sommen. Deze harde les der fortuinwel verre van de noodlottige drift van den graaf Gravallaksky re bekoelen, strekte slechts om dezelve nog meer gaande te maken. Reeds met schulden beladen maakce hij zijne roerende goederen tot geld, verkocht aichtervolgens zijne vervreemdbare domeinen en zelfs de inkomsten voor honderd jaren van die goederen, welke zijn majoraat uitmaakten; maar ongelukkiglijk verzwolg de groene tafel al het geld dat hij zich verschaffen koude. Tot armoede vervallendoch steeds door hoop bezield, door het spel een gedeelte der verlorene aanzienlijke sommen terug te erlangen, nam hij zijne toevlugt tot het vrees- selyke uiterste om valsche wissels te maken. Te Gratz in Stier marken verhandelde hij, by de heeren Clarenheim Comp. al* daar; eenen wissel, waarop hij de hanateekening van het ban* kiershuis Gebroeders Reynenberger te Weenen had nagemaakt» Doch door een zonderling toeval kwam dienzelfden dag een der deelgenoocen van dat aanzienlijk huis naar Gratz, en verklaarde aan de houders des wissels dat zij de slagtoffers van een snood bedrog waren. De heeren Clarenheim gaven de zaak bij de po litie aan, en het gelukte aan den ijver van de agenten dezer ad ministratie, den graaf Gravallaksky bereids den volgenden mor gén in hechtenis te nemen. Deze slaagde er echter inzijne ge* vangenis te ontvlugtenhy verliet Gratz en ging naar Buraun waar hij den naam van Kamfer aannam. Hy gat zich voor een schrijnwerkers-gezel uit en leefde zoo afgezonderd als mogelijk doch hij werd spoedig herkend, in hechtenis genomen en in den nacht van 19 op 20 December 11. heeft hij zich in de gevange nis met een zijden zakdoek opgehangen. jXcbcvlaubftf. 's Gravenhage den 17 Januarij. Z K. H. de Prins van Oranje is gisteren namiddag uit het hoofdkwartier ia deze resi dentie teruggekeerd. In het Handelsblad leest men: De Londensche conferentie is gisteren vergaderd geweest, doch de graaf Sebastiani heeft alstoen het Protokol houdende re geling van het Belgische vraagstuk NOG NIET GETEEKEND, ofschoon men algemeen geloofd had, dat thanshec dralen des Fran- scheo kabinets een einde zoude hebben genomen, vermits Lode wijk Philips tot 15 Januarij had uitstel gevraagd. Intusschen moet dit niet teekenenop dien dag, niet ten nadeeligste voor onze zaken worden uitgelegdwant het schijntdat de overige leden der conferentie zich verzekerd houdendat de toetreding van Frankriik eerstdaags zal volgen. De beraadslagingen over Beigien en Ancona in de kamer der gedeputeerden te Parijs, hebben alhier eenen zeer diepen indruk gemaakt, en veel kwaad gedaan aan de alliantie tusschen de ka binetten van Londen en Parijs, ja, gij kunt verzekerd wezen dat, in geval de voorgestelde amendementen niet waren aangeno, men geworden, en het ministerie dien ten gevolge gevallen ware die alliantie als gansch vernietigd te beschouwen zou zijn geweest daar zoowel de Wighs als Torys zouden hebben begrependat er geen heil Voor Europa te wachten is, van een Land alwaar -zoo onbeschaamd wordt gespot niet de heiligheid der ir.aktacen en alle goede trouw en regtschapenheid zonder welke geen staats- regtelyk verkeer met eene regering mogelijk is, zoo verregaand wordt mei voeten getreden. Die staat vast, en ik hoor dit door alle de partijen bevestigendat Lodewijk Philippuswil bij de alliünrie met Engeland niet spoedig in rook zien—vérdwijnen zich haasten moet van aan dat land zoowel als aan gansch Europa te toonendat er tèn minste op den Franschen troon een eer - lijk man zich bevindt, op wiens wordt men kjatr "bouwen. Hol land mag dus nog hopen en verwachren dat zijne geregte zaak spoedig zal zegepralen zoo niet, dan zal het .Engelsche parlement zich deszelfs belangen aantrekken. Den 15 is te Dordrecht binnengekomen en den volgenden morgen weder vertrokken, het 2de bataljon van de 10de af- deeling infanteriesterk 20 officieren en 460 onderofficieren en manschappen komende van Haarlem en gaande naar Noordbraband. Te Groningen ïs aanschrijving ontvangendat het 4de batail» jon der 8ste afdeeling infanteriehetwelk aldaar in garnizoen ligt, gisteren (Woensdag) die stad moest verlaten, ten einde zich naar Wichen bij "het leger te velde, te begeven. Eindelijk wordt uir Nijmegen geschrevenvan den 15 j, Gisteren morgen vertrok van hier het 2de bataljon der 2de »^B—na»i

Goessche Courant | 1839 | | pagina 1